Testování a recenze hračky, hry a RC modely

RC off road auto na ovládání

Terénní RC auto off-road – Zelený

Chtěla bych vám představit auto na dálkové ovládání z internetové galerie Lunzo.cz.

Jedná se o terénní auto off-road v zelené barvě. Vhodné je pro starší teenagery od 14 let až po dospělé muže s duší kluka do 99 let.

Pokud chcete dostat teenagera od počítače, kupte mu terénní auto na dálkové ovládání. A nejen dospívající mladí muži budou nadšeni. U nás s autem závodí všichni mužští členové rodiny.

Auto je v provedení plast – kov, a jezdí opravdu rychle a překvapivě snadno si poradí s terénními překážkami díky odpružení na všech čtyřech kolech. Vysílačka má poměrně velký dosah, v pohodě jsme dojeli do poloviny fotbalového hřiště. Zvláště bych chtěla vyzdvihnout výdrž baterie – oproti jiným modelům aut na dálkové ovládání má opravdu velkou výdrž. Výrobce uvádí 20 minut, nám se povedlo jezdit přes půl hodiny a to jsme auto nijak nešetřili. Dobíjecí baterie je výhodou (naštěstí autům na tužkové baterie už téměř odzvonilo, tam byla výdrž minimální).

Auto je vhodné na všechny povrchy – na asfalt, trávu, poradilo si s pískem a kamínky. V pohodě si poradí i s překážkami, je tedy prima postavit si dráhu a pak závodit, kdo ji rychleji projede. I po nárazu na zeď se dokázalo odrazit a pokračovat v jízdě.

Auto má vzhled závodní buginy, se 4 velkými odpruženými koly, zpracování je kvalitní, auto vypadá opravdu designově dobře.

Detailní popis produktu

Terénní RC auto off-road na dálkové ovládání.

Uskutečněte pořádné rally závody!

Vhodné pro děti od 14 let.

Obsah balení: auto, dálkový ovladač, baterie, nabíječka, krabička

Materiál: plast, kov

Napájení: elektrická energie

Nabíjecí napětí: 110 - 240 V

Výdrž baterie: 20 minut

Rozměry: 28 x 16 x 15 cm

V internetové galerii Lunzo.cz auto koupíte za velmi přijatelnou cenu. Poměr cena kvalita je u tohoto auta skvělá. Pokud celé testování shrnu, tak auto dopadlo opravdu výborně, zvládá jezdit po všech površích ( vodu jsme nezkoušeli, tam by byl třeba asi nějaký impregnační sprej), poradí si s překážkami- lehce zvládl přejíždět například mezi sedačkami na fotbalovém stadionu, jezdí rychle, dobře vypadá – je to ideální dárek pro všechny muže od 14 let věku. 

internetové galerii Lunzo.cz nakoupíte  i jiné varianty RC modelů, a nejen  to. V podstatě zde nakoupíte dárky pro sebe i celou rodinu. Od oblečení přes hračky až po hodinky nebo elektroniku. Rozsah sortimentu je opravdu velký, a to vše za velmi příznivé ceny a bez placení poštovného. Internetová galerie Lunzo.cz - to je spousta výhodných nákupů, spousta slev, akcí a soutěží. Já se na Lunzo.cz vracím pravidelně a ráda. Zboží je kvalitní ,komunikace s eshopem je výborná, doba dodání vždy odpovídá době uvedené u daného zboží, ceny jsou velmi příznivé.

Pokud si chcete koupit RC auto, klikněte zde: Terénní RC auto off road zelené

Celý sortimen internetové galerie si prohlédněte zde: Lunzo.cz

krátké testovací video zde: MVI_0076.MP4 (18278952)

 

Plyšový slon na mazlení a do postýlek

Červen je měsíc, který patří dětem. Začíná Dnem dětí (1.6.), a končí vysvědčením, které pro děti znamená ohodnocení jejich celého školního roku, a hlavně začátek vytoužených prázdnin.

Pokud chcete udělat dětem radost třeba ke Dni dětí, nebo dát dárek k narozeninám, svátku, za vysvědčení nebo jen tak – pro potěšení, mám pro vás super tip.

V obchodní internetové galerii Lunzo.cz mají úžasného slona. Plyšového, měkkého, hebkého – prostě úžasného slona.

Sloni jsou velmi oblíbená zvířata u dětí i dospělých, jsou to zvířata chytrá, moudrá a traduje se o nich, že nosí štěstí. A tenhle slon přinese vašim dětem nejen štěstí, ale i spoustu radosti. Pokud teď váhavě vrtíte hlavou, že plyšáků mají děti doma dost, tak vás uklidním – tenhle plyšák není klasický, ale děti na něm klidně mohou spát i jako na polštářku. Je to takový slon na mazlení do postýlky.

Slon je vyrobený z pravé bavlny. Velký 60 cm. Je na omak velmi příjemný, krásně jemný – sametový – nemá dlouhé chlupy, je tedy vhodný i pro malinké děti (nemusíte se obávat žádných chlupů v pusinkách ani ručičkách).

Pokud tedy hledáte tip na dárek pro děti, tenhle slon potěší malinké děti, i děti starší, je vhodný pro kluky i holčičky, koupit ho lze v pěti barvách – šedé, žluté, modré, fialové a růžové a je- prostě nádherný. S tímhle slonem budou mít vaše děti v postýlkách jen samé šťastné a krásné sny. Slon je ochrání svojí pověstnou sloní silou.

 V obchodní galerii Lunzo slona nyní koupíte za velmi výhodnou výprodejovou cenu. A protože Lunzo.cz není klasický eshop,ale obchodní galerie, počítejte s různou dobou dodání u zboží. Doba dodání je vždy u zboží uvedena a je vám ještě potvrzena emailem nebo sms zprávou. Vždycky ale zboží přišlo v uvedeném termínu, nikdy se mi nestalo, že by se zboží zpozdilo. Nákupní galerie pořádá i soutěže a tak můžete mít štěstí, vyhrát třeba 20 % slevu na další nákup, nebo třeba celý nákup zdarma. Poštovné je na Lunzo.cz zdarma.

Pokud chcete koupit dětem krásného bavlněného slona, klikněte zde: Slon z pravé bavlny 60 cm

Pokud si chcete prohlédnou celý sortiment obchodní galerie, klikněte zde: Lunzo.cz

Tajná výprava čarodějů.

 

Tato hra společnosti Mindok mne jako rodiče doslova a do písmene nadchla. Nejen že je krásně zpracovaná, má nápad, je napínavá,ale také podporuje myšlení, paměť,ale hlavně spolupráci dětí. A to je v dnešní, přetechnizované individuální době, prostě úžasné.

Kamarádi, honem zpátky do kouzelnické školy! Zvědaví mladí studenti akademie čar a kouzel tajně utekli ze školy do černočerného lesa na půlnoční kouzelnický trh. Jenže přísný duch Bludovít je jim v patách. Před přísným Bludovítem se malí kouzelníci schovají tak, že požádají o pomoc ty správné přátelské bludíky ukryté v korunách stromů. Kostky jim napoví. Navíc mohou kouzlit! Dostanou se do školy včas nebo se nechají nachytat Bludovítem? Pozor, neúprosný strašibudík tiká! Společně hrajete, vyhráváte i prohráváte!

V první řadě jde v téhle hře o pamatování si a trénování paměti. Každé dítě (každý hráč) hraje samo za sebe, ale vítězí jako tým.

Hra se vymyká i svým zpracováním, je krásně výtvarně zpracovaná, a děti vede přímou cestou do světa fantazie. Do světa malých čarodějů, kteří se v noci vykradli ze svých postelí, aby tajně navštívili čarodějnický trh. Tam je ale uvidí duch Bludovít, a malí čarodějové se musí urychleně vrátit na svou čarodějnickou kolej do postele.

Hra se skládá ze základní hrací desky, dokola jsou kulatá políčka stromů, na ty rozmístíte kulaté žetonky obrázkem dolů.

Od Budovy Kouzelnické akademie vede cesta, na každém políčku jsou šipky. Hráči hrají s figurkami kouzelnických učňů ve špičatém klobouku, začínají z prostředka, Bludovít začíná na posledním políčku v tmavém lese. Na žetonech stromů jsou Bludíci – strašidýlka, která malým čarodějnickým učňům pomáhají. Začínající hráč dostane strašibudík a 3 kostky a může začít hru.

Každou hru hraje hráč sám za sebe,ale zároveň musí spolupracovat s ostatními hráči,aby společně unikli Bludovítovi a dostali se z kouzelnického tržiště zpátky do postýlek.

Celá hra je přitom poměrně rychle dohraná, nejdéle jsme hráli asi 35 minut. Záleží vždy i na štěstí, jaké symboly vám budou padat na kostkách. Hra je napínavá, a opravdu baví. Já sama jsem se ještě s takovou hrou, kde hráči nehrají jen sami za sebe, nesetkala, a jsem z té týmové spolupráce opravdu nadšená. Pokud tedy hledáte ideální hru pro děti na prázdniny, věřte, že Tajná výprava čarodějů je bude opravdu bavit. A pokud nebudou nablízku kamarádi, zahrajte si s dětmi vy. I dospělí si u téhle hry odpočinou, je třeba trošku rozhýbat i paměť, takže každá hra je jiná a každá má jiný průběh, nemůžete se tedy dopředu připravit, soustředíte se na hru a bavíte se s dětmi.

Hra Tajná výprava čarodějů je hra snadná, vhodná pro děti od 6 let, pro 2-6 hráčů, trvá asi 20 minut ( počítejte ale spíš kolem půl hodiny).

Tajná výprava čarodějů je ideální odměna za vysvědčení, hra na deštivé prázdninové dny, nebo jen tak pro radost třeba ke dni dětí

Hru můžete koupit po kliknutí zde: Tajná výprava čarodějů

Celý sortiment her společnosti Mindok najdete zde: Mindok.cz

Dřevěný domeček pro panenky

Domeček pro panenky. Neznám žádnou malou holčičku, která by po něm netoužila. A nejen holčičky, i my dospělé ženy si se svými dcerami rády sedneme a hrajeme si s panenkami. A domeček je pro nás takovou srdeční záležitostí. Proto jsem zajásala, když jsem na stránkách internetové galerie Lunzo.cz objevila dřevěný domeček pro panenky za skvělou cenu.

Tenhle domeček je tak krásný, že pokud ho koupíte jakékoliv malé holčičce pod stromeček, budou jí očička svítit víc, než žárovičky na stromečku.

Mám ráda dřevěné hračky. A tahle je o to lepší, že nedáte dítěti hotový výrobek. Aby si s ním mohla hrát, musí se o to zasloužit, a domeček si poskládat. Počítejte ale s tím, že malé holčičky ten domeček nezvládnou postavit samy. To by na ně bylo složité. Budete jim muset pomoct a strávit tak společně spoustu hezkých chvilek – a na jejich konci bude krásný malý pokojíček pro panenky.

S vlastním sestavením vám může pomoct i tatínek, nebo dědeček – jejich pomoc budete asi potřebovat při zapojení světýlek, ale šikovné maminky to zvládnou samy.

Připravte si také lepidla – v prodejnách s výtvarnými potřebami si kupte lepidlo na papír – lepší je to v tyčince, protože tolik papír nenavlhčí, disperzní lepidlo, nebo lepidlo na plasty, a já jsem používala i vteřinové lepidlo, s tím ale musí pracovat dospělí a holčičkám pomoct (/vteřinové lepidlo dětem do ruky raději vůbec nedávejte). Prima je i oboustranná průhledná lepící páska, a na drobné předměty pinzeta.

Domeček vám přijde v krabičce rozložený na díly. Všechny díly jsou v uzavřených sáčcích. Dílů i materiálu na polštářky a dekorace je dostatečně velké množství, některé mi i zbyly. Všechny díly jsou opravdu velmi kvalitně opracované, bez otřepů. Přiložený je i návod.

Výrobky jsou opravdu velmi kvalitně připravené, působí až dojmem modelářských kvalitních výrobků – například knížky jsou opravdu složené tak, že i na těch miniaturních stránkách jsou obrázky, na každé stránce jiný a lze knihou i listovat. Knížky je ale lépe skládat s pinzetou, jsou opravdu drobné. A tak je to se všemi dekoracemi. Jsou promyšlené a kvalitně vyrobené do posledního detailu. Některé stačí vystřihnout, jiné je lépe vyříznout pomocí skalpelu, nebo zalamovacího nožíku (také koupíte ve výtvarných potřebách, nebo je mívají tatínkové v nářadí).

Výhodou při výrobě pokojíčku – nebo chcete-li domečku pro panenky je to, že se nemusíte dogmaticky držet přiloženého návodu. My jsme také domeček nesložili přesně tak, jak je na obrázku návodu, ale některé dekorace jsme si upravili, jiné vynechali a další naopak vyrobili. Holčičky si třeba ze sirek a alobalu mohou vyrobit zrcadlo.

Pokud nemáte doma malou holčičku, které byste domeček koupili, a přesto se vám líbí, můžete si ho poskládat a vystavit třeba na poličku – vypadá báječně, a každý pohled na něj vás tak trochu přenese zpátky do dětství.

Materiál: dřevo, tkanina, papír, plast

Rozměry: 17,1 x 11,6 x 13,1 cm

Hmotnost: 0,5 kg

Obsah balení: 1x Nábytek stejně jako na obrázku (nesložený), LED světlo, kočičí panenky, kryt na prach

Balení neobsahuje: lepidlo, nářadí, baterie ( jsou potřeba 2 malé tužkové na světlo),

Ke složení budete potřebovat: nůžky na papír, nůž, šroubovák, pinzety

 

Pokud tedy máte rádi tvořivé dárky, u kterých se děti i zabaví a musí samy vynaložit nějaké úsilí, aby měly svou vysněnou hračku, tenhle domeček je to pravé. A když budete dětem pomáhat domeček skládat, lepit a dekorovat, zažijete určitě spoustu krásných společných chvil.

Na internetové galerii Lunzo.cz nakoupíte spoustu krásných hraček, a dalšího zboží.

Doručení je vždy bez poštovného – tedy zdarma. Počítejte pouze s delší dobou doručení – ta je napsaná u každého zboží. Ceny na Lunzo.cz jsou vždy nižší než v ostatních internetových galeriích, na stránkách mají i často soutěže o slevu nebo dokonce nákup zdarma a jiné lákavé ceny.

Na Lunzo.cz nakupuji často, a nikdy se mi nestalo, že by zboží nepřišlo – většinou přijde v kratším termínu, než je uvedeno. Za bezproblémové doručení objednávky na Lunzo.cz ručí vrácením peněz v plné výši, nákupem tedy nic neriskujete.

Pokud chcete koupit dřevěný skládací domeček pro panenky, klikněte zde: dřevěný domeček pro panenky

Celý sortiment internetové galerie si prohlédněte zde: Lunzo.cz

Hasičské auto na ovládání

Snem každého kluka je stát se hasičem. Ani u nás tomu není jinak, a tak jsem se synem chodila stát před místní hasičskou zbrojnici a on tam toužebně okukoval hasičská auta a čekal, jestli se neozve siréna a to krásné červené auto se s houkáním nerozjede. Občas se povedlo, že směl přijít až k autům, která nebyla v garáži a podívat se na ně zblízka.  Hasiči byli pro něj vzorem chlapáctví a odvahy a auta to nejlepší na světě. Dokonce i na obrázek ve škole, když měli kreslit přírodu, propašoval jedno hasičské auto – kdyby prý v lese hořelo. Dnes se stejným zaujetím sleduje hasičská auta můj vnuk a já opět postávám před hasičskou zbrojnicí s človíčkem toužebně sledujícím hasičské vozy. A že záliba v krásných hasičských vozech u mužů je zálibou trvalou, mne přesvědčila radost v očích mužských členů rodiny, když jsem vybalila nádherný RC model hasičského auta s vysílačkou.

Jednu chvíli jsem měla pocit, že mne ho ani nenechají vyzkoušet. A když zjistili, že vodní hasičské dělo je funkční, jejich radost neznala mezíHasičské auto Mercedes Arocs s opravdovým vodním dělem probudilo hravou klučičí duši i v dědovi a tak stavěli cesty, vymýšleli požáry – tahle hra jim přináší opravdu radost.

Hasící auto mercedes Arocs má také naprogramovaný DEMO simulátor, osvětlení a parádní zvukové efekty – a tak u nás poslední dobou stále něco houká a bliká.. Jezdí vpřed, vzad, doleva, doprava a také umí zvedat požární žebřík..

Technické parametry:

 • Aku 4.8V 400mAh
 • Rozměry balení 56x26x20cm
 • Síťový nabíjecí adaptér
 • Do ovladače patří 2xAA baterie
 • Ovladač na frekvenci 2,4Ghz
 • Součástí balení je také nálevka na vodu do nádržky pro plně funkční vodní dělo
 •  

Pokud chcete do auta silnější aku, můžete si do něj dokoupit 2000AH nebo 7000Ah.Auto je velmi dobře zpravované – plasty jsou pevné a lehké.

Auto jezdí dopředu, dozadu, zatáčí do stran. Bliká a houká jako opravdoví hasiči, požární žebřík je vysunovací – můžete si nastavit, do jaké výšky žebřík chcete vysunout a pak s ním otáčet dokola. Na žebříku je připevněna stříkačka – vodní dělo, která je plně funkční. Lehce tak můžete opravdu hasit. Tahle funkce je pro děti opravdu zábavná, stříkání je taková ta třešnička na dortu, která z hračky dělá tu nej..

Ovládání je opravdu snadné a zvládnete ho po chvilce velmi snadno. Tedy alespoň já jako laik jsem chvilku hledala jak a kam s autem popojet a zatočit, ale vnuk je zvyklý hrát počítačové hry a ovládání zvládl okamžitě. Takže na postavené dráze přes překážky, které já jsem zdolávala opatrně a s potížemi, zvládl přejet během chvíle.  Auto jsme testovali uvnitř i venku, jezdí skvěle, nevadí mu ani kamínky, do těžšího terénu jsme ho ale nebrali. Běžné městské chodníky a silniční povrch ale zvládá skvěle. Díky houkání a blikání na sebe umí přitáhnout i pozornost, takže během chvíle netestoval jen vnuk, ale tlačilo se kolem něj několik dychtivých malých kluků. A všem okamžitě dychtivě svítila očka tak, že nebylo pochyb, že si auto chtějí taky zkusit, takže naše testovací procházka se poněkud protáhla – no, až do vybití baterie, jinak bychom tam stáli a hasili doposud.

Vzhledem k tomu, jak rychle se dokázaly děti kolem auta seběhnout, věřím, že tahle hračka dokáže lehce vytáhnout děti od počítače a zabavit je nadlouho. A nejen děti. Můžete se spolehnout, že tatínkové a dědečkové budou s radostí vymýšlet a tvořit dráhy a trasy pro auto a hasit s dětmi. Jen prosím upozorněte děti, že hasit opravdový ohníček je lépe, jen když jsou s nimi dospělí. Jinak mohou stříkačkou trefovat třeba kruh z papíru – na přesnost, nebo do rozmočení.  Při prvním testování byla velká legrace hra: Postříkej babičku – naštěstí papírový kruh se stal brzy zajímavějším.

Pokud tedy máte doma malého kluka, nebo i dospělého hasiče, který je hravý – tohle auto je super tipem na dárek. Celou dobu, co ho testuji je stále v provozu, prakticky se čeká vždycky na dobití baterie, proto je možná fajn koupit si ještě jednu záložní a nabíjet je na střídačku. Pokud tohle auto najdou kluci pod stromečkem, máte jistotu, že na nějakou dobu zapomenou na počítač, rozzáří se jim oči a budou hasit.

poslední obrázek zdroj: www.rcobchod.cz

Video, na kterém si můžete prohlédnout auto v provozu najdete zde: Hasičské auto video

Auto koupíte po kliknutí zde: hasičské auto Mercedes Arocs s vodním dělem

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: www.rcobchod.cz

Postřehová hra Bystroočko

Léto skončilo, a začne podzim a s ním se bude i mnohem dřív stmívat, takže večery jsou delší a jako stvořené pro hraní deskových her. Není nic lepšího, než být spolu a společně se bavit.  A protože ve všední dny není tolik času, jako o víkendech, nebo o prázdninách, volíme spíše hry, které mají kratší dobu hraní.

Mezi takové patří i skvělá novinka od firmy Mindok – postřehová hra Bystroočko.

Hra je určena pro 2 – 6 hráčů od 6 let. Není tedy pro úplně malé děti, které by nestačily tempu a postřehu starších a dospělých.

Hra obsahuje 6 oboustranných kol s obrázky a 100 obrázkových karet. Hru je možno hrát v několika variantách , ta základní spočívá v tom, že otočíte kartu s obrázkem, a potom budete co nejrychleji točit hracím kolem, dokud nenajdete hledaný obrázek. Kdo najde obrázek nejrychleji, získává kartu, hráč s nejvyšším počtem karet je vítěz. Možná se vám to zdá jednoduché, ale věřte, že v tom soustředění a snaze být co nejrychlejší vám nervozita občas zamotá prsty a přehlédnete i to, co jindy vidíte hned a v pohodě. Hra tedy učí děti i zbytečně nespěchat, nebýt zbrklý, soustředit se a zklidnit se při hře. Není to vždycky jednoduché. Není to leckdy jednoduché ani pro nás dospělé, protože  i my musíme ovládat emoce – u nás, než jsme se tak nějak do hry dostali, nás děti porážely na celé čáře. A věřte, že prvních pár her vám to nevadí, po nějaké době to ale začne znervózňovat a musím přiznat, že jsme pak večer s manželem na vnuky trochu trénovali – byli prostě lepší, ale chtěli jsme taky někdy vyhrát :-D.

Hra má samozřejmě k sobě i pravidla s návodem na další možnosti hraní. Variant je několik, a můžete si i sami případně vymyslet nějaké svoje pravidlo. Například další variantou je, že vybraný vedoucí hráč bude dávat ostatním nápovědy, co je na kartě – kartu tedy nevidí, pouze odhadují- třeba co se rýmuje na puška ( může to být třeba muška, nebo tužka) a podobně. Další variantou je, že vedoucí hráč napoví pouze první písmeno hádaného slova – tento předmět začíná na A….Nebo možnost nápovědy: Tuto věc řídí astronaut, tato věc žije v zoologické zahradě a musí být ve velké kleci, a podobně.

Hra Bystroočko je hra postřehová, je to novinka s úplně novým herním mechanismem – nepracuje jen s obrázky,ale i se slovy a písmeny. Velkou výhodou téhle hry je, že nepotřebuje ke hraní velký prostor – každý hráč má své kolečko s výřezy a obrázky, a hrací karty s obrázky jsou malé. Hra je tak vhodná nejen k domácímu hraní, ale i na cesty – můžete ji hrát i ve vlaku, nebo na dovolené, nezabere vám příliš místa,ale přinese spoustu zábavy.

Jak už jsem psala, tahle hra je prima na pocvičení postřehu, ale i trénuje trpělivost a paměť. U nás tahle hra baví nejen děti, baví i dospělé, právě pro možnost různých variant hraní. Velkou výhodou je i rychlost dohrané hry – jedno kolo jsme hráli v průměru asi 20 minut, nejdéle do 30 minut. Pokud tedy rádi trávíte čas se svými blízkými, a máte rádi hry a zábavu, u téhle hry zažijete spoustu radosti, zábavy a smíchu, je opravdu prima.

Pokud si chcete hru koupit, klikněte zde: Postřehová hra Bystroočko

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment společnosti Mindok, klikněte zde: Mindok.cz

 

Rodinné puzzle

Puzzle. Skládáte rádi puzzle? Já si ještě dobře pamatuji na dobu, kdy puzzle v obchodech nebylo k dostání. Jako malým nám tedy maminka rozstříhala nějaký hezký pohled, a my jsme ho skládali. Vrcholem obtížnosti bylo více rozstříhaných a smíchaných pohledů. Moc nás to tehdy bavilo, bylo to ale nenáročné, takže spíš pro malé děti. S opravdovým klasickým puzzle z vysekaných dílků z tvrdého kartonu jsem se setkala až jako téměř dospělá. A musím říct, že v začátku to pro nás byla věc nevídaná a zajímavá. Skládali jsme tehdy s chutí snad všichni a lačnili jsme po puzzlích s více dílky. Nikdy jsem sice neposkládala puzzle větší než 1000 dílků, ale bavilo mne to skládání a přemýšlení. Nebyla jsem občas moc trpělivá, takže jsem často odcházela naštvaná, že dílek v krabici prostě není, nebo s pocitem stejným jako měl Homer Simpson – prostě do těch dílků praštit pěstí a ony do sebe zapadnou, a ne že ne.

Puzzle je prostě prima hra na trénink trpělivosti a postřehu, odměnou je poskládaný obrázek, který můžete skládat, kolikrát chcete znova, nebo si ho podlepit, zarámovat a pověsit na zeď, a s hrdostí se na svůj výtvor dívat.

Jsem moc ráda, že výrobci puzzlí myslí na „skládače“ všech věkových kategorií, takže puzzle a množství dílků s vámi rostou – od těch nejjednodušších pro nejmenší, až po ty s mnoha tisíci dílků pro pokročilé. Za senzační věc ale považuji puzzle rodinné.

V krabici najdete 3 různé velikosti dílků, takže mohou skládat jeden obrázek všichni rodinní příslušníci. Největší dílky jsou pro malé děti, nejmenší pro dospělé a větší děti, no a ty prostřední, na kterých je zřetelně vidět skládaný motiv jsou třeba pro babičku a dědečka, kteří už tak dobře nevidí ( i když ze mne si vnuk dělal legraci, že jsou pro mne ty největší, protože výrobce prý myslel na to, že nemůžu nikdy najít, kam jsem si brýle položila). A tak může celá rodina společně vytvořit obrázek, a užít si společně spoustu prima a zábavných chvilek.

A při skládání obrázků si spolu třeba hezky popovídat.

Rodinné puzzle Psí kamarádi má 400 dílků - Velikosti dílků:  velké cca 5,5 cm, střední cca 2,5 cm, malé cca 1,8 cm. Rozměr celého poskládaného puzzle je 61 x 45,7 cm

Raznice puzzle COBBLE HILL nekopíruje standardní mřížku, rohy a hrany dílků nejsou vždy v jedné ose a dílky mají neobvyklý tvar. Obtížnost puzzle je tak vyšší než u klasické mřížkové raznice, kterou používají přední výrobci v Evropě. Složení puzzle tedy je těžší a není poskládané hned, je tedy fajn mít připravený kartón, na kterém budete puzzle skládat, nebo místo, kde nebude vadit, a ke skládání se vracet. Rozhodně to není snadné puzzle, co složíte za půl hodiny..

Při skládání puzzlí si děti i dospělí potrénují postřeh, trpělivost i spolupráci. Rodinné puzzle je tak skvělou příležitostí, jak trávit společné chvilky s rodinou a svými blízkými. Rodinné puzzle by nemělo chybět pod žádným vánočním stromečkem. Někteří z vás si možná pomyslí, že sami skládají mnohem obtížnější puzzle, ale věřte, že právě spolupráce s ostatními z rodinného puzzle dělá zábavu, při které je nám dobře nejen proto, že se nám povede poskládat hezký obrázek, a jsme na sebe pyšní, ale právě proto, že být se svými blízkými spolu je to nejvíc, co si můžeme pod stromeček v dnešní uspěchané době nadělit.

Pokud si chcete puzzle koupit, klikněte zde: Rodinné puzzle Psí kamarádi

Chcete si vybrat jiný typ nebo druh puzzle? Klikněte zde: www.puzzle-puzzle.cz

Dětské naučné hračky - mluvící pejsek Pafinka,a Dětský naučný tablet s kreslící tabulkou

Vánoce už klepou na dveře a já vybírám dárky pro vnoučata. A protože mám ráda hračky, které se dětem nejen líbí, ale zároveň je i něco naučí a stimulují jejich dovednosti, vybrala jsem hračky, které splňují všechny moje požadavky. A spoustu krásných naučných hraček jsem našla na stránkách superprodukt.cz.

Pro holčičky je to úžasná psí holčička Pafinka. Pejsek Pafinka je hračka od návrhářky Romany Andělové navržená pro české děti.

Pafinka umí mluvit, vypráví dětem dlouhé pohádky a říkadla (o lidském těle, jak správně jíst, jak přecházet silnici, jak si správně vyčistit zoubky a podobně), zpívá známé písničky – celkem 26 audiosouborů. Hlas Pafince propůjčila moderátorka Míša Jadrná.

Na Pafince mne nadchla čistota zvuku- je jí krásně rozumět. Mluví zřetelně a jasně, bez ruchů a šumů. V kvalitě zvuku předčí mluvící hračky zahraničních firem. Velikostí je přizpůsobena malým dětem, které ji lehce zvládnou nosit samy. Rozměry má 20 cm x 14 cm x 17,5 cm, funguje na 2 tužkové AA baterie – pozor, nejsou součástí balení, takže je třeba si je dokoupit.

Tělo Pafinky je z plastu a plyšového materiálu. Díky plastovému zadečku sedí pevně na místě, kam ji posadíte, a nepadá. Plyš je příjemný na mazlení. Plyšová je celá hlavička a tlapky, malým dětem je tedy Pafinka na pomazlení příjemná.

Pohádky a písničky jsou pouštěny pomocí kulatého tlačítka na bříšku, tlačítko při hraní barevně bliká (červená a zelená barva), večer mají tedy děti i barevné osvětlení. Tlačítko má i funkci pauza při stisknutí během hry, a funkci automatického vypnutí, pokud si dítě přestane s hračkou hrát. Nestane se tedy, že by se baterky vybily, když si děti nehrají a nevypnou hračku. Hračka je kvalitní a bezpečná, splňuje všechny potřebné normy a požadavky EU – splňuje normy EN71. Pafinka je vyráběna v Čechách pod vlastní značkou Pafaas.

Pokud si chcete Pafinku koupit, klikněte zde: Mluvící pejsek Pafinka

A protože Pafinka je hračka přece jen spíš pro holčičky, pro kluky jsem vybrala krásný Pafíkův mluvící tablet s kreslící tabulkou.

Chytrá hračka, která děti učí abecedu – českou včetně háčků a čárek, písmena i pomocí slov podle začátečního písmene, číslice, hraje melodie. Bonusem je kreslící tabulka s tužkou, a dvě malá razítka. Děti si tak mohou vytvořit obrázky, nebo zkoušet napsat písmenka a číslice, co se zrovna naučily. Dětský tablet s kreslící tabulkou je v originálním provedení od výtvarnice Romany Andělové, vytvořený podle potřeb a zvyklostí českých dětí. Hračka funguje na 3 tužkové baterky – pozor, nejsou součástí balení. Mluvenému slovu z tabletu je krásně rozumět, všechna slova jsou namluvena velmi zřetelně bez ruchů a šumů, byla jsem kvalitou zvuku mile překvapena. Obrázky na tabulce jdou dobře smazat, nezůstávají žádné šmouhy na pozadí.

Pokud si chcete dětský tablet koupit, klikněte zde: Dětský pafíkův tablet s kreslící tabulkou

 

Pokud tedy sháníte hračky, které děti něco naučí, a budou se jim líbit, určitě si prohlédněte nabídku na stránkách superprodukt.cz – najdete tu spoustu tipů na kvalitní,naučné, zdravotně nezávadné hračky splňující normy na hračky v EU. 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: www.superprodukt.cz

Pexetrio

Je asi zbytečné se ptát, jestli znáte Pexeso. Je to zpravidla jedna z prvních her, se kterou se děti jako malé seznamují. Vypadá to, že pexeso nás provádí od dětství všechny už dlouho. Překvapilo mě ale, že hra Pexeso jako taková není až tak sterá, jak jsem si myslela.  Vznikla až roku 1959, původně jako soutěž, pod názvem PEkelně Se Soustřeď. A protože je to hra dobrá, zdomácněla a je velmi oblíbená. Na trhu je opravdu velká spousta pexes, já si nejvíc pamatuji z dětství na to pohádkové s postavičkami jako Rumcajs, Maková panenka, víla Amálka a další. Pexeso jsem mnohokrát hrála se svými dětmi, ráda ho hraju i a vnoučaty. Tedy jen do určitého věku, jakmile dosáhnou zhruba pěti let, mají natrénováno a je skoro nemožné je porazit. Děti mají skvělý postřeh a paměť, jen je třeba ji trénovat. A proto mne nadchla hra, kterou jsem nedávno objevila, a to je Pexetrio. Jedná se o složitější variantu pexesa – nehledají se dva obrázky, ale tři. Pro děti i pro dospělé je to něco úplně nového. Je třeba víc se soustředit, víc si pamatovat, a i zábavy je u Pexetria mnohem víc. Já jsem některé druhy Pexetria pro vás otestovala s vnuky. Hrací kartičky pexetria jsou z kartonu, pevné, s oblými rohy,aby se děti neporanily a hlavně s krásnými a roztomilými obrázky.

Pexetrio Z pohádky do pohádky:

Hra obsahuje 36 pexekartiček. Děti hledají vždy tři kartičky, které patří k určité pohádce. Aby to měly trochu lehčí, je vždy v horní části kartičky symbol, který k pohádce patří, aby si děti byly jisté, jaký obrázek patří k dané pohádce. Například k pohádce O červené Karkulce mají v rohu kartičky symbol vlka.

Kartičky před hrou se promíchají a rozdají stejně, jako jste zvyklí u pexesa. Při hře každý hráč otáčí vždy tři kartičky – tím je hra jiná, trochu složitější a zábavnější. Pokud najdete tři kartičky se stejným symbolem, vezmete si trojici k sobě, hráč s největším počtem trojic vyhrává. V Pexetriu Z pohádky do pohádky najdete tyto pohádky: Karkulka, Perníková chaloupka, Kocour v botách,Pinocchio,Sněhurka, Šípková Růženka, Zlatovláska, Malá mořská víla, Zvířátka a Petrovští, Ošklivé káčátko, Kouzelné fazole, Děd Vševěd. V návodu hry je i velmi stručně ke každé pohádce převyprávěn její obsah. Je fajn si i při hře s dětmi o pohádkách povídat.

 

Pexetrio Z pohádky do pohádky je pro 2-4 hráčů, pro děti od  5 let ( ale u nás zvládly i mladší děti).

Pokud si chcete pexetrio koupit, klikněte zde: pexetrio  Z pohádky do pohádky

 

Další Pexetrio, které bych vám chtěla představit, je Baribal – malý kutil.

Hra je pro 1 – 5 hráčů, pro děti od 3 let a je … prostě nádherná. Na obrázcích na 36 pexekartách jsou krásné roztomilé obrázky modrého medvídka Baribala – malého kutila s nářadím. Děti se s medvídkem učí pojmenovat jednotlivé druhy nářadí a seznamují se s jejich použitím. Základní verze hry je opět stejná jako u všech ostatních pexetrio her – kartičky z kartonu se rozdají obrázkem dolů do řady, začíná nejmladší hráč, otočí tři kartičky a hledá podle symbolů, které typy nářadí k sobě patří. Kdo najde trojici stejných symbolů, vezme si ji k sobě a vyhraje ten, kdo má nejvíce trojic. Hry je několik variant, se kterými se seznámíte v brožurce s pravidly. Pro menší děti je i varianta hry Loto-trio, kde děti pokládají kartičky na plakátek s předtištěnými obrázky. Hra je opět pro děti velmi zábavná, a hlavně poučná. Děti se s medvídkem Baribalem seznámí s různými druhy nářadí, které jsou doma běžně používány. Při hře je opět velký prostor pro komunikaci a povídání si s dětmi. Hra Pexetrio Baribal malý kutil je kromě hry pexetria i hrou loto trio a zároveň malou encyklopedií pro rozšíření slovní zásoby dětí a seznámení se s nářadím.

Pokud si chcete pexetrio koupit, klikněte zde: Pexetrio Baribal - malý kutil

 

Poslední pexetrio, které jsme doma vyzkoušeli je Pexetrio Plus Savci.

Hra je pro 1-5 hráčů, ve věku od tří let. V téhle hře je 54 kartiček z kartonu s nádhernými reálnými obrázky zvířat – savců. Děti se tak formou hry seznamují se zvířaty. Velmi oceňuji realistické znázornění zvířat – děti zjistí, jak opravdu vypadá například vlk, medvěd, srnec, svišť a další zvířata. Děti zjistí i jaké mají zvířata stopy a čím se živí. Aby bylo snažší přiřadit správnou stopu ke zvířeti, je opět na každé kartičce v horním rohu symbol, který patří vždy ke 3 obrázkům – tedy zvířete, jeho stopy a toho, čím se živí. Hledají se opět trojice, vyhrává hráč s největším počtem trojic. Hru lze hrát opět i jako loto – děti přikládají kartičky na plakátek s předtištěnými zvířaty. Hra je velmi zábavná i velmi poučná. I dospělé bude bavit. Já sama jsem u spousty zvířat nevěděla, jaké mají stopy. V pexetriu Plus Savci je více kartiček – je jich 54, hra tedy trvá o trochu déle a je i trochu složitější.

Pokud si chcete koupit pexetrio savci, klikněte zde: Pexetrio Plus Savci 

Hry Pexetrio jsou skvělou hrou, která vychází z principu hry pexeso, která baví děti i dospělé. Variantu si vyberte podle svých představ a toho, co vás a vaše děti baví. Hra Pexetrio má vždy několik možností hry, a několik stupňů obtížnosti, je zábavná, svižná, chytrá a poučná ,pokud odeberete z trojice jednu kartičku, můžete si zahrát samozřejmě i klasické pexeso s dvojicemi. Děti se nejen baví, ale hrou se i nenásilně učí. U nás je z pexetria velké nadšení. A nadšená jsem i já, jako dospělý. Pexetrio je moderní, krásně zpracovaná hra, obrázky jsou velmi hezky nakreslené – realistické a přitom se dětem moc líbí, kartičky jsou na tvrdém kartonu, takže se hned neohýbají a neničí, rohy jsou oblé, takže si děti nijak neublíží. A hlavně – je tu i spousta prostoru ke komunikaci s dětmi – nad pexetriem si prostě celá rodina užije spoustu zábavy a o to jde především – o trávení času spolu a společné prima chvilky. Mohu vám tuhle hru určitě doporučit. Je báječná.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, kliněte zde: www.pexetrio.cz

Plyšový zajíček Effík Bunny

Jako správná babička vím, že hraček není nikdy dost.  A tak stále hledám, jakou hračku vnoučkům pro radost koupím.  Mám ráda, když jsou hračky kvalitní a zdravotně nezávadné. To je pro mne kritérium číslo jedna.

Tentokrát jsem vybrala malého kamaráda – plyšového zajíčka Effíka  od effiki.cz , aby ve dne byl parťákem pro všechny rošťárny a v noci hlídal dobré sny.

Zajíček je roztomilý a přitom velmi vkusný. Vybrala jsem velikost S (20 cm), aby si ho vnuk mohl sám snadno nosit- je to ideální velikost pro ty nejmenší děti. Zajíčka ale můžete koupit i ve větších velikostech – M 35 cm, L 50 cm.

foto zdroj effiki.cz

Zajíčka jsem vybrala v šedé barvě, protože je mi jasné, že malé tlapičky vnoučka by brzo hračku „označkovaly“,ale vybírat můžete i z jiných barev – bílá, růžová a modrá. Materiál je 80 % bavlna a 20 % polyester – zajíček tedy půjde snadno vyprat. Doporučené je praní v ruce, můžete ho ale vyprat i v pračce, maximálně ale na teplotu 40 stupňů.

Effík Bunny má mezinárodní bezpečnostní certifikát CE – bezpečný i pro kojence - to je opravdu důležité, protože certifikát má pouze originál Effík Bunny vyrobený pro effiki.cz, napodobeniny na levných zahraničních eshopech tenhle certifikát nemají a látky použité na výrobu napodobenin nemusí být pro miminka a malé děti, které rády strkají hračky do pusinky, bezpečné. Pokud tedy máte na prvním místě bezpečnost dětí, je lépe koupit originál, protože ušetřených pár korun by se nemuselo vyplatit.

Zajíček Effík Bunny je roztomilý, líbí se dospělým, větším dětem i miminkům. U nás měl ohromný úspěch. Vnouček se k němu přitulil a už ho nepustil z ruky. Povrch je totiž opravdu jemný a hebký. A protože je králíček zároveň i lehoučký, nosí ho teď všude sebou. Hraje si se zajíčkem ve dne a spinká s ním v noci. Hračka plyšový zajíček Effík Bunny je vyrobená přesně podle potřeb dětí, a je to na ní znát.

Plyšového kamaráda zajíčka koupíte po kliknutí zde: Effík Bunny S

Celý sortiment eshopu si prohlédnete po kliknutí zde: www.effiki.cz

 

Plechový traktůrek s valníkem

Nedávno na jedné rodinné oslavě jsem seděla a poslouchala mého tatínka, jeho kamaráda a mého muže, jak vzpomínají na hračky, se kterými si hráli jako malí. Tuto debatu vyvolal asi nákup hračky pro vnuka, která se po chvíli používání (i když celkem opatrného)rozpadla. A všichni tři pánové se po chvíli zasněného vzpomínání dostali na vzpomínku na hračku, ze které byli všichni nadšení – a to byl malý plechový traktůrek s valníkem, který měl kola ovládaná volantem, řadící páku s rychlostmi (včetně zpátečky) a byl na klíček. Vzpomněla jsem si, že takový traktůrek býval často k vidění na pískovištích, když jsem byla malá. Byla to opravdu hodně oblíbená hračka. Žádné baterky, klíček je spolehlivý a vždy připravený. Traktůrek zvládal odvážet písek i kamínky, přejet přes malé překážky. Prostě super hračka, co bavila kluky i holky. A hlavně - byl takřka nerozbitný, takže jsme si mohli hrát v klidu.

Když jsem viděla, s jakou nostalgií a něhou v hlase i očích pánové na traktůrek vzpomínají, rozhodla jsem se, že jim jeden pořídím. Myslela jsem si, že ho najdu někde na bazaru s retro hračkami. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že můžu mít klidně i nový. Tahle bezva hračka totiž je stále vyráběna firmou Kovap Náchod. Hračka obstála mezi všemi těmi umělohmotnými, plastovými hračkami, mezi hračkami na baterky a ovládání, a je stále ve velké oblibě. Opět se potvrdilo, že kvalita je stále ceněna a zlaté české ručičky umí vyrobit hračku, která je milovaná všemi napříč generacemi.

Víte, že tenhle krásný traktůrek je vyráběn už více, než 60 let? A víte jak? Základní surovinou při výrobě je plech, který je lakovaný a prochází spoustou dalších úprav (aby hračky byly kvalitní a přitom bezpečné). Při montáži jednotlivých dílů stále převažuje manuální práce – zruční pracovníci traktor (a ostatní hračky vyráběné v KOVAPu Náchod) smontují,a zároveň kontrolují, jestli všechny díly fungují tak, jak mají – jestli traktor jezdí bez zadrhnutí,a všechny rychlosti fungují tak, jak mají. Díky této kontrole je počet reklamací naprosto minimální.

S výrobou plechových hraček začal hned po válce v Semilech pan Eduard Sedlák. Jedním z prvních výrobků byl parní válec (také se stále vyrábí). Po úspěchu parního válce, a také jiskřící pistole přišla inspirace na traktůrek (podle dřevěné hračky vyráběné semilskou firmou Mach a také autíčkem německé firmy Schuco: Examico-auto 4001 vyráběné těsně před II. světovou válkou, které mělo rychlostní páku a ruční brzdu). Cesta k finální podobě traktůrku nebyla jednoduchá. Hlavním spolupracovníkem Eduarda Sedláka, který kreslil veškerou technickou dokumentaci, byl František Zeman, původním povoláním puškař, a také velmi šikovný řemeslník. Společně vyrobili model, na kterém vychytali všechny nedostatky, a traktůrek byl na světě. Cesta to byla dlouhá, náročná, na jejím konci je hračka, která baví děti už víc než 60 let. A to je pořádná doba a spousta malých spokojených kluků (i holčiček).

Jsem opravdu moc ráda, že jsem díky nostalgické chvilce objevila hračku, která stále i po letech budí nadšení u malých kluků i u těch „kluků“ dospělých. Když jsem traktůrek přinesla domů, a chtěla ho vyzkoušet, abych na něj mohla napsat recenzi, měla jsem prostě dlouho smůlu. Pánové se k němu s nefalšovanou radostí vrhli, a dobu zkoumali, jestli je opravdu stále stejný, jako kdysi. S radostí po chvíli usoudili, že ano, a začali ho zkoušet. A tak jsem si jen sedla, a dívala se, jak se z dospělých mužů stali malí kluci, stavěli si dráhu a jezdili s traktorem. I vnuk musel chvíli počkat, než se pánové vyřádili, a celkem neradi mu hračku půjčili.  Také vnukova radost je velká. Byl trochu překvapený z klíčku - dnešní hračky už na klíček nejsou. Vysvětlila jsem mu tedy, jak hračku natáhnout, a hlavně, že si na klíček musí dávat velký pozor, aby ho neztratil. A pak už bylo dlouhé ježdění dopředu i dozadu, zatáčení, řazení rychlostí, odpojování a připojování valníku. Vnuka nadchlo i to, že díky mechanickému natahování nemusí mít omezenou dobu hry, jako je tomu u hraček na baterky. Baterky se po chvíli vybijí, klíček je hra na celé odpoledne. V podvečer jsem chtěla jít traktůrek vyfotit, ale zmizel. Až pak mi došlo, že zmizel i děda. Je mi jasné, že ten den si neodskočil za kamarády na jedno pivo na dobré spaní, ale šel se pochlubit traktůrkem. Vrátil se s úsměvem a já bych opravdu tu partu starších pánů ráda viděla, jak se vrátili na chvíli do dětství.

Pokud jsem ve vás vyvolala vzpomínku na traktůrek, se kterým jste si kdysi hráli, jsem ráda. A pokud jsem vzbudila trochu zvědavosti i v těch, kteří traktůrek z plechu ještě nikdy v ruce neměli, jsem ještě radši. Mně se totiž tahle hračka moc líbí a mám upřímnou radost z toho, že jsem ji znovuobjevila. Jsem pyšná na zručné české výrobce, kteří vyrábějí hračky, se kterými si mohou děti bezpečně hrát, hračky, které podporují dětskou fantazii a při hře se nerozbijí. Takové hračky mám ráda a ráda je kupuji svým vnukům.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment krásných plechových hraček od firmy Kovap Náchod, nebo si koupit krásný plechový traktůrek, klikněte zde:  www.kovap.cz

Postřehová hra Monster Box

Blíží se vysvědčení a s ním i prázdniny. O prázdninách hodně cestujeme – ať už jsou to krátké cesty k babičkám, nebo dlouhé k moři a do zahraničí, vždycky je cesta pro děti dlouhá a nudná. Abychom se ubránili často opakované otázce: „Už tam budem?“, je fajn děti na cestách zabavit. K tomu je ideální hra Monster Box od výrobce DinoToys – můžete ji hrát na každé zastávce. Dino Toys je už dlouho předním výrobcem puzzle, deskových her, karet, nebo hraček pro děti. A je vidět, že ve svém oboru se opravdu vyznají, protože postřehová hra Monster Box je opravdu povedená a zabaví děti na dost dlouho. Jedná se o postřehovou hru pro děti od 8 let. Hra je uložena ve velmi praktické plechové krabičce – na cesty ideální, obal ani hrací kartičky se neponičí, a hra zůstává stále připravena ke hraní.

Hra Monster box je určena pro 2 – 5 hráčů od 8 let, patří do kategorie karetní hry. Obsahuje 30 oboustranných karet se zadáním a 45 oboustranných karet hráčů. Protože hráč vždy hraje s jinou kartou, je hra pokaždé jiná, děti tedy neomrzí. Jedna hra trvá zhruba 15 minut (záleží i na počtu hráčů), ale když už jsme hru hráli déle, šlo nám to o něco rychleji.

A jaká jsou pravidla hry? Každý hráč si vezme sadu karet hráče v jedné barvě, a rozloží je před sebe do čtverce (3x3 karty). Karty se zadáním se zamíchají a vytvoří se z nich hromádka. Hráč, který je na tahu otočí vrchní kartu se zadáním. Ostatní hráči se snaží co nejrychleji poskládat ve stejném rozmístění své karty. Během jejich skládání je musí různě otáčet a přemisťovat. Ten, kdo je nejrychlejší si vezme kartu se zadáním jako vítězný bod. Kdo má jako první 3 vítězné body, vyhrává.

Pravidla jsou jednoduchá, jakmile si zahrajete první kolo, jsou vám jasná. Pak už jde jen o postřeh a rychlost. Hra je rychlá, postřehová, logická a učí děti přemýšlet, rychle reagovat a pamatovat si. Je to skvělé cvičení postřehu. Můžu říct, že po odehrání pár kol jsme mi dospělí tak trochu začali ztrácet úsměv z tváře – děti nás celkem rychle začaly porážet. I my tedy budeme muset pocvičit postřeh, paměť a rychlost a to je super. Hru samozřejmě nemusí hrát jen děti, ale i teenageři a dospělí – třeba na párty při grilování. Jak už název sám napovídá – na hracích kartách jsou roztomilé příšerky–skládáte tedy karty podle obrázků s příšerkami.

Pokud se tedy chystáte na cestu na dovolenou, nebo chcete udělat radost dětem za vysvědčení, nebo se chcete připravit na to, že i o prázdninách může pršet – postřehová hra Monster Box je ideální pro trávení volného času. Nejen že se opravdu pobavíte, protože při hledání příšerek je spousta smíchu (některé příšerky už jsme si i sami pojmenovali), ale zároveň si vy i děti procvičíte postřeh a rychlé myšlení. Malá plechová krabička plná příšerek se vejde do každé cestovní tašky (a vlastně i do kabelky) a zabaví a udělá radost dlouhou dobu.

Pokud si chcete koupit hru, kliněte zde: hra Monster Box

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: eshop mojedino.cz

Desková stolní hra Hadara

Stolní deskové hry jsou velmi oblíbené. A protože nejen malé děti si rády hrají, chtěla bych vám dnes představit hru Hadara – je to hra pro děti od 10 let a dospělé. 

Hadara je v překladu arabský výraz pro civilizaci a kulturu – budujete si tedy vlastní civilizaci, zajišťujete aby prosperovala a vyvíjela se.. U nás je hra vydána společností Mindok, a zaručuji vám, že se u ní budete opravdu bavit. Tahle hra dokáže opravdu chytit, nikdo se u ní nenudí, jedna hra trvá zhruba hodinu a klidně si ji zahrajete opakovaně hned za sebou, protože prostě je tak variabilní, že vtáhne do hry s nadšením každého hráče. Hra je určena pro 2 až 5 hráčů.

Hru Hadara na svých stránkách Mindok představuje takto: Hra Hadara vás zavede do světa různých kultur a zemí. Ve třech epochách prožijete vzestup nového světa z malé osady až k výšinám civilizace. Své území zabydlíte rozličnými osobnostmi, pocházejícími z různých kulturních oblastí, kontinentů i časových období. Abyste své říši zajistili co největší čest a slávu, musíte si osobnosti vybírat pečlivě. Nesmíte ovšem zanedbat ani oblast zemědělství, kulturního rozvoje či vojenské síly, jinak vás předstihnou říše konkurenční. Komu se podaří vytvořit novou, kvetoucí kulturu nejvyšší úrovně?

Hadara není složitá, je založena v podstatě na kartách. Budujete si vlastní civilizaci, v tom vám pomáhají osobnosti, které získáváte.

Hra je rozdělena na tři epochy, pro každou epochu jsou karty – jejich počet závisí na počtu hráčů. Do každé hry se proto dostanou trochu jiné karty a každá hra je tak trochu jiná.

Herní plán je určený k uspořádání karet – rozdělený je do 5 barevných dílů, které značí oblasti: modrá kultura, zelená zemědělství, červená vojenská moc, žlutá ekonomika a fialová věda. Ukazatel v prostředku označí každému hráči balíček, ze kterého si bude v daném kole brát karty. Každý hráč má i svoji desku, na které má stupně rozvoje pro každou oblast a u té si vykládá karty.

Pravidla pochopíte celkem okamžitě, hra je velmi dobře vysvětlená. Každá epocha je z postupných kroků – kroky jdou za sebou vždy v přesném pořadí, to je důležité pro plánování vývoje a prosperity. Po třetí epoše je vyhodnocení a určení vítěze.

Před začátkem hry je potřeba přečíst si pravidla. Jsou trochu delší, ale to je u her tohoto typu potřeba – v pravidlech je i spousta ilustrací, nebojte se tedy dlouhého čtení. Pravidla jsou napsaná velmi srozumitelně, pochopíte je tedy na první přečtení a pak už je vše logické a hra se odvíjí tak jak má. Hra není určena pro malé děti, ale pro starší od 10 let.

Při hraní hry se nikdo nenudí – nejen že sledujete ostatní, ale některé úkoly provádíte současně, nikdo zbytečně tedy nečeká a hra má spád. Hra je poměrně dost variabilní – nikdy tedy není stejná – pomáhá tomu i volba nastavení na začátku – varianta nastavení A a B, a náhodným určením karet v začátku hry.

Hadara není složitá strategie, nic neničíte, nikoho neohrožujete, vlastně vše je postaveno na strategickém budování a rozvoji, je potřeba přemýšlet a logicky reagovat. Tahle hra je velmi příjemným zpestřením mezi hrami. Je skvělá pro rodinné hraní stejně jako pro hraní ve skupinách starších dětí a teenagerů, nebo je bezva na párty. Netrvá příliš dlouho, zhruba za hodinu je dohráno a celou dobu jsou všichni nějak zapojeni, takže se nenudí opravdu nikdo.

V začátku jsem měla strach, že nepochopím pravidla, ale není třeba se opravdu bát – pokud si něco nepamatujete z přečtení pravidel, každý z nás má při hře u sebe i kartu s průběhem epochy, takže se může kdykoliv podívat, a zbytek rychle pochopíte při vlastní hře.

Pokud tedy přemýšlíte o dárku za vysvědčení pro teenagery, nebo o pořízení deskové rodinné hry, Hadara vás celkem nadchne. U nás baví hodně – je to totiž chytrá a tvořivá hra, podporuje logiku a hlavně přemýšlení.

Každá hra obsahuje: 185 žetonů různých druhů, 162 hracích karet, 20 dřevěných figurek, 5 přehledových karet, 5 desek hráčů, 1 hrací plán s otočným kolem, 1 zápisník, Pravidla hry

Pokud si chcete hru koupit, klikněte zde: hra Hadara

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment Mindok, kliněte zde: Mindok.cz

Karetní hra Faunatastic od Dino Toys

Faunatastic –karetní hra pro děti.

Prázdniny jsou v plném proudu, a pokud se vám povede vytáhnout děti z vody na koupališti, snědí svačinu a než se z vody trochu prohřejí, začnou se nudit. Nebo situace, kdy sluníčko má dovolenou, je pod mrakem, nebo prší a doma máte otrávené zlobící potomky. Pak přemýšlíte, jak je zabavit. U nás se velmi osvědčila karetní hra Faunatastic od výrobce Dino. Jedná se o karetní hru, takže ji sebou můžete nosit kamkoliv i v kapse a děti opravdu moc baví. Jak už název napovídá – je to hra s kartami, na kterých jsou vyobrazena zvířata. Děti si tak nejen hrají, ale zároveň si procvičují postřeh, a hlavně získávají informace o různých zvířatech.

Hru je možno hrát ve dvou verzích.

Verze rychlostní hry – cílem hry je získat co nejvíce karet odpovídajících zadní straně karty na vrchu dobíracího balíčku. Všechny karty se zamíchají dohromady, a 10 jich umístíte obrázkem zvířat nahoru. Ostatní karty dáte do dobíracího balíčku lícem nahoru. První hráč, který řekne Faunatastic otočí vrchní kartu tak, aby byly vidět 3 charakteristiky. Všichni hráči hledají karty, které odpovídají otočené kartě. Kdo najde správnou kartu, nechá si ji, kdo špatnou položí právě sebranou kartu a jednu kterou měl již nalezenou zpátky do balíčku. Hra trvá, dokud jsou v dobíracím balíčku karty. Karta s charakteristikami se otočí lícem vzhůru a dá se k ostatním kartám, na ploše tedy bude stále 10 otočených karet. Kdo získá nejvíce karet, vyhrává.

Verze Obrácené hry – všechny karty zamícháte a dáte každému hráči 7 karet obrácených lícem dolů. Zbylé karty dejte do dobíracího balíčku. Ve svém tahu se hráč snaží najít kartu se 3 charakteristikami zvířete s těmi, které jsou na vrchní kartě dobíracího balíčku. Pokud stále nemůže najít kartu, hraje další hráč ) po směru hodinových ručiček). Kdo se první zbaví svých karet vyhrává. Pokud by došel dobírací balíček, vyhraje ten, kdo má v ruce nejméně karet.

Při rychlostní hře tedy musíte získat co nejvíc karet odpovídajících zadní straně karty na vrchu dobíracího balíčku, ve hře obrácené naopak vyhraje ten, kdo se nejdřív zbaví svých hracích karet.

Možná se vám popis pravidel zdá složitý, ale jakmile máte karty v ruce a vidíte obrázky a symboly, okamžitě vám dojde, jak hrát. Zatímco já jsem si ještě četla pravidla, abych opravdu věděla, jak hrát, děti se pustily do hry po prvním přečtení a hrály s chutí, pravidla pochopily okamžitě.

Velkou výhodou hry je, že netrvá dlouho. Jedno kolo hry hrajete do deseti minut. Může hrát  2 – 6 hráčů, hra je doporučena pro děti od 6 let.

Pokud tedy hledáte hru, která je rychlá, srozumitelná a není náročná na prostor, je karetní hra Faunatastic ideální. Zvířata děti moc baví. Hru kdykoliv můžete mít sebou v kapse nebo kabelce. Hrát můžete s dětmi u vody, nebo když si budete chtít odpočinout někde na výletě, kde je na chvilku děti zabavit- dejte jim do ruky hru Faunatastic, o zábavu budou mít děti postaráno. Nás doma hra moc baví.

Hra je tvořena 54 kartami s obrázky zvířat.

Hru koupíte po kliknutí zde: karetní hra Faunatastic 

Celý sortiment českého výrobce hraček Dino najdete po kliknutí zde: www.mojedino.cz

Hra Louka jak vyšitá

Myslíte si, že vyšívání je jen pro holky? Chyba lávky. Vyšívání a provlékání – to je spousta zábavy ve hře Louka jak vyšitá od výrobce DinoToys. Je to unikátní česká hra pro hráče od 6 let věku. Pro děti na podzimní propršené dny jako dělaná. A věřte, že holky i kluci si u ní zažijí spoustu zábavy, bude spousta taktizování, přemýšlení, ale hlavně smíchu. A takové hry jsou nejlepší. Tahle hra není pro úplně malé děti, je spíš pro děti, co už chodí do školy, a jsou schopné trochu taktizovat.

Je úplně jiná, než běžné, klasické hry, které znáte. Zajímavá je hlavně svým látkovým herním plánem, na něm jsou vyšité různobarevné kytičky, kterými hráči provlékají tkaničky. Nemusíte se bát poškození – kytičky mají středy vyztužené kovovým kroužkem, a tkaničky také mají kovové zakončení.

 

Herní plán představuje rozkvetlou louku. Květinami provlékáte tkaničku, za květinu s více lístky je více bodů. Každý hráč má jinou tkaničku, kterou provléká květinami, dokud jsou nějaké volné, pak si za květiny spočítá body. Dále ke hře ale patří ještě karty květin a zvířat. Ty různě ze hry vyřazují květiny, nebo za ně naopak dávají bonusové body. Karty jsou celou dobu položené na stole, každý hráč na ně tedy vidí a může trochu taktizovat. Zvířat (tedy karet se zvířaty ) je 31, každé má svoje zvláštní schopnosti a dovednosti. Dále je 5 karet kytiček. Pro hráče je tedy pak důležité přemýšlet, kam tkaničku provléknout, jestli do bližší květiny, nebo do vzdálenější za víc bodů, ale zkrácení šňůrky. Herní plán je vždycky stejný, zvířata jsou ale pokaždé jiná, hra tedy pokaždé vypadá jinak a má úplně jiný průběh. Hra trvá zhruba 15 až 20 minut jedno kolo.  V balení je i bodovací blok a katalog zvířátek. Do bloku si hráči počítají skóre ze hry.

Hra nás doma opravdu bavila. Je velmi originální, ještě jsem se s takovou hrou nesetkala, a tím je i velmi zajímavá. Je fajn si před každou hrou (tedy než se ji dobře naučíte) projít jednotlivá zvířátka, a připomenout si, jaké vlastnosti a schopnosti které zvíře má. Taktika je totiž součástí téhle hry. Nejlépe se nám hrálo ve dvou. Čtyři hráči už je na hru celkem dost, a trošku jsme se v tom ztráceli, ale na druhou stranu to zase bylo o něco zábavnější. Takže je na každém, aby si ten svůj systém našel sám. Pravidla nejsou těžká, po první hře je pochopíte – je lepší si hru vyzkoušet, pak je vám hned všechno jasné. Hra se mi moc líbí. Je jiná, nezvyklá a originální, nemusíte házet žádnou kostkou, všechno je jen na hráčích. Při hře se bavily dobře děti i dospělí, a ve velmi krátké době nás děti válcovaly na celé čáře.

Pokud tedy chcete udělat radost dětem, aby se jim lépe začal školní rok, nebo hledáte zábavu do deštivých dnů, anebo už sbíráte tipy na vánoční dárky- hrou Louka jak vyšitá se určitě trefíte do černého. Je to chytrá a originální hra, nutí děti přemýšlet a plánovat, je velmi originálně zpracovaná, díky kartám se zvířátky a kytkami je každá hra úplně jiná, hra se neustále mění, a má švih a spád, herní doba není dlouhá (do 20 minut). Nikdy bych nevěřila, jak kousek látky, pár tkaniček a 31 chytrých kartiček dokáže zabavit děti na dlouhou dobu. A ještě jednu velkou výhodu hra má – kromě toho, že ji kamkoliv odnesete v kapse, protože látku složíte, kartičky jsou v sáčku a tkaničky místo taky nezaberou, je tu ještě jedna prima věc- na rozdíl od některých deskovek jako třeba Dostihy a sázky a podobné, je hra Louka jak vyšitá nenáročná na prostor. Nezabere tedy celý stůl, nebo celou podlahu. Hra Louka jak vyšitá nás doma všechny moc baví, je to chytrá hra, u které se budete bavit vy, i děti.

Pokud si chcete hru koupit, klikněte zde: Hra Louka jak vyšitá

Pokud si chcete prohlédnout i jiné hry od DinoToys, klikněte zde: nabídka her DinoToys

Hra Desítka Česko

Máte rádi stolní hry? U nás doma jsou hodně oblíbené. Občas prostě všichni odložíme mobily, vypneme počítače a uděláme si odpoledne nebo večer s „deskovkami“. Je to osvěžující, zábavné – prima relax a odpočinek. O tom, že hry nejsou jen pro malé děti, už jsme se dávno přesvědčili, a sledujeme novinky na trhu. Je moc fajn, že výrobci už vědí, že nejen malé děti si rády hrají, a vyrábějíc hry zaměřené na větší děti, dospívající a dospělé.

 Jednou z takových her je i hra Desítka Česko od firmy Mindok. Hra je vhodná pro hráče od 10 let, a budete se v ní opravdu bavit. Myslíte si, že znáte odpověď na nějakou otázku, Pokud jste byli přesvědčeni, že ano, tak tahle hra vám trochu zamotá hlavu – je tu totiž deset možností, jen jedna je správná, a najednou si nejste jistí, protože i jiné varianty vypadají velmi pravděpodobně.

Hra je umístěna do Smart boxu – tedy takové malé červenomodré chytré krabičky. Krabička je z plastu, a je poměrně malá, a velmi pevná, je tedy vhodná i jako hra na cesty – nerozbije se, nic se nikde neohne, nezničí.

Ve hře je 100 oboustranných karet s otázkami. Vložíte tedy papírovou kartu do smartboxu, uprostřed hry je napsané zadání úkolu, od úkolu vede deset paprskovitých čar k odpovědím. Ty jsou ale zakryté plastovými bílými žetony (my jim prostě říkáme čudlíky). V rozích boxu jsou pak ozubená kolečka, s počítadlem bodů pro hráče. Hrát mohou současně maximálně 4 hráči.

Na začátku si zvolíte, kdo bude začínat, protože neodpovídáte při hře současně, ale postupně. Začínající ohlásí otázku, a řekne odpověď – odhalí bílý žeton. Pod žetonem je správná odpověď, pokud souhlasí s odpovědí hráče, nechává si žeton pro sebe. Podá krabičku dalšímu. Pokud odpoví špatně, je v daném kole vyřazen, už nemůže znovu odpovídat, a ztrácí bodíky nasbírané z této otázky. Pokud se vám zdá, že už není žádná odpověd v daném kole správná, můžete se vzdát odpovědi.

Kategorie otázek:

Pravda / nepravda : Odpovědi jsou bud pravdivé nebo nepravdivé. Pro získání bodu si musíte vybrat jen pravdivou odpověď.

Číslo: podle vlastního výběru otázky odpovíte správný počet, nebo datum

Pořadí:  uhodněte správné pořadí odpovědi na otázku

Století / desetiletí : uvedete správné století, nebo desetiletí

Barva: uvedete správnou barvu

Otevřené otázky: hádáte správné jméno, slovo..

Kolo končí, když je odstraněno všech 10 žetonů odpovědí, nebo když všichni hráči odmítli odpovědět, nebo vypadli, sečtou se žetony, na počítadle bodů si hráči zaznamenají body a žetony vrátí do smartboxu.

Nové kolo začíná novou kartou. Hra končí, když má některý z hráčů alespoň 20 bodů ( nebo si můžete dohodnout jiné číslo). Jedna hra trvá zhruba 20 minut, pokud si ale zvolíte menší počet bodů, je samozřejmě kratší.

Možná se vám zdá popis pravidel složitý, ale věřte, že tomu tak není. Smart box je malá krabička, všechno na ní vidíte na první pohled, jakmile poprvé začnete hrát, pochopíte pravidla lehce – vyplynou jasně ze hry. Nemusíte nic nikde složitě hledat, jen měníte karty s otázkami, a máte stále jen 1 smart box a 10 žetonků – čudlíčků. Pravidla tedy jsou pak jasná, jakmile odehrajete první kolo, už nad nimi nemusíte vůbec přemýšlet, hra je snadno pochopitelná.

Hra je vhodná pro děti od 10 let – je potřeba, aby už dobře četly a měly trošku přehled. Menší děti by tahle hra rozhodně nebavila, nepochopily by ji. Ty starší ale baví moc, a aniž by věděly a chtěly, ukládají si do hlavy spoustu vědomostí o Česku. Komenský by jásal, protože tady Škola hrou opravdu platí. Hra je vhodná i na cesty – nic se neztrácí a neničí, hra je malá a skladná, nezabere moc místa.

Prima je tahle hra i pro teenagery nebo pro dospělé – pokud občas na párty nebo na posezení s přáteli hrajete deskové hry – tahle vás bude bavit. A je to občas napětí a legrace, a u nás někdy i trochu zlosti a naštvání : ozývalo se : „Já jsem to věděl, jen jsem se spletl“ a podobně ( a občas vůbec neplatilo člověče nezlob se, někdo se i pěkně vztekal..). A věřte, že když se spletete na něčem, o čem jste předpokládali, že to víte – budete si to pamatovat už napořád. Tyhle odpovědi, co vás naštvou, se do paměti ukládají opravdu nejlépe. Hra testuje vědomosti, a zároveň je to jednoduchá hra na pravidla a samotné hraní.

Pokud tedy máte doma starší dítko, teenagera, nebo rádi hrajete hry i jako dospělí, hra Desítka Česko vás rozhodně nezklame a pobaví.

Shrnutí:

 • Hra je uložena ve smart boxu
 • Ve hře je 10 žetonů odpovědí,
 • Ve hře je 100 oboustranných herních karet
 • Každý okruh obsahuje 10 otázek a 10 možných odpovědí
 • Každý hráč má možnost odpovídat v daném kole
 •  hráč body může získat a zároveň ztratit
 • Hra je pro 2 – 8 hráčů ( bud samostatně, nebo 4 týmy po 2 hráčích, počítadla na body jsou pro max 4 hráče)
 • Hra trvá max 20 minut, je na vás kolik bodů si zvolíte a tím si řídíte i délku hry
 • Hra je 10 + let
 • Hra je vhodná na cesty

Pokud si chcete hru koupit, klikněte zde: Hra Desítka Česko

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment společnosti Mindok, klikněte zde: www.mindok.cz

Stavebnice LaQ pro malé i velké stavitele

Na podzim, když je deštivo, a děti nemohou být dlouho venku, je potřeba je zabavit. Někdy to bývá problém, protože jsou prostě dny, kdy děti nic nebaví a nadchnout je pro něco je pořádně těžké. Napadlo mne, že nejlepší na zábavu je stavebnice. Ta baví malé i velké, a vždycky je hra s ní jiná – pokaždé můžete stavět něco jiného. Rozvíjí fantazii, a pomáhá rozvinout i jemnou motoriku. Když jsem na internetu hledala stavebnici pro vnuky, prošla jsem spoustu stránek. Věděla jsem jen jedno, nechci lego. Lego mají vnoučci doma, takže jsem hledala něco úplně odlišného, jiného, originálního – něco, co chytne děti i dospělé. Těžký úkol. Tak jsem hledala, brouzdala a našla jsem stránky tibitoys.cz a na nich báječné stavebnice LaQ.  Už když jsem stavebnice viděla na stránkách, moc se mi líbily. Splňují přesně to, co jsem si představovala. Jsou originální a postavit z nich lze podle fantazie dětí takřka cokoliv. Zvířata, stroje, roboty, auta,rakety,vlaky, letadla, domy – co vás napadne, nic není nemožné – naopak, možné je postavit cokoliv.

Mám celkem 3 vnoučky – dva jsou malí (2 a 3 roky), a jeden už je velký (9 let) , takže jsem vybrala k recenzi pro vás dva typy stavebnic – pro ty malé stavebnici Pax 56 kompatibilní s LaQ, a pro staršího LaQ basic.

Stavebnice Pax 56 je plně kompatibilní se stavebnicemi LaQ, je vhodná pro děti od 3 let – tomu jsou i uzpůsobeny dílky. Jsou větší než u základní řady LaQ, aby je děti nespolkly, nebo nestrkaly, kam nemají. Stavebnice funguje na principu zacvakni – vycvakni.

 Velikost dílků stavebnice odpovídá velikosti malých dětských prstíků. V balení je 56 dílků – 7 kusů od každé barvy a tvaru. To je dost na stavbu věcí, které se malým dětem líbí. V balení jsou návody na stavění, ty jsme využívali hlavně v začátku stavění, než jsme se naučili, jak dílky skládat, později už si kluci stavěli i podle vlastní fantazie, bez návodu.

 Na uložení dílků je v krabici praktický pevný látkový sáček se zdrhovadlem, dětem se do něj dílky dobře vkládají, a vy máte jistotu, že se po nešikovném otevření krabice nerozletí stavebnice po celém pokoji.

Pokud si chcete stavebnici prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Stavebnice Pax 56

 
 

Druhá stavebnice je pro starší děti – je to LaQ Basic 511

Já jako rodič jsem byla nadšená hned po vybalení stavebnice. Dílky jsou totiž uloženy v praktickém modrém plastovém kufříku se zapínáním. Nehrozí tedy vysypání dílků, když si děti nehrají, dílky jsou uloženy v kufříku a nepoztrácí se. Také při hraní se dětem dobře z kufříku dílky vybírají- klidně si v nich přehrabují a mají je stále po ruce vedle sebe. Hra je tvořena 650 dílky, 30 kusy doplňků a návody na 12 modelů. Součástí balení jsou i velká a malá kolečka – modely se opravdu pohybují, jezdí lehce a rychle.

Hra funguje na principu zacvakni – vycvakni. Je to skvělý systém. Opět jsme se po rozbalení nejdřív museli trochu se stavebnicí seznámit a naučit, jak stavět. Stavěli jsme tedy nejdřív modely podle návodu. Brzo ale začali vnuk i syn k modelům přidávat svoje nápady a přetvářet je, po čase už si vymýšleli svoje modely. Stavěli zvířátka, auta (k autům jsou ve stavebnici i kola), příšery, i podivnosti bez názvu. Tedy pro mne to byly podivnosti, pro ně určitě výtvory nějaký význam měly. Fantazie pracuje u téhle stavebnice na plné obrátky. Všechny moc baví, možná i proto, že je naprosto odlišná od lega, je to něco úplně jiného, proto to děti moc baví a zajímá. A nejen děti. On se brzy přidal i manžel a děda. Staví si celá rodina. Jen děda přešel po čase k mladším vnukům, prý už na ty malé dílky nemá tak dobré oči a prsty. Díky téhle stavebnici si rozhodně kromě fantazie vnuk pocvičí i jemnou motoriku, a to je hodně potřeba. Dnešní děti drží v rukách nejčastěji tablety, nebo mobily, proto je třeba naučit je rozhýbat prsty i jiným stylem, jež je pohyb po displeji. A to tahle stavebnice opravdu dobře umí.

tyhle  obrázky jsou jako inspirace z tibitoys.cz - než totiž výtvor vyfotím, už ho rozebírají a staví další - budu určitě ještě dokupovat další rozšíření stavebnice

Velikost balení: Š 320x V 240x H 80 mm, Váha balení: 890 g. 

Pokud si chcete stavebnici koupit,nebo prohlédnout klikněte zde: LaQ Basic 511

 

Stavebnice LaQ basic 511 a Pax 56 jsou Japonské stavebnice, které podporují tvořivost dětí. Jsou vyrobeny s japonskou přesností z nezávadného materiálu – pevného plastu. Stavebnice fungují na principu zacvakni – vycvakni, jsou úplně jiné, než stavebnice, které vaše děti dosud znaly. Jsou krásně barevné, a jsou spolu kompatibilní. Můžete dokupovat buď stavebnice obsahující dílky potřebné ke složení určitého modelu, nebo můžete podle potřeby dokupovat jen dílky určité barvy. Nemusíte tedy k rozšíření stavebnice kupovat celou stavebnici, je možno si koupit jen určité typy dílků. Když hraní děti baví, je to super. A když děti odloží mobil a jdou si stavět se stavebnicí, je to v dnešní době už téměř zázrak. To se u nás doma povedlo stavebnici LaQ. Mobily zůstaly odloženy a staví se a staví. Pokud tedy chcete udělat dětem radost novou, netradiční, originální a kvalitní stavebnicí, zkuste jim koupit stavebnici LaQ. O zábavu je postaráno. Pokud bude stavebnice LaQ pod stromečkem jako dárek, přesvědčte se před příchodem ke stromečku, jestli pod ním ještě nesedí Ježíšek, a neskládá si třeba Santu i se soby. Ta stavebnice totiž zabaví opravdu každého.

Celý sortiment stavebnic LaQ si prohlédněte zde: tibitoys.cz

Lampička Sdeko

Nedávno jsem si s vnoučkem při čtení pohádky na dobrou noc povídala o strašidlech a bubácích. Čteme totiž Kubulu a Kubu Kubikulu, a i když vnuk ví, že Barbucha je hodné strašidlo, tak se trošku bál. A tak jsme si povídali, a smáli se, vymýšleli jména pro strašidla a bubáky, a já jsem pochopila, jak je pro děti svět pohádek důležitý – seznamují se v něm nenásilně s tím, co je může potkat v běžném životě. A protože děti mají bujnou fantazii, často si pak představují, že v tmavých koutech místnosti jsou strašidla schovaná. Proto spousta dětí nemá rádo při spaní úplnou tmu. To jsem zažívala už se svými dětmi. Tehdy jsem koupila světýlko do zásuvky,ale když jsem ho druhý den šla vypnout, zjistila jsem, že je lehce očouzené. Měli jsme štěstí, že se nevznítilo. Světýlko letělo do koše a dětem jsem nechávala svítit na chodbě.

Je moc fajn, že dnešní technologie LED osvětlení je mnohem bezpečnější. A co víc  - můžeme dětem pořídit skvělého kamaráda na noční stolek i do postýlky, kterého budou mít děti rády, a ještě je bude chránit před strašidly a nočními bubáky.

Objevila jsem dětské noční lampičky Sdeko s led světlem. Moc se mi líbily už na obrázcích a videích na stránce eshopu. Když mi ale lampička přišla domů, úplně mne nadchla. Je krásná, svítí příjemným měkkým světlem ( svítí jemně, a přitom ve tmě dokáže krásně osvětlit celé okolí postýlky,ale vnuka nebudí), a je moc příjemná na dotyk.

Vybrala jsem si lampičku slon Bambi. Sloni nosí štěstí, a vnukovi se moc líbí. Lampička Sloník je tvořena velkým tělíčkem, malým chobotem za který si lampičku děti mohou přidržet a očičky koukajícími nahoru ke hvězdám. Lampička po zapnutí mění po poklepání nebo zmáčknutí barvy. Nabíjení je přes USB kabel, trvá 3 až 4 hodiny, doba svícení je 4 až 7 hodin (baterka je vestavěná, nehrozí tedy, že by ji děti spolkly).

Lampička svítí 7 barvami : žlutá, červená, modrá, fialová, tyrkysová, zelená a bílá.

Na dotek je lampička moc příjemná – materiál ABS + silikon je na dotek hebký, jemný, dětem příjemný. Zároveň je velmi snadný na údržbu – malé dětské ručičky bývají často upatlané, a hračky od nich ušpiněné. Lampičku stačí otřít vlhkým hadříkem a je hned zase krásně čistá.

Lampička v noci může hlídat dětský spánek z nočního stolku, ale může být dětským kamarádem usínáčkem i v postýlce – je naprosto bezpečná pro dětské spaní i hraní. Ano, čtete správně – s touhle lampičkou si děti mohou v klidu a bezpečně hrát. A hrají si s ní rády – je měkká a lehoučká, váží pouhých 290 g.

Pokud si chcete prohlédnout jak lampičky Sdeko svítí, zde je ukázka z youtube, : video ukázka lampiček Sdeko

 

Protože myslím na bezpečí svých vnoučků, vyžaduji, aby hračky, které jim pořizuji, byly naprosto bezpečné – přece jen občas děti hračku strčí do pusy, občas s ní bouchnou, nebo jim vypadne z ručiček, lampička může z nočního stolku nebo postýlky snadno spadnout. Všechna noční světýlka na eshopu Sdeko.cz splňují důležité bezpečnostní standardy. U lampiček je hodně důležité,aby jejich světlo nepoškozovalo oči. Toho se u lampiček Sdeko nemusíte vůbec bát – všechny mají certifikáty bezpečnosti CE a RoHS.

Pokud Vás zajímá více informací o bezpečnostních certifikátech, můžete si o nich přečíst zde: bezpečnostní certifikáty lampiček Sdeko 

 

A teď pár technických informací o lampičce Sloník Bambi:

Technická specifikace:

Materiál: ABS + silikon

Počet LED: 1

Volitelné barvy RGB: 7 barev - barvu lze měnit poklepáním na slonečka

Zdroj napájení: baterie

Typ baterie: vestavěná Li-ion

Kapacita baterie: 700mAh

Doba nabíjení: cca 3 - 4 hodiny / USB kabelem

Doba svícení: 4 - 7 hodin

Vstupní napětí: 5V

Hmotnost: 290g

Rozměry: 11,1 x 11,1 x 16 cm

 Napájecí USB kabel je součást balení

 

Pokud uvažujete o dárku pro vaše děti, nebo vnoučata, určitě se inspirujte na eshopu sdeko.cz . Noční lampičky se stanou ochráncem snů vašich nejmenších. A pokud zrovna nesvítí a nehlídají, určitě si s nimi vaši nejmenší budou rádi hrát. U nás má lampička opravdu velký úspěch. Starší vnouček ji s sebou nosí úplně všude. A já jsem ráda, že strach z bubáků a strašidel je zažehnán – ochránce sloník Bambi dodal vnoučkovi pocit bezpečí a jistoty.

Pro nás rodiče a prarodiče není hezčí pohled, než na šťastné a spokojené dítě. A většina dětí se v noci bojí – tma je jim nepříjemná, proto je fajn dětem pomoct zahnat tmu svítícím kamarádem. U nás je to sloník Bambi –jaké světýlko to bude u vás?

Celý sortiment nádherných LED lampiček si prohlédněte zde: sdeko.cz

 

Loutky Spejbl a Hurvínek

 

Podzim se hlásí v plné síle a s ním i podzimní plískanice. A tak čím dál častěji doma přemýšlím, jak zabavit vnoučky.  Ven nemůžeme, protože prší, a kluci mají rýmu. Takže jsem na internetu hledala inspiraci, jak zabavit děti. No, a protože nechci, aby kluci jen seděli u puštěných pohádek, hledám zábavu, u které se zabaví ten starší i ti malí. A není to moc jednoduché – přeci jen věkový odstup mezi nimi není malý, a tak je vymyslet zábavu o něco těžší. Pak jsem při brouzdání internetem našla báječnou věc. Loutky. Loutkové divadlo by bavilo nejen vnuky, ale i mne. Ráda totiž dětem vyprávím pohádky, které nejsou v knížce – ale jsou to spíš příběhy, kde vystupují nejen děti, ale i jejich kamarádi a věci, které jsou kolem nás. Tohle vyprávění pohádkových příběhů milovaly všechny moje 4 děti a vnuci je mají také moc rádi. Vždycky se u nich zasmějeme, děti samy pomáhají příběh dotvořit a jsou to moc hezky strávené chvíle. No a loutky jsou takovým lepším ztvárněním příběhu.

 

A tak jsem šla objednávat loutky. K nákupu jsem si vybrala eshop kouzloloutek.cz – prodávají krásně řemeslně zpracované loutky, všechny loutky jsou vyráběné u nás v Čechách zručnými řezbáři a výtvarníky, vím tedy, že za své peníze dostanu kvalitu a ne nepovedený čínský výlisek. A protože jsem si hned netroufla na objednání celé sady loutek – chci se s nimi nejdřív naučit a zjistit jak se dobré divadlo hraje- padla moje volba na sadu loutek Spejbla a Hurvínka.

Spejbla a Hurvínka jsem měla moc ráda už jako malá holka. Kdo by neznal ubručeného pana Spejbla a zvědavého Hurvínka a jeho „Chá cháá“ .  Bylo rozhodnuto a moc jsem se na loutky těšila.

Jsem moc potěšena rychlostí dodání a kvalitou loutek. Jsou nádherné. Krásně řemeslně opracované, namalované tak jak mají a oblečky jsou ušité taky moc hezky. Je vidět, že každá loutka je originál, je vyráběna ručně (proto se také loutky mohou v drobných detailech lišit od obrázku – každá loutka je totiž originál). I ovládání je celkem v pohodě, přišla jsem na to velmi rychle.

Věděli jste, že loutka Spejbla byla vyrobena už v roce 1919 a Hurvínek v roce 1926? Vyrobil je pan Skupa a obě postavičky se staly se velmi oblíbenými a milovanými. Já si pamatuji, že jsem jako malá holka měla pohádkovou knížku o panu Spejblovi, jeho společníkem, který ho tak trochu tahal z průšvihů byl chytrý Kašpárek, a starala se o ně Kalupinka. Hurvínek v knížce vůbec nebyl. Ten „se narodil“ až o něco později.

Pan Spejbl je tak trochu bručoun, který neustále na něco láteří, Hurvínek je zvědavý malý lumpík. Moc ráda mám i postavu Máničky – tak trochu přemoudřelé malé slečny, starostlivé Bábinky a hlavně k nim ještě patří Žeryk –bílý pejsek, co je s Hurvínkem u každé lumpačiny. Bručoun co si rád stěžuje a veselý čiperný zvídavý kluk – o těch se bude přeci hrát krásně, tam se pohádky a nápady samy nabízejí, inspirace je všude kolem nás a v každém z nás.

Nejdřív jsem se trošku inspirovala díly pohádky z večerníčků o Spejblovi a Hurvínkovi, abych věděla, co hrát, než přijdou vlastní nápady. Hrála jsem, doplňovala vlastními slovy děj pohádky, kterou jsem si pamatovala jen v hlavních rysech, a něco doplňovali kluci. Můžu říct, že jsme se společně dlouho tak nenasmáli.  Hraní divadla s loutkami mne opravdu bavilo, přiznávám, že jsem si u něj odpočinula, odreagovala se od potíží a starostí, a pokud smích prodlužuje život, tak jsem si ho prodloužila opravdu důkladně. Původně jsem myslela, že zabavím jen děti, a nakonec večer sedím, a dělám si poznámky, o čem budeme hrát příští divadélko. Moc se na každé hraní těším.

Vnuci na představení nejdřív koukali tak trochu se zatajeným dechem, pak se do sledování ponořili a radili Spejblovi a Hurvínkovi, co mají dělat, chvíli se s nimi smáli, chvíli jim fandili – řekla bych ale, že vůbec nevnímali, že loutky vodí babička – byli prostě v tu chvíli v pohádce. Přiznávám, že mne to trochu překvapilo, ale hlavně hodně potěšilo.

Nejstarší vnuk už taky zkouší, jak se loutky vodí, a snaží se mi s pohádkami pomáhat, pár krátkých zkusil hrát i sám a myslím, že ho to moc bavilo. Tohle loutkohraní hodně povzbuzuje dětskou fantazii, pomáhá dětem rozvíjet představivost, a také jim pomáhá s mluvením. Loutky jako hračku doporučují i logopedové – děti s loutkou hrají divadlo a mluví na ostatní, snaží se tedy lépe vyslovovat, aby jim bylo rozumět, a procvičují si tak hrou řeč, aniž by o tom věděly.

Pokud tedy hledáte tip, jak zabavit děti, a dobře se všichni bavit – zkuste loutkové divadlo. U nás rozhodně nákup loutek neskončí jen u Spejbla a Hurvínka – budeme dokupovat loutky i na jiné pohádky. A aby to bylo důstojnější, zapojili jsme i dědu, který vyrobí nějaké pěkné divadélko.

Pokud tedy chcete poznat kouzlo loutek, loutkového divadla a vlastních příběhů vyprávěných dětem, určitě zkuste loutky jako báječnou zábavu. Já jsem vsadila na české kvalitní loutky z eshopu kouzloloutek.cz – vím, že zboží, které přijde je kvalitní, v Čechách vyrobené, s hezkými tvary, obličeji i oblečením loutek.

Pokud nemáte doma zručného tatínka nebo dědečka a chtěli byste k loutkám i divadlo – i to si na eshopu kouzloloutek.cz můžete koupit. Můžete si vybírat jednotlivé loutky, nebo výhodné sady pro konkrétní pohádku.

Nechte tedy sebe i děti vtáhnout do světa plného kouzel, princů, princezen, čarodějů, nebo čertů – záleží jen na vás, jaké pohádky máte rádi. U nás momentálně vede Spejbl a Hurvínek. Pořídit dětem loutkové divadlo a loutky je skvělý tip na vánoční dárek. 

Pokud si chcete koupit loutky S + H , klikněte zde: výhodná sada Spejbl a Hurvínek.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: kouzloloutek.cz 

A pokud se na závěr chcete na nějaký z dílů Spejbla a Hurvínka pro inspiraci podívat, vybrala jsem vám jeden z mých oblíbených. Stačí kliknout zde: Spejbl a Hurvínek nečekaná výhra

 

Podzim se hlásí v plné síle a s ním i podzimní plískanice. A tak čím dál častěji doma přemýšlím, jak zabavit vnoučky.  Ven nemůžeme, protože prší, a kluci mají rýmu. Takže jsem na internetu hledala inspiraci, jak zabavit děti. No, a protože nechci, aby kluci jen seděli u puštěných pohádek, hledám zábavu, u které se zabaví ten starší i ti malí. A není to moc jednoduché – přeci jen věkový odstup mezi nimi není malý, a tak je vymyslet zábavu o něco těžší. Pak jsem při brouzdání internetem našla báječnou věc. Loutky. Loutkové divadlo by bavilo nejen vnuky, ale i mne. Ráda totiž dětem vyprávím pohádky, které nejsou v knížce – ale jsou to spíš příběhy, kde vystupují nejen děti, ale i jejich kamarádi a věci, které jsou kolem nás. Tohle vyprávění pohádkových příběhů milovaly všechny moje 4 děti a vnuci je mají také moc rádi. Vždycky se u nich zasmějeme, děti samy pomáhají příběh dotvořit a jsou to moc hezky strávené chvíle. No a loutky jsou takovým lepším ztvárněním příběhu.

 

A tak jsem šla objednávat loutky. K nákupu jsem si vybrala eshop kouzloloutek.cz – prodávají krásně řemeslně zpracované loutky, všechny loutky jsou vyráběné u nás v Čechách zručnými řezbáři a výtvarníky, vím tedy, že za své peníze dostanu kvalitu a ne nepovedený čínský výlisek. A protože jsem si hned netroufla na objednání celé sady loutek – chci se s nimi nejdřív naučit a zjistit jak se dobré divadlo hraje- padla moje volba na sadu loutek Spejbla a Hurvínka.

Spejbla a Hurvínka jsem měla moc ráda už jako malá holka. Kdo by neznal ubručeného pana Spejbla a zvědavého Hurvínka a jeho „Chá cháá“ .  Bylo rozhodnuto a moc jsem se na loutky těšila.

Jsem moc potěšena rychlostí dodání a kvalitou loutek. Jsou nádherné. Krásně řemeslně opracované, namalované tak jak mají a oblečky jsou ušité taky moc hezky. Je vidět, že každá loutka je originál, je vyráběna ručně (proto se také loutky mohou v drobných detailech lišit od obrázku – každá loutka je totiž originál). I ovládání je celkem v pohodě, přišla jsem na to velmi rychle.

Věděli jste, že loutka Spejbla byla vyrobena už v roce 1919 a Hurvínek v roce 1926? Vyrobil je pan Skupa a obě postavičky se staly se velmi oblíbenými a milovanými. Já si pamatuji, že jsem jako malá holka měla pohádkovou knížku o panu Spejblovi, jeho společníkem, který ho tak trochu tahal z průšvihů byl chytrý Kašpárek, a starala se o ně Kalupinka. Hurvínek v knížce vůbec nebyl. Ten „se narodil“ až o něco později.

Pan Spejbl je tak trochu bručoun, který neustále na něco láteří, Hurvínek je zvědavý malý lumpík. Moc ráda mám i postavu Máničky – tak trochu přemoudřelé malé slečny, starostlivé Bábinky a hlavně k nim ještě patří Žeryk –bílý pejsek, co je s Hurvínkem u každé lumpačiny. Bručoun co si rád stěžuje a veselý čiperný zvídavý kluk – o těch se bude přeci hrát krásně, tam se pohádky a nápady samy nabízejí, inspirace je všude kolem nás a v každém z nás.

Nejdřív jsem se trošku inspirovala díly pohádky z večerníčků o Spejblovi a Hurvínkovi, abych věděla, co hrát, než přijdou vlastní nápady. Hrála jsem, doplňovala vlastními slovy děj pohádky, kterou jsem si pamatovala jen v hlavních rysech, a něco doplňovali kluci. Můžu říct, že jsme se společně dlouho tak nenasmáli.  Hraní divadla s loutkami mne opravdu bavilo, přiznávám, že jsem si u něj odpočinula, odreagovala se od potíží a starostí, a pokud smích prodlužuje život, tak jsem si ho prodloužila opravdu důkladně. Původně jsem myslela, že zabavím jen děti, a nakonec večer sedím, a dělám si poznámky, o čem budeme hrát příští divadélko. Moc se na každé hraní těším.

Vnuci na představení nejdřív koukali tak trochu se zatajeným dechem, pak se do sledování ponořili a radili Spejblovi a Hurvínkovi, co mají dělat, chvíli se s nimi smáli, chvíli jim fandili – řekla bych ale, že vůbec nevnímali, že loutky vodí babička – byli prostě v tu chvíli v pohádce. Přiznávám, že mne to trochu překvapilo, ale hlavně hodně potěšilo.

Nejstarší vnuk už taky zkouší, jak se loutky vodí, a snaží se mi s pohádkami pomáhat, pár krátkých zkusil hrát i sám a myslím, že ho to moc bavilo. Tohle loutkohraní hodně povzbuzuje dětskou fantazii, pomáhá dětem rozvíjet představivost, a také jim pomáhá s mluvením. Loutky jako hračku doporučují i logopedové – děti s loutkou hrají divadlo a mluví na ostatní, snaží se tedy lépe vyslovovat, aby jim bylo rozumět, a procvičují si tak hrou řeč, aniž by o tom věděly.

Pokud tedy hledáte tip, jak zabavit děti, a dobře se všichni bavit – zkuste loutkové divadlo. U nás rozhodně nákup loutek neskončí jen u Spejbla a Hurvínka – budeme dokupovat loutky i na jiné pohádky. A aby to bylo důstojnější, zapojili jsme i dědu, který vyrobí nějaké pěkné divadélko.

Pokud tedy chcete poznat kouzlo loutek, loutkového divadla a vlastních příběhů vyprávěných dětem, určitě zkuste loutky jako báječnou zábavu. Já jsem vsadila na české kvalitní loutky z eshopu kouzloloutek.cz – vím, že zboží, které přijde je kvalitní, v Čechách vyrobené, s hezkými tvary, obličeji i oblečením loutek.

Pokud nemáte doma zručného tatínka nebo dědečka a chtěli byste k loutkám i divadlo – i to si na eshopu kouzloloutek.cz můžete koupit. Můžete si vybírat jednotlivé loutky, nebo výhodné sady pro konkrétní pohádku.

Nechte tedy sebe i děti vtáhnout do světa plného kouzel, princů, princezen, čarodějů, nebo čertů – záleží jen na vás, jaké pohádky máte rádi. U nás momentálně vede Spejbl a Hurvínek. Pořídit dětem loutkové divadlo a loutky je skvělý tip na vánoční dárek. 

Pokud si chcete koupit loutky S + H , klikněte zde: výhodná sada Spejbl a Hurvínek.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: kouzloloutek.cz 

A pokud se na závěr chcete na nějaký z dílů Spejbla a Hurvínka pro inspiraci podívat, vybrala jsem vám jeden z mých oblíbených. Stačí kliknout zde: Spejbl a Hurvínek nečekaná výhra

 

 

Svítící autodráha z NAAU.CZ

Pokud máte doma malého kluka, který si rád hraje s auty, kupte mu svítící autodráhu z eshopu Naau.cz. Měla jsem možnost autodráhu se svítícím autíčkem vyzkoušet, a jsem s ní moc spokojená.

Jsem moc ráda, že jsem tuhle autodráhu se svítícím autíčkem objevila. Jsem z ní nadšená, moc se mi líbí, a důležité je, že se líbí i vnukům, synovi, dědovi (prostě všem hravým chlapům u nás doma) – hrají si s ní spolu moc rádi, a budeme určitě dokupovat ještě další, autodráhu, abychom prodloužili dráhu na ještě větší,a měli víc autíček. Výhodou je, že všechny stavební dílky do sebe zapadají – koupíte li tedy 2 krabice, půjdou spolu spojit, dílky jsou stejné.

Tahle autodráha pro děti je vyrobená celá z plastu, po složení je dlouhá 3,3 metru, dílky jsou široké 6 cm, nemusíte se ale bát, že vám doma zabere příliš prostoru. Jednotlivé dílky jsou totiž flexibilně ohebné – z autodráhy lze tedy tvořit lehce zatáčky, anebo různé překážky – klidně i podložit jednotlivé dílky a vytvořit stoupání a sjezd – dílky jsou opravdu velmi ohebné. Plast není tvrdý, takže nehrozí, že by se děti při hraní poranily.

Autíčko k autodráze je také plastové, a můžu říct, že vydrží opravdu hodně. I když se nejmladší vnuk o auto opřel, vydrželo bez úhony. Autíčko i dráhu lze dozdobit samolepkami, které jsou součástí balení.

Autíčko je na AA tužkovou baterii ( pozor není součástí balení) – pokud ale si dítě chce hrát, lze i bez baterie. Autíčko svítí  LED diodami v 5 barvách, jezdí po autodráze a osvětluje ji – bliká různými barvami.

 

Jednotlivé dílky svítící autodráhy do sebe snadno zapadají – autodráha je postavena během malé chvilky bez dalších spojovacích dílů. Každý díl autodráhy je vyroben tak, aby zapadl do dalšího – autodráha může tedy být pokaždé jinak barevná. Stejně snadno, jako autodráhu postavíte ji lze i rychle rozložit. A z čeho mám velkou radost – všechny dílky se vejdou do jednoho sáčku- nemusíte tedy řešit žádný skladovací úložný prostor – žádné velké krabice, žádný strach z poškození dílů.

Další výhodou dílků je, že plast lze lehce omýt pod vodou. Děti si s autodráhou mohou hrát klidně i venku, pak stačí jen opláchnout a je připravena k dalšímu hraní. Vnukovi se moc líbí, že večer autodráha svítí – fosforeskuje. Chtěla jsem vám to vyfotit, ale moc se mi to tedy nepodařilo – moderní technika mi ve foťáku vždycky autodráhu osvítila, ale věřte, že to večer vypadá docela hezky – jezdit svítícím autíčkem po dráze.

Svítící autodráha z eshopu Naau.cz je prima tip na dárek pro všechny kluky.

- Je plastová – nerozbije se

- je skladná

-  lze ji snadno postavit i rozložit, plast je flexibilní – lze tvořit dráhu pokaždé jinak podle fantazie a nálady dětí

 - ve tmě svítí – lehce fosforeskuje

-  je omyvatelná

-  plast je vyroben tak, že se děti nezraní

- díky ohebnosti materiálu je vhodná pro děti všech věkových kategorií – ty malé si mohou hrát také, protože nehrozí nebezpečí úrazu ani poškození autodráhy, a ty větší kluky baví právě díky tomu, že lze dráhu tvarovat, tvořit zatáčky i překážky

- auto je plastové, jezdí na tužkovou AA baterii

- auto svítí LED diodami v 5 barvách,osvítí při jízdě autodráhu

Pokud tedy chcete udělat radost, touhle autodráhou se rozhodně trefíte.

Chcete – li si autodráhu prohlédnout, klikněte zde: svítící autodráha

Video si můžete prohlédnout zde: video z hraní s autodráhou

Celý sortiment eshopu Naau.cz si můžete prohlédnout po kliknutí zde: www.naau.cz

 

Protože se mi nepodařilo vyfotit jak autíčko jede a svítí – tahle fotka je ze stránky naau.cz, pro vaši lepší představu.

Česky mluvící panenka Terezka z eshopu Naau.cz

Panenka. Pro každou holčičku – ať je malá, nebo velká, je panenka ideální dárek. Protože mám tři dcery, panenky jsou u nás hračkou číslo jedna. Kdykoliv jsme šli do hračkářství, holky zůstaly stát před panenkami a zasněně se na ně dívaly, a pak vybíraly, která je ta nejhezčí. A já jsem vždycky měla chuť stát a vybírat s nimi.

 Když já jsem byla malá, byl na trhu výběr panenek velmi omezený. Nadšené jsme byly z mrkacích panenek, a vrchol radosti byl, když panenka při pohybu vydala zvuk – cosi mezi zabrečením, a slůvkem máma. Spíš než slovo to byl opravdu jen zvuk. Přesto to pro nás holky bylo báječné a hned jsme měly „mluvící panenku“. Proto jsem dnes okouzlena panenkami, co mluví. Pro holčičky je prostě fajn, když s nimi to „jejich miminko“ komunikuje.

Takovou prima hračkou je česky mluvící a zpívající panenka Terezka.

Panenka Terezka je z eshopu Naau.cz. Je to přesně taková panenka, jakou malé holčičky rády vozí ve svém kočárku. Je velká 46 cm, je lehká a je krásně měkká. Je vhodná i pro ty opravdu malé holčičky ( od 3 let věku) – díky měkkému tělíčku ji k sobě přitulí a lehce ji unesou – dobře se jim drží. Díky materiálu ji mohou malé slečny i upustit - to se stává právě těm opravdu malým holčičkám, a panenka to bez problému vydrží.

Malé holky panenky často „nesou“ za ruku - ono je to vzhledem k jejich velikosti spíš vláčení, než nošení, ale panenka je opravdu odolná. Oblečení lze sundat a vyprat v pračce, a obličej i ručičky panenky můžete omýt. Ty bývají po mazlení s malými holčičkami často omatlané a ušpiněné, proto je tohle pro mne u panenek důležité – musí jít dobře očistit, a to u panenky Terezky není problém.

Panenka Terezka je panenkou mluvící. Mluvící modul má na bříšku, je napájen 3 malými kulatými bateriemi 1,5 V (AG13, LR44 – kulaté), které jdou snadno vyměnit. Samotný modul je umístěný v malé kapsičce na bříšku, lze ho snadno vyjmout.

 

Panenka zpívá tyto české písničky:

 1. Travička zelená
 2. Skákal pes
 3. Prší, prší
 4. Holka modooká
 5. Šla Nanynka

Panenka mluví tyto věty:

 • Hraj si se mnou
 • Dej mně spinkat maminko
 • Maminko hraj si se mnou
 • Zpívej se mnou
 • Obejmi mě
 • Tatínku mám tě moc ráda
 • Tatínku hraj si se mnou
 • Maminko mám tě moc ráda
 • a další ...

 

Panenka mluví dětským hlasem, mluví jasně a zřetelně, krásně odděluje slova a je jí velmi dobře rozumět. Díky měkkému bříšku jde mluvící modul dobře stlačit, není k tomu třeba velké síly – děti to v pohodě zvládnou samy, přesto je prima, že modul se nespouští sám při pohybu, je ho opravdu potřeba stlačit, panenka tedy mluví, jen když to dítě chce.

 Dětem se moc líbí, když jim hračka „odpovídá“, když s nimi komunikuje. Hraní je pak osobnější a povzbuzuje i fantazii. Panenka zřetelně vyslovuje při mluvení i zpívání - děti se naučí i s panenkou si zpívat, ty menší po ní opakují, a procvičují si tak hravou formou  mluvení a zpívání.

Mluvící panenka Terezka je vhodná do kočárku, stejně jako na hraní  - chování panenky a převlékání, a díky měkkému tělíčku i do postýlky na přitulení a pomazlení.

Díky materiálu lze panenka snadno převlékat. A pokud si děti s panenkou hrají venku – můžete ji snadno omýt na gumových částech, a oblečení vyprat v pračce.

Panenka je vhodná už pro velmi malé holčičky od věku 3 let ( unesly by ji i mladší děti, tam je ale nutné, aby si s panenkou hrály pod dozorem, aby náhodou nevyndaly a nespolkly baterie, to je nebezpečné , nebo modul z kapsičky vyndat,a pro mladší děti nechat vyndaný – pak si mohou hrát s panenkou jako s klasickým miminkem).

S panenkami si holčičky hrají moc rády – a hrát si na maminku je  první a nejoblíbenější hrou každé malé princezny.

 Panenky jsou nejoblíbenější holčičí hračky. Každá z nás si pak i v dospělosti určitě vzpomene, jaká byla ta její nejoblíbenější panenka- rády na ně vzpomínáme. Mluvící panenka Terezka je tak hezká, jemná, že si s ní každá holčička bude hrát moc ráda. A protože panenka mluví, budou si s ní hrát o to raději. Třeba na ni budou jednou vzpomínat s nostalgií a láskou, jako já vzpomínám na svou první mrkací panenkou. Pro každou holčičku je panenka tím dárkem číslo jedna, dárkem, který vždycky potěší.

Pokud si chcete panenku koupit, nebo prohlédnout, klikněte zde: česky mluvící a zpívající panenka Terezka

 

Pokud si chcete panenku poslechnout, video je k nahlédnutí po kliknutí zde: video česky mluvící panenka

 

Na eshopu Naau.cz si můžete vybírat i z jiných typů a druhů mluvících panenek – ty co vypadají jako miminko, i jako panenka s vlasy, výběr je veliký. Prohlédnout si je můžete po kliknutí zde: panenky

 

A pokud si chcete prohlédnout celý široký sortiment eshopu, stačí kliknout zde: naau.cz

Rodinná strategická hra Fotosyntéza

Společnost Dino uvádí na trh deskovou hru Fotosyntéza. Je to hra ekologická, a hrát ji mohou už starší děti od 8 let, hra je pro 2 – 4 hráče a trvá cca 45 minut.

Jaký je obecný popis hry? Staňte se součástí koloběhu života stromů a bojujte o své místo na slunci!

V malém, ale úrodném lese, několik různých druhů stromů soupeří o své místo na slunci. Hráči se snaží rozsít co nejvíce semínek, z nichž vyrostou stromy. Po té sbírají body za sluneční paprsky, které na ně dopadají i za úrodnou půdu, ve které vyrůstají a dokončí tak svůj životní cyklus.

Pravidla hry jsou dobře pochopitelná. Nemusíte mít obavy, že je nepochopíte (já vždycky když rozbaluji hru, mám obavy, jestli ji pochopím správně), a to co vám třeba nebude jasné, pochopíte okamžitě v průběhu hry, když už si hru můžete vyzkoušet a „osahat“. Nejlepší je po prvním přečtení hned začít hrát.

Trochu se pokusím pravidla zestručnit: V podstatě si dáte na stůl herní desku, každý z hráčů dostane desku hráče, světelný žeton, 6 semen a 14 stromů – 2 velké, 4 střední a 8 malých podle druhu, který má nakreslený na své desce. Stromy si rozestavíte na hrací desku. Bodovací žetony každé barvy se postaví na sebe od nejmenšího po největší. Nejmladší hráč si vezme žeton začínajícího, pak každý hráč položí jeden malý strom na okrajové vnější pole. Pak umístí hráči druhý strom. Nakonec na hru umístí i slunce. Žeton slunečního oběhu se složí na sebe sestupně na boku hry. Hrajete 3 kola- oběhy slunce, každý oběh slunce se skládá ze 6 malých kol. Malé kolo má dvě fáze – fázi fotosyntézy a fázi životního cyklu.

Hráč může nakupovat semínka a  stromy ze své desky, za každý světelný bod může hráč dát semínko na prázdné pole u svých stromů. Hrající nechá vyrůst semínko nebo strom vždy o jednu úroveň. Hráč odebere velký strom – ukončí jeho životní cyklus, odebere ho z herního plánu a dostane za něj bodovací žeton.

Hra skončí, když slunce oběhne 3x herní plán. Hráči si sečtou vítězné body na žetonech, připočte k nim vítězný bod za každé 3 zbylé světelné body. Kdo má nejvíc bodů, vyhraje.

Hra má svou základní verzi,a verzi složitější pro pokročilejší hráče. Je jen na vás, jakou variantu si zvolíte.

Balení obsahuje: 32 malých stromů (4 druhy), 24 žetonů semínek (6 druhů), 24 žetonů s vítěznými body, 16 středních stromů (4 druhy), 8 velkých stromů, 4 desky hráčů, 4 malé sluneční žetony, 4 žetony počítadla kol, pravidla, herní plán, sluneční kotouč, žeton prvního hráče.

Možná se vám hra zdá složitá, ale nemusíte se bát. To jen vždy popis vypadá složitě, vlastní hraní je logické a postup pochopitelný. U nás ho často děti pochopí rychleji než já J. Jakmile začnete hrát, už vám je hra jasná a postupně si budujete svůj vlastní malý les. Tahle hra je nejen zábavná, ale i velmi poučná, vede děti k ekologickému myšlení. 

Na hře je psáno, že ji mohou hrát děti od 10 let, ale já jsem ji hrála i s 8 letým vnukem, a v pohodě ji pochopil, počítání jsme vždy zvládli společně. Pokud chcete hrát, vymezte si zhruba ¾ hodiny až hodinku.

 Hru lze hrát ve dvou lidech, ale je lepší ji hrát ve čtyřech, je to zábavnější ( ale tím i trošku delší, takže pokud hrajete s dětmi, tak cca hodinku). 

Hra Fotosyntéza je strategická, takže je nutné i myslet, jak co nejlépe rozmístit stromy. Není to tedy nudná hra, jako některé hry, při kterých jen bezmyšlenkovitě házíte kostkou- tady rozhodně musíte myslet. Pokud tedy máte rádi u hry logické myšlení a trochu adrenalinu, tahle hra vás bude bavit. Mně se líbí, že hráče i motivuje k ekologii, to je pro mne důležité. 

Pokud tedy chcete hrát hru neotřelou, novou a úplně jinou, než hry, které jste doposud hráli, určitě vyzkoušejte tuhle bezva novinku od společnosti Dino. Hra vás bude bavit už jen tím, že je naprosto odlišná od her, které u nás na trhu jsou k dostání. Tak vzhůru do lesa. Tedy do lesa, který vám vyroste doma na stole. Určitě s touhle rodinnou hrou strávíte příjemnou hodinku.

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Rodinná hra Fotosyntéza

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment společnosti Dino, klikněte zde: mojedino.cz

 

Rodinná strategická hra Planeta

Protože všichni žijeme v době karantény a řešíme, jak zabavit děti, teenagery i nás dospělé, je ideální doba na hraní deskových her. Stolní rodinné hry jsou skvělé pro zábavu, učí nás myslet i spolupracovat, bavit se a užívat si, že jsme pohromadě. Můžeme se společně zabavit a nemyslet na špatné kolem nás, a děti tak využijí čas, kterého teď, když nemohou ven a mezi kamarády , mají víc, než dost..

 

Stolní rodinná hra Planeta od společnosti Dino je novinka, která opravdu baví – chytne vás svou originalitou. Je to jiná hra, než jsem dosud doma s rodinou hrála. Hra není pro úplně malé děti – je určena pro hráče od 8 let – baví hodně i dospělé a dospívající.

V téhle prima hře si stavíte svou vlastní planetu, snažíte se ji maximálně osídlit a přilákat na ni i zvířata. Musíte opravdu myslet, snažit se do hry zapojit logiku i strategii, musíte se orientovat v prostoru a dost si představovat – tahle hra je fajn – pokaždé je jiná, takže se nemůžete předem připravit, pokaždé budujete svou planetu od začátku. Kdo propojí nejvíc území – ten vyhraje.

Hra je originální už svým pojetím – každý hráč dostane jádro planety. To je tvořeno dvanáctistěnným jádrem s magnety. Hráč si vybere dílek mezi lesem, pouští, horou a dalšími a umístí ho na planetu. Všechny dílky s kontinenty jsou rozmíchány, pak je třeba je rozdělit náhodně lícem dolů do 10 hromádek po 5 dílcích. Pak jsou promíchány karty se zvířaty a náhodně si líznete 20 karet, ty umístíte lícem nahoru, podle rozložení zobrazeném v pravidlech. Umístění karet pod dílky s kontinenty usnadňuje sledování hraného kola. Potom každý hráč dostane kartu s úkolem přirozeného prostředí, tajně si ji prohlédne a neukazuje ostatním a položí ji lícem dolů před sebe. Kola se skládají ze dvou částí – v prvním jsou přidávány kontinenty a ve druhém je počátek života.

Pravidla jsou popsána srozumitelně, a pokud si nejste jistí, napoví vám obrázek. Hra je logická, takže pravidla, která se mohou zdát složitá, vám logicky při hře do sebe zapadají.

Hru lze hrát ve dvou variantách – Pro začátečníky a Záhadná zvířata.

Je jen na vás, jak svou planetu vybudujete – je třeba dost přemýšlet a uvažovat strategicky, aby právě ta vaše planeta byla osídlena správně, a nalákali jste si na ni co nejvíce zvířat..

Hra obsahuje:  50 magnetických dílků s kontinenty, 45 karet se zvířaty, 5 karet úkolů, 4 základy 3D planet, 1 žeton prvního hráče, 1 pravidla.

 

Hra Planeta je určena pro 2 – 4 hráče, ve věku od 8 let. My jsme zkoušeli hrát i s mladším vnukem, ale protože hra vyžaduje logiku a strategii, pro menší děti opravdu není. Naopak bych ji doporučila pro starší děti, středoškoláky a dospělé. Opravdu nás doma baví, protože je úplně jiná, nová, oproti jiným hrám zajímavě pojatá. 

Hra trvá podle pravidel cca 30 minut – ve fázi kdy jsme se hru učili, nám trvala o něco déle – přeci jenom v začátku jsme trochu tápali. Hra je ale natolik zajímavá, že jsme ji hráli pořád dokola, a teď už se vejdeme s časem do té půlhodinky –  hru je tedy možno hrát i když nemáme moc času ( i když v karanténě ho hlavně naše děti mají až moc). Ale počítejte s tím, že občas při taktizování a strategickém přemýšlení se hra o něco může protáhnout.

Všechny nás baví přikládat dílky magnetem na svou planetu – dvanáctistěn, i lákat zvířata k osídlení.

Mám ráda chytré hry, které nejsou jen bezduchým házením kostkou a postrkováním figurek po hrací ploše. To u téhle hry rozhodně nehrozí. Vždycky vás donutí přemýšlet a logicky uvažovat – pokud chcete něco vybudovat, musíte se o to sami myšlením snažit. A to je na téhle hře super. Pokaždé je jiná a pokaždé baví. Na stole tak máte svoji vlastní planetu plnou zvířat. Hrajete a bavíte se. S hrou Planeta se doma rozhodně nenudíme. Zajímavá je i pro starší děti, protože je inovativní a jiná než běžně dostupné hry. Hra baví i dospívající a to tak, že dokonce nešli celý večer k počítači a budovali a budovali.  Pokud si tedy chcete zpříjemnit dny dlouhé karantény (a samozřejmě i ty po ní), vyzkoušejte novinku od společnosti Dino – hru Planeta.

Je neokoukaná a neotřelá, logická, strategická a hlavně chytrá.

Pokud si chcete hru koupit, nebo si ji prohlédnout, klikněte zde: rodinná strategická Hra Planeta

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: mojedino.cz

Hra Rytíř Klouzek od společnosti Mindok

V současné době, kdy jsme všichni zavření doma, se snažíme vymyslet zábavu, která potěší nejen nás, ale hlavně děti. Dětem je dlouhý pobyt doma bez kamarádů hodně nepříjemný, tak se nudí a zlobí. Pak je lépe vymyslet jim zábavu, protože když si zábavu vymyslí samy děti, je to často k nelibosti nás, dospělých. Skvělé je zahrát si hru. Stolní deskové společenské hry dokáží chvíle doma zpříjemnit nejen dětem, ale i nám, dospělým. Zapomeneme na starosti, bavíme se spolu s dětmi. A kde je smích, tam je všem dobře.

Najít hru, která je neotřelá a mohou ji hrát i menší děti je někdy trošku problém. Ale kdo hledá, najde. Já jsem našla hru od společnosti Mindok s názvem Rytíř Klouzek. U hry je uvedeno, že je pro děti od 7 let, v pohodě ji ale hrajeme i se 6 letým dítětem a zvládá ji bez potíží.

Co o hře sděluje sám výrobce?


Zlí padouši obsadili naše krásné království a uvedli ho do strašného chaosu! Musíte království zachránit, a to hned! Společnou rukou proveďte chrabrého rytíře Klouzka celým dobrodružstvím plným zvratů, nástrah a překážek až do cíle.
Proveďte rytíře celou trasou na každé mapě od startu k cíli tak, aby se vyhnul všem pastím, překážkám a nástrahám. Trasu určuje stezka vyznačená světlou čarou. Pokud se vám podaří dorazit až do cíle poslední mapy s alespoň jedním zbývajícím životem, vyhráli jste.“

Hra mne zaujala svým popisem, ale hlavně provedením. Žádné bezduché házení kostkou a posunování figurek po hrací desce.  Všechno je u téhle hry jinak – je skvěle vymyšlená, originální a zábavná.

V krabici najdete po rozbalení spoustu věcí: Desku s pastmi, 45 žluté plastové páky, 20 hezrních map znázorňujících 4 různá prostředí, 1 figurka rytíře, 8 překážek ( 2 brány, 2 velké ohrady, 2 malé ohrady a 2 balvany), 9 nástrah ( 4 výbušné miny, 4 bandité s čísly 1 -4, a figurka vůdce banditů), 1 počítadlo životů se 3 stupni obtížnosti, 1 srdíčko a mechanický ukazatel pro uložení rozehrané hry.

Samotná hra je zábavná, vyžaduje spolupráci všech hráčů. Musíte se domlouvat, vymýšlet, snažit se a…bavit se.

Na začátek hry je třeba si připravit krabici, na kterou do vyříznutých otvorů nasadíte žluté plastové páčky. Na jejich plastové plochy položíte rámeček se spoustou otvorů. Zatlačením na páku pohybujete touto plastovou destičkou s otvory a to je základní princip této hry. Rytíř pak překonává světy, které se skládají z 5 map. Začíná se hrát s mapou s nejnižším číslem a nejmenším množstvím překážek. Postupně se s každou mapou obtížnost hry zvyšuje a je třeba spolupracovat a domlouvat se, aby hráč překonal překážky jako výbušný dynamit nebo bandité.

Rytíř Klouzek má určené místo na dané mapě, se kterou hrajete. Jednotlivé mapy udávají úkoly, které je třeba s Klouzkem zvládnout.  Nejzákladnější úkol je provést rytíře Klouzka po linii světla až na konec dané hry. To dosáhnete tím, že spolupracujete a nakláníte rámeček, tím posunete Klouzka, který má na bříšku kolečko. Musíte být opatrní a přemýšlet, kam rytíře posunout. Když rytíř Klouzek spadne do jámy, nebo narazí na překážku, ztratí jeden z životů. Hru vyhrajete, když dokončíte pátou mapu a máte ještě nějaké srdíčko života.

Celá hra mne překvapila svou propracovaností a hlavně nápadem. Je krásně zpracovaná – figurky i mapy a celá hra jsou milé, zpracované tak, že se líbí dětem, i dospělým. Hra je moc hezká, vtipná a zábavná.

Budete se při hře určitě bavit spolu s dětmi, protože je pokaždé jiná.

 Vždycky se jinak vyvíjí a je nutné při hraní se domlouvat a spolupracovat. To baví zase mne. Nikdo z hráčů se při hře nenudí. To je důležité hlavně při hře s menšími dětmi. Často se u některých deskových her stává, že děti se nemohou dočkat, kdy budou na řadě a v mezičase se nudí, hra je tím pak pro ně méně zajímavá a zábavná. To u rytíře Klouzka naprosto neplatí.

Děti celou dobu sledují, co se ve hře děje, přemýšlí jak, a kam Klouzka posunout- radí, čekají, jestli to zvládne a jsou po celou dobu vtažené do hry.

Jedno hrací kolo trvá kolem půl hodiny. Pokud hrajete s menšími dětmi, je lépe nespěchat a nechat je opatrně plochu naklánět. Pokud hrajete s dětmi staršími, je fajn stanovit nějaký časový limit, a tím i zvýšit obtížnost hry – pak je hra kratší a trvá 15 až 20 minut. Celá pravidla hry najdete samozřejmě v balení.

Hra má samozřejmě i několik stupňů obtížnosti. S menšími dětmi hrajeme většinou jednu mapu, se staršími je možno projít všech 20 map- to už je celkem obtížné, takže se do hry ponoříme i my. Alespoň u nás to tak funguje. Při hraní téhle roztomile zpracované, originální a vtipné hry zapomínáme na čas i na starosti. Prostě v tu chvíli s rytířem Klouzkem zachraňujeme království a princeznu, je nám všem fajn.

Líbí se mi i to, že hra nepotřebuje žádný ohromný prostor- při hraní potřebujete místo, kam se vejde krabice se hrou.  Hrací deska je umístěna přímo v krabici. Můžete tedy hrát klidně na stole, nebo stolku.

Hra Rytíř Klouzek je fajn hra, která nás doma baví. Mezi hrami vhodnými i pro menší děti ji hodnotím jako jednu z nejlepších. Děti se učí spolupracovat a zároveň si potrénují motoriku.

Hra je zábavná a funguje na velmi jednoduchém principu hrací desky, kterou nakláníme a tím po ní posunujeme figurku tak, aby se vyhnula nebezpečí.  U nás doma Rytíř Klouzek boduje. Pokud tedy už nevíte, jak zabavit děti, s touhle hrou se vám to zaručeně povede.

Pokud budete hrát s dětmi i vy, skvěle se odreagujete a zapomenete na starosti, svět bude zase krásnější – vždyť přece rytíř přijede a zachrání princeznu, a to je šťastný konec, na který všichni čekáme.

Hra je vhodná pro 1 - 4 hráče, pro děti od 7 let (zvládnou i menší), průměrná doba hry 20 - 30 minut.

Pokud si hru chcete koupit, klikněte zde: rodinná hra Rytíř Klouzek

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu společnosti Mindok, klikněte zde: mindok.cz

 

Lezoucí medvídek

 

Dnes bych vám chtěla představit lezoucího medvídka pro malé děti – elektronickou vzdělávací hračku od VTECH.

Moje recenze bude velmi pozitivní, jsem totiž z medvídka nadšená.  Mám ho pro vnoučka a zaujal mne hned při prvním vyzkoušení. Až je mi líto, že tahle hračka nebyla, když jsem měla malé děti. O to víc si ji užíváme teď s vnukem.

Medvídek je tak akorát velký pro malé mrně. Zvládne si ho tedy i samo držet v ručičkách, nepotřebuje u toho pomáhat. Na první omak je medvídek velmi příjemný. Malý si ho dlouhou dobu hladil, bylo vidět, že  je mu je povrch medvídka příjemný.

Kromě toho, že je medvídek lehký, a není příliš velký, děti zaujme kromě pohybu i tím, že mluví.

Malý nejdřív zkoumal malou blikající berušku, která je na zádech. Ta se mu moc líbila. Když objevil, že po zmáčknutí srdíčka, hvězdičky a kolečka na medvídkových kalhotách začne medvěd mluvit a zpívat, bylo o zábavu na dlouhou dobu vystaráno. Důležité pro vnuka bylo i to, že si zvuk pouští sám, bez pomoci dospělých.

Medvídek mluví příjemným hlasem ( oproti některým robo hračkám, které mají hlas ostrý a ječivý, tenhle hlas je v pohodě a vydrželi jsme ho poslouchat i my, dospělí).

Medvídek umí říct více než 50 krátkých frází.

Jsem zvědavý medvídek, a mám rád dobrodružství.
Polez se mnou!
Tak pojď. Za mnou!
Poznáš, kde mám modré tlačítko?
Poznáš, kde mám žluté tlačítko?
Poznáš, kde mám fialové tlačítko?
Poznáš, kde mám červené tlačítko?
Ty jsi ale šikulka!
Stiskni moje velké srdíčko a dívej se, jak lezu.
Hurá! Lezeme!
Modrý kruh
Červené srdce
Fialový čtverec
Žlutá hvězda
Můžeme začít? Jedna, dva, tři. Lezeme!
Jedna, dva, tři. Za mnou!
Já rád lezu.
Jsem lezoucí superstar!
Když lezu, tak si rád zpívám.
Jak rychle umíš lézt? Tak pojď, lezeme!
Hurá!

Písničky:

Píseň 1:
Já jsem malý méďa, hebký jako plyš
Raz, dva, tři, a už jsem pryč.

Píseň 2:
Připravte se! Jedeme! Cestou spoustu věcí najdeme!

Píseň 3:
První, druhá, třetí, čtvrtá
už to umí moje tlapka.

Píseň 4:
Ty jsi super star! Mám tě rád.

Píseň 5:
Já jsem malý medvídek, já lezu rád.

Kromě frází, které se ozvou po stisknutí tlačítka, umí méďa děti nenásilně učit i barvy a procvičuje dětskou motoriku – to, co se nám dospělým zdá jednoduché, je pro děti těžký úkol.

Vzhledem k tomu, že hračka je vhodná už pro hodně malé děti – zhruba od 9 měsíců, musí se hodně soustředit, aby prstíčkem dokázaly zmáčknout tlačítko.

Odměnou je jim právě říkanka, nebo písnička. Děti se nenásilně a snadno učí říkanky, písničky, barvy s hračkou mnohem raději, než kdybychom jim je říkali my, dospělí.

 Moc se mi líbí  funkce lezení. Čekala jsem, že bude medvěd jen chviličku lézt, ale leze celkem dlouhou dobu, rychlostí přiměřenou rychlosti lezení dětí.

 Je vidět, že výrobci přemýšleli a opravdu se snažili pochopit potřeby a schopnosti malých dětí, protože hračka splňuje vše, co jsem od ní očekávala, v některých směrech mé očekávání předčila.

Byla jsem překvapená, jak hodně hračka vnoučka zaujala. Většinu hraček si takhle malé děti prohlédnou, krátce podrží, po chvilce odloží a nechají se zaujmout hračkou jinou. Medvídek má tolik funkcí, že i menší děti zaujme na hodně dlouhou dobu. A i když zrovna nepouští zvuky, alespoň si ho hladí a dotýkají se ho – povrch medvídka byl zvolen velmi příjemný. Jediné, na co u vnoučka dohlížím, je, aby ho nestrkal do pusinky.

Vzpomínám si, jak jsem učila lézt dceru, když byla malá – tahali jsme před ní hračky, anebo šustivé sáčky, jako lákadlo, aby popolezla. Před vnoučka stačí položit medvídka a hned se snaží se k němu dostat. Už ví, že bude odměněn přátelskou říkačkou, nebo písničkou, a hlavně – bude zase moct sahat na tu krásně blikající berušku, co ho tak zajímá.

Rukama mi prošlo už dost interaktivních hraček, medvídka, který leze, zpívá, bliká a mluví, řadím mezi ty nejpovedenější.

Opravdu totiž vyhovuje potřebám a schopnostem věkové kategorie dětí, pro které je určen. Je vkusný, není to „uřvaná hračka“, kromě toho, že se líbí, je i skvělý na procvičování dětské motoriky, a budete překvapeni, jak brzo si s ním začnou děti pobrukovat písničky a učit se slova z říkanek. Starší děti se naučí i celé říkanky a písničky.

Nejhlavnější ale je, že je to hračka, co děti zaujme a baví. A přiznávám, že nejen děti. Když jsem medvídka přinesla domů, zkoušeli jsme ho hodně dlouho, protože jsme byli zvědaví, co všechno umí, a myslím, že nadšení jsme byli všichni.

Pokud máte rádi kvalitní hračky, které zároveň děti i něco naučí, a hlavně je baví, pořiďte si pro ně tohoto interaktivního medvídka. U nás je jako hračka už dlouhou dobu číslo 1 mezi hračkami.

 Že jsou interaktivní hračky u dětí oblíbené, to jsem tak nějak věděla. Naprosto jsem ale nečekala takové zaujetí a nadšení.

To, že dítě se snaží hračku napodobit a lézt za ní je super. U vnuka lezení za medvídkem vyvolávalo doslova salvy smíchu. Občas se smál tak, že nemohl ani lézt. Naprosto jsem nečekala, že bude tak zaujatý hračkou, že ji hodně dlouho nepustí z ručičky. Blikající beruška mu nedávala klid a neustále se snažil se jí nějak dotknout, nebo do ní strkat. Beruška ho přímo fascinuje.

Když vnuk objevil, že stačí zmáčknout nějaký symbol na kalhotách a hračka mluví a zpívá, byl přímo uchvácený – vrtěl se a „tancoval“, mačkal symboly stále dokola, a se zaujetím poslouchal, co medvídek říká. Po chvilce ho odložil, ale hned se k němu zase vracel. My dospělí už jsme měli – přiznávám – chuť občas ty baterky vyndat a užít si ticho. Co bychom ale pro našeho drobečka neudělali- vydrželi jsme.

Po nějaké době jsme se naučili „vypnout se“ a mluvení médi nevnímat. I když medvídek nehraje a neleze (protože navečer ho vypínáme), malému se moc líbí jak je hebký a stále si ho hladí.

Myslím, že tahle hračka bude umazlená a vyhlazená až na základ látky (nebo plyše).

 Jsem opravdu překvapená, že interaktivní hračky opravdu fungují a děti baví. Tenhle medvídek tedy rozhodně. Pokud to tedy úplně shrnu a ohodnotím – jsem ráda, že jsem tuhle hračku malému dala. Jsem naprosto spokojená, a mrňousek ještě víc.

Vhodné pro děti od 9 měsíců.

Rozměr medvídka: 26 x 28 x 15 cm

3 AA baterie jsou součástí balení.

 

 

Pokud si chcete medvídka prohlédnout, klikněte zde: interaktivní lezoucí medvídek VTech

Pokud si chcete prohlédnout i další hračky ze sortimentu VTech, klikněte zde: www.vtech.cz

 

Video ukázku medvídka si prohlédněte zde: lezoucí medvídek video

Naučná hra Přemyslovci

Chtěli jste někdy cestovat časem? Já jsem jako malá holka o tom často snila. Představovala jsem si, jaké by to bylo, být třeba královna, nebo princezna – jak se asi žilo na zámku, co jedli, jak se oblékali, koho měli rádi a koho naopak nesnášeli.  Jaká třeba byla kněžna Libuše, o které jsme se ve škole učili, byl král Přemysl Otakar II, nebo Karel IV hodný v osobním životě, nebo byl přísný a nemilosrdný? Tohle všechno a spoustu dalších věcí nám letělo hlavou při dějepise. Měli jsme skvělou paní učitelku, takže nás dějepis všechny bavil.  Lásku k historii zdědily i moje děti a vnuk.

Proto jsme celkem zajásali, když společnost Dino uvedla na trh naučnou hru Přemyslovci. Hru, ve které se přenesete v čase do dob Přemyslovců.

Zaujal mne nejen obal, ale i podtitul – Přemyslovci – Světci, válečníci, ale také uličníci.

V téhle hře plné otázek, odpovědí a historických postav se formou hry děti (i dospělí) dozvědí spoustu zajímavostí o Přemyslovcích.

Přemyslovci byli první panovnický rod. Pověst o tom, jak Libuše věštila pro českou zemi, a ve svých viděních spatřila Přemysla Oráče, známe asi ze školy všichni. Kdo byli ale ostatní panovníci? Jací Přemyslovci byli, jak se jmenovali, jak žili – spoustu věcí se dozvíte v této hře.

Pokud máte strach, že hra je v podstatě „nudný dějepis“, tak se mýlíte. Hra je svižná, a zábavná.

Hru začne vždycky nejmladší hráč. Hodí kostkou, a posune se o daný počet políček. Směr cesty je od okraje do středu, kde čeká koruna česká se svými drahokamy. Kdo dosáhne drahokamu, ten vyhrává.

Herní spirála je rozdělena do 4 barev, které symbolizují 4 různá platidla, která se za Přemyslovců používala. Cesta je tvořena různými políčky, jejichž funkce hráči plní, když na ně šlápne jejich figurka. Pole jsou dobře popsaná v pravidlech, takže víte, že Skořicové pole je město, Zkřížené meče nájezd, tmavé pole klášter a tak dále..

 Pro hru jsou důležité i peníze, které hráč získá různými způsoby. Nejčastěji odpovědí na otázku. V období Přemyslovců se používala různá platidla, různé měny – jsou barevně i graficky odlišené, odpovídají vždycky barevnému úseku spirály a platí jen v daném období.

 Hra končí, když se figurkou hráč pohybuje u středu po světle modrých polích posledního období, a má za sebou poslední červenou šipku. Když hráč dosáhne polí na ocase českého lva, je v bezpečí před ostatními spoluhráči. Český lev s korunou na hlavě je symbol českého státu, který vznikl v období Přemyslovců a chrání hráče. Pak hráč postupuje po číslech a vyhraje ten, kdo první dosáhne drahokamu.

Postavy ve hře mají různé schopnosti, ty jsou popsány na kartičkách. Například Libuše byla věštkyně, Svatý Vojtěch šiřitel křesťanství, biskup a příslušník rodu Slavníkovců, Svatá Anežka – dcera Přemysla Otakara I. činila dobro všude, kam vstoupila… Postavy jsou vyobrazeny na kartičkách a pěkně popsané.

Před samotným začátkem hry je třeba si přečíst pravidla.

Nejsou ale vůbec složitá, pochopí je okamžitě i děti – hrací deska je moc hezky graficky ztvárněná, a pomáhá pochopit princip i pravidla hry. Pokud vám něco není jasné při čtení pravidel, okamžitě to pochopíte při hře, protože hra je logická.

Hra je pro 2 – 6 hráčů, vhodná pro děti od 8 let.

My jsme hráli s 9 letým vnukem a hru chápal skvěle a moc ho bavila.

Určitě vás překvapí, kolik věcí si vybavíte ze školy, na kolik věcí si vzpomenete, a kolik nových informací se dozvíte. Díky hře si tak děti i dospělí ukládají do hlavy spoustu informací, skvělou hravou formou.

Hra je fajn pro všechny děti, ve škole pak určitě děti překvapí paní učitelku tím, kolik toho o Přemyslovcích vědí. A co si budeme povídat, věci, které se naučíme při hře, nám pak v hlavě zůstanou napořád. I děti, které ve škole nedávají pozor, protože je učení nebaví, se najednou soustředí a aniž by chtěly, zvládnou jeden historický úsek našich dějin s přehledem a radostí.

Bylo by fajn, kdyby tahle hra byla i ve školních družinách.

Balení obsahuje: 1 herní plán, 48 karet s otázkami, 12 karet s osobnostmi, 80 mincí, 6 figurek, 1 hrací kostka, 1 pravidla

Protože děti teď díky karanténě nechodily dlouho do školy, a některé do školy stále nechodí, je fajn ulevit si od rodičovských starostí s vysvětlováním látky dějepisu.

Tahle hra Vaše děti naučí spoustu věcí o Přemyslovcích, dozví se zajímavosti a ještě se zabaví hrou.

Hra je velmi dobře zpracovaná, takže při hře se nenudí ani dospělí – pokud hru koupíte svým dětem, klidně ji vytáhněte i na posezení s přáteli,a uvidíte, kolik věcí „vydolujete“ z hlavy- i když jste si mysleli, že jste je dávno zapomněli.

Pokud si chcete o hře přečíst více, nebo si ji chcete koupit, klikněte zde: naučná hra Přemyslovci.

Celý sortiment společnosti Dino najdete po kliknutí zde: mojedino.cz

Hra Kostky jsou (s)vrženy

Konec školního roku. Letos byl poněkud zvláštní. Můj vnuk už vysvědčení dostal – dětí bylo díky Covidu 19 a karanténě ve třídě hodně málo – ze dvou tříd jen 13 dětí. Rodiče se ještě bojí poslat děti do školy, aby se nenakazily. V jiných školách budou děti vysvědčení teprve dostávat.  Všechny děti si za vysvědčení zaslouží nějaký dárek jako odměnu za to, že se ve škole snažily. Letos to měly děti těžší, učily se hodně doma, a pro některé bylo dost těžké látku pochopit a vypracovat zadané úkoly. Jako odměna za vysvědčení je prima odměna třeba stolní hra.

U nás je to stolní hra Kostky jsou (s)vrženy od společnosti DinoToys.

Je to hra chytrá, rychlá a lze ji hrát doma i na dovolené. Je vhodná pro děti od 8 let, ale i pro děti starší a zabaví se s ní na cestách i dospělí. Mladší děti by možná hru zvládly,ale asi by nestíhaly tempo starších a dospělých, tady bych věk 8 let brala opravdu jako hranici, kdy si děti hraní začnou užívat. Pro mladší děti je lépe vybrat hru jinou.

Kostky hrál v životě už určitě každý z nás. Tady jsou pravidla upravena tak, aby hra s kostkami byla úplně jiná, nová, a tím i zábavná.

Je fajn, že jedno kolo hry trvá mezi 10 až 15 minutami, můžete ji hrát tedy vlastně kdykoliv.

Hra nezabere příliš místa, můžete si ji zahrát opravdu všude.

Na dovolenou jen přibalíte sáček s kostkami, kartonové destičky (jsou malé) a sáček s barevnými čtverečky – ani v kufru tedy hra nezabere příliš místa.

Balení obsahuje: 24 bodových kostek v 6 barvách, 4 kartonové tabulky hráče, 125 dřevěných kostiček, 1 pravidla.

Hra je určena pro 2 až 4 hráče od 8 let

Délka jedné hry – zhruba 15 minut

Pokud zestručním pravidla, tak hra probíhá asi takto:

Vaším úkolem ve hře je spojit 6 různých barev, nebo 6 čísel do jedné řady jako první. Všichni hráči hází kostkami současně. Každý hráč má 6 kostek různé barvy. Hází se tak dlouho, dokud některý hráč nehodí a neodloží 6 různých čísel. Kolo je vyhodnoceno podle toho, jaké jste odložili kostky. Kostičky oranžové barvy položíte do hráčské tabulky. Konec hry je, když někdo spojí v přímé řadě 6 kostiček ve své tabulce.

Toto jsou pravidla opravdu zestručněná. Ke hře jsou přibalena pravidla podrobná, kde se dočtete jak hru hrát.

Hru pochopíte okamžitě, když máte kostky, kostičky a hrací tabulku v ruce, nemusíte mít obavy, že nebudete pravidlům rozumět.

Pravidla jsou napsána jasně a srozumitelně, princip hry z nich lze pochopit dobře.

Pokud tedy přemýšlíte, čím uděláte vašim školákům radost za vysvědčení, nebo hledáte hru na dovolenou, a potřebujete, aby nezabrala příliš místa, a bavila větší děti i dospělé –vyzkoušejte hru Kostky jsou (s)vrženy. Hra je svižná a zábavná. Nudit se u ní rozhodně nebudete.

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Kostky jsou (s)vrženy

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: mojedino.cz

 

Společenská cestovní hra Mince

Prázdniny jsou v plném proudu. A s nimi i cestování na výlety, dovolené, k babičkám.. A s cestováním i ono známé a otravné „Už tam budem?“ ozývající se ze zadních sedadel auta, nebo ze sedaček ve vlaku. Děti mají výlety a dovolené moc rády, při cestování se ale nudí.

Společnost Dino.cz proto uvedla na trh novinku – cestovní hru Mince, při které se děti ani teenageři při cestování nudit nebudou.

Je to vlastně 50 her, hádanek a hlavolamů v malé krabičce.

Hra je určena pro starší děti od 8 let, bavit bude ale i ty větší děti, teenagery a je fajn i pro dospělé.

Je to prima cestovní hra, která nezabere v kufru skoro žádné místo – vlastně přibalíte v jednom sáčku 50 karet a v druhém 20 mincí. Nic víc. Žádné hrací desky nebo složitá pravidla. Na 50 kartách jsou vytištěna zadání a řešení. Na každé kartě je tedy zadání a po otočení na rubovou stranu i řešení úkolu. K řešení je třeba 20 mincí zlaté a stříbrné barvy potištěných z obou stran. To stačí k plnění zadání – logických a strategických úkolů.

Nemyslete si ale, že je to takové to jen tak plnění, co nikoho nebaví. Občas je třeba pořádně zapojit myšlení. Já jsem hru pro tuto recenzi vyzkoušela samozřejmě na sobě, pak jsem přizvala ke hře 9 letého vnuka a syna 25 let. Hraní nás bavilo všechny. Je to fajn, jen občas mi trochu to myšlení už drhne. Takže se přiznávám, že jsem večer trénovala, než jsem si sedla ke hře. Nebudu lhát – prohrávala jsem. Dali jsme si totiž vždycky časový limit. Já nemám tak dobré logické myšlení, mě to trvalo vždycky déle, než klukům. Ti se při hře oba královsky bavili.

Hru je dobré hrát opravdu až s dětmi od 8 let, je to hra logická a je třeba dost přemýšlet, takže menší děti by měly asi problém řešení zvládnout. Omezení horní hranice věkového limitu není třeba. Klidně si hru zabalte i na večery na dovolené pro dospělé. Hra určitě bude bavit.

Hra Mince je rychlá, má spád, a vše záleží jen na vašem postřehu, logickém myšlení a představivosti.

Hra nemá tištěná pravidla – nejsou potřeba. Vše je vždy srozumitelně popsáno na dané kartě.

Takže pokud se chystáte na dovolenou, nebo někam s dětmi na prázdniny, přibalte si strategicko- logickou cestovní hru od společnosti DinoToys. Myslím, že si dobře zahrajete a pobavíte se. Mne hra tedy baví, a jdu zase trošku trénovat, abych nebyla při večerním hraní zase poslední.

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Mince

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: mojedino.cz

Vodní balonky

Letošní prázdniny jsou pro děti jiné než obvykle.  Spousta táborů a dětských akcí bylo zrušeno, na dovolenou spousta rodin neodjíždí, raději zůstávají doma. Děti mají proto méně zábavy. Konečně ale začalo teplo, léto jak má být. Kromě koupání je tu pro děti další fajn zábava.

Jsou to vodní balonky z eshopu naau.cz.

Je to bezva nápad na to, aby se děti vyřádily a odreagovaly. Prostě jen naplníte svazek balonků přes nálevku, lehce s nimi klepnete (na každém balonku je taková gumička, co ho utáhne) a ony se samy uvolní. Malé vodní bomby jsou připraveny. 

Původně jsem vám chtěla nafotit, jak vypadají připravené, a pak i v akci. Ale prostě jsem to nestihla, a pak už jsem si jen schovávala foťák, aby se nenamočil. Děti byly tak nadšené, že jsem to prostě propásla, a jakmile se kluci zmocnili balonků, už jsem neměla šanci. Do bitvy se zapojili i dospělí a tak byla spousta halasu, radosti a smíchu. Ze zahrádky jsme odcházeli mokří, a od smíchu nás bolela břicha. Občas se stává, že děti se při hře rozdovádí a pak nejdou zastavit a zklidnit – tady je to v pohodě – prostě vodní bomby dojdou a je po bitvě. Nemusíte se bát zranění – ty balonky jsou malé – takže jsou to spíš bombičky, než bomby.

Myslela jsem, že vám na produkt napíšu i nějakou recenzi, ale ona u těchto balonků není prostě vůbec potřeba. Je to svazek umělohmotných tyček s nálevkou, na které jsou nasazeny balonky. Žádná velká věda, jen dobrý nápad jak zabavit v horkých dnech děti. A nejen děti, bavili se i dospělí- chlapi řádili jako malí kluci.

Pro děti (i pro dospělé) to byla opravdu fajn zábava za pár korun. Už jdu objednat další, a doufám, že léto ještě nějakou dobu vydrží.

Pokud si chcete prohlédnout balonky „v akci“, klikněte zde, spustí se vám video.: video vodní balonky –bomby

Pokud si chcete balonky koupit, klikněte zde: vodní balonky 3 svazky s nálevkou

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: naau.cz

 

Plyšová deka s medvídkem a Tygřík s rolovacími pásky v tlapkách

Včera se mi narodil vnouček. Radost mám ohromnou, a už se těším, až s ním vyjedu poprvé ven na procházku s kočárkem. Jako správná babička vím, že je potřeba, aby miminku bylo na procházce příjemně teplo, a mohlo klidně spát.

Proto jsem mu jako dárek od babičky připravila krásnou hřejivou dečku s medvídkem od společnosti Mikrotrading.

Deka mne zaujala na první pohled. Je totiž ozdobena na lícové straně zvířátkem. Deka je krásná, a vyráběna je hned s několika typy zvířátek.

Dlouho jsem vybírala – mými favority byla bílá deka s ovečkou, šedivá se slonem a hnědá s medvídkem. Ta hnědá díky praktičnosti nakonec vyhrála.

Deka je v rozměru 100 x 75 cm, je tedy dostatečně velká, aby v ní bylo miminku teplo po přikrytí, nebo zabalení. Využít ji lze samozřejmě i v postýlce, nebo v autosedačce.

Mikroplyš, ze kterého je deka vyrobena, bude mrňouskovi velmi příjemný na dotek. Je to taková ta mazlící deka, kterou je radost držet v ruce. Tím, jak je deka měkkoučká, bude velmi příjemná i jemné dětské pokožce.

Deku lze velmi dobře poskládat do tvarů, které potřebujete, proto má opravdu velkou možnost použití – kromě přikrytí do ní lze miminko i velmi dobře zabalit a nikde nic netlačí.

V kočárku bude deka velmi dobře vypadat, protože navrch prostě složíte tak, aby byl vidět obrázek vámi zvoleného zvířátka (u mne medvídek, na výběr je ale 5 motivů – ovečka, slon, medvěd, opice, a kravička). Fotku deky v kočárku zatím nemám. Na pověry sice nevěřím, ale co kdyby – proto kočárek je koupen, ale přivezen bude až teď, když se náš malý narodil.

Pokud si chcete tuhle krásnou deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Deka zvířátko

 

A ještě jednu maličkost jsem vnoučkovi pořídila. Je to hlídací tygřík.

Tygřík je také od firmy Mikdrotrading. Je z velmi příjemného jemného mikroplyše, bude tedy miminku příjemný na dotyk. Je tak hebký, že když ho držíte v ruce, často se přistihnete, že ho mimoděk hladíte. Prostě mazlík jak má být. Kromě mazlení je tohoto tygříka díky rolujícím páskům v tlapkách možno snadno připevnit na kočárek, postýlku, nebo pak i dětem na ruku – krásně drží, a bude nejen parťákem na hraní, ale i hlídačem dobrých snů vašeho miminka. Tygří silou zažene všechny zlé sny a pustí k miminku jen ty dobré.

Tygřík je velký cca 30 cm, a vhodný je už pro děti od 0+ - tedy od narození. Pokud se vám nelíbí tygři, můžete dětem vybrat pandu, slona, nebo opici s rolujícími páskami v tlapkách.

Tygříka si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: tygr plyšový s rolujícími pásky.

 

S hračkami Mikrotrading jsem moc spokojená. Moc se mi líbí, jsou kvalitní a zdravotně nezávadné. Bezpečné a přitom hezké hračky od společnosti Mikrotrading s duchem ve znaku mi tak trochu učarovaly. Proto vám jich v nadcházejícím předvánočním období ještě pár ukážu. Dobré věci se mají chválit, a proto když objevím krásné a kvalitní zboží, ráda vám o něm řeknu.

Firma Mikrotrading patří k nejstabilnějším firmám na trhu, a v sortimentu mají opravdu hodně produktů.

 Firma Mikro Trading a.s., je nositelem záruky kvality a bezpečnosti hraček, které společnost uvádí na trh. Hračky s Duchem garantují dětem hru plnou zábavy spolu s možností rozvoje jejich kreativity i fantazie.

Pokud se chcete o firmě dozvědět více, klikněte zde: firma Mikrotrading a.s. – historie

Desková hra City Blox

 

Máme tu zase podzim v celé jeho kráse.  Kromě nádherných barev sebou ale podzim přináší i plískanice a spoustu propršených dnů. A když je venku zima, déšť a šero, děti jsou doma a nudí se. Já nemám ráda dlouhé sezení u televize, mám ráda, když trávíme čas aktivně spolu. K tomu jsou jako stvořené deskové a stolní hry. Při hraní her je legrace, a pobaví se děti i dospělí.

Momentálně máme doma novinku od společnosti DinoToys – hru City Blox.

Hra je úplně jiná, než hry, jaké jsme zatím hráli, a tím je i zajímavá. Hra je vhodná pro děti od 6 let, skvěle zabaví i starší děti a dokonce i nás dospělé baví- právě proto, že je tak jiná, než ostatní hry.

Hra je pro 2 až 4 hráče, trvá zhruba 15 až 20 minut - lze ji tedy hrát kdykoliv, nemusíte se bát hru rozehrát, a protože má hra rychlý spád, baví opravdu všechny.

Hrou City Blox si děti procvičí logiku a prostorové vidění.

Při hře budujete městské části podle zadání, co je na kartách. Karty zobrazují tři krajiny – školu, dům a supermarket.

Vítězí ten, kdo jako první dokáže umístit svoje stavební bloky na všechny tři pozemky. Jako překážka ve stavbě jsou karty událostí, které umí hrou pěkně zamíchat.

Budovy začnete stavět na prázdném pozemku podle přesně zadaných pravidel.

Nejdřív je třeba rozdat karty krajin podle typu a jednotlivé balíčky zamíchat. Pak si připravíte stavební desky a karty krajiny. Každý hráč dostane jednu od každé barvy. Karty událostí promícháte a položíte do krabice lícem dolů, aby nebylo vidět, co na kartách je. Stavební kostky, které vypadají podobně, jako kostky lega, jsou uložené v krabici jako v zásobníku.

Hra je rozdělená na kola, a všichni se pravidelně střídají. První hráč vybere kostky ze zásobníku podle počtu hráčů na stavební materiál. Pak si v každém kole každý hráč vybere jednu kostku a dá ji na svoje stavební desky. Kostky musí co nejlépe dávat tak, aby zaplnily zobrazení na krajinové kartě.

Když si myslíte, že máte splněno a budova stojí tak, jak má, položíte na pozemek pro kontrolu kartu krajiny. Když karta pasuje, vezme si hráč kartičku události a plní, co je na ní napsané. Událost buď ve hře posune kupředu, nebo nějak ztíží hru. Pak začne hráč hrát další kolo.

První, kdo má budovy poskládané, a pasují mu na ně karty krajiny, se stane vítězem. Tím ale hra nekončí. Hraje se až do úplného konce – teda dokud nedokončí svoje stavby všichni hráči.

Vždycky když dostanu novou hru, mám trochu strach, aby nebyla pravidla příliš složitá, a aby je děti pochopily. Proto jsem hru studovala nejdřív sama, abych věděla, jak ji dětem vysvětlit. Stačí ale jednou si přečíst pravidla, a prohlédnout si pořádně všechny herní komponenty, hra je logická, takže ji pochopíte opravdu dobře. Podle mé vlastní zkušenosti – když si nejste jistí, začněte hrát – hra vás logicky dovede ke konci. 

Mám ráda chytré a strategické hry, které děti nutí přemýšlet. Proto mne hra City Blox tak zaujala. Není to žádné bezduché házení kostkou, děti u ní musí přemýšlet. Rozvíjí si zároveň i představivost a uvědomí si prostor.

Super je i hrací doba. Pokud jsou hry hodně dlouhé, mladší děti přestanou rychle bavit. Tahle hra má spád a jedno herní kolo netrvá dlouho – v začátku jsme hráli 20 až 25 minut. Když už víme, jaká jsou pravidla, a hru lépe známe, se nám povede kolo dohrát i za 15 minut. Rozehrát hru můžete tedy kdykoliv, nemusíte se bát časového presu.

Kostičky, které vypadají trošku jako ty z lega, jsou super nápad na hru pro všechny děti. Něco staví, něco budují a to se dětem líbí – vidí okamžitě výsledek svého snažení. Tím, že staví pokaždé jinak, a pokaždé mají jinou úkolovou kartu, se hra stává zajímavou, a je v ní plno zvratů – a hlavně zábavy a smíchu.

Za vnukem často chodí kamarádi, a protože hru mohou hrát 2 až 4 hráči, je to tak akorát pro malou klučičí partu stavitelů. Jen pozor na stavební dílky – šlápnout na tuhle kostičku je stejně protivné jako na tu od lega (vím, o čem mluvím).

Hra City Blox vás zaujme v obchodě už svou krabicí – barevná a zajímavá, stejně jako tahle prima hra.

Balení obsahuje: 77 stavebních kostek, 12 stavebních pozemků, 36 karet krajiny, 12 karet událostí,  pravidla.
Délka hry: 20 min.

Věk: 6 +
Počet hráčů: 2-4

Pokud tedy chcete zabavit děti ( i dospělé) chytrou a logickou hrou, určitě zkuste City Blox od společnosti Dino.

 Postřehová a chytrá hra baví a nenásilně rozvíjí postřeh, a prostorovou představivost.

Tuhle hru určitě ocení kromě kluků a holčiček i tatínkové a dědečkové, protože hry, kde se něco buduje jsou pro ně jako stvořené  ( čímž nechci nijak upozadit maminky a babičky, protože mne například tahle hra taky moc baví, ale ve stavění je pro chlapy velké kouzlo). A aby to bylo spravedlivé – starší deti a dospělí mohou hrát obtížnější úroveň hry ( postup je dobře popsaný v pravidlech)

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra City Blox

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: mojedino.cz

Knihy z nakladatelství Kazda pro malé děti.

Podzim je jako stvořený pro čtení. Venku je brzy šero, takže děti nemůžou být tak dlouho venku, a je potřeba je někdy zabavit. Já si moc ráda s vnoučky čtu. Nejen před spaním, ale i přes den. Děláme si milé „čtecí chvilky“ – uvařím klukům kakao, nebo horkou čokoládu, zalezeme si pod deku, a čteme si. Při čtení si rovnou o příběhu z knížky povídáme, a občas mne postřehy dětí překvapí. Všímají si i toho, co mě přijde nepodstatné. U takového povídání se vždycky i hodně nasmějeme, protože nás napadá, jak by mohl příběh vypadat, kdybychom ho domýšleli my sami.

Mám moc ráda knížky o zvířátkách.  Nedávno jsem objevila nakladatelství Kazda. Tam je tolik nádherných knížek o zvířátkách, že jsem nevěděla, kterou vybrat dřív.  Tentokrát jsem vybírala pro mladší vnoučky, takže jsem volila z knih pro menší děti.

Vybrala jsem leporelo Jak zvířátka chodí spát, a knížky o Kamarádech z Medového lesa.

Leporelo – tedy kniha pro nejmenší Jak zvířátka chodí spát je nádherná a roztomilá knížka, plná říkanek na dobrou noc.

Veršované říkanky jsou krátké, právě tak, aby se líbily těm úplně nejmenším dětem. Pevné listy mohou děti samy otáčet, vydrží i nepříliš šetrné zacházení těch nejmenších tlapiček.

Měsíc ti jistě poví rád

O tom, jak zvířátka chodí spát.

Přitulí se, zavrtají

Hned se jim očka zavírají.

Jak dávají lvi dobrou noc?

Seknou tlapkou, ale ne moc.

Taťka k lvíčátku se sklání

Pohlazení, pousmání.

Velká sova zahoukala,

Se sovátkem si povídala:

„jsi ještě malá na první let.

Načechrej pírka, usni hned“

 

Tyhle milé říkanky děti zklidní, a přinesou jim určitě krásný sen. I dospělým je při čtení říkanek hned tak nějak milo u srdce. Knížka je vhodná pro děti od 18 měsíců - pokud ale budete s dětmi prohlížet vy, zvládnou to určitě i menší děti.

Kategorie:

Pro děti a mládež

Hmotnost:

0.2 kg

Autor:

Marina Rachner

Jazyk:

čeština

Počet stran:

16

Věková kategorie:

18 měsíců

Vazba:

Pevná, celobarevná

Formát:

170 x 170 mm

ISBN:

978-80-88316-37-4

Ilustrace:

Anne-Kristin zur Brügge

 

Leporelo můžete koupit po kliknutí zde: Jak zvířátka chodí spát

 

Další knížky vhodné pro malé děti od 4 let jsou Kamarádi z Medového lesa od Andrey Schütze.

První díl se jmenuje Kamarádi z Medového lesa – Jak zahnat stesk, druhá knížka Kamarádi z  Medového les – Králíčci v ohrožení.

Hlavní postavy obou knížek jsou zvířátka – čtyři zvířecí kamarádi, kteří jsou spolu rádi, a zažívají v lese různá dobrodružství.

Lišák Míša – je zvědavý, malý objevitel. Má dobré srdce a je s kamarády moc rád.¨

 Laňka Daňka – opatrná a zdrženlivá, velmi chytrá a moudrá. Vnímá pocity a nálady ostatních, a radí jim, když potřebují.

Divoké prasátko Chrochtík – mazané, veselé prasátko, co rádo hledá dobrodružství, zatímco jeho maminka stále hledá jeho.

Posledním z party čtyř zvířecích kamarádů je mývalka Makovička – ráda se o všechny stará, pečuje o čistotu a každou chvíli radostně zatleská. Jméno dostala podle vlčího máku, který ráda nosí ve vláskách ( tedy chlupech na hlavě).

První díl – kniha má podtitul Jak zahnat stesk. Příběh je o tom, jak na pasece v medovém lese jednoho dne vyrostla lesní školka. Pomáhá v ní i pan hajný, a učí děti spolu s paní učitělkou, jak je v lese krásně, a co se v lese smí, a co ne. Poznávají zvířátka a rostlinky, a samozřejmě si hrají.

První příběh je o malém Davídkovi, kterému je ve školce první dny smutno. Aby si nestýskal, a užíval si krásné dny v lese, mu pomohou právě čtyři zvířecí kamarádi.

Druhá kniha má podtitul Králíčci v ohrožení. V téhle knížce trochu zlobivá a neposlušná Pavla zajde při procházce do lesa a ztratí se. Najde při svém útěku králíčky v kleci, a chce je zachránit. Na pomoc jí přispěchají opět zvědaví zvířecí kamarádi. Sami ale pomoct neumí, tak Pavle pomůžou najít cestu do lesní školky za hajným.

Oba příběhy se zvířátky jsou napsané tak, aby je pochopily už malé děti. V příběhu jsou krátké věty, takže knížky jsou fajn i pro prvňáčky, co se učí číst – jako jejich první čtení na procvičování. Děti se nenásilnou formou dozví, že když jsou v lese, nejsou tam samy. V lese žijí i zvířátka, která tam jsou, i když je zrovna nevidíme. Tyhle příběhy se zvířátky vnoučky moc baví. Hodně se ptají i na to, jak zvířátka žijí, a co dělají. Knížky jsou psané velmi čtivě, příběh má jasnou linku, takže se v něm děti neztrácejí, a moc je baví. Kromě hezkého příběhu tyhle nádherně a roztomile ilustrované knížky učí děti i lásce k přírodě.

Pokud máte doma malé děti, kterým čtete před spaním, nebo prvňáčky, kteří začínají číst sami – pro ně jsou tyhle knížky prima tip. Nejsou jako klasické pohádky, kde Honza bojuje s vymyšleným drakem. Děti v knížce poznávají opravdová lesní zvířátka, a možná vás překvapí, když si s dětmi o knížce budete povídat, kolik věcí děti zajímá, a jak zajímavé mají postřehy.

Knihy Kamarádi z Medového lesa Jak zahnat stesk a Kamarádi z Medového lesa Králíčci v ohrožení napsala Andrea Schütze, ilustrovala Carola Sieverding. Knížky jsou doporučované od 4 let, já jsem je četla i tříletému vnukovi a skvěle jim rozuměl.

Pokud si chcete knihy prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Kamarádi z Medového lesa Jak zahnat stesk  a  Kamarádi z medového lesa Králíčci v ohrožení.

 

Obě knihy můžete koupit v sadě za výhodnou cenu po kliknutí zde: Kamarádi z Medového lesa Jak zahnat stesk a Králíčci v ohrožení

 

V nakladatelství Kazda najdete spoustu dalších krásných knížek. Celý sortiment eshopu a nakladatelství si můžete prohlédnout zde: knihykazda.cz

 

Janica opica, panáček Pepík a plyšový jednorožec s klipem na dudlík

Vánoce se nezadržitelně blíží. Všichni už začínáme pomalu přemýšlet, jakou hračkou uděláme radost našim nejmenším. Já, jako babička moc ráda nakupuji hračky pro radost. Ohromně si ty nákupy užívám. Tak trošku dělám radost i sobě – když jsem byla malá já, nebo moje děti, nebyl výběr hraček tak velký. Vybírám hračky tak, aby dělaly radost dětem, a zároveň aby splňovaly všechny bezpečnostní certifikáty, a byly tak pro děti naprosto bezpečné. Oblíbila jsem si hračky s duchem – tedy s logem ducha od společnosti Mikro Trading.

Mikro Trading a.s byla založena v roce 1993 v Rakvicích. Z malé firmy se postupem času vyvinula firma velká, zaměřující se na hračky, v současnosti je jedním z největších dovozců hraček v Čechách i na Slovensku, a působí i v řadě dalších zemí EU. Společnost si zakládá na poskytování kvalitního a bezpečného, zdravotně nezávadného zboží. Já, protože mám 4 děti a 4 vnuky mám s hračkami dovezenými společností Mikro Trading spoustu zkušeností, a jsem s nimi spokojená. V podstatě když vidím na hračkách logo ducha,  už nepátrám po bezpečnostních certifikátech, protože vím, že hračky s logem ducha jsou zdravotně nezávadné a pro děti vhodné.

Tentokrát jsem vybrala tři hračky pro menší děti. Plyšového pískacího jednorožce s klipem na dudlík, mluvícího panáčka Pepíka a nádhernou mluvící opici Janicu.

Malý plyšový jednorožec je hračka z jemného plyše s klipem na dudlík. Je krásně barevná, takže upoutá pozornost miminka, a po zmáčknutí píská – to se dětem moc líbí, a stimuluje je to k získávání dovedností, které nám, dospělým připadají běžné. Malé dítě ale hračku musí v ruce udržet, a zmáčknout tak, aby pískla, a to vyžaduje koordinaci a zapojení spousty svalů a dovedností. Odměnou je pro děti zapískání, a radost, že to samy zvládly. Hračka samozřejmě splňuje bezpečnostní certifikáty, takže je vhodná pro děti od narození.

Jednorožec je velký 17 cm. Vyráběn je ve dvou barevných variantách – zelené a růžové. My máme zeleného jednorožce, který kromě dětské radosti určitě dětem přikouzlí i hezké sny. A díky klipu na dudlík jim jednorožec nespadne na zem.

Pokud si chcete jednorožce s klipem prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: jednorožec plyšový Babys Happiness

Další hračkou, kterou vám chci představit je panáček Pepík

Panáček Pepík je krásná, 32 cm velká hračka vhodná pro děti od narození.

Mám z něj velkou radost hned ze dvou důvodů. Všimla jsem si, že trh je plný hraček a panenek pro děvčátka, na kluky se až tolik s panáčky nemyslí, takže většinou chlapečci dostávali plyšáky – zvířátka. Teď konečně mohou mít svého malého kamaráda i kluci. A tenhle dokonce i mluví.

Druhý důvod k radosti je ten, že panáček Pepík mluví.

Zvukové hračky všechny děti milují. I když my dospělí občas už máme zvuků z hraček dost, děti milují všechny zvuky, co hračky vydávají. 

Panáček Pepík ale nefunguje tak, že dítě jen pustí tlačítkem spoustu melodií – děti musí panáčkovi zmáčknout bříško, takže si zároveň procvičí motoriku. Očička jsou vyšitá, nemusíte se bát, že je dítě vydloubne.

Panáček je lehoučký, unese ho skvěle i úplně malé dítě, radost z něj určitě budou mít i děti větší – právě proto, že s nimi hračka mluví.

Řeč panáčka je srozumitelná, krásně vyslovuje.

Například: „Naučím tě říkanku“, „Pepíku, Pepíku, copak dělá babka, sedí doma na peci, a strouhá si jabka.“ Nebo „Ahoj, já jsem Pepík“, , „Chci být tvůj kamarád“, „Budeme si spolu hrát? „ a další…

Děti se tak naučí  říkanku, a poslechem se učí správnou výslovnost. Mají tak radost z krásné hračky, a my dospělí z toho, že hračka je i výchovná a vzdělávací. Panáček je na baterie, prodáván je ve 3 barvách – modré, fialové a oranžové. V eshopu jsem našla panáčka polsky mluvícího, ale já ho mám v češtině, takže před objednáním je lépe se zeptat telefonicky, nebo emailem. Panáček je za velmi příznivou cenu, takže tahle hračka vás určitě nezruinuje, a udělá spoustu radosti.

Pokud si chcete hračku prohlédnout, klikněte zde: panáček Pepík hadrový, mluvící

 

Poslední hračkou, kterou vám dnes chci představit je Janica Opica.

Opět se jedná o hračku plyšovou, mluvící a jak já říkám – je mazlící. Tahle opice mi padla do oka na první pohled. Na eshopu píší, že je velká 25 cm, ale to je velikost jen hlavy a těla, pokud přidám dlouhé nohy, je délka zhruba 40 cm. Opice je oblečená do manšestrových šatiček a kolem krku má šálu. Hračka je velmi příjemná na dotek, takže dětem bude určitě skvělým kamarádem na spaní a pomazlení. Je to taková opičí kamarádka s dlouhýma nohama. Ruce a nohy mají velikost akorát do dětských ručiček – dobře se drží. Vhodná je pro děti od narození – splňuje všechny potřebné zdravotní certifikáty pro bezpečnou hračku.

Opice mluví česky, srozumitelně, a není příliš hlasitá. Děti musí zmáčknout tlapku, aby opice mluvila, řekne vždy jednu větu, nebo říkanku, takže nehrozí takové to zapnutí a nepřetržité hraní. Děti se nenásilnou formou naučí říkanky, a poslechem si osvojí i správnou výslovnost.

Bylo toho trošku moc, a teď už je dobrou noc“ , „ Já jsem Janica opica, co přiskákala z pralesa, a hrát bych si s tebou chtěla, abych smutkem netrpěla“ , „ Budu s tebou běhat v lese, na louce i na pasece.A když se moc unavíš, postýlku nám připravíš“.

Opica Janina je moc hezká, na tváři má vyšitou pusinku, takže určitě děti budou tuhle hračku milovat, pusinkovat a mazlit se s ní.  Je to opičí holčička, takže je oblečená v růžovém. Určitě ale šikovné maminky dokáží opici vyrobit šálu nebo šaty i v jiných barvách. Hračka je opět za velmi příznivou cenu, udělá spoustu radosti, je bezpečná, dětem se líbí, něco je naučí a přitom není drahá. Jsem moc ráda, že tuhle opičku mám, tenhle výběr hračky se moc povedl.

Pokud si chcete opici prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Opica Janica

 

Pokud už přemýšlíte o nákupu hraček pod stromeček, nebo dětem jako dárek, mluvící hračkou určitě uděláte spoustu radosti. A pokud má hračka logo ducha, víte, že kupujete kvalitní a bezpečnou hračku.

Hry Maškarní bál a Bananagrams

Pokud máte rádi deskové stolní hry, je tu dvojice skvělých her od společnosti Mindok. Hry Maškarní bál a Bananagrams.

V běžné době bych vám řekla jen, že hra je prima tip na vánoční dárek. To samozřejmě je, ale protože doba je úplně jiná, než obvykle, doporučuji deskové hry i na zábavu pro teenagery a dospívající, kteří jsou v kovidové době doma, a nudí se. Hry ale nebudou bavit jen děti, je to prima tip na zábavu i pro dospělé.

Hry Maškarní bál a Bananagrams jsou totiž hry vhodné pro větší děti od 8 let.

 Menší děti by hry asi špatně pochopily, nebo by se nezvládly vyrovnat dospělým. Je fajn najít hry, které budou bavit opravdu všechny. Zabaví větší děti i dospělé, a to je moc fajn. Stačí vypnout počítač a začít si hrát..

Hra Maškarní bál je velmi originální, provedení je úplně jiné, než jsme zvyklí. U této hry je potřeba pořádně zapojit myšlení. Proto každá hra trvá různě dlouhou dobu. Je to proto, že v jednom kole můžete na výsledek přijít hned, v jiném se u přemýšlení o postavě pořádně zapotíte. Hra má možnost hrát ve dvou úrovních. My jsme zatím hráli tu první, klasickou, aby se nám hra dostala takzvaně po kůži, a abychom si při hře byli jistí. Pro pokročilejší je tu pak možnost hrát rozšířenou verzi hry.

 

Hra je moc fajn. Vlastně je to hra plná přemýšlení a blafování. Zvíře vás pozve na bál, a jakmile začnete hrát, ztrácíte svou identitu a stanete se jednou z dvanácti postav. Pokud hru hrajete jen ve dvou, jsou v krabici speciální kartičky s popisem hry pro dva. Jinak hru může hrát až 5 hráčů, v pohodě tedy celá rodina, nebo parta přátel. Pravidla jsou postavena tak, že jste nuceni pořádně přemýšlet.

V začátku hry položíte na stůl hrací desku s pohádkovými postavami, které jsou u zvířete na bále. K hrací desce položíte kartu „Vím kdo jste“, a vedle ní položíte dvě karty z promíchaného balíčku Akce – tím zjistíte, jaké akce – tedy schopnosti, máte. Pozor – při základní hře je potřeba vyjmout z tohoto balíčku kartu Ani muk – ta je pro rozšířenou verzi a v té základní by vám ubrala zbytečně schopnost. Ostatní akce odložíte.

Hraje se o žetony růží – v prvním kole můžete získat žeton s jedním bodem, ve třetím až s pěti body. Každý také dostane 7 žetonů důkazů – ve hře je 8 postav, jedna jste ale vy, proto tedy jen 7. Zamícháte balíček s postavami, a každému hráči rozdáte jednu postavu.

Na obrázku má postava vlevo nahoře obrázek toho, co má ráda (ty předměty se pak snažíte získat), vpravo dole jsou předměty, kterých se bojí. Když máte přidělenou postavu, rozdejte hráčům předměty.

Rozdáte předmětů tolik, kolik je hráčů ve hře, plus dva. Hráči si z karet vybírají. Nejdřív si vyberete jeden předmět a ten posunete blíž před sebe. Pak záleží na vás, jak si budete brát předměty. Pokud hned v začátku budete brát jen předměty, které potřebujete, může se stát, že soupeři vaši postavu rychle odhalí. Musíte taktizovat a riskovat jak s předměty, co má vaše postava ráda, tak s těmi, kterých se bojí. Cílem hry je získat tři předměty, které má postava ráda. V tu chvíli končí kolo.

 Hra pokračuje do druhého a do třetího kola, pokaždé s jinou postavou.

Vždycky hra pokračuje tak, že si líznu předmět a kartu si buď nechám, nebo ji někomu dám – v dalším líznutí musím udělat opak – pokud jsem si kartu nechal, musím ji dát, pokud jsem ji dal, musím si ji nechat. Takto se stále střídá. Tím se před vámi začnou shromažďovat předměty. Ve chvíli, kdy se před hráčem začnou shromažďovat karty se stejným předmětem, ve chvíli, kdy mám dvě stejné, a nepatří k mé postavě, žetonem dám najevo, že to já nejsem. Na hrací desku například označím, že já nejsem Popelka (vyřazené postavy jsou překryty prasklým zrcadlem). Ostatní tak mají k hádání zase o postavu méně, a budou mi posílat jiné typy karet. Na dané postavě na hrací desce může být několik žetonů, protože v té dané hře třeba Popelkou není nikdo. Pokud si předmět, který chcete líznete, nebo vám ho pošle  soupeř, pak vyhráváte.

 Kolo končí. Dostanete žeton s pugetem růží. Hra pokračuje v dalším kole úplně stejně.

To jsou pravidla v kostce. U hry jsou samozřejmě pravidla, která jsou podrobně popsaná, takže hru pochopíte. Pokud vám něco není trochu jasné, pochopíte to při vlastní hře, protože hra má logický postup, a jinak ji hrát nejde.

Hra je skvělá tím, že je pokaždé jiná. Úplně jiná. Pokaždé musíte přemýšlet, a snažit se ostatním zatajit, kdo jste, a zjistit, kdo jsou oni. Počítejte s tím, že občas přemýšlení trvá o něco déle, takže jedno kolo můžete mít odehrané za 15 minut, jiné za minut 50…Vždycky je ale hra napínavá a zábavná. Pokud už první verzi máte nacvičenou, a myslíte si, že už vždycky poznáte, kdo je kdo, přistupte k obtížnější rozšířené verzi. I ta je přesně popsaná v pravidlech, k té jsme se my zatím nedostali, ale myslím, že už brzy na ni dojde. Hru Maškarní bál hrajeme totiž moc rádi, a tak se posuneme brzy na další úroveň.

Je osvěžující vypnout na jeden večer televizi a zahrát si chytrou hru plnou překvapení – a zábavy. Jak už jsem psala, hra je pro starší děti a dospělé. Malé děti by asi byly proti starším hráčům v nevýhodě, takže hru hrajte až s dětmi od 8 let, tedy od věku, od kterého je hra doporučována výrobcem. Nudit se rozhodně nebudete.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Maškarní bál.

 

Další moje oblíbená hra mezi novinkami od společnosti Mindok je Bananagrams.

Hra mi učarovala od první chvíle, co jsem ji začala hrát. Je rychlá a skvělá. Můžete ji hrát prakticky kdekoliv. Nepotřebujete žádnou hrací desku, žádné počítání písmen, nebo bodů. Hra je o rychlosti a o rychlém skládání slov. Všichni si vezmou stejný počet hracích kamenů, před začátkem hry je otočí lícem nahoru a začnou skládat slova – klidně do mřížky, slova musí být čitelná shora dolů, nebo naopak, nebo také ze strany na stranu.

Písmenka může hráč přesunovat podle potřeby na jiné slovo. Když někomu dojdou kameny s písmeny, zavolá „peel“ a všichni si ze společné zásoby vezmou jeden kámen s písmenem. Když se vám písmenko nehodí, zavoláte „dump“ a můžete ho vrátit do hromádky, ale za trest si musíte nalosovat tři další kameny.

Když už je v zásobní hromádce méně písmen, než hráčů, a jeden hráč už použil všechny svoje kameny- zavolá „bananas“ a hra končí.

Pozor- všechna slova musí mít význam a smysl. Tedy vše rychlé a naprosto jasné.

Ve hře je 144 kamenů. Hrát ji mohou děti, které už znají písmena a zvládnou složit slovo –tedy asi od 7 let.

Počet hráčů 1 až 8, a doba trvání hry zhruba 15 minut. Je to tedy super hra, kterou můžete hrát kdykoliv, a kdekoliv. Díky praktickému obalu z látky ve tvaru banánu a praktickému uzavření zipem můžete hru nosit kdykoliv sebou v kabelce.

S hrou Bananagrams už se nikdy děti nudit nebudou. Já jsem z téhle hry úplně nadšená, protože  procvičuje postřeh, logiku a hlavně rozšiřuje slovní zásobu. Díky této hře budou děti nuceny rychle myslet a snažit se přijít na co nejvíc slov. To se jim bude hodit ve škole i v životě vždycky.

Hra není ale jen pro děti, bavit se jí budete i jako dospělí. Občas je zajímavé, jaká slova dokážeme vymyslet, poskládat a vytvořit.  Tady záleží jen na fantazii, jediné omezení je, že slovo musí existovat a mít význam. Pak už záleží na každém, jaká slova co nejrychleji poskládá. Díky tomu, že hra je velmi rychlá, je možno si ji zahrát i když nemáte už příliš času. Taková rychlovka na pobavení a pro dobrou náladu.

Hra Bananagrams se rázem zařadila na jedno z prvních míst v mém žebříčku oblíbenosti mezi stolními hrami.

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Bananagrams.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu Mindok, klikněte zde: Mindok.cz

 

Pokud tedy přemýšlíte, jak zabavit děti doma v době, kdy nechodí do školy a nesmí na kroužky, nebo hledáte tip na vánoční dárky, zkuste stolní hry Maškarní bál a Bananagrams. Jsou to chytré a dobré hry, se kterými se nudit rozhodně nebudete.

Happy Horse Králíček Richie

 

Nedávno se mi narodil vnouček. Tím se chlubím úplně všude. Mám už čtvrtého vnoučka, a takzvané „babičkování“ je skvělá věc. S vnoučaty si užívám spoustu super chvilek, protože nemusím řešit takové ty „provozní věci“ kolem dětí jako školka, škola, kroužky a podobně. Babičky a dědové mají tu výhodu, že s dětmi mohou prožívat všechny chvilky naplno, a musím říct, že je to moc fajn. Ten nejmladší vnouček zatím jen spinká a jí, přesto i chování a mazlení mne naplňuje radostí. Proto mu chci dělat radost i já, třeba nějakým fajn dárkem.

 

Dlouho jsem pokukovala po králíčcích Richie od Happy Horse. Vypadají skvěle, jsou vkusní a hezcí, tvarem jsou vyrobení tak, aby se dětem dobře chovali a nosili.

Nebyla jsem ale úplně rozhodnutá, jestli ho vnoučkovi koupím. Pak jsem ho ale viděla na eshopu Ovocný dudlík, a bylo rozhodnuto. Oni vám tam totiž „obyčejného“ králíčka promění v králíčka osobního. Můžete si na něho nechat napsat jméno, nebo věnování. Dát někomu osobní dárek, to je přesně to, co mám moc ráda, to jsou ty nejlepší dárky.

Králíček Richie od Happy Horse je na eshopu ovocnydudlik.cz k dostání ve třech velikostech (28 cm, 38 cm a 58 cm), a v 10 (!) barvách. Barevné varianty jsou opravdu různé a já jsem hodně dlouho váhala mezi šedým, modrý a béžovým. Vybírání bylo dlouhé, varianty jsem dlouho měnila, nejradši bych vybrala všechy tři, nakonec ale vyhrála tmavě šedá varianta zajíčka ve velikosti střední  - 38 cm.

Barevné varianty jsou všechny krásné – vyberete pro kluka i pro holčičku – tmavě šedá, světle šedá, malinová, krémová, hnědá, světle modrá, sytě modrá, světle růžová, tyrkysová a žlutá. Můžete tedy vybírat podle barev, jaké má vaše dítě rádo.

Materiál králíčka je jemný, plyš – takový ten hebký, co láká k mazlení. Proto bude dětem příjemné s králíčkem Richie usínat. Je vhodný už pro nejmenší děti, do kočárků, nebo postýlek – splňuje všechny potřebné atesty bezpečnosti.

Velikost můžete zvolit sami, já jsem zvolila tu prostřední, protože se mi nejvíc líbí. Králíček je měkký, lehký, a tvar těla má uzpůsobený tak, aby se dětem dobře držel. Nebudu zastírat -  jsem z něj nadšená. Líbil se mi na obrázcích, ale skutečnost ještě předčila mé očekávání.

A teď ještě k nápisu – při nákupu si můžete zvolit, zda chcete na králíčka něco napsat – já jsem zvolila vnoučkovo jméno. Jméno má králík napsané krásným, úhledným písmem na uchu.

Pokud tedy chcete udělat svým dětem, nebo vnoučatům radost originálním a velmi osobním dárkem, zkuste jako já králíčka Richieho od Happy Horse.

Králíčka si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: králíček Richie Happy Horse

 

Na eshopu ovocnydudlik.cz si vyberete spoustu zboží pro děti – oblečení, kočárky, dudlíky, přebalovací tašky a nebo třeba spoustu hraček. Nebudu vám všechno vypisovat, nejlepší je vždycky podívat se na stránky a projít si je. Ovocný dudlík má stránky přehledně vytvořené, takže se skvěle proklikáte k tomu, co právě potřebujete. Mám ráda, když na eshopu najdu všechno, co potřebuji a nemusím hledat a shánět jinde. Prostě při jednom poštovném celý nákup.

Protože se blíží vánoce, vyberu vám sem pár tipů na dárky – pro děti, nebo pro vnoučata – vybere si určitě každý. Mají tu tolik krásných věcí..

Pro maminky nádherná přebalovací taška Elodie. Kvalitní a krásná taška, do které snadno sbalíte všechno, co potřebujete pro miminko.

Tašku si prohlédněte po kliknutí zde: přebalovací taška Elodie

 

Pro holčičky jsou krásné panenky Metoo. Panenky jsou velmi originální, jemné, měkké, a je možno si na ně nechat natisknout text. Na výběr jsou srnečky, ovečky, zajíci, panenky – výběr je velký.

Pokud si chcete prohlédnout všechny Metoo hračky, klikněte zde: hračky Metoo s možností natisknout text

 

Já jsem na ukázku vybrala panenku Angela, protože se mi líbí vzhledem – je jemná, pro holčičky jako dělaná,a má andělské jméno..

Panenku si prohlédněte po kliknutí zde: Metoo panenka Angela

 

Pokud jako já máte rádi dřevěné hračky, určitě se vám bude líbit dráha s autíčky od firmy Jabadabado pro kluky. Prohlédnout si ji můžete zde: dráha se 4 autíčky dřevěná

Protože jsme na eshopu ovocnydudlik.cz, nemůžu samozřejmě zapomenout na ovocný dudlík.

To je taková super vychytávka, ze které jsem opravdu nadšená, a vůbec se nedivím, že je tak populární a oblíbená. Tenhle dudlík pomáhá dětem od 4 až 6 měsíce zvykat si na chuť ovoce a zeleniny. Díky uzavření pevných částí do dudlíku naprosto znemožní vdechnutí pevných částí ovoce a zeleniny, dítě tak naprosto bezpečně samo může ochutnávat a zkoumat chuť ovoce a zeleniny, kterou do dudlíku vložíte.

 Dudlík je uzpůsobený tomu, aby ho dítě samo mohlo držet v ručičkách, a ochutnávat, zkoumat, žužlat – manipuluje si s ním podle libosti.

Tenhle super dudlík si můžete prohlédnout po kliknutí zde: ovocný dudlík

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: ovocnydudlik.cz

Velká formule se zvukem a světlem

 

Formule. Sen každého malého kluka je být jezdcem Formule 1. Prostě být „závoďák“. U mých vnuků to není jinak. Mají moc rádi autíčka – malá, i velká, různých barev, ale takový ten správný radostný lesk v očích mají vždycky, když vidí formuli. Formule je pro malé kluky hlavně symbolem rychlosti a závodění. Mít takovou formuli, se kterou by mohli závodit – to jim udělá radost určitě.

Proto jsem jim vybrala v eshopu Naau.cz krásnou formuli se zvukem a světlem. Je to pořádná formule – měří 50 cm.

Formule vydává zvuky a bliká dvěma modrými světýlky, to vypadá hlavně v šeru velmi efektně, protože formule je černá s červenými a bílými detaily, takže modrá led světýlka jsou krásně vidět. Zvuky formule vydává pouze po stisknutí hlavy pilota (byla jsem vnukem poučena, že to prostě není jezdec, ale pilot). Nemusíte se tedy bát přílišných zvuků – formule jezdí na setrvačník, a při vlastní jízdě zvuky nevydává. Zvuk jako při startování a jízdě formule je slyšet pouze při stisknutí hlavičky pilota.

Zvuky a světla ve formuli fungují na 3 baterie, které jsou součástí balení – nemusíte tedy nikde žádné baterie shánět, formule vám přijde už připravená k provozu.

Formule na délku měří 50 cm, šířka je cca 20 cm, výška 13 cm. Je tedy dost velká, proto budou všichni kluci nadšení. Díky velikosti – má i dost velká kola – může tedy jezdit na všech površích doma (lino, plovoucí podlaha, dlažba, koberec – všechno zvládá), ale klidně ji kluci můžou vzít i ven. Jezdili jsme s ní venku po chodníku, a díky velkým kolům a tomu, že formule jezdí na setrvačník (není tedy na žádné ovládání), nevadí jí ani drobné kamínky a nerovnosti povrchu.

Formule je plastová, proto když ji děti používají ke hře venku, stačí po příchodu doma kolečka omýt vodou, nebo otřít mokrým hadříkem, a hračka je připravena k dalšímu hraní doma.

Formule není těžká – opět je tu výhoda plastů, které jsou lehké, v pohodě si tedy s formulí může hrát i malé dítě – unese ji s přehledem.

Doporučený věk je 3+  asi kvůli pár drobným detailům, které by mohlo mladší dítě odlomit, ale to je asi jediný důvod. Jinak je formule dostatečně „bytelná“, a jen tak se nepoškodí. To jsem vyzkoušela hned při rozbalování, protože mi auto vyklouzlo z ruky a spadlo na lino – nic se neurazilo a nepoškodilo.

Pokud tedy máte doma malého závodníka, nebo milovníka rychlých aut a formulí, tohle autíčko mu udělá velkou radost. Už jen proto, že je formule velká – udělá velkou radost, vydává zvuky a bliká, a hlavně – jezdí na setrvačník, a je vhodná na hraní doma, i venku s kamarády. Ideální dárek pro budoucí piloty Formule 1 a závodníky.

Pokud si chcete formuli prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Velká formule se zvukem a světlem Rappa

 
 • vydává zvuky a svítí po stisknutí hlavy jezdce
 • funguje na baterie (3 ks AG13/LR44, součástí balení)
 • jezdí na setrvačník
 • přibližná velikost: 50 x 13 x 20 cm

 

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: naau.cz

Hry Dino Hex Up a Strašák

 

 

Pokud na vánoce hledáte dárky vhodné pro děti, a dospívající a máte rádi deskové a stolní hry, pak určitě zkuste jednu z her od společnosti DinoToys – odborníka na hraní a zábavu dětí i dospělých.

Já jsem tentokrát zkoušela hry Hex Up! a Strašák.

Jsou to hry postřehové, takže je třeba u nich přemýšlet a představovat si.

Hra Hex Up! je hra abstraktní, postřehová, karetní a hlavně logická. Já sama jsem odehrála asi 2 hry, a pak jsem se spíš dívala, jak hrají ostatní. Tuhle hru jsem nechala pánské části rodiny – hlavně syn a vnuk si hru užívají. Neříkám, že to není hra i pro holky, ale rozhodně ne pro mne. Já nemám logické myšlení a abstraktní představivost rozvinutou tak, abych si hned vybavila, jak mám hrát.  No, nebudu se vymlouvat – prostě mě štvalo, že pořád prohrávám. Ale syn s vnukem hrají často a rádi. Oni na rozdíl ode mne mrknou, a hned vidí, co a kam mají skládat, hrají na rychlost a občas jen zírám, jak hra „sviští“.

Hra Hex Up! Je vhodná pro 2 až 6 hráčů od 6 let. Mladší děti bych asi tuhle hru nenechávala hrát – asi by starším nestačily. Super ale bude pro starší děti, a i pro dospělé.

Hex Up! Je originální, česká hra, a je složená ze 6 variant hraní. V krabici tedy máte v podstatě 6 her – pokud beru každou variantu za jednotlivou hru. Není potřeba nic složitého, jen hrací karty s otvory, barevné žetony a žetony s coiny. To je vše. Díky tomu lze hru hrát kdekoliv, klidně i na nějaké párty. Nepotřebujete hodně místa, hrát můžete kdekoliv na stole.

Vysvětlení herních komponentů:

Hex je hrací karta se čtyřmi otvory a dvěma barvami

Base je základní karta se šesti barvami bez otvorů

Coin  je žeton s body

Chip je jednobarevný žeton

Hex up jsou dva hexy položené na sobě a zarovnané do šestiúhelníkového tvaru tak, aby byly vidět minimálně  tři barvy

 

Pak už stačí jen vzít si pravidla a začít hrát jednotlivé hry.

Hra č. 1 Pack: Cílem hry je získat co nejvíce coinů za správné skládání karet (hexů) na sebe na společný balíček. Hrají všichni najednou, nezáleží tady na pořadí, všichni se snaží najít co nejrychleji vhodný hex, aby dostali coin. Za správné umístění barev získá 1 coin, pokud někdo položí na společný balíček hex s chybnými barvami, jsou mu coiny naopak odebírány. Kdo má na konci nejvíce coinů, ten vyhrál.

Hra č.2 Land:  Opět je cílem hry získat co nejvíc coinů. Každý hráč má vlastní dobírací balíček, lícem hexu položený dolů. Před sebe vyloží 3 hexy lícem nahoru, a určitým počtem chipů. Tady už se hraje postupně ve směru hodinových ručiček, ten, kdo je na tahu musí ze dvou hexů vytvořit hex up, který přiloží na stůl tak, aby se všude, kde sousedí s dříve vyloženými hexy shodoval. Pokud mu nějaká barva nevychází, může ji překrýt barevným chipem. Po tahu spočítá, kolik mu tah vynesl coinů a ty si hned vezme. Potom si z dobíracího balíčku položí před sebe 2 hexy, aby měl před sebou opět tři a hraje stejným způsobem. Kdo má nejvíc coinů, ten vyhrál.

Hra č. 3 Speed: Jak už název napovídá, tady jde o rychlost. Cíl hry je dostat co nejvíc coinů určováním barev, které nejsou na vyložených kartách hráčů. Každý má ze svých hexů dobírací balíček, položí ho lícem dolů před sebe. Na povel současně všichni hráči otočí daný počet hexů, co nejrychleji musí zjistit, která barva na vyložených kartách chybí a sebrat ze stolu chip těch chybějících barev a za to pak získá coin. Konec hry je, když dojdou všem hráčům hexy v dobíracím balíčku – kdo má nejvíc coinů v tu chvíli, ten vítězí.

Hra č.4 Bluff: Cíl hry je získat co nejvíc coinů za to, že sesbíráte v ruce všechny barvy. Můžete ale i blafovat a získat coiny za to, že odhalíte blafování protihráče. Hráč si do ruky na dlaň položí hex kartu. Pak otočí hex z dobíracího balíčku a doplní nabídku to tří. Hráči se střídají. Pak si hexy je třeba skládat do dlaně na hexy z předchozích kol tak, aby byly zarovnané v tvaru a seskládané do všech šesti barev. Kdo poskládá šest barev, zahlásí Barva! A vezme si coin za odměnu. Může ale blafovat, a když protihráč pozná, že blafuje, zavolá Blaf! Pak musíte ukázat svůj hex v ruce. Pokud hráč neblafoval, odevzdá mu protihráč svůj coin, pokud blafoval, dá naopak on šizením získaný coin protihráči. Vyhraje, kdo má na konci hry nejvíc coinů.

Hra č.5  Think: Cílem této hry je získat co nejvíc coinů tím, že po paměti určíte, které barvy a v jaké pozici jsou na zakrytém zadání. Zadávající vyskládá karty na stůl, ten kdo hádá, si je  1 minutu prohlíží. Po limitu vezme zadávající kartu base a zakryje s ní zadání. Nesmí ale hýbat s ničím na stole, jen to zadání zakrýt. Pak ten kdo hádá, pokládá okolo karty barevné chipy. Kolik trefí barev, tolik získá coinů za odměnu. Kdo má nejvíc coinů po šesti kolech, ten vyhrává.

Hra č.6  Code: Cíl hry je získat co nejvíc coinů, které hráč dostane vždy, když se na balíčku ukáže jeho osobní kombinace barev. Každý si tajně vylosuje 3 chipy, a ty se stanou jeho osobním kódem. Z balíčku hexů si hráč vezme 3 karty do ruky. Hraje se po směru hodinových ručiček. Každý hráč položí hex na hromádku ve stojánku lícem nahoru. Dobere si nový z dobíracího balíčku. Jakmile se ukáže někde na hexu kód hráče, ten zvolá Kód! A vezme si za správnost 1 coin. Pokud si hráč myslí, že by jeho kód mohl protihráč odhalit, nemusí si Chin vzít a tím tak trochu blafuje. Hra skončí, když dojdou hexy v dobíracím balíčku i v ruce všech hráčů. Kdo má nejvíc coinů, ten vyhrává.

Pravidla jsem hodně zestručnila, celá pravidla jsou součástí balení hry a jsou velmi srozumitelně popsaná.

 

V podstatě se tahle hra točí stále kolem šestiúhelníkových kartiček s barvami a dírkami. Je třeba umět si představovat, logicky myslet, mít postřeh a tak trochu i hráčského ducha. Hra je možná hrát už ve dvou hráčích, ty správné horké hráčské chvilky jsou ale když je hráčů víc. Proto je fajn hrát třeba hru na posezeních s přáteli, nebo s kamarády někde na párty. Čím víc lidí hraje, tím víc se musí myslet, taktizovat a skvělá hra tím začíná.

 Jak už jsem zmínila – tahle hra je propracovaná do detailů, není k ní třeba žádné větší vybavení, a hrát ji lze v podstatě kdekoliv. Touhle hrou si děti i dospělí skvěle pocvičí postřeh, logiku a myšlení. Nejde o žádné házení kostkou a mechanické postupování po políčcích. Je třeba pořádně zapnout mozek a být bystrý a rychlý. Logika a představivost jsou v téhle hře důležité. Proto je skvělá jako tip na dárek nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Pokud se vám zdají pravidla složitá, tak se nebojte. On je složitý vždycky jen popis. Jakmile máte hru před sebou položenou, lépe vám vše do sebe zapadne, a začnete hrát. Vše je logické a pochopitelné. Při samotném hraní to okamžitě pochopíte.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Hex Up!

 

Jak už jsem zmínila, ve hře Hex Up! jsem prostě prohrávala, takže jsem si ji moc neužila. O to víc mne baví hra Strašák.

Hra je pro 2 až 6 hráčů od 5 let a je prostě úžasná.

Je to opět hra postřehová, ale tahle je mi svým, provedením blízká. Prima je i to, že trvá jen asi 10 minut, děti se tedy vydrží bavit celou dobu hry a vůbec se nenudí.

Opět je to hra o postřehu.

Pravidla jsou u této hry jednoduchá – na stůl položíte kartu strašáka, kterému chybí oblečení jedné barvy (modré, zelené, fialové, žluté). Kdo oblečení první správně doplní, může odložit kartu. Kdo odloží všechny karty jako první, ten vyhrál. Pravidla jsou jasná hned na první přečtení, žádné složitosti, jen hraní a zábava.

Ke hře není třeba žádné velké místo, ani žádná hrací deska. Je to hra karetní, je tedy vhodná i na cestování. Pokud máte děti od 5 let (u nás to zvládá hrát i 4 letý vnuk), určitě je tahle hra bude bavit – je rychlá, má spád a je třeba u ní přemýšlet, nikdo nemá na nudu čas.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Strašák

 

Vánoce se blíží rychlými kroky, a měly by být hravé. Protože kdo si hraje, nezlobí! A se hrami Hex Up! a Strašák na zlobení není čas ani pomyšlení. Tam je prostor na soustředění, myšlení, postřeh a spoustu smíchu. To je to, co mě na hrách tak baví. Nejsou jen vyplněním času, ale zároveň nám přináší i zábavu a něco nás i naučí. Tyhle dvě hry od DinoToys nás učí myslet a soustředit se.

Pokud si chcete prohlédnout další hry a ostatní sortiment společnosti DinoToys, klikněte zde: mojedino.cz

Hrací kostka pro nejmenší děti.

 

Pokud máte doma malé mimino, určitě mu budete pořizovat nějaké hračky. Nejlepší jsou takové hračky, které děti baví, a zároveň je něco učí a stimulují jejich dovednosti.

To co nám, dospělým připadá běžné, je pro děti nové. A tak objevují a zkoumají, a učí se všechno, co je pro ně nové.

Proto jsem pro vnoučka vybrala Hrací kostku pro nejmenší z eshopu Naau.cz.

Kostka je vyrobena z umělé hmoty – plastů různých barev. Už jen svou barevností děti zaujme, a až začnou objevovat, že na každé straně kostky je čeká překvapení, budou si určitě s kostkou hrát dlouho a rády.

Velikost kostky je 12 x 12 cm. Vhodná je pro děti od 6 měsíců – aby dítě dokázalo kostku už udržet v ručičkách.

Už při uchopení kostky děti zaujme to, že při pohybu kostka uvnitř chrastí.

Další zvuk, který vydává je jemné písknutí, když zmáčkne hlavu fialového zvířátka. Aby hračka pískla, musí dítě hlavu zvířátka zmáčknout – zatlačit dovnitř kostky. To ty úplně malé děti asi nezvládnou, to se budou učit až postupně. Přesto ale stimul tady je – zaujme fialová barva to, že jde hlava zmačknout, a také vystouplý tvar hlavičky.

Další stimul je nalepená kulatá zrcadlová plocha. To, že se leskne, zaujme děti na první pohled. Blyštivé věci se dětem líbí, budou určitě tedy tuto stranu zkoumat a prohlížet.

Na zelené straně kostky je váleček polepený zvířátky. Při otočení válečku se nejen mění barevná zvířátka, ale váleček i chrastí. Tohle bude asi děti bavit nejvíc a nejdéle. Mohou něčím poměrně snadno pohybovat, a při pohybu váleček zachrastí. Odměnou je dětem tedy i zvuk.

Na další straně kostky jsou dvířka s držátkem. Dvířka mají žlutou barvu a je na nich vyražena roztomilá žirafka. Dvířky lze pohybovat za strany na stranu, jako když se otevírají. Pod dvířky je na levé straně modrá opička, na pravé sloník a lvíček. Posunem dvířek se vždy nějaké zvířátko schová – to baví děti celkem dost. Je to taková hra na schovávanou, která ale vyžaduje už dost zručnosti. Děti musí umět uchopit držátko dvířek mezi dva prstíky, to je pro ně celkem obtížné, musí se dost soustředit.

Na oranžové straně kostky je prohlubeň a v ní je umístěna tyčka s otočným hranolkem. Na fialové tyčce je žlutý hranolek s obrázkem včelky a berušky. I tady si děti procvičují soustředění a motoriku – aby dokázaly otočit kostičkou, musí používat jen jeden, nebo dva prstíky, a to už vyžaduje dost zručnosti.

Na poslední straně je červená plocha a na ní vytlačena žabka. Tady si děti pocvičí hmat a přechody na materiálu.

Pro nás dospělé je to jenom kostka na hraní, pro děti je to skvělá hračka a zároveň je to pro ně báječná učební pomůcka. Učí se ovládat prsty, jemnou motoriku, zároveň jsou kostkou stimulovány očička i hmat. S touhle kostkou si malé děti určitě budou moc rády hrát, a my dospělí budeme mít radost, když uvidíme, jak jsou naši malí mrňouskové doma šikovní, a jak se učí stále nové věci.

Pokud si chcete kostku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Hrací kostka pro nejmenší děti

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: naau.cz

 

VTech Beruška a Usínáček

Do vánoc zbývají už jen dva týdny, a jejich atmosféra na nás vykukuje ze všech koutů. Všude prodávají stromečky, světelná výzdoba bliká večer z oken, a v obchodech začínají hrát koledy.

Letošní rok je jiný než dřív. Obchody byly dlouho zavřené, takže s nákupem dárků letos hodně často pomáhá internet. I já jsem vsadila na internetové nakupování.

Potřebuji totiž nakoupit dárky pro vnoučata. Mám ráda, když mám čas najít kvalitní a přitom hezké dárky za rozumnou cenu. V tom je internet fajn – mám dost času na hledání a prohlížení, a nemusím stát frontu před obchody, nebo se někde tlačit.

Protože my babičky rády vnoučátka rozmazlujeme, je jasné, že mezi dárky nesmí chybět nějaká hračka. Mám ráda hračky, které jsou hezké, vkusné a kromě toho, že jsou na hraní a mazlení, mají takové to „něco navíc“. Tedy když si děti nejen hrají, ale zároveň se s hračkou i něco učí.

Proto jsem zavítala k odborníkovi na právě takovéto hračky – do eshopu vtechcz.cz.

Vybrala jsem pro nejmladšího vnoučka krásného medvídka Usínáčka a Nezbednou berušku.

Na eshopu vtechcz.cz mají velký výběr chytrých hraček pro nejmenší i pro větší děti. Já momentálně potřebuji udělat radost těm nejmenším, proto jsem vybrala Nezbednou berušku a Usínáčka. Jsou to přesně takové hračky, jaké jsem hledala. Eshop mám už vyzkoušený, proto vím, že se mohu spolehnout na to, že mi zboží přijde v pořádku, a že odpovídá popisu na stránkách.

Medvídek Usínáček.

Krásný medvídek z jemného nezávadného materiálu s hvězdičkou na bříšku je společník do každé dětské postýlky.

Co mne upoutalo na první pohled, je jemná modrá barva a hvězdička na bříšku medvídka. Hvězdička je zároveň tlačítkem na spuštění,  po stlačení svítí a mění barvy od žluté, přes oranžovou až po červenou.

Hned na druhý pohled jsem si v popisu všimla, že medvídek je i s funkcí zvukovou.

Mluví a zpívá hlasem Petry Černocké. Protože její hlas mám ráda, a vím, že je jemný, tak bylo rozhodnuto. Pak už jsem byla jen zvědavá, jak bude nahraný projev slyšet.

Po stisknutí hvězdičky na bříšku se ozval příjemný hlas – hlasitost není velká – nemusíte se tedy bát, že by dítě zvuky z hračky rušily a budily. Opravdu je medvídek namluvený a nazpívaný tak, aby uspával a děti zklidnil. Pokud máte strach, že by se dítě v noci medvídka dotýkalo a spustilo zvuk, můžete samozřejmě na zádech vyjmout modul s baterií. Po vyjmutí modulu lze Usínáčka  i vyprat.

Překvapilo mne i to, jak skvěle je medvídkovi rozumět. Hlas zní čistě, bez šumů a ruchů, poslech je tedy příjemný.

Jak už jsem zmínila, v medvídkovi jsou nahrány krátké ukolébavky, které nazpívala Petra Černocká. Kromě těchto krátkých ukolébavek jsou v medvídkovi nahrány i skladby světoznámých klasiků jako Beethoven, Čajkovskij, Mozart, Brahms a další. Kromě zpěvu medvídek i mluví – říká: „Mám tě rád… Máma.. Obejmi mě“ a další fráze.

Na uspávání dětí je nejlepší zvuk ptáků, šumění vody, mořských vln – i tyhle zvuky Usínáček umí.

SEZNAM MELODIÍ
1. Beautiful Dreamer
2. Clair de Lune (Debussy)
3. All Through The Night
4. Au Claire de la Lune
5. Moonlight Sonata (Beethoven)
6. Sleeping Beauty Waltz (Tchaikovsky)
7. To a Wild Rose (McDowell)
8. Canon in D (Pachelbel)
9. Lavender's Blue
10. Irish Lullaby
11. Spring Song
12. Fur Elise
13. Go Tell Aunt Rody
14. Cradle Song (Brahms)
15. The Riddle Song
16. Oh Dear! What Can the Matter Be?
17. Sweet and Low
18. Moonlight Bay
19. Dream of Love (Liszt)
20. Minuet in G (Bach)
21. Where Has My Little Dog Gone?
22. Morning - Peer Gynt Suite (Grieg)
23. Farmer in the Dell
24. Shenandoah
25. Rock-a-bye Baby
26. Greensleeves
27. Are You Sleeping?
28. Row, Row, Row Your Boat
29. Jesu, Joy of Man's Desiring (Bach)
30. Twinkle, Twinkle Little Star
31. Winter - The Four Seasons (Vivaldi)
32. Minuet (Mozart)

Medvídek Usínáček je vhodný u pro děti od narození. Tomu je uzpůsobena i jeho velikost – měří cca 20 cm – děti ho snadno udrží v ručičkách.

Spouštění zvuků jde velmi lehce, hvězdička na bříšku je dostatečně velká na to, aby si ji děti samy zmáčkly. Ke zmáčknutí děti nemusí vyvíjet žádnou větší sílu, hraní je proto zabaví na dlouhou dobu. Poslech zvuků, mluveného slova, i písniček pak dětem pomáhá učit se mluvit. Je moc fajn, že paní Černocká mluví a zpívá velmi zřetelně, dobře vyslovuje, proto se děti s medvídkem učí používat slova opravdu dobře namluvená. Samozřejmě i písničku si děti budou prozpěvovat, a naučí se ji i zpívat. I v tom je tato hračka fajn.

Medvídek Usínáček se mi moc líbí. Hračka je v českém jazyce, a kromě toho, že se dětem líbí, stimuluje i jejich dovednosti. ¨

Koupit medvídka můžete v modré variantě pro kluky, nebo růžové variantě pro holčičky.

Pokud si chcete hračku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: medvídek Usínáček

 

Druhá hračka, kterou jsem vybrala, je Nezbedná beruška.

Beruška je vhodná pro děti od jednoho roku.  Je to hračka interaktivní se spoustou funkcí. Vyrobena je z plastu, je hodně barevná, to se dětem moc líbí.

Vhodné pro děti od 12 měsíců.
2 AA baterie jsou součástí balení.
Rozměr hračky: 25 x 25 x 14 cm

 

Berušku lze tahat na provázku – jezdí na 4 kolečkách. Radost mi udělalo to, že kolečka jsou vyrobena tak, že jezdí opravdu dobře, nikde nedrhnou, takže za dětmi opravdu jede, a jede lehce. Kolečka jsou hladká, nemusíte se bát poškrábání podlahy. Při jízdě se beruška lehce kolébá.

Beruška je interaktivní – jsou k ní přidány jako vkládačky 4 plastové tvary, na zádech má velká beruška malou berušku, kterou jde otáčet. Pokud dítě vloží všechny tvary tam, kam patří, a zmáčkne malou berušku, tvary vyskočí ven.

 Místa, kam děti vkládají plastové tvary, jsou na berušce v kolech rozlišená různými barvami.

Na bocích má beruška pohyblivou zelenou housenku, kterou jde otáčet, a plastového oranžového motýla s pohyblivým fialovým křídlem.

Co se ale dětem bude nejvíc líbit je to, že beruška bliká v reflexních páscích na horní straně, mluví a zpívá.

Zvuky lze vypnout a zapnout žlutým přepínačem. Zapnutí má dvě polohy – mluvení a zpívání.

Beruška učí děti poznávat barvy, tvary, a čísla.

Umí více než 60 melodií, zvuků, slov a frází.

Zpívá dětem dvě písničky. Melodie je celkem chytlavá, dnes jsem se v obchodě přistihla, že si prozpěvuji Beruška já velká jsem… Ta písnička mi prostě nějak vlezla do hlavy a pozpěvuji si ji kromě dětí i já.

píseň 1:

Beruška já velká jsem,
s rozmilým děťátkem.
My k zábavě tě voláme,
spolu tvary poznáme.

píseň 2:

Cestu dlouhou máme,
spolu si zpíváme.
Proto nudu neznáme!

 

 Beruška mluví zřetelně a jasně. Děti se tedy učí i správnou výslovnost.

Spousta barev, hračka se pohybuje, svítí, bliká a vydává zvuky – zpívá a mluví. To je přesně to, co děti milují.

 I když nám, dospělým občas zvukové hračky lezou trochu na nervy, děti je naopak přímo zbožňují.

Pokud chcete dítěti udělat opravdu velkou radost, dejte mu zvukovou hračku. Vydrží si s ní hrát opravdu hodně dlouho. A když už zvuk nechcete poslouchat, prostě žlutým tlačítkem zvuk vypnete, a beruška bude len potichoučku jezdit kolem dětí. Jediný zvuk, který pak uslyšíte, bude smích vašeho dítěte. Alespoň u nás to tak funguje, a já jsem velmi spokojená, že jsem vybrala hračku, která se líbí a nenásilně děti naučí i spoustu dovedností. Procvičí si jemnou motoriku, naučí se vkládat tvary na místo, kam patří, poznávají barvy a rozvíjejí si i řečové schopnosti.

Pokud si berušku chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Nezbedná beruška

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: vtechcz.cz

 

Pokud bych měla tuto recenzi na závěr shrnout, tak by mi asi stačila tři slova: Jsem naprosto spokojená.

Tibi Toys magnetické hračky IOTOBO

 

Vánoce se blíží, já ještě dokupuji dárky pro vnoučata. Mám moc ráda stavebnice LAQ (z eshopu tibitoys.sk/cs) , lze z nich postavit spousta věcí. Aby vnuci nemuseli rozebírat modely, které mají postavené, tak jsem chtěla dokoupit další sady na stavění.

 O stavebnicích LAQ jsem vám už psala recenzi, najdete ji po kliknutí zde: stavebnice LAQ recenze

Tyhle stavebnice nás moc baví, a protože je spousta modelů k dokoupení, je to dárek, u kterého vím, že bude mít vždycky úspěch.

Jak jsem tak prohlížela a obhlížela stavebnice, padla mi na eshopu TibiToys do oka ještě jedna řada produktů. Jsou to magnetické hračky. Protože jsem tvor zvědavý, už mám doma Magnetickou hračku IOTOBO Maxi a cestovní verzi této hračky IOTOBO- Na cesty.

Podle popisu a obrázku mne hra velmi zaujala. Jednoduchý princip, a neskutečně velké množství variací stavění – to je to, co se mi líbí, a co od her očekávám. Aby hry děti bavily a zároveň je i něco učily.

Co je to vlastně hračka IOTOBO? Nebudu si vymýšlet a uveřejním zde přesný popis, který hračku skvěle vystihuje:

iOTOBO je edukační magnetická hračka pro děti 3+, 4+6+ plná různých tematických předloh a pestrobarevných pěnových magnetek. iO-TO-BO to jsou pouze 3 tvary. Dítě z nich promyšlenou kombinací vytvoří tisíce obrazců. Prostřednictvím této tvůrčí činnosti si procvičuje jemnou motoriku – představivost – kreativitu – prostorovou orientaci – činnost oko-ruka – smysl pro barvy. iOTOBO rozvíjí i celkový intelekt dětí.

Vůbec jsem netušila, jak stavebnice vypadá, jaká je to hmota, a jak vlastně funguje. Proto jsem krabice otvírala s nadšením, a radost ze hry mi zůstala doteď. Je skvělá. Přiznávám, že si občas skládám, i když nejsou děti doma. Je to osvěžující, inspirativní, a velmi uklidňující. Jako když si kreslíte mandaly..

Já bych tuhle hračku dávala do všech školek, škol a školních družin. Je jednoduchá principem, a neskutečně kreativní. V dětech podporuje kreativitu, fantazii, smysl pro barvu, ale i logické myšlení, a uvědomování si tvarů a prostoru. Je to paráda, a přitom vše tak jednoduché..

Hračka IOTOBO – Maxi je vhodná od 4 let věku dětí.

 

Tedy od věku, kdy si děti uvědomují barvy a tvary a učí se je poznávat.

Magnetky jsou v několika barvách – žluté, modré, červené, zelené, oranžové, pískové, kávové,světlezelené.

Tahle hračka jsou vlastně jen 3 tvary, které si vyloupete z vyražených destiček. Možností kombinovat je nekonečně.

Součástí balení je i spousta předloh – 24 stran obrázkových předloh + 2 strany 50 ti příkladů, magnetická podložka o rozměru 290 x 130 mm, a 100 ks pěnových magnetek velikosti 35 mm.

Magnetky jsou z barevné pěnové hmoty, která je omyvatelná, a samozřejmě zdravotně nezávadná. Na spodní části jsou na tvarech magnetické pružné destičky.

Na magnetickou podložku lze i kreslit fixem určeným na bílou tabuli, a pak jen otřít hadříkem.

A vlastní stavění - to je paráda.

 Nejvíc nás doma baví stavění podle předloh. Barvy si měníme podle toho, jak se nám to prostě líbí – všechno je dovoleno.

Tahle hra je neskutečně variabilní, inspirativní, tvořivá a hlavně relaxační. To hlavně pro nás, dospělé. Děti se u hry musí víc soustředit, musí se učit jemnou motoriku, aby jim tvary držely tam, kde mají být, a učí se myslet prostorově. Ono hlavně pro ty menší děti není úplně jednoduché postavit třeba kočku podle předlohy. Musí přemýšlet, jaký tvar mají dát, který je ten správný. Chce to soustředění a logicky myslet.

Další skvělý bonus je rozvoj fantazie. Když děti nestaví podle předlohy, mohou si samy vymýšlet, co postaví. Fantazii se meze nekladou, a děti to moc baví. Magnetky dobře drží, takže se staví opravdu dobře.

Hra IOTOBO Na cesty je vhodná od 6 let.

 

Hra je na stejném principu, jako předchozí hra, kterou jsem vám popisovala, jen vlastně balení je praktická kovová krabička velikosti 30 x 20 mm a celá krabička je díky svému povrchu hrací, nebo chcete-li stavěcí plochou.

Součástí hry je 100 ks pryžových magnetek (žluté, červené, modré, zelené, modré, oranžové)a předlohy ke stavění.

Tato hra je určena od 6 let, protože dílky stavebnice jsou menší, a práce s nimi vyžaduje už lepší motoriku a soustředěnost.

Tuhle hračku když dáte dětem v autě, mohou si krásně hrát, a cesta jim bude ubíhat. Krabička je plochá, nezabere příliš místa, magnetky skvěle drží, nepadají na zem.

Jsem moc ráda, že jsem tuhle hračku objevila. Vydrží se s ní hrát děti, i dospělí. Já ji tady představuji jako skvělou hračku, která rozvíjí intelekt dětí, a jejich motoriku, ona je ale skvělá i na relax pro dospělé (hlavně mandaly jsou z ní hezké), dovedla bych si ji ale klidně představit jako pomůcku ve speciálních školách, a nebo klidně i na vyplnění času v domově seniorů. I tam je třeba udržovat myšlení v kondici a motoriku neustále procvičovat.

Tak nějak se mi potvrdilo, že geniální věci bývají jednoduché. Výrobce měl skvělý nápad, a vytvořil hračku IOTOBO, která pouze ze 3 tvarů dokáže postavit spoustu věcí.

Materiál je příjemný na dotyk, tvary krásně drží na magnetické ploše díky kvalitním magnetům, a množství variací a tvarů, které mohou děti postavit je veliké.

Jsem těmito mozaikami velmi nadšená, doporučuji vám je jako dárek, který dětem rozvine fantazii, intelekt, představivost i motoriku. Ty menší si zároveň procvičí barvy a tvary.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit větší IOTOBO, klikněte zde: Hračka IOTOBO – Maxi 4+

Pokud si chcete prohlédnout cestovní verzi, klikněte zde: Hra IOTOBO Na cesty

 

Všechny magnetické hračky najdete zde: magnetické hračky IOTOBO

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: eshop TibiToys

Stavebnice Lori

 

Vánoce jsou teď asi to, o čem nejvíc přemýšlíme.

Nakupujeme dárky pro všechny, které máme rádi. Pro dospělé, pro děti, pro kolegy z práce, nebo pro přátele – dárky jsou teď prostě hlavní téma. V současnosti je „doba kovidová“ a proto jsou často zavřené obchody, nakupujeme hlavně na internetu.

Internetové nákupy mám ráda. Sice si danou věc takzvaně neosahám, ale zase mohu nakupovat v klidu doma, vše si rozmyslet, promyslet a nemusím se rozhodnout hned.

Nejvíc teď asi kupuji hračky pro vnoučata. U hraček je pro mne důležité, aby byly bezpečné, z materiálu, který dětem neškodí, a kromě toho, že se dětem líbí, by je měly i něco naučit.

Takové jsou kostky ze stavebnice Lori, kterou mám z eshopu naau.cz.

Vybrala jsem stavebnici, která je vhodná jak pro úplně malé děti, tak i pro ty větší.

Kostky jsou z plastu, jsou lehoučké, krásně barevné, a jsou dostatečně velké na to, aby je dokázaly použít ke stavění i malé děti, které ještě nemají tak šikovné prstíky.

Tahle hračka je fajn, protože podporuje kreativitu a fantazii dětí, také jim zlepšuje jemnou motoriku – tedy šikovnost prstů. Je to taková příprava na lego. Výhodu proti legu má právě ve větších kostkách – lépe se uklízejí, než ty malé.

Já jsem si na eshopu naau.cz vybrala stavebnici Lori 300 dílků, je možné ji koupit i v balení s 500 dílky za velmi příznivou cenu.

Výhoda stavebnice Lori je v tom, že lze jednotlivé druhy kombinovat – jsou spolu kompatibilní.

Stavebnice Lori je složena z různých dílků – různé barvy, různé tvary, různé velikosti. Děti si mohou postavit, co chtějí podle své vlastní fantazie. Podporovat dětskou tvořivost a fantazii je pro vývoj dítěte velmi dobré.

Kostky jsou dostatečně velké, aby si na nich mohly procvičovat motoriku i malé děti – to co je pro nás jednoduché, to často od dětí vyžaduje velké soustředění, a také zručnost. To vše se děti se stavebnicí Lori učí formou hraní s barevnými kostkami.

Kostky jsou různobarevné, děti si s nimi procvičují i znalost barev – stačí při stavění říkat například: podej mi prosím červenou kostku, nebo fialovou kostku…

Stavebnice je vhodná pro kluky i holčičky – postavit si mohou, co chtějí.

U nás teď stavíme silnice, garáže, ale i domky, farmy pro zvířátka, železnici s vláčkem – fantazii dětí se meze nekladou.

Postavit z této stavebnice lze i lokomotivu a vagónky. Také auta a stromy a zábrany na silnici (nebo ohradu pro zvířátka), kolečka se opravdu točí, takže autíčko i lokomotiva opravdu jezdí.

Dílky do sebe lze usadit lehce, lehce jdou i rozebrat. Není ke skládání potřeba síla-pouze zručnost.

Ty úplně nejmenší děti budou mít radost z postavení barevného komínu z kostek, ty starší nás překvapí třeba domečkem. Výhodou je, že kostky baví opravdu ty malé, i větší děti.

Pokud se děti naučí stavět, a začnou tvořit větší stavby, lze dokoupit další dílky na stavění. Stavebnice Lori je tvořena plastovými kostkami, které do sebe vždy zapadají, lze je tedy kombinovat

Kostky jsou prodávány v praktickém sáčku z pevného materiálu.

Se stavebnicí Lori jsem moc spokojená. Zabaví děti na opravdu hodně dlouhou dobu.

Pokud si chcete stavebnici prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: stavebnice Lori

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: eshop naau.cz

Mikro hračky Auto edukační/odrážedlo česky mluvící

 

O tom, že mám ráda hračky, které se dětem líbí a ještě je něco naučí, jsem už párkrát psala. Vždycky když najdu na trhu takovou hračku, jsem nadšená. Teď se mi to opět povedlo. Objevila jsem skvělou hračku pro malé děti – nádherné edukační auto – odrážedlo, které kromě toho, že se na něm svezou, na děti zároveň mluví. Auto/odrážedlo je od společnosti Mikrotrading.

Hračky od společnosti Mikrotrading poznáte snadno – mají logo ducha. Je to společnost, která se zabývá dětskými hračkami už dlouhou řádku let, její hračky splňují všechny potřebné atesty bezpečnosti a kvality, proto když vidím logo ducha, vím, že na tuhle hračku se můžu spolehnout.

Pokud se chcete o společnosti Mikrotrading dozvědět více (historii firmy, její obchodní aktivity a prohlédnout si certifikáty, které hračky splňují, klikněte zde. Společnost Mikrotrading.cz

 

Když byly moje děti malé, často jsme řešili, že hračku poškodily tím, že si na ni sedly – tedy hlavně autíčka. Často neúmyslně – děti prostě zkoumají, co hračka umí, a svézt se na autíčku, nebo bagru, nebo prostě na něčem s kolečky je tak lákavé. Ty úplně malé děti často nechápaly, proč na odrážedle sedět mohou a uveze je, a autíčko má také kola a neuveze je.

Teď jsem objevila hračku, kterou si děti zamilují – je to autíčko, které slouží jako hračkaa zároveň i jako odrážedlo. A ještě umí něco, co děti prostě milují – mluvit a vydávat zvuky. Ale k tomu se dostanu později.

Edukační auto/odrážedlo je z pevného kvalitního plastu, nosnost má až 25 kg. Doporučené je pro děti od 1,5 roku, horní věková hranice stanovena není, hrát si s ní mohou děti až do předškolního věku, jen je třeba brát zřetel právě na váhový limit.

Autíčko je krásně barevné, převládá na něm žlutá barva. Pod sedadlem je auto vybaveno malým úložným prostorem na plastové kartičky s písmeny a zvířátky.

Vybaveno je pohyblivým kompasem a vysílačkou. V horní části je modré vysouvací madlo pro lepší ovládání auta a bezpečnější sezení.

Pokud děti pootočí červeným klíčkem zapalování, rozsvítí se autu světla, a ozve se zvuk startování a poté i melodie. Auto je aktivováno.

Po stisknutí modrého tlačítka v přední části auta se ozývají česky různé věty a úkoly pro děti, jako třeba: najdi geparda, které zvíře vydává tento zvuk, a podobně. Hlas je zřetelný, výslovnost skvělá, řeči je velmi dobře rozumět.

Nejvíc jsem ale nadšená z toho, že auto děti učí poznávat písmenka, trénuje jim motoriku, učí je zvířata a jejich počáteční písmenka. To je prostě paráda. Formou hry se děti postupně naučí abecedu.

V kapotě je slot pro vkládání kartiček. Po vložení kartičky auto řekne název zvířete, jaký vydává zvuk a na jaké písmeno začíná. Kartičky jsou oboustranné – na jedné straně M jako medvěd, na druhé N, jako nosorožec a podobně. Děti si spojí to, co vidí na obrázku s tím, co slyší z autíčka. Kromě počátečního písmene si vybaví, jak zvíře vypadá, a dozví se, jaký vydává zvuk. Prostě paráda.

Tahle hračka je opravdu skvělá. Barevná, takže se dětem líbí, naučí děti abecedu, zvířata, poznávání prvních písmen ve slově a ještě se na hračce mohou svézt.

Barvy jsou vhodné pro kluky i holky, takže toto odrážedlo – autíčko může vozit děvčátka i chlapečky.

Když se mne někdo zeptá, co si představuji pod pojmem chytrá hračka, tak odpovím, že například tohle autíčko. Není to jen bezduché poslouchání, děti musí vyvíjet nějakou aktivitu, musí se soustředit, jaké zvíře na kartičce mají, a které písmenko je to, které kartička učí. A když je učení unaví, prostě si sednou na auto, odrazí se a projedou se.

Jsem moc ráda, že jsem tohle autíčko měla možnost vyzkoušet. Mám tak velkou radost, když objevím kvalitní hračku.

Opět se mi potvrdilo, že je fajn sázet na vyzkoušené značky – já mám ve velké oblibě hračky s duchem od Mikrotrading, a nebudu to měnit. Krom toho vím, že když je hračka označena logem ducha, nemusím nikde složitě zkoumat, jestli je hračka pro děti bezpečná, protože hračky s duchem jsou prověřené a mají všechny nutné certifikáty.

Auto najdete určitě ve spoustě hračkáren, nebo na internetových eshopech, já vyberu namátkou jeden a dám vám na něj přímý odkaz.

Pokud si chcete hračku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Auto edukační/odrážedlo

 

Mořská kostka

 

Znáte ten pocit radosti, když se vám úplnou náhodou povede najít něco, z čeho máte pak velkou radost?  Mně se to stalo poměrně nedávno, když jsem při projíždění portálu Slevomat narazila na polštářky z eshopu helihracky.cz.

Bylo to opravdu naprosté náhodné všimnutí – na první pohled mne upoutal krásný polštářek ve tvaru lišky. Pro lišky mám slabost už od chvíle, co jsem si poprvé přečetla Malého prince. Pravda, trošku jim pověst kazila liška z Budulínka, ale jinak jsou lišky vždycky brané jako chytrá stvoření a nádhernou zrzavou srstí. Nejdřív jsem si u hračky všimla právě rezavé barvy, pak tvaru a vzhledu - a pak už byl jen krůček k tomu, abych se podívala na další nabídku celého eshopu.

Heli hračky jsou hračky vyráběné na zakázku ručně. Jsou to české hračky, které splňují všechny bezpečnostní certifikáty, jsou bezpečné – neobsahují žádné vdechnutelné části. Vhodné jsou pro děti od narození. A co je hlavní – všechny jsou krásné.

Vybírat si můžete na eshopu podle kategorií – plyšová zvířátka, postavičky, tašky, polštářky, nebo herní prvky.

V každé kategorii mne zaujalo něco – mezi zvířátky, mezi polštářky a mezi herními prvky. Je mi jasné, že z tohoto eshopu vám moc ráda ještě nějakou recenzi napíšu, protože se sem budu ráda vracet. Určitě pro nějakou lišku.

Moc se mi také líbí nápad s kuželkami z plyše ve tvaru zvířátek. Hrát kuželky děti baví, a plyš nedělá rámus. Paráda.  Protože můj vnouček je zatím na kuželky malý, vybrala jsem mu zatím pro radost krásnou plyšovou mořskou kostku.

Kostka je krásně barevná. Je jako všechny Heli hračky ručně šitá.

Strany kostky jsou velké 30 cm. To je pro malé děti tak akorát velikost, aby si hračku mohly samy přenést – je lehoučká (cca 1kg), takže ji přenesou i ti nejmenší. Vnouček je zatím malý, takže si spíš bude prohlížet zvířátka, ale na kostku si klidně může i sednout.

Dětem se kostka bud líbit hlavně svými jasnými barvami, ale určitě i vkusně vyšitými mořskými tvory. Je tu veselý krab, mořský koník, chobotnice, medúza, hvězdice a ryba.

Hrací kostka s mořskými tvory je vhodná pro děti od narození, je z bezpečných materiálů s atestem, je šitá u nás v Čechách.  Pokud bych to měla shrnout – nemusím asi znovu psát, že jsem nadšená. Nápadem i provedením. Žádné hrany, o které by se dítě mohlo zranit, žádné drobné předměty, které by mohlo dítě z hračky odtrhnout a spolknout – i očička jsou vyšitá. Je to hračka, která dětem dělá radost, a přitom je naprosto bezpečná – a to je to, co od hraček čekáme.

Sortiment eshopu si určitě prohlédněte. Na výběr mají nádherné hračky. Mne velmi nadchlo i to, že pokud chcete nechat ušít hračku podle vlastního návrhu, nebo na zakázku, tady vám ji vyrobí. Líbí se mi i to, že pokud chcete něco na hračce trochu jinak – třeba žluté uši u králíka – stačí se domluvit. Nic není problém.

Nalákala jsem vás? Pokud ano, doufám, že budete stejně nadšení jako já. Už se těším, až skončí všechna vládní omezení a já vnoučkovi zavezu nádhernou hrací kostku s mořskými živočichy. To bude radosti.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit kostku, klikněte zde: Mořská kostka

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: helihracky.cz

Magická kostka VTech

 

 

Blíží se Den dětí, a my dospělí chceme udělat našim nejmenším radost prima dárkem. Já mám moc ráda dárky – hračky, které dětem dělají radost, a zároveň je něco naučí. Taková je i Magická kostka pro nejmenší (vhodná je pro děti od 9 měsíců, hraje si s ní v pohodě už můj 8 měsíční vnuk, takže je to o šikovnosti dítěte a vašem uvážení).

 

Vzpomínám si, když byly moje děti malé, jak jsme jim z různých překližek, dřívek, špalíků, kolíčků a řetízků vyráběli hračky  Activity, aby si děti procvičovaly motoriku. Na trhu tehdy nic moc nebylo, proto jsem ráda, že dnes už můžu koupit kvalitní, zdravotně nezávadnou a pro děti bezpečnou hračku.

Co si budeme povídat – děti nejvíc baví hračky zvukové. Když hračka vydává nějaký zvuk, děti to stimuluje k dalšímu hraní. Někdy to nám dospělým po čase leze trochu na nervy, proto jsem ráda, že u téhle super kostky myslel výrobce i na uši dospělých a kostka má tlačítko na vypnutí.

I po vypnutí zvuků si děti s kostkou skvěle vyhrají – je tu spousta aktivit, které nejsou provázeny zvukem.

Žlutá strana kostky – ta Robina baví moc – jsou tu na tyčkách navlečené kostky a kolečka - polepené obrázky, takže děti vidí různé ovoce, nebo hudební nástroje. Všechny tvary se na tyčce pohybují a otáčí. Ve spodní části jsou ozubená kolečka, která do sebe zapadají – otočíte jedním, a točí se všechny 3. Ty se vnukovi líbí obzvláště – je v nich totiž dírka na prstík. Pro nás dospělé běžná věc, ale děti se na strčení prstíku musí dost soustředit, a otočení už vyžaduje šikovnost. Ale strkat někam prsty, to je přece největší legrace.

Modrá strana je pro větší a šikovnější děti – je tu vkládání tvarů – čtverec, kolečko, kytička a trojúhelník. Uprostřed strany je dostatečně velký otvor na vyndávání vložených tvarů zpět (i pro dospělou ruku).

Zelená strana

Plastový modrý ptáček se pohybuje ze strany na stranu. Oranžová opička na tyčce se pohybuje nahoru a dolů, a otáčí se kolem tyčky. Motýlek se pohybuje nahoru a dolů, a protože dráha jeho letu je klikatá, pro děti to vyžaduje soustředění.

A teď jsou tu dvě super strany se zvukem. Strana bílá a červená.  Obě samozřejmě může dítě používat, i když je zvuk vypnutý. Nejvíc ale děti baví právě to, že na mně kostka mluví.

Hlas, kterým kostka mluví je příjemný, a velmi zřetelně vyslovuje, proto děti mohou opakovat, co z kostky slyší, a tím si procvičují výslovnost, učí se nová slova, čísla, barvy, nebo jak se jmenují zvířátka a jaký zvuk vydávají.

Bílá strana.

Po zapnutí zvuku může dítě zmáčknout oranžového medvídka, který začne zpívat: Já šťastný medvěd jsem, zpívám si s úsměvem.

Ve spodní části bílé strany jsou tlačítka – červené s prasátkem, žluté s kačenkou, zelené s kravičkou, modré s pejskem, fialové s ovečkou.

Každé tlačítko má několik funkcí – buď dětem říká barvu, jakou zmáčkly – červená, zelená a podobně. Další funkce je, že učí poznávat zvířátka – třeba štěňátko dělá haf haf, nebo naopak řekne: Poznáš, které zvířátko dělá haf haf? Pokud se dítě trefí správně, je pochváleno. A třetí funkce je poznávání čísel od 1 do 5. Tlačítka blikají a svítí.

Knížka z plastu má na sobě natištěný obrázek s textem písničky, kterou kostka na děti zpívá (Tikoty tikoty víš, že myška našla skrýš. Když hodiny odbily správný čas, utekla tikoty, bác a další)

Červená strana.

Na červené straně jsou v kruhu zvířátka. Uprostřed kruhu je otočná šipka. S tou si děti mohou otáčet i při vypnutém zvuku. Pokud je zvuk zapnutý, kostka děti seznamuje se zvířátky. Například: Králíček má rád mrkvičku, kytička je moc krásná, opička má ráda banán (a uuuaaaaa), myška má ráda sýr atd. Zároveň se ale u kostky může ozvat: štěňátko dělá haf haf – poznáš a stiskneš tlačítko, kde štěňátko dělá haf haf? Pak když děti na bílé straně zmáčknou štěně, jsou pochváleny. To je funkce už pro větší děti, aby je kostka pořád bavila -  nutí je trochu přemýšlet, protože musí zvířátko najít na jiné straně.

To je samozřejmě jen velmi stručné seznámení s touhle multifunkční magickou kostkou. Zvuků, slov, frází a melodií je tam mnohem více. Vhodná je hračka pro děti od 9 měsíců, hrát si s ní spokojeně budou i starší děti. Pokud chcete děti naučit počítat do 5, nebo třeba barvy, je tahle kostka ideální pomocník. Opakuje totiž trpělivě s dětmi pořád dokola, dokud se danou věc nenaučí. Nám dospělým tak odpadne donekonečna opakovat stejnou věc.

Malé děti zaujmou krásné barvy a tvary, starší děti se s kostkou učí. Je to hračka, která „s dětmi roste“, vydrží jim na hodně dlouhou dobu.

Hračky VTech mám moc ráda, protože jsou velmi kvalitně zpracované, a přizpůsobené dětem. Všechny materiály jsou zdravotně nezávadné, a splňují všechny potřebné atesty. Jsou to hračky krásně barevné, a vydrží i zacházení těch hodně malých dětí (počítají dopředu s tím, že úplně malé děti nejsou tak šikovné a hračka jim občas spadne – je důležité, že se hračka nerozbije). Jak už jsem zmínila, myslí i na nás rodiče a hračku lze snadno vypnout.

Vtech Magická kostka je určená pro děti od 9 měsíců.
2AA baterie jsou součástí pro demo účely,
Rozměry produktu: 22 x 22 x 22 cm

Pokud tedy sháníte – třeba jako dárek – pro svoje malé děti kvalitní hračku, která děti baví, a zároveň je i něco naučí, určitě zkuste tuhle super multifunkční kostku. Já jsem s ní velmi spokojená. Hračka vnuka zabaví na hodně dlouho, a když k nám na návštěvu přijdou další děti, je kostka první hračka, po které sáhnou.

Pokud si chcete tuhle kostku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: magická kostka

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: vtechcz.cz

Video seznámení s kostkou najdete zde: video magická kostka

 

 

Hra Superfarmář a Příšerky ze skříně – Pygmalino

 

Dnes bych vám chtěla doporučit dvě skvělé hry.  Jedna je pro starší a jedna je vhodná i pro ty úplně malé hráče od 3 let (hrát ji ale s vyšší obtížností mohou i větší děti).

Hry jsou super jako odměna za vysvědčení – tedy spíš za celoroční práci – děti to letos neměly lehké, všechno pro ně bylo v učení jiné a nové, odměnu si rozhodně zaslouží. Hry jsou ale super i na prázdninové dny. Ne vždy je hezké počasí, pak jsou hry bezva zaháněním dětské nudy.

 Hra Příšerky ze skříně nemá příliš nároků na prostor, a není velká, tu můžete klidně brát dětem i do batohu na výlet, nebo k vodě.

Hry jsem hrála s vnoučaty.

Hru Superfarmář hrajeme rádi celá rodina, je to hra vtipná a zábavná, není složitá na pravidla a má spád.

Ze hry Příšerky ze skříně jsem naprosto nadšená. Je jedinečná, originální, úplně jiná než jsem doposud znala.

Něco málo vám o hrách napíšu. Nebudu ale vypisovat celá pravidla. Spíš se je pokusím zestručnit, abyste měli o hrách rámcovou představu.

Hra Superfarmář je hra vhodná pro celou rodinu.

Hra je pro 2 – 6 hráčů od 7 let.

Jsi farmář a máš úkol vybudovat farmu, na které bude alespoň jeden králík, prase,ovce, kráva a kůň.

Na začátku hry nemají hráči žádná zvířata – všechna jsou v hlavním stádu – v krabici.

Hráči házejí dvěma mnohostěnnými kostkami se zvířaty. Pokud hráči padne na obou kostkách stejné zvíře, dostane ho do svého stáda z hlavního stáda. Když si po několika kolech nastřádá víc zvířat, může dostat z hlavního stáda tolik zvířat druhu hozeného kostkami, kolik má ve svém stádě párů.

Protože kráva a kůň jsou na kostkách pouze jednou, každý na jiné, může získat první krávu pouze výměnou. Měnit mlže s hlavním stádem, nebo s jiným hráčem, pokud ten souhlasí. Výměna probíhá podle přesné tabulky – třeba 1 ovce za 6 králíků podobně.

Zvířata ale nemusí hráč jen získat, může je i ztratit. To dává hře to správné napětí. Pokud třeba hodí lišku, ztratí všechny králíky. Když hodí vlka, ztratí ze svého stáda všechna zvířata, kromě koně a malého psa (pokud je má).

 Můžu vám říct, že hodit vlka je opravdu k naštvání, hlavně když už máte větší stádo. Naprosto jsem chápala tu zlost, když přijdete o stádo. Ač jsem dospělá, občas mě to ve hře pěkně vykolejilo. Začít znova je pak potřeba, a musím doufat, že nebudu jediná, komu vlk padne. V tu chvíli nenávidíte vlky celého světa. Naštěstí hra má celkem spád, takže začnete stádečko na farmě budovat rychle znova.

Superfarmář  je hráč, který jako první získá stádo, ve kterém je alespoň jedno zvíře od každého druhu. Ostatní mohou pokračovat ve hře, dokud každý nezíská svůj titul Superfarmář, nebo může hra začít od začátku – to je na volbě hráčů.

Hra je super, baví nejen děti, ale i dospělé. Je třeba hlavně při směnách přemýšlet, hra je fajn i pro větší děti.  Hru hrajeme moc rádi, protože je zábavná pro celou rodinu – nenudí se u ní nikdo.

Obsah balení:

2 různé dvanáctistěnné kostky

128 kartiček s obrázky zvířat

tabulka výměn

český a slovenský návod

 

Superfarmář je desková rodinná hra (Granna), prohlédnout, nebo koupit si ji můžete na stránkách Pygmalino.cz, po kliknutí zde: hra Superfarmář

 

Hra Příšerky ze skříně je báječná hra pro malé děti už od 3 let.¨

Hra je pro děti 3 až 8 let ideální hrou.

Vhodná je pro 1 až 6 hráčů, a fajn je, že je celkem rychlá. Kolo trvá jen asi 10 minut – v začátcích trošku déle, když už se děti naučí hrát, je kolo kolem těch 10 minut.¨

Hra je asi nejlepší, co jsem pro takhle malé děti doma měla a mám. Zatím jsme s malými vnuky hráli jen pexeso, které po čase nebaví buď děti, nebo dospělé, a obrázkové Člověče . Tahle hra je ale úplně jiná.

Už samotné téma strašidýlek děti baví. Měla jsem trošku strach, jestli děti nebudou po hraní mít strach – děti mají ze strašidel a bubáků obavy, i když je niky neviděly. Tady ale jsou tak skvěle nakreslená strašidýlka, že děti jsou celé natěšené, když ty svoje bubáky nacpou do skříně a zavřou je tam. Tak nějak podvědomě si asi tím svůj strach vyřeší (a) i v normálním životě – proč se bát strašidel, když je můžeme zavřít do skříně.

Hrou si děti perfektně procvičí i paměť – vždycky, když mám doma nějakou hru, hledám v ní i nějaký přínos. Podle mne by hra neměla být jen o samotném hraní, ale měla by děti něco i naučit. Tady je to logika a hlavně cvičení paměti. Hra ale učí děti i spolupracovat. Pokud chtějí příšerky zavřít do skříně, musí spolu i spolupracovat.

V balení je 20 karet příšerek, 10 žetonů hraček, 2 žetony průšvihů, 3 části příšerky Chvostozubky, a skříň.

Karty příšerek zamícháme a položíme rubem nahoru – nahoře je tedy obrázek dětí v posteli. Žetony hraček a průšvihů položíme obrázky dolů kolem karet příšerek. Části Chvostozubky položíme tak, aby tvořily příšerku.

Odkryjeme kartu příšerky a položíme nad postel. Pak už hráči jen hledají hračku, která vyděsí příšerky.

Každá příšerka se bojí jen jedné hračky, která je na jeho kartě.

Když je hračka na kartě, řekne hráč: Zpátky do skříně příšerko!  A zavře kartu do skříně.

Když nenajde hráč žádnou příšerku, musí otočit jednu z částí Chvostozubky. Pokud se 3x nepovede najít hračku, a ukáže se celá Chvostozubka, je třeba z hromádky vzít novou příšerku a položit ji k posteli.

Hra má dvě varianty. Pro úplně malé děti, kde se nehraje s Chvostozubkou, na stole je tedy vždy jen jedna příšerka a děti nemohou prohrát. Tahle hra je opravdu baví, s neskutečným zápalem a vervou se snaží co nejrychleji nacpat všechny příšerky do skříně. Ten zápal a nadšení mne celkem překvapily. Děti se soustředí a nevnímají skoro nic kolem. Prostě boj s příšerami prožívají naplno a jsou nadšené (a to opravdu velmi nadšené), když je pozavírají do skříně.

Větší děti pak mají variantu s Chvostozubkou, která je těžší a děti musí hodně myslet, pamatovat si, a hlavně spolupracovat.

Hru Příšerky ze skříně (Granna) si můžete prohlédnout nebo koupit na stránkách Pygmalino po kliknutí zde: Příšerky ze skříně

 

Obě dvě hry – tedy Superfarmář a Příšerky ze skříně jsou skvělé hry, které baví. Budou určitě dělat obě spoustu radosti, zábavy a pohody.

Obě hry mají srozumitelná pravidla, snadná k pochopení.

Pro větší děti a pro celou rodinu je hra Superfarmář zárukou zábavy proto, že je opravdu originální, myslím, že úplně jiná, než s jakou se doposud děti setkaly. Ve hře se buduje stádo, hraje každý za sebe, je třeba ale i spolupracovat při výměnách, a tak trochu i taktizovat, to je na hře to napínavé. Tím, že je hra o zvířatech, je pro děti zajímavá a fakt si ji užíváme.

Hru Příšerky ze skříně ale doporučím ještě o něco víc. Je totiž pro úplně malé děti, a je opravdu báječná.

Pokud hledáte, čím zabavit i malé děti, zkuste právě Příšerky.

Měl by jí mít doma každý, kdo má malé děti. Hrát si s ní můžou totiž i samy, a neskutečně je baví.

Já jsem vnuky zatím neviděla u žádné jiné hry tak zapálené. Děti se někdy dost bojí, a tady si svoje strachy asi trochu řeší – když se zavře příšerka do skříně, už nás nestraší.

 Já jsem nadšená i z toho, že si při hře krásně procvičí paměť (a když hraje víc hráčů i spolupráci).

 Hra je v malé krabici, klidně ji tedy nosím sebou i v batohu – nemá hrací desku, jen kartičky, žetony a skříň v krabici. Klidně můžete hrát i venku u vody, nebo na dovolené když prší. Za mě je to nejlepší hra pro malé děti, co mi zatím prošla rukama.

Na stránkách Pygmalino.cz najdete spoustu her a hraček, které udělají dětem radost. Celý sortiment si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Pygmalino.cz

Chodítko V Tech.

 

 

Když jsem měla děti malé, byla chodítka pro děti naprosto nevyhovující. V podstatě děti byly posazovány do látkové kapsy a spíš než chodit se učily odrážet se. Protože do chodítek maminky často dávaly děti, které ještě neuměly dobře sedět, ale v chodítku se opíraly, byla chodítka pro děti i tak trochu nebezpečná – ničily se jim klouby a zádům chodítka taky neprospívala. Proto jsem moc ráda, že doba pokročila, a chodítka už se dají vybrat tak, aby byla pro děti bezpečná a prospěšná.

Jako je tomu u chodítka VTECH.

Zapomeňte na nějaká sedátka, anebo látkové kapsy, do kterých je dítě vloženo. Tohle chodítko neučí děti odrážet se, ale opravdu chodit. Důmyslně umístěná kolečka vytvoří stabilní základnu, a dostatečně pevná opěrka (madlo) zaručí dítěti oporu při stavění se, i při chození.

Hračky a chodítko pro děti od značky VTECH mám moc ráda. Kromě krásného vzhledu a vysoce kvalitního, zdravotně nezávadného materiálu mají VTECH hračky vždycky i něco navíc. Takže třeba chodítko má na sobě připnutý odnímatelný panel stimulující dětské smysly, a podněcující hru.

Chodítko je v popisu vedeno jako vhodné pro děti od 9 měsíců – od věku, kdy děti začínají sedět, a mohou si tedy hrát s odnímatelným panelem sundaným z chodítka. Já jsem panel pokládala na zem vnukovi už mnohem dřív – vlastně od doby, kdy se začal plazit, a vnímal, že ta barevná věc na zemi vydává super zvuky.

A to je další super věc. Panel nejen že bliká a vydává zvuky, ale má i takovou tu přidanou hodnotu učení dětí – ty malé podvědomě vnímají slova, větičky, písničky a zvuky zvířat. Větší děti už se pomocí zvuků a slov učí počítat a správně vyslovovat, učí se poznávat zvířátka, barvy, tvary, čísla a písničky.

Tohle chodítko mne opravdu baví. Je krásně barevné, to se dětem líbí, učí děti chodit (opravdu se postavit a dělat kroky, ne se jen odrážet), a má i funkci aktivity desky. To je to co mají děti rády. Když někde něco bliká, mluví, zpívá, chrastí, cvaká a otáčí se – jsou děti na vrcholu blaha.

 Pokud máte strach, že vám po chvíli polezou zvuky na nervy, nemusíte se bát  -chytré VTECH  hračky myslí i na nás, dospělé, a zvuky se dají vypnout. Pak si děti mohou mačkat tlačítka, otáčet tvary a podobně.

 Na chodítku po sundání hracího panelu zůstanou fialové a žluté kolečko, které se otáčí a chrastí.

Chodítko – tedy jeho hrací deska má spoustu funkcí.

Jak už jsem zmínila – panel má důležité tlačítko, kterým můžeme buď celý panel vypnout, zvolit mluvené slovo, nebo variantu s hudbou a písničkami.

V horní části se dětem líbí blikající sluníčko, které po zmáčknutí zazpívá písničku Pojď si  se mnou pěkně hrát, houpy, houpy, hou, hudba, barvy, zvířátka, kamarádi jsou…., pak zakokrhá kohout a sluníčko řekne větu Svítí sluníčko…

V horní části panelu je červený trojúhelník ( po zmáčknutí řekne trojúhelník a zazpívá písničku, po zmáčknutí jedničky uprostřed  řekne jedna), oranžové kolečko (zakokrká kohout, zazní písnička, řekne pojď si hrát se zvířátky a sdělí, že je kolečko, v kolečku je dvojka- po zmáčknutí řekne dvě), žlutý čtverec ( řekne že je čtverec, svítí sluníčko, po zmáčknutí trojky uvnitř řekne tři a třikrát zapípá).

Tvary trojúhelník, kolečko i čtverec jsou vyndávací a tak se děti učí vkládat tvary na správné místo zpátky.

V prostřední části panelu na levé straně jsou plastová dvířka žluté barvy s kačenkou. Vedle dvířek je strakaté telátko, po zmáčknutí zabučí a řekne: Kravička.

Uprostřed desky jsou tři ozubená kolečka – červené, oranžové a žluté, která se otáčí a chrastí.

 Nad kolečky je fialové sluchátko telefonu. Po zvednutí sluchátka se ozve zazvonění, ozve se cilink a věta zvířátka si zpívají a zvuky zvířat. Po zavěšení sluchátka telefonek řekne: Děkuji za zavolání.

Ve spodní části panelu jsou barevná tlačítka.

Po zmáčknutí řeknou tlačítka velmi zřetelně barvu tlačítka. Jsou tu základní barvy – červená, oranžová, žlutá, zelená a modrá.

Občas nám dochází trpělivost, když máme dětem pořád dokola opakovat barvy a opravovat je, když udělají chybu. Tenhle panel má trpělivost na jak dlouho chcete. Klidně hodinu bude dětem barvy opakovat, s tímhle pomocníkem se barvy naučí každé mrně.

Zároveň děti tlačítka naučí základní stupnici Do re mi fa so. Na tónech se děti mohou naučit zahrát melodii. Těm nejmenším hrají tlačítka různé melodie samy.

Na červeném tlačítku kohoutek zakokrhá (jednou) , na oranžovém prasátko zachrochtá(dvakrát), na žlutém kačenka kváká (třikrát), na zeleném koníček zařehtá (čtyřikrát), na modrém pejsek zaštěká (pětkrát).

Intenzita hlasitosti panelu má dva stupně – normální a hlasitější.

Jak už jsem zmínila, celý panel i celé chodítko jsou hodně barevné, takže děti upoutají na první pohled.

Protože můj vnuk už se na nožičky staví, ale ještě nestojí úplně pevně, a pokouší se teprve pomalu chodit, velmi oceňuji i možnost přibrždění koleček.

Kolečka jednoduše pootočením zabrzdíte, a nestane se tak, že by dítěti chodítko odjelo a došlo tím ke zranění. Jak říkám – chytrá hračka, která je krásná a bezpečná.

Od firmy VTECH už mám doma několik hraček a jsem nadmíru spokojená. V podstatě když jsem vybírala chodítko, šla jsem najisto za kvalitou. Vím, že všechny plasty na VTECH hračkách splňují bezpečnostní atesty, a všechny tvary a tlačítka jsou vyrobeny a upevněny tak, aby se dítě nezranilo.

Kvalitu mám vyzkoušenou a jsem spokojená. Vždycky mne ale nová hračka překvapí tou spoustou vět, větiček, tónů, písniček, říkadel, zvuků a barev. Hračka mluví velmi zřetelně, děti se tedy podvědomě učí správně vyslovovat.

V podstatě jsem seděla a radovala se jak malá holka, když jsem přepnula tlačítko, a zjistila, že panel chodítka umí věc, kterou jsem předtím ještě neobjevila. Tohle objevování mi trvá vždycky dlouho –těch funkcí je opravdu hodně. Vůbec se nedivím, že děti tahle hračka baví. Kdybych byla malá holka, byla bych nadšená – já jsem teda nadšená i jako velká holka, že?

Pokud máte dítě, které se učí chodit, nebo začíná stavět, opravdu oceníte brzdu na kolečkách. Prima vychytávka zajišťující bezpečí těch nejmenších. A když už vaše mrně umí chodit, brzdičku mu povolíte a může běhat rychle-a hlavně bezpečně.

Je fajn, že chodítko má super aktivity odnímatelnou desku, díky ní se z chodítka nestane jen jednoúčelová věc, kterou by dítě využilo jen na chvilku, ale hračka, se kterou si vydrží hrát hodně dlouho. Klidně sebou i do auta nebo ven můžete desku nosit zvlášť. Zrovna tak chodítko ven můžete nosit i bez desky.

Když už vám všechny ty zvuky budou drásat uši a nervy, stačí cvak a je vypnuto.

velikost sestaveného chodítka je:
výška 45 cm
šířka 38 cm
hloubka (od předních po zadní kolečka) 43 cm

velikost odnímatelného hracího panelu je:
výška 32 cm
šířka 27 cm
hloubka 3 cm

Chodítko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: VTECH chodítko uč se a poznávej

Video, jak chodítko funguje, najdete po kliknutí zde: video s funkcemi chodítka VTECH

 

Celý sortiment eshopu najdete po kliknutí zde: eshop VTECH

V Tech dotykový tablet pro nejmenší.

 

 

Dnes bych vám chtěla představit další z chytrých hraček od společnosti VTech.

Já tuhle značku prostě zbožňuju. Hračky VTech jsou totiž opravdu chytré.

Navíc jsou vyrobeny z kvalitních, zdravotně nezávadných materiálů, které vydrží opravdu snad všechno. Hlavně ty pro úplně malé děti. Mám to vyzkoušené. Vnoučkovi hračky VTech dávám na hraní už dlouho. Vlastně od malinka. Proto vím, že s nimi nezachází někdy úplně ideálně. Nedělá to schválně. Je to prostě malé dítě, které objevuje svět, a k tomu patří i různé pády, nebo nešikovnost, kdy hračka upadne na zem. U hraček VTech mám skvělou zkušenost právě s pády hraček na různé povrchy. Fakt nikde žádné podrápání, nebo odštípnutí (odštípnutí by bylo nebezpečné, o ostré hrany se děti poraní). Všechno drží tak, jak má. To je pro mne jeden z největších benefitů všech hraček – bezpečnost. Chci mít jistotu, že hračka je na 100% bezpečná. Za tu dlouhou dobu, co hračky Vtech zkouším, tuhle zkušenost už mám. Velmi mi to usnadňuje pořizování hraček – jdu tam, kde mám pozitivní zkušenost.

Vnouček momentálně prochází obdobím fascinace vším, co mají dospělí. Jasně, jeho hračky ho moc baví, ale jakmile se může zmocnit ovladače, tabletu, nebo mobilu, je na vrcholku blaha. Proto přišel čas pořídit mu jeho vlastní tablet.

Samozřejmě myslím dětský tablet pro malé děti, ne ten klasický. Dětský dotykový tablet pro nejmenší děti upoutá hned několika věcmi.

Za prvé: Je krásně barevný, za druhé krásně bliká, a za třetí vydává spoustu zvuků. Co je pro děti důležité, je i dotyková obrazovka.

U rodičů děti vidí, že se dotýkají prstem obrazovky, proto chtějí u svých hraček to samé. Kromě toho, že tím napodobují dospělé, je to pro děti i skvělá šance na procvičení motoriky oko-ruka. Prstíkem se musí trefit tam, kam chtějí. Protože ikony nejsou velké, je to pro děti opravdu namáhavé. To, co je pro nás dospělé samozřejmost se děti teprve učí.  Pokud se jim povede dotknout se obrázku, který chtěly zmáčknout, jsou odměněny. Odměnou je dětem u tabletu písnička, říkadlo, nebo nějaký zvuk.

Tentokrát se mi asi nepovede seznámit vás se všemi frázemi, a slovy, která po zmačknutí tlačítka uslyšíte. Většinou se o to snažím, ale tady jsem to opravdu vzdala. Těch zvuků, písniček a melodií je totiž opravdu hodně- celkem 105. To opravdu nemám šanci popsat do detailu.

Děti si s tabletem hrají, a zároveň se učí.

V horní části tabletu je oranžový posuvný čtvereček. Tvar je vystouplý, aby dětem šlo do čtverečku strčit prstík, a mohly přepnout. I tohle přepnutí vyžaduje od dětí velké soustředění a koordinaci pohybů. Můžou si zvolit lupu na učení, knížku na mluvené slovo, nebo notičky na písničky a melodie.

Tady chci zmínit skvělou vychytávku, kterou VTech hračky mají – a to je možnost regulace zvuku na pravé straně tabletu. Někdy prostě je fajn zvuk zeslabit, obzvláště když jednu hlášku, nebo zvířátko slyšíte po stopadesáté. U nás jedou hlavně zvuky zvířátek, nejvíc opička a prasátko- Chrochtání Robina rozesmívá – on má záchvaty smíchu, my po chvíli nervy na pochodu. Takže zeslabit a je to v pohodě.

Na uvedení tabletu do provozu stačí zmáčknout domeček.

Pak už jen zkoumat, co pod danými obrázky je.  Jsou tam melodie, slova, nebo říkanka.

Každé tlačítko učí něco jiného. Třeba sluníčko – sdělí vám, že svítí sluníčko, nebo že prší. Děti si pak představí, jak to vypadá, když svítí sluníčko – to povzbuzuje fantazii.

Pod jiným tlačítkem najdou děti tvary jako kruh, trojúhelník, čtverec. Učí se počítat, poznávat zvířátka a spoustu dalších věcí. I říkanky a písničky.

Právě proto, že rozmanitost věcí, které se děti naučí, je velká, je tablet vhodný už pro ty malé děti kolem jednoho roku, a učí děti až do 3 let.

Tady je fajn ta věc, že hračka má trpělivost, kterou my dospělí často nemáme. Takže zopakuje dětem dané číslo trpělivě kolikrát je třeba. Děti si poslechem zapamatují spoustu věcí.

Pokud tedy hledáte, jak zabavit malé děti, zkuste jim dát do ručiček chytrý tablet od VTech.

Na tabletu je 25 interaktivních tlačítek. Hrát si děti mohou 3 způsoby – děti prozkoumávají tablet a snaží se napodobit dospělé, zároveň se učí říkanky, zábavné fráze, učí se počítat, znát písmena a poznávat tvary a také získávají hudební cítění.

Pokud není tablet používán, automaticky se vypne, a tím se šetří baterie.

Provoz tabletu je na 3 AAA baterie (to jsou ty menší tužkové).

Zahraje 3 písničky a 20 melodií

Doporučené pro děti od 12 do 36 měsíců
3 AAA baterie jsou součástí
Rozměr včetně balení: 25x29x6 cm
Rozměr výrobku: 16,5x19,5x3 cm

SEZNAM MELODIÍ
1 Bingo
2 Hickory Dickory Dock
3 London Bridge
4 Humpty Dumpty
5 Alouette
6 The Animals Go Marching Two by Two
7 Pease Porridge Hot
8 Jack & Jill
9 This Old Man
10 Old MacDonald Had a Farm
11 M ary Had a Little Lamb
12 Three Little Kittens
13 R ub a Dub Dub
14 Farmer in the Dell
15 Au Claire de la Lune - Dubussy
16 Cannon in D - Pachelbel
17 Four Seasons - Spring - Vivaldi
18 To a Wild Rose - MacDowell
19 Air on a G String - Bach
20 Fur Elise - Beethoven

PÍSNIČKY
Píseň 1
A B C D E F G
H I J K L M N P O
Q R S T U V
dvojité W
X, Ypsilon, Zet
Teď už znám i písmenka
To jsem ale šikulka

Píseň 2
Raz, dva, tři, čtyři, pět,
šest, sedm a osm
devět, deset, jedenáct,
dvanáct, třináct a čtrnáct,
patnáct, šestnáct, sedmnáct,
osmnáct, devatenáct, dvacet
Jééé!

Píseň 3
Červená, zelená, oranžová,
modrá, žlutá, fialová, zelená.
Já už barvy duhy znám.

Pokud tedy  hledáte věc na zabavení dětí do tří let, tenhle tablet je moc fajn. Náš Robin u něj sedí rád, vydrží si s ním hrát dlouho. Výrobce píše, že tablet je pro děti do tří let. Já si myslím, že i předškolák si na něm ještě najde spoustu zábavy, a hlavně se naučí čísla a abecedu. To je další ze skvělých benefitů chytrých hraček VTech. Zabaví se jimi všechny děti na dlouhou dobu, a kromě toho, že si hrají se i naučí spoustu věcí, a procvičí si motoriku. Hračka s dětmi roste – jiné věci baví roční dítě, jiné děti starší – takže i starší děti si s tabletem hodně vyhrají.

Chcete si tenhle prima tablet prohlédnout, nebo koupit? Pak klikněte zde: VTech dotykový tablet

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: eshop VTech

 

Kreslící tabulka pro děti Magic Pad

 

 

Léto pomalu končí. Děti se vrací domů z prázdnin a je třeba jim vymýšlet program a zábavu.

Pro všechny děti je fajn pro radost, zábavu, i procvičení psaní a počítání kreslící tabulka Magic Pad z eshopu Zaparkorun.cz

Tabulka je vhodná pro děti od 3 let.

Je to vlastně lehký rámeček z plastu vyplněný tabulkou, na kterou je možné psát fixem.

Součástí balení jsou 3 neonové fixy,  každý fix má 2 barvy – celkem tedy 6 barev.

Rámeček má v sobě prostor na 3 AAA baterie, které osvítí dětské výtvory, které hned vypadají barevně trochu jinak. Je možné si zvolit až 6 barev podsvícení. Obrázek okamžitě začne zářit neonovými barvami – dětem se to moc líbí. Vnuci vždycky po nakreslení jsou někam, kde je šero, a hned zkoumají, jak vypadá jejich obrázek pod jiným světlem.

Tabulka je vhodná buď na klasické kreslení, nebo na procvičování toho, co se děti naučily ve školce, nebo škole.

Ty nejmenší děti tak mohou vybarvovat předtištěné obrázky, nebo spojovat čísla a tečky do obrázku. Větší děti a malí školáci mohou začít procvičovat to, co během prázdnin trošku pozapomněly.

Na tabulce si mohou děti trénovat psaní, i počítání. Je to pro ně zábavnější, než psaní na klasickém papíře. Když se něco nepovede, prostě to smažou hadříkem, a pokračují dál. Líbí se mi, díky tabulce máme mnohem menší spotřebu papíru, a tím šetříme přírodu.

Součástí balení jsou i předtištěná písmenka, příklady, nebo zábavné obrázky k vybarvování. Protože děti kreslí na tabulku, a ne přímo na papír, jsou obrázky opakovaně použitelné.

Díky materiálu – lehký plast – můžete dětem vzít tuhle prima tabulku na kreslení i do auta (nebo na výlet, prostě kamkoliv). Děti si mohou malovat i za jízdy a cesta autem jim tak lépe utíká.

Když už děti nebaví předlohy, které jsou součástí balení, můžete jim snadno vytisknout z internetu další. Možností na zábavu je tak nekonečně mnoho.

Já mám moc ráda, když hračka není jen jednoúčelová věc na hraní, ale když se děti jejím používáním i něco učí. Kreslení samo o sobě podporuje dětskou fantazii, a uvolňuje dětem ruku – to je potřebné pro psaní ve škole. Na tabulce se mohou děti i učit – psát písmenka, a počítat příklady. Takže kromě hraní se vlastně děti zábavnou formou učí. Zábavné učení mají děti rády – berou ho jako hru, a vůbec jim nevadí, že se učí.

Pokud vás tabulka zaujala, prohlédněte si ji, nebo kupte po kliknutí zde: kreslící tabulka Magic Pad

Video,  jak používat tabulku najdete zde: video kreslící tabulka Magic Pad

Celý sortiment eshopu najdete po kliknutí zde: Zaparkorun.cz

 

Tut Tut jeřáb

Protože doma máme samé vnuky, v poslední době jsem se zabývala klučičími hračkami. Vnuci budou mít narozeniny, tak jim chci udělat radost. Pro nejmenšího vnoučka jsem zamířila vybrat hračku najisto. Tady nemusím moc tápat. Oblíbila jsem si hračky VTech.

Hračky VTech se totiž líbí nejen dětem, ale splňují představy o hračkách i nám dospělým. Děti milují barevnost hraček a taky zvuky, které VTech hračky vydávají. Hračkám je velmi dobře rozumět, takže se při jejich používání děti naučí i spoustu nových slov, frází, říkadel a písniček. Naučí se poznávat barvy, tvary a spoustu dalších věcí.

Já, jako dospělák, oceňuji hlavně bezpečnost hraček – všechny hračky VTech jsou z kvalitních plastů a splňují všechny potřebné bezpečnostní atesty. Hračky vydrží i nešetrné dětské zacházení. Mám to vyzkoušené. Nejmladšímu vnoučkovi bude teprve 1 rok, takže s hračkami různě padá, nebo s nimi občas – nebudu nic nalhávat –třískne. Ne schválně, ale prostě proto, že ještě nemá tak dobrou koordinaci pohybů a odhad vzdáleností. Nikdy se mi nestalo, že by se některá část hračky odlomila nebo uštípla. Prostě jsou to hračky bezpečné a kvalitní.

Tentokrát jsem mezi hračkami vybrala Tut Tut jeřáb. Líbilo se mi barevné provedení.

To jsem ale ještě netušila, co jsem domů přinesla. Prostě jsem jako vždycky myslela, že dám malému krásně barevnou hračku, která ho naučí i nějaká slova, melodie a bude vkládat tvary. Jenže zároveň s hračkou jsem domů přinesla ještě něco - a to je radost. Radost nejen vnukova, ale i tatínkova a dědečkova. Jakmile jsme jeřáb poskládali, zvláštně se jim zalesklo v očích, povzdechli si a pak už jsem je od hraní a zkoumání nedostala. A jelikož jsem viděla jejich zasněný pohled, je mi jasné, že u jeřábu nezůstane.  VTech totiž vyrábí ještě spoustu podobných stavebnicových hraček, které jsou s jeřábem kompatibilní. Zanedlouho přibude dráha a autíčka (recenzi vám pak zase napíšu). Myslím, že dokud nebude sestava kompletní, a na podlaze bude kousek místa, pánové nebudou spokojení. A mě to ani nevadí, protože všichni víme, že: „Kdo si hraje, nezlobí.“

S jeřábem si rád hraje každý, takže zlobení se vyhneme.

Na jeřábu je fajn to, že ho lze velmi snadno složit i rozložit. Dílky do sebe krásně zapadnou jako puzzle. Pokud tedy není doma dost místa, můžete dráhu rozložit a díly uklidit do košíku s hračkami. Malým dětem ji pak na další hraní snadno postavíte, starší to zvládnou samy.

Tahle hračka povzbuzuje fantazii. Kluci jsou rázem na stavbě a staví a spravují spoustu věcí.

Do otvorů na jeřábu mohou vkládat kuličky a cvičit tak motoriku.

Fajn je, že jeřáb (jako i ostatní dráhy a stavebnice) je kompatibilní se všemi Tut Tut autíčky. Každé autíčko umí říkat něco jiného, takže hra je pokaždé jiná. Autíčka můžete dokupovat i jednotlivě, podle toho jaké chcete. Vždycky tak máte jistotu, že děti budou mít radost, protože autíčka na sebe reagují.

Součástí balení jeřábu je bagr. Bagr zná spoustu roztomilých větiček, slov, zpívá 3 písničky a hraje 6 melodií.

Písnička: Velká skála či malý strom, tím vším můžu hnout.. Pohnu vám s čímkoliv, kdykoliv a kdekoliv. Běhám sem a tam, z kopce a do kopce.

Fráze: Jsem šikovný bagr. Jsem připraven začít pracovat. Mám velké rypadlo. Umím vykopat i tvrdou zem. Baví mne pracovat. Je čas nakládat.

Jindy zase jenom zatroubí, nebo vrčí – jako nastartovaný motor.

Nemusíte se bát – i tentokrát myslí VTech i na nás, rodiče, a bagr můžete vypnout, kdyby vám už šly zvuky trochu na nervy.

 Rameno bagru je pohyblivé, stejně tak jeho horní část s kabinou. Kluci tedy mohou hned začít něco nakládat. Třeba 3 barevné kameny – jsou to lehoučké kameny tvarem připomínající míčky, barevně odlišené. Tyto „kameny“ zároveň mohou děti vkládat do otvorů v rameni jeřábu – procvičí si tím jemnou motoriku, poznání tvarů, a poznávání barev.

Zvedací rameno jeřábu se otáčí o 360 stupňů. Na rameni jeřábu je naviják, který pohybuje naloženými auty nahoru a dolů. Na přední straně je výtah, na kterém autíčka mohou jezdit.

Jako všechny VTech hračky i jeřáb je hračka chytrá.

Autíčko VTech na různých místech jeřábu povídá, má různé reakce díky chytrému systému SmartPoint bodů. Každé autíčko reaguje trochu jinak a jindy. Na každém ze stanovišť reaguje něčím jiným. Je docela legrace pozorovat děti (i dospělé děti) jakou mají radost, když s nimi hračka mluví.

Jeřáb VTech je hračka, která dělá radost. Dětem se líbí a hraní s ní je baví. Hračka je bezpečná, kvalitní a chytrá. Všechny fráze a písničky jsou namluveny a nazpívány velmi zřetelně čistou a srozumitelnou češtinou. Jsem s hračkou moc spokojená.

Aby měl vnouček ještě jedno autíčko k jeřábu, doplnila jsem o dodávku. Tedy autíčko Tut Tut dodávka.

Dodávka na stavby patří. Autíčko je malé, kulaté, zapadne přesně do malé dětské ruky. Díky oblému tvaru se o auto děti mohou i tat trošku opřít, když si hrají. Hlavně když lezou po kolenou. Je to moc fajn. Protože hlavně malé děti potřebují, aby hračky při opření se o ručičku neměly moc hran. Autíčko funguje na  AAA baterie (jsou už v autíčku, je tedy rovnou připravené k hraní).

Autíčko bliká, hraje, mluví a zpívá. Opět hezké a krátké větičky, pro děti dobře zapamatovatelné, a hlavně srozumitelné. Jako: Kamarádi připoutejte se, do auta se všichni vejdeme, tůtů frčíme městem- já jsem malá dodávka.. Jedemééé… Pojď se projet..Dodávka maličká jezdí dokola.. Umím spoustu věcí.

Dodávka troubí a startuje.

Na závěr shrnutí:

Hra s Tut Tut jeřábem umožňuje:
• sestavit si velký jeřáb pro Tut Tut autíčka
• povídání a různé reakce Tut Tut autíček na různých místech jeřábu pomocí SmartPoint bodů.
• zvedání a přenášení Tut Tut autíček
• zvedání a přenášení různě tvarovaných kamenů (jsou součástí setu)
• otáčení zvedacího ramene o 360°
• jízdu s autíčky Tut Tut výtahem nahoru a dolu
• překládání autíček se zvukovou odezvou
• vkládání a třídění různých tvarů (kamenů) do otvorů v jeřábu
• otevírání a zavírání vrat i oken
• bagr, který je součástí setu, umí zvedat rypadlo i otáčet celou kabinou
• bagr také zná desítky roztomilých frází, zazpívá 3 písničky a zahraje 6 melodií

Jeřáb lze přímo propojit s ostatními dráhami pro autíčka Tut Tut.

Hra s Tut Tut Jeřábem rozvíjí u dětí především:
• motorické dovednosti
• představivost a kreativitu
• slovní zásobu

Pokud si chcete hračku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Tut Tut Jeřáb s bagrem

Dodávku si prohlédnete nebo koupíte zde: Tut Tut dodávka

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: eshop VTech.cz

 

Zanedlouho se těšte na další recenzi na dráhu s autíčky.

 

Medvídku, schovej se.

 

Dnes bych vám chtěla představit úžasnou hračku Medvídku, schovej se! od společnosti VTECH.

Je to krásná hračka pro kluky a holčičky od 6 do 36 měsíců. Je to hračka jednoduchá, a přesto děti naučí spoustu věcí.

Jako všechny hračky od společnosti VTECH je hračka krásně barevná, z bezpečných a certifikovaných materiálů vhodných pro malé děti.

 Kromě krásných a jasných barev je hračka bezpečná – to u hraček mám vždy na prvním místě. Nikde nenajdete ostrou hranu, nebo cokoliv, co by děti mohly vdechnout, nebo se poranit. To je velmi důležité hlavně u hraček určených pro ty nejmenší děti, které ještě nemají rozum.

Tato hračka je vhodná už pro děti od 6 měsíců, takže jsem opravdu důkladně zkoumala, jestli je bezpečná.  Můžu být v klidu – jako vždy u VTECH jsem naprosto spokojená. Plast je dost bytelný, aby vydržel i nešikovné malé ručičky. Výrobce dopředu počítá s tím, že malé děti nemají úplně dobrou motoriku, a hračky jim padají. Vnukovi už spadla mnohokrát, a nikde ani škrábanec, žádné odštípnutí – hračka je jako nová.

Hračka je tvořena plastovým hrncem medu se včeličkou, z hrnce kouká malý plyšový medvídek, kterého stlačením může dítě vmáčknout zpět do hrnce.

Já této hračce říkám hračka „trpělivá“. Je to totiž hračka, která „má trpělivost“ opakovat jeden úkon pořád dokola. Děti mají opakování moc rády, hlavně v určitém věku. Vydrží pak jednu věc dělat celé hodiny.

Znáte určitě takové to hraní, kdy si schováte oči, a řeknete: „Kde je Robinek? Já ho nevidím..On tu není!“ pak sundáte ruce a řeknete: „Kuk!“.

Děti se smějí. Někdy opakují samy dávání ručiček před oči, většinou ale čekají, že tuhle hru na opakování s nimi budete hrát stále dokola. Upřímně - po 10 minutách už mě ta hra nebaví, mrňous by ale dělal „Kuk!“ pořád. Pak nastupuje na řadu hračka, která má trpělivost a bude se schovávat donekonečna – kolikrát jen děti chtějí. Plyšový hebký medvídek v plastovém modrém hrnci.

Aby děti medvídka vysunuly, musí zmáčknout tlačítko. Tlačítka jsou na hrnci s medem dvě – jedno oranžové s hudbou, druhé žluté s říkankami.

Medvídek zvládá říci první slova a čísla, umí zpívat krátké písničky a hrát melodie. Celkem je to více než 50 písní, melodií, zvuků a frází. To už je dost na to, aby se děti nenudily.

Na přední straně hrnce je kolečko, kterým děti mohou prstíkem otáčet, a procvičovat si jemnou motoriku.

Na boku hrnce je malá roztomilá včelička. Když děti včeličku stlačí dolů, kolečko na hrnci se roztočí. Točí se celkem rychle, a to se dětem moc líbí.

Když děti medvídka zatlačí, začne se smát, a zeptá se: Najdeš mě? Větičku zopakuje i tehdy, když děti medvídka hned nevysunou – připomene se, aby ho vysunuly.

Hrnec spouští i melodie, které si děti mohou pobrukovat, nebo kraťounké písničky.

Všechny tyto fráze i písničky jsou namluveny a nazpívány velmi příjemným hlasem, a co je důležité: jsou perfektně vyslovované a srozumitelné.

Děti se tak při hře, aniž by si to uvědomily, učí správně mluvit a vyslovovat.

 Samozřejmě, že hračka nikdy nenahrazuje mluvení dítěte s rodičem. Ve chvíli, kdy si ale děti hrají chvíli samy, se formou hry učí.

V tom jsou hračky VTECH báječné. Spousta nových slovíček milou formou podaných.

Mezi otáčivým kolečkem a včelkou je notička, která na hrnci krásně bliká.

Všechny melodie a zvuky ani popisovat nebudu, je jich opravdu moc, zde je jen ukázka:

SEZNAM MELODIÍ
1. There is a Tavern in the Town
2. Teddy Bear's Picnic
3. Hokey Cokey
4. Pop! Goes the Weasel
5. BINGO
6. Alphabet Song
7. Flight of the Bumblebee
8. Au Clair De La Lune
9. Skip to My Lou
10. Toyland
11. Polly Wolly Doodle
12. Here We Go Round the Mulberry Bush
13. Oh Susanna
14. Hickory, Dickory Dock
15. Animal Fair

PÍSNIČKY
Píseň 1
Pojď si hrát, schovej se.
Hop, a už vidím tě já.
Schovej se, najdu tě!

Píseň 2
Medík je tak skvělý, vyrábí ho včely.
Každý ho chce mít, a stále jenom jíst.

Píseň 3
Srdce, čtverec, kolečko
důů – dáá, důů – dáá,
Tak pojď hned je objevíš
to přece už dávno víš.

 

Hračka je přívětivá i k nám, rodičům, a našim uším.

 Můžete si zvolit intenzitu zvuků, a případně hračku vypnout. Ve chvíli, kdy už máte pocit, že všech písniček a zvuků bylo dost, prostě cvak, a je ticho. Samozřejmě všechna tlačítka si děti mohou mačkat dál, včelička se pohybuje, kolečko se točí, medvídek se schovává.

Chytrých a přitom bezpečných a hezkých hraček pro úplně malé děti na trhu je málo.

Já od takové hračky vyžaduji hlavně naprostou bezpečnost, pak hezké barvy a tvary, aby se dětem líbila, a to, že je hračka interaktivní je fajn bonus.

Pro ty úplně malé děti je výběr opravdu velmi omezený. Proto jsem moc ráda, že společnost VTECH myslí i na ty úplně nejmenší děti už od 6 měsíců, a vyrobila krásnou a milou hračku i pro ně. Hračku, se kterou si hrají, která jim vydrží a dlouho je i baví. Vnuk má hračku už asi 3 měsíce a pořád ho baví, pořád objevuje nové věci, pořád si s hračkou rád hraje.

Doporučené pro děti od 6 do 36 měsíců
2 AAA baterie jsou součástí
Rozměr včetně balení: 18x21,5x13 cm
Rozměr výrobku: 16x19x12 cm

Pokud si chcete hračku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Medvídku, schovej se!

Videoukázka s představením hračky je po kliknutí zde: video Medvídku, schovej se!

 

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop VTECH

Hajánek Méďa

 

Dnes bych se chtěla chvilku věnovat uspávání a usínání. Kdo má malé děti, ví, že uspávání a usínání je někdy celkem věda. Někdy děti usnou úplně v pohodě, jindy je to tak trochu válka nervů, a hra „Kdo z koho“.  Jako máma čtyř dětí vím, že pro usínání jsou celkem důležité rituály.  Opakovat činnosti tak, aby děti věděly, že po večeři se vykoupou, podívají se na večerníček, a pak v postýlce bude pohádka, nebo písnička a budou muset spát. Většinou to zabírá. Občas se ale stane, že děti jsou nemocné, nejsou v pohodě, nebo jsou prostě rozdováděné-třeba po návštěvě babičky a dědy. Pak je uspávání těžší a občas nám trošku utíkají nervy. Přesto je dobré to ustát v klidu, protože klidné uspávání a usínání je důležité, aby si děti v noci opravdu odpočinuly, spaly klidně a neměly zlé sny.

Někdy je fajn, když mají děti do postýlky kamaráda. Hračku, která se jim líbí, kterou mají rády a která jim usínání zpříjemní. Pak nemusíte sedět a číst několik pohádek za sebou. Stačí jedna, a pak už klidné usínání hlídá oblíbená hračka. Když se povede objevit hračku, která je právě vyrobená pro klidné usínání věcí, je to pro rodiče opravdu pomoc a radost.

Já jsem vybrala pro vnoučka Hajánka Méďu. Je to právě taková hračka do postýlky, kterou děti milují. Vnuk ji dostal do ručiček, a už ji nepustil.

Hajánek Méďa je hračka od výrobce VTech – odborníka na dětské hračky.

Hračky VTech splňují veškeré bezpečnostní atesty.  Pokud si koupíte hračku VTech, máte naprostou jistotu, že hračka je z kvalitního materiálu, a pro dítě bezpečná ve všech směrech. Hračky jsou důkladně prověřovány a vyzkoušeny. Mám doma už spousty hraček od VTech, a nikdy se mi nestalo, že by hračka byla poškozena – vydrží i nešetrné dětské zacházení.

Hajánek je kamarád do postýlky, který dětem dodává pocit jistoty, že nejsou v postýlce samy, mohou se pomazlit a klidně spát.

Hajánka mohou děti sebou nosit i mimo postýlku jako kamaráda. Velký je 27 x 21 x 11 cm – unesou ho tedy krásně i úplně malé děti. Rozměrem jim padne do ručiček a krásně se drží.

Materiál Hajánka je velmi příjemný. Tělíčko je měkké, hebké, akorát tak na mazlení a hlazení. Přitisknout se k Hajánkovi tvářičkou je dětem velmi příjemné.

Obličej Médi je pevný plast – ve tmě svítí a září. Světlo je jemné a tlumené, takže děti neruší, ani nebudí. Naopak – dává jim pocit jistoty. Můj vnouček nemá rád tmu v pokoji. Vždycky potřebuje mít alespoň trochu světla. Hajánek mu krásně osvítí prostor postýlky a můžu říct, že od chvíle, co má Hajánka se ani jednou nebudil pláčem ze strachu, ani neplakal a nechtěl svítit. Medvídek mu jako světlo krásně stačí.

Jako většina VTech hraček je i Hajánek Méďa hračkou, která rozvíjí dětské smysly a vjemy. To mám moc ráda. Když hračka není jen jednoúčelová, ale rozvíjí dětské dovednosti a řeč.

 Medvídek vydává různé zvuky, a říká fráze. Dohromady je to více než 70 písniček, melodií, zvuků a frází.

Úplně malé děti povzbuzuje k prvním slůvkům, ty starší se díky medvídkovi učí nové říkanky a písničky. Medvídek mluví velmi příjemným hlasem, a co je důležité – mluví velmi zřetelnou a správnou češtinou. Děti si tak „naposlouchají“ a osvojí správnou výslovnost spousty slov. Pokud si děti pouští medvídka v postýlce, je to pro ně uklidňující a uspává je to. Hlas, kterým medvídek mluví je totiž opravdu velmi příjemný a uklidňující.

Pokud nechcete, aby medvídek hrál dětem v postýlce dlouho, můžete si navolit časovým spínačem délku hraní. Možná doba nastavení je až 30 minut. Na uspání a hraní si před spaním je to dostačující, a vy víte, že po půl hodince už medvídek hrát nebude. (Provoz 2x AA baterie)

Zrovna tak světýlko vždycky pomalu zhasíná – medvídek tedy nesvítí neustále.

Jak říkám – chytrá a bezpečná hračka.

Protože medvídek je vhodný už pro malé děti, je potřeba počítat s tím, že bude někdy špinavý. Nejen od malých dětských tlapiček, které bývají často upatlané, ale co si budeme namlouvat-bude i oslintaný. Malé děti strkají do pusy úplně všechno a ani hračky nejsou výjimkou. I na to VTech mysleli – medvídek jde po vyjmutí hrací jednotky snadno vyprat. Prostě paráda. Vyzkoušela jsem a jde to snadno – vyjmete, vyperete, lehce po uschnutí vrátíte zpátky a kamarád v postýlce je zase čistý a voňavý.

Písničky, říkanky a zvuky si děti pouští samy zmáčknutím jednoho ze tří barevných srdíček na bříšku medvídka. To je dobré pro procvičování jemné motoriky dětí. To, co nám připadá jednoduché je pro děti velká výzva a úkol. Musí se naučit jak a kde zmáčknout tak, aby medvídek vydal zvuk. Jednoduché to pro děti není, proto je fajn, že si díky medvídkovi tyto dovednosti procvičují.

Všechny melodie a říkanky vám sem vypisovat nebudu – je jich totiž více, než 70, tak jen namátkou na ukázku: Jsem měkký plyšový medvídek, mám tě moc rád!  Dobrou noc měj, je čas jít už spát (písnička). Můžu se s tebou pomazlit? Zavři svoje očička, už se dívá hvězdička (písnička), Jdeme do postýlky. Je čas jít spinkat. Hezké sny. Už je večer. Chce se mi spinkat – už je večer. Mám rád, když mě objímáš! A spousta dalších.

Medvídka Hajánka jsem vnoučkovi pořídila původně jako kamaráda do postýlky, díky kterému se bude cítit v postýlce příjemně a bezpečně a bude se mu lépe usínat. Vůbec jsem netušila, jak moc si medvídka oblíbí. Nosí ho sebou i ven. Má moc rád jemné světlo, které mu dodává pocit bezpečí – světlo, co vyžene všechny bubáky. Rád si pouští písničky a zvuky. Pouští si je před spaním i ve dne.

Protože vnouček je zatím malý, ještě nemluví, proto jsem ráda, že medvídek ho stimuluje k mluvení a říkání prvních slov. Opakování zvuků a slov po medvídkovi je přeci mnohem zábavnější, než když ho něco učí maminka, nebo babička. Hajánek Méďa je prima kamarád do každé postýlky, kamarád, který hlídá bezpečí našich nejmenších a přinese jim krásné sny.

Pokud si chcete medvídka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Hajánek Méďa.

Video, jak medvídek funguje najdete po kliknutí zde: Hajánek Méďa video

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: eshop VTECH

Jurská sváča a IQ Fit

Venku už je sychravé podzimní počasí, a je chladno. Dětem se moc nechce ven a dospělým – upřímně – taky ne. Ideální doba a počasí na hraní stolních her. U nás doma hrajeme stolní hry moc rádi. Moje děti jsou už dospělé, a tak hrají trochu jiné hry, než mne baví. O to víc si užívám chvilek strávených hraním her s vnuky. Chce to vždycky objevit hru, která baví děti i dospělé. Pak jsou to chvíle strávené smíchem a radostí, které baví všechny, co si rádi hrají.

Já jsem právě takové hry objevila u společnosti Mindok. Vyzkoušeli jsme s vnuky hry Jurská sváča a IQ fit.

Hra Jurská sváča je monetárně nejhranější hrou u nás doma. Je úplně jiná, než hry, jaké jsme doposud hráli. Děti strašně moc baví už tím, že figurky jsou plastoví dinosauři.

Hra je vhodná pro děti od 6 let, ale u nás hraje v pohodě i pětiletý vnuk a zvládá skvěle.

Jedno kolo nám trvá kolem 10 – maximálně 15 minut. Hra je tedy rychlá, takže nemusíte mít strach ji rozehrát v podstatě kdykoliv.

Příprava hry: Je třeba spojit čtyři základní čtvercové hrací desky do jakéhokoliv tvaru. Podmínkou je, aby každá deska měla s některou z ostatních společné alespoň jedno políčko, aby šlo přejít z jedné desky na druhou. Pak na vyznačené pole postavíte svého brontíka – každý hráč jednoho na desku, na zbylá pole náhodně rozmístíte žetony trávy.

Pak už začne hra podle pravidel. Pravidla pochopíte velmi rychle. Jsou jednoduchá a srozumitelná. Pokud vám něco není jasné při čtení pravidel, okamžitě to pochopíte během hraní.

Hráči se střídají na tahu, během tahu mohou provést dvě akce. Akcí je buď pohyb jedním brontíkem, nebo pohyb jedním T-Rexem.

Pohyb figurkami je jen 2 směry – vertikálně a horizontálně.

Figurka postupuje tak dlouho, dokud se nezastaví o překážku. Brontíci žeton trávy „snědí“ a dostanou 1 až 3 body potravy, u některých žetonů dojde hned k vyhodnocení efektu. Efektem je třeba výbuch sopky, průzkum okolí, přesun brontíka pomocí Pteranodoma, vylíhnutí mláděte brontíka, nebo nemilé překvapení Tyranosaurem.

Protože nikdy nevíte, co pod kterým žetonem je ukryté, hra má pokaždé jiný děj a spád.

Ve chvíli, kdy brontíci sežerou všechnu trávu, hra končí, a počítá se kdo má víc bodů za symboly potravy. Hra končí, i když některý hráč přijde o všechny svoje brontíky.

Aby hra nebyla nudná, nastupuje do hry T-rex. Ten může buď plašit soupeřovy brontíky, nebo je odstranit-tedy jakoby sežrat. Na ploše mohou být dva T-Rexové – pak je hra mnohem zábavnější.

Hra je celá o rozvoji myšlení dětí. Musí takticky myslet. Není to o dlouhém vymýšlení strategií, ale o intuitivním řešení dané situace. Pak se ukáže, jestli rozhodnutí bylo správné.

Hra má švih a spád, a opravdu baví nejen děti, ale i mne. Není to jako u her typu Člověče, nezlob se, kdy jen házíte kostkou a čekáte, kdo dojde první do domečku. U téhle hry se prostě bavíte od začátku do konce. Nikdy nevíte, co číhá za překvapení pod žetonem, a kdy vašeho brontíka bude rušit a plašit divoký T-Rex.

Velmi kladně hodnotím i zpracování samotné hry. Hra je hezky ilustrovaná, a musím říct, že figurky dinosaurů jsou pro děti opravdu velmi zajímavé. Děti jsou pravěkem a pravěkými „potvorami“ často fascinované. Moji vnuci umí pojmenovat i takové druhy dinosaurů, o kterých jsem já ani neměla tušení, že existují. Proto hra s figurkami dinosaurů vyvolala ohromné nadšení a jásot.

Pokud uvažujete o nákupu her pod stromeček jako vánoční dárek, tak hra Jurská sváča je přesně tou hrou, co děti baví.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Jurská sváča.

 

Druhou hrou, kterou bych vám chtěla představit je hra IQ fit.

Hra je opět ze sortimentu Mindok, a je opravdu fajn.

Je to hlavolamová hra pro děti od 6 let, až po dospělé. Tady není potřeba vysvětlovat žádná pravidla.

Hlavolamová hra – tedy 120 rébusů od těch jednoduchých až po náročné.

Hra je malá, vejde se i do kapsy, nebo do kabelky.

Je tedy skvělým tipem, jak zabavit děti, nebo i sebe třeba na cestách, na dovolené, nebo někde v čekárně na cokoliv.

Hra je kdykoliv připravena ke hraní. Nezabere skoro žádné místo.

Principem této hry je umístit 3D herní dílky na herní plochu tak, aby utvořily 2D obrazec. Nesmí nikde nic přečnívat, vyčnívat, ani nesmí zůstat žádný otvor prázdný. Věřte, že občas je potřeba mozek pořádně rozhýbat.

Hra je vhodná pro jednoho hráče, proto je fajn na zabavení dětí i nás dospělých kdykoliv. Není potřeba žádný další hráč – je to taková zábava pro každého v kapse, a v tom je její super výhoda.

Pokud si chcete tuhle prima hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: IQ Fit

 

Hraní deskových her je skvělá příležitost k tomu, jak trávit čas se svými blízkými. Při hraní her je legrace a jsme si najednou všichni blíž a je nám spolu fajn. Takové chvilky jsou pro nás energií do dalších dnů.

Hry – ať už deskové pro více hráčů, nebo třeba hlavolamové pro jednoho hráče, jsou pro děti skvělou příležitostí jak se zabavit, a přitom se zároveň něco naučit. Třeba logickému myšlení, spolupráci, taktice, ale i umění prohrávat. Prohrát není úplně příjemná věc, občas máme s prohrou problémy i my, dospělí, pro děti je to důležité pro jejich rozvoj a vývoj. A tak si hrajme, taktizujme, rozvíjejme si logické myšlení, cvičme mozek, ale hlavně – bavme se a smějme se. Dobrá nálada je to, proč hry hrajeme. S hrami Mindok to jde skvěle.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu Mindok, klikněte zde: Mindok.cz.

Little Love – mluvící miminko.

 

Protože mám samé vnuky, většinou pořizuji hračky klučičí, jako auta, pistolky, autodráhy a podobné. Občas je ale potřeba udělat radost nějaké malé slečně. Takovou radost dělám moc ráda. Jako žena mám k holčičím hračkám přeci jen o něco blíž, než k těm klučičím. Pro malé holčičky není nic lepšího na hraní, než panenka.

Protože mám tři dcery, kupovala jsem v životě hodně různých panenek. Byly to hračky ve své době moderní, přesto ve srovnání s dnešními hračkami byly úplně jiné. Když vidím dnešní hračky a ohromný výběr, který v hračkách je, jsem někdy až trochu u vytržení.

Já sama si pamatuji na dobu, kdy jsem byla malá, a v obchodech bylo panenek jen pár druhů. Byly jsme se sestrou štastné, když nás maminka vzala do hračkárny, a tam jsme stály u regálu s panenkami, koukaly na ně a vybíraly, která by byla ta nejlepší. Dokonce si pamatuji, jak vypadala moje první panenka. Byla malá a měla hnědé vlasy v culíku. Připadala mi tehdy nádherná. Ta láska k panenkám mi zůstala napořád. My holky prostě panenky máme rády, i když už jsme dávno dospělé.

Protože se blíží vánoce, a s nimi i čas dárků, chtěla bych vám představit chytrou panenku od VTECH. Prima dárek pro každou malou holčičku – malou maminku.

Je to Little Love mluvící miminko. Je to přesně taková hračka, na jakou si budou holčičky pamatovat i jako dospělé (jako já na svou první krásnou panenku). Ta panenka je nádherná – vypadá jako krásné miminko, a hlavně: umí spoustu věcí.

Panenka Little Love je od výrobce VTECH.

U VTECH pořizuji hračky pravidelně. Mám je totiž léty prověřené. Vím, že jsou to hračky kvalitní, které se hned nerozbijí – jsou vyzkoušené a otestované i na nešetrné dětské zacházení. Jsou to hračky chytré, se kterými i děti nejen hrají, ale zároveň aniž by to věděly, se s hračkami i učí. A co je pro mne velmi důležité – všechny VTECH hračky splňují přísné bezpečnostní normy.  Hračky jsou bezpečné, a jsou z materiálu, který je vhodný pro děti.

Panenka Little Love je vhodná už pro ty nejmenší holčičky. Je velká přibližně 36 cm a je lehoučká. I malé holčičky od dvou let ji  unesou a udrží v ručičkách. 

Panenka Little Love od VTECH patří mezi chytré hračky. Tohle báječné miminko si totiž se svou malou maminkou nejen povídá, ale ono se i vyvíjí.

Můžu vás ujistit, že jsem to zkoušela několikrát. Já jsem z téhle hračky úplně unešená, a budu ji doporučovat všem, kdo mají doma malou slečnu.

Ještě jsem se totiž nesetkala s panenkou, která by byla tak šikovná, že by se vyvíjela. Stačí, aby holčičky splnily věci, které jsou nutné k vývoji miminka, a panenka se posune do vyšší úrovně. Fakt jsem na to koukala dost překvapeně, a tohle vyvíjení panenky bavilo i mne, jako dospělou.

Nejdřív je panenka úplně malé miminko – režim narození.

Nejdřív je třeba vložit miminku do pusinky dudlík. Vytažením dudlíku se miminko aktivuje do režimu narození a zábava a hraní může začít. Hlásek panenky je maminkovský, panenka má menší slovní zásobu, a umí spoustu věcí jako opravdová miminka. Tedy vydává zvuky jako při cucání dudlíku, pití z lahvičky a umí si třeba i říhnout, zívnout, nebo se smát.

Když si holčička s panenkou opravdu hraje, panenka se posune do další úrovně – miminko jí roste. Začne úroveň dvě. Miminko je starší, má trochu jiný hlásek, umí víc slov. Miminko používá vlastní slovní zásobu, ale učí se i slova od dětí.

V další – nejvyšší úrovni panenka umí už zpívat 4 známé české písničky – Holka modrooká, Šla Nanynka do zelí, Spi děťátko spi, a Pec nám spadla.

 Moc se mi líbí i to, že když už děti písničku umí, začne panenka některá slova vynechávat tak, aby je zazpívaly děti. Tím si děti cvičí pozornost a paměť.

Pokud chcete vrátit panenku do prvního stádia, stačí zmáčknout reset. Panenka je pak znovu malým miminkem a její malá maminka se o ni může zase začít starat.

Na panence najdete několik tlačítek: číst, mluvení, péče a hudba

Po zmáčknutí tlačítka „Číst“ se spustí hra se čtením obrázkových knížek – u panenky jsou 3 malé obrázkové knížky.

Podle úrovně vývoje miminka je miminko čte samo, nebo spolu s holčičkami.

 Panenka si s dětmi povídá – třeba řekne: Já budu opakovat po tobě- a děti pak s panenkou mluví, aby po nich opakovala slovíčka. To je super věc jako logopedické cvičení. Pokud děti trochu hůř mluví, můžou si tak procvičovat hrou slovíčka. Zároveň samy hned slyší, jestli slovo řekly správně – panenka jim je zopakuje. Většinou děti procvičování slov z logopedie vůbec nemají rády. Tady je naopak baví. Neberou to totiž jako cvičení, ale jako hru.

Další tlačítko je „Mluvení“ – dítě aktivuje panenku k povídání.

Buď mluví panenka sama, nebo vyzývá děti k opakování. Frází a slov je tu více než 80. Je to tedy spoustu slov, které se děti naučí vyslovovat – panenka mluví velmi zřetelně a čistou správnou češtinou.

Tlačítko „Péče“ přepne miminko do módu, kdy vyžaduje dudlík, lahvičku, pohádku na dobrou noc, nebo pochovat.

Poslední tlačítko je „Hudba“. Tuhle funkci asi není třeba představovat.

Podporuje u dětí rozvoj hudebního cítění, učí je známé české melodie a písničky. Moc se mi líbí u poslední fáze vynechávání kousků písničky – aby tu danou část zazpívaly děti samy. To je bezva nápad. Děti si hned připadají důležitější – musí přeci panence pomoct, aby písnička byla celá.

Nápad panenky, která roste a vyvíjí se podle toho, jak si s ní holčička hraje je báječný. Moc se mi líbí. Je to takové splnění holčičího snu. Každá holčička totiž ráda napodobuje maminku. Chce mít svoje miminko. Když vidí, jak to její miminko „roste a vyvíjí se“, že si s ní povídá, nebo se směje, pije z lahvičky, nebo třeba jen dudá dudlík – je to pro holčičky velká stimulace k dalšímu hraní.

Zpívání známých písniček učí děti melodie a samotné písničky. Panenka umí spoustu slov a říkanek. S holčičkami si povídá. Občas jim sama něco říká, občas je vyzývá k mluvení – a opakuje po nich. Je to prostě panenka mimino, která se svou malou maminkou komunikuje. Všechny ty říkadla, slovíčka, fráze vám ani vypisovat nebudu. Je jich totiž víc než 80, tak by vás to ani nebavilo. Je příkladem: Mami, zazpívej, Mlíčko, Povídej si se mnou, a tak dále.

Panenka umí nahrávat slova, která jí holčičky říkají. To, že panenka nahrává, poznáte podle blikající mašličky ve vlasech. Panenka ale neopakuje vždy všechna slova hned po nahrání. Některá zopakuje. Jiná si nahraje, uloží do paměti a pak použije v jinou dobu hraní. Holčička tak má pocit, že s ní panenka opravdu komunikuje a mluví.

Tahle panenka bude bavit ty úplně malé holčičky, i ty trochu větší.

Ty malé si ji budou chovat – díky měkkému tělíčku ji krásně drží v ručičkách. Procvičí si jemnou motoriku tím, že budou mačkat tlačítka na panence.

 U panenky jsou tři obrázkové knížky – spolu s panenkou se holčičky naučí více než 70 slov. – U nás doma, modrá knížka… Mami čti … Hrát si… Červená knížka… Zvířátka..Žlutá knížka .. jídlo a pití… číst, číst… Tak mluví to úplně nejmenší miminko, řeč se postupně rozvíjí.

Ty starší holčičky pak budou s panenkou plnit úkoly, aby se jim panenka vyvíjela.

Musím přiznat, že jsem tou panenkou úplně unešená.

Docela bych chtěla být malá holka a zažívat to holčičí maminkování“ a hraní si s panenkou.

Hraní si s chytrou panenkou, která by si se mnou povídala, dokonce by mi rostla a vyvíjela se. Opravdu bych si to chtěla zkusit. Já si to tedy zkouším, dost mne to baví, ale je mi jasné, že tahle panenka prostě patří do malých holčičích ručiček.

Tak si ještě jednou pustím všechny funkce a zabalím panenku pod stromeček a už teď se těším na ta rozzářená dětská očička. U téhle panenky vůbec nečekám jinou reakci. Je to prostě taková ta panenka, u které se radost na tváři objeví u každé holčičky, slečny, ale i její maminky. Panenky, to je prostě sázka na jistotu, panenky milujeme ať je nám jeden rok, nebo devadesát let.

Provoz panenky na 2 AA baterie

Video, jak panenka funguje, si prohlédněte zde: panenka na videu -  Little Love od VTECH

 

 

Pokud si chcete panenku prohlédnout nebo koupit, klikněte zde: panenka Little Love

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: hračky VTECH

 

Interaktivní mluvící křeček hnědý.

 

Dnes bych vám chtěla představit interaktivního mluvícího křečka z eshopu Zaparkorun.cz.

Tohoto křečka jsem vybrala jako dárek pro vnuka, který se učí mluvit.

Je to prima hračka pro děti, ale musím říct, že je fajn i jako zábava pro nás dospělé, třeba na párty. Při posezení s přáteli jsme se křečkem, a tím, jak opakuje bavili docela dlouho. Bavili jsme se tak, až nás od smíchu bolelo břicho.

Interaktivní křeček je hračka, která udělá radost dětem tím, že po nich opakuje slova. Když křeček opakuje slovo, kýve u toho hlavičkou (a tak trochu i celým tělem). Pro děti je to fajn zábava. Hračka si s nimi povídá, a dětem se to líbí.

Líbí se to i mě, jako dospělému – kromě hraní se totiž při používání křečka děti učí mluvit. Učí se správně vyslovovat slova a procvičovat si slovní zásobu.

Spousta dětí má logopedické vady, a musí si doma procvičovat různá slovíčka, která jim doporučil logoped. To děti obvykle moc nebaví. Když ale ta slovíčka říkají hračce, je to pro ně zábava. Děti si procvičují řeč hrou, a vůbec to vlastně neví.

Křeček je roztomilý, má hebkou plyšovou srst, která přímo láká k pohlazení.

Velký je pouhých 15 cm a je lehoučký. Děti ho snadno unesou – i ty nejmenší děti si s křečkem mohou hrát, i když zrovna nemluví.

Pokud nechcete, aby křeček opakoval – stačí ho vypnout, a děti si s ním mohou hrát jako s plyšákem.

Provoz hračky je na 3 AAA baterie (nejsou součástí balení)

Interaktivní mluvící křeček z eshopu Zaparkorun.cz  je prima tip na dárek pro děti, i jako vtipný dárek pro dospělé – třeba pro kolegu v práci.

S křečkem si mohou hrát děti samy, ale můžeme se do hry zapojit i my, dospělí. Třeba při procvičování mluvení a správné výslovnosti dětí. Křeček bude kamarád každého kluka i hočičky. Roztomilý, a vždycky připravený si povídat, a zlepšit všem náladu.

Interaktivní mluvící křeček je přesně taková hračka, která udělá spoustu radosti, a přitom nemusí stát tisíce korun. 

Pokud si chcete křečka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Interaktivní mluvící křeček hnědý

Video, jak  křeček funguje si prohlédněte zde: video Interaktivní křeček mluvící – hnědý

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Zaparkorun.cz

 

Hračky Mikro Trading pro děti všech věkových kategorií

 

Přípravy na vánoce vrcholí. Zdobíme okna a byty, uklízíme, pečeme cukroví, a hlavně nakupujeme dárky.

Já ráda nakupuji dárky pro děti. Hlavně hračky. V tom se vyžívám. Občas nevím, na kterou se soustředit dřív, která by mohla být ta pravá. Věřím, že jste na tom stejně v té záplavě hraček v obchodech.

Proto pro vás teď mám pár tipů na hračky pro děti, které pod stromečkem udělají radost, a nezruinují vám peněženku.. Vybírala jsem tak nějak pro všechny věkové kategorie – pro každého něco.

Všechny hračky jsem vybírala podle mého uvážení a hlavně jsem sledovala reakce vnoučat. Podle toho jsem vybrala hračky, které měly největší úspěch. A co je pro mne důležité – bavily a baví děti tak, že úplně zapomněly na počítač. Z toho mám velkou radost. Protože když je hračka krásná, a ještě podporuje dětskou fantazii a vývoj, tak je to prostě super. Hlavně v dnešní technické době je fajn, když děti na chvíli odejdou od obrazovek mobilů a počítačů a budou si s radostí hrát.

Všechny hračky, které jsem vybrala, jsou od společnosti Mikro Trading. Společnost Mikro Trading patří k nejstabilnějším společnostem na trhu. Hračky od nich mám vyzkoušené. Je pro mne velmi důležité, že hračky Mikro Trading splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty. Jsou tedy pro děti naprosto bezpečné, a zdravotně nezávadné. S těmito hračkami mám jistotu, že děti si hrají naprosto bezpečně. Hračky MikroTrading poznáte podle loga ducha, kterým bývají označeny. Jsou to všechno hračky krásné, rozvíjející dětskou fantazii, kreativitu a motoriku. Tady se ve mně učitelka nezapře. Mám ráda, když hračky děti i něco učí, a rozvíjejí.

A jaké hračky jsem tedy vybrala?

Pro ty nejmenší děti je to autíčko - edukační odrážedlo se světlem a zvuky.

 

Auto je z pevného kvalitního plastu, nosnost má až 25 Kg.

Doporučené je pro děti od 1,5 roku, horní věková hranice stanovena není. Hrát si s autem mohou děti až do předškolního věku.

Žluté autíčko má v přední části modré madlo, za které se děti drží, pod vyklápěcím sedátkem je úložný prostor na kartičky. A to je ta věc, která mne na autíčku nadchla.

Plastové kartičky, na které nalepíte obrázky zvířat. Pomocí kartiček se děti učí poznat zvířátka, ale hlavně abecedu. Plastovou kartičku vloží děti do autíčka, a auto jim velmi zřetelnou a čistou češtinou sdělí, jaké zvíře je na obrázku, a jaké písmeno abecedy tohle zvířátko značí.

Děti se tak naučí zvířata, abecedu, potrénují si motoriku, anebo se na autíčku mohou jen vozit. Pro zpestření před jízdou je v přední části červený klíček – jeho pootočením se ozve zvuk jako při startování. Světla na autíčku blikají.

Tahle hračka je prostě super, a doporučuji ji všem, kdo mají malé děti.

Autíčko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Edukační autíčko – odrážedlo

 

Pro děti školního věku bych vám doporučila sliz od Mikro Trading.

Vyzkoušeli jsme dvě varianty.

Sliz červený se třpytkami, vhodný spíš pro holky, a sliz v hnědé krabičce s hmyzem – ten nadchne hlavně kluky.

Na kartě jsou tři druhy. Já tedy obecně pro tyhle slizové hračky moc nejsem. Když jsem ale viděla to nadšení, s jakým si děti s tím slizem hrály, musím uznat, že má ohromný úspěch.

Na kartě jsou 3 kapsle se slizem.

Tohle překvapení ve formě slizu prostě děti baví. My dospělí tak trochu možná nechápeme proč, ale věřte, že nadšení ze slizu bude opravdu velké a radost upřímná a nefalšovaná.

Sliz není vhodný jako hračka pro děti mladší 3 let, které strkají hračky do pusy. Sliz je hračka, která je levná, a potěší všechny děti školního věku.

Pokud si sliz chcete koupit, klikněte zde: kapsle se slizem 3 ks + doplňky

 

Další hračka, kterou bych vám doporučila, a která u nás má velký úspěch je pták Go Go Bird.

Je to malý, 18 cm velký pták – RC model na baterie a dálkové ovládání.

Létá opravdu jako pták, a protože je malý a lehký, mohou si s ním děti hrát i uvnitř budovy, a v místnostech.

U nás nejvíc kluky bavilo a baví dělat s ptákem triky. Chvilku trvalo, než se s ním naučili létat, ale teď už jim to jde a dost je to baví. Nejvíc je baví, když v paneláku na chodbě klidně přelétnou do dalšího patra a kličkují.

Zkoušeli jsme létat i venku, ale tam je to trochu těžší. Pták je lehoučký, a jakmile fouká vítr, tak to s ním trochu hází, a kluci měli strach, že se jim rozbije. Takže budeme čekat na počasí bez větru.

Vhodný je pro kluky i holky starší 8 let. Prima je možnost dobíjení přes USB.

Pokud si chcete Létajícího ptáka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: 

 

Na závěr jsem si nechala takovou třešničku na dortu. Hračku, do které se zamilují malé i velké holčičky. Je to nádherný Blu Blu delfín.

Blu Blu – je jak naznačuje název světlomodrý delfín. Plyšový, s nádhernýma očima.

 Musím přiznat, že jsem, si delfína pořídila tak trochu i pro svou radost. Když jsem ho viděla, byla to láska na první pohled. Přesně taková hračka, jakou bych si jako malá holka vybrala a byla z ní nadšená – vždyť jsem z ní nadšená i jako velká holka.

Ten delfín je dokonalý. Heboučký, plyšově sametový. Po stisknutí ploutvičky vydává zvuky – delfíní zvuky. Také zvuky spánku, smíchu, zavírá oči. K delfínovi je příslušenství dudlík a rybička – po vložení do pusy začne delfín pusou pohybovat a opět vydává zvuky. Je kouzelný.

Pokud máte malou holčičku, tenhle delfíní kamarád pro ni bude dárkem, který ji opravdu potěší.

Pokud si chcete prohlédnout, jak delfín funguje, klikněte zde: video delfín Blu Blu

 

Pokud si delfína chcete koupit, najdete ho v různých obchodech – dám vám sem odkaz na stránku vyhledávače Zboží, a můžete si zvolit eshop podle vlastních priorit.

Delfína koupíte zde: Delfín Blu Blu

 

Jak sami vidíte, ještě pořád jsou na trhu hračky, které dokáží dostat děti od počítačů.

U nás jsou to hračky od Mikro Trading. Hračky kvalitní, vkusné, bezpečné, a hlavně – děti si s nimi opravdu hrají, hračky podporují dětskou fantazii a kreativitu.

 Všechny hračky jsem poctivě testovala s vnoučaty, přiznám, že delfína si chodím hladit a pouštět i já. Přeji, ať i vaše děti jsou s hračkami Mikro Trading stejně šťastné, jako ty moje děti.

Zkuste proto mezi elektronické hračky, mobily a počítače pod stromeček dětem položit i klasické kvalitní hračky. Budete překvapeni, jakou radost z nich děti budou mít.

Přípravy na vánoce vrcholí. Zdobíme okna a byty, uklízíme, pečeme cukroví, a hlavně nakupujeme dárky.

Já ráda nakupuji dárky pro děti. Hlavně hračky. V tom se vyžívám. Občas nevím, na kterou se soustředit dřív, která by mohla být ta pravá. Věřím, že jste na tom stejně v té záplavě hraček v obchodech.

Proto pro vás teď mám pár tipů na hračky pro děti, které pod stromečkem udělají radost, a nezruinují vám peněženku.. Vybírala jsem tak nějak pro všechny věkové kategorie – pro každého něco.

Všechny hračky jsem vybírala podle mého uvážení a hlavně jsem sledovala reakce vnoučat. Podle toho jsem vybrala hračky, které měly největší úspěch. A co je pro mne důležité – bavily a baví děti tak, že úplně zapomněly na počítač. Z toho mám velkou radost. Protože když je hračka krásná, a ještě podporuje dětskou fantazii a vývoj, tak je to prostě super. Hlavně v dnešní technické době je fajn, když děti na chvíli odejdou od obrazovek mobilů a počítačů a budou si s radostí hrát.

Všechny hračky, které jsem vybrala, jsou od společnosti Mikro Trading. Společnost Mikro Trading patří k nejstabilnějším společnostem na trhu. Hračky od nich mám vyzkoušené. Je pro mne velmi důležité, že hračky Mikro Trading splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty. Jsou tedy pro děti naprosto bezpečné, a zdravotně nezávadné. S těmito hračkami mám jistotu, že děti si hrají naprosto bezpečně. Hračky MikroTrading poznáte podle loga ducha, kterým bývají označeny. Jsou to všechno hračky krásné, rozvíjející dětskou fantazii, kreativitu a motoriku. Tady se ve mně učitelka nezapře. Mám ráda, když hračky děti i něco učí, a rozvíjejí.

A jaké hračky jsem tedy vybrala?

Pro ty nejmenší děti je to autíčko - edukační odrážedlo se světlem a zvuky.

 

Auto je z pevného kvalitního plastu, nosnost má až 25 Kg.

Doporučené je pro děti od 1,5 roku, horní věková hranice stanovena není. Hrát si s autem mohou děti až do předškolního věku.

Žluté autíčko má v přední části modré madlo, za které se děti drží, pod vyklápěcím sedátkem je úložný prostor na kartičky. A to je ta věc, která mne na autíčku nadchla.

Plastové kartičky, na které nalepíte obrázky zvířat. Pomocí kartiček se děti učí poznat zvířátka, ale hlavně abecedu. Plastovou kartičku vloží děti do autíčka, a auto jim velmi zřetelnou a čistou češtinou sdělí, jaké zvíře je na obrázku, a jaké písmeno abecedy tohle zvířátko značí.

Děti se tak naučí zvířata, abecedu, potrénují si motoriku, anebo se na autíčku mohou jen vozit. Pro zpestření před jízdou je v přední části červený klíček – jeho pootočením se ozve zvuk jako při startování. Světla na autíčku blikají.

Tahle hračka je prostě super, a doporučuji ji všem, kdo mají malé děti.

Autíčko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Edukační autíčko – odrážedlo

 

Pro děti školního věku bych vám doporučila sliz od Mikro Trading.

Vyzkoušeli jsme dvě varianty.

Sliz červený se třpytkami, vhodný spíš pro holky, a sliz v hnědé krabičce s hmyzem – ten nadchne hlavně kluky.

Na kartě jsou tři druhy. Já tedy obecně pro tyhle slizové hračky moc nejsem. Když jsem ale viděla to nadšení, s jakým si děti s tím slizem hrály, musím uznat, že má ohromný úspěch.

Na kartě jsou 3 kapsle se slizem.

Tohle překvapení ve formě slizu prostě děti baví. My dospělí tak trochu možná nechápeme proč, ale věřte, že nadšení ze slizu bude opravdu velké a radost upřímná a nefalšovaná.

Sliz není vhodný jako hračka pro děti mladší 3 let, které strkají hračky do pusy. Sliz je hračka, která je levná, a potěší všechny děti školního věku.

Pokud si sliz chcete koupit, klikněte zde: kapsle se slizem 3 ks + doplňky

 

Další hračka, kterou bych vám doporučila, a která u nás má velký úspěch je pták Go Go Bird.

Je to malý, 18 cm velký pták – RC model na baterie a dálkové ovládání.

Létá opravdu jako pták, a protože je malý a lehký, mohou si s ním děti hrát i uvnitř budovy, a v místnostech.

U nás nejvíc kluky bavilo a baví dělat s ptákem triky. Chvilku trvalo, než se s ním naučili létat, ale teď už jim to jde a dost je to baví. Nejvíc je baví, když v paneláku na chodbě klidně přelétnou do dalšího patra a kličkují.

Zkoušeli jsme létat i venku, ale tam je to trochu těžší. Pták je lehoučký, a jakmile fouká vítr, tak to s ním trochu hází, a kluci měli strach, že se jim rozbije. Takže budeme čekat na počasí bez větru.

Vhodný je pro kluky i holky starší 8 let. Prima je možnost dobíjení přes USB.

Pokud si chcete Létajícího ptáka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: 

 

Na závěr jsem si nechala takovou třešničku na dortu. Hračku, do které se zamilují malé i velké holčičky. Je to nádherný Blu Blu delfín.

Blu Blu – je jak naznačuje název světlomodrý delfín. Plyšový, s nádhernýma očima.

 Musím přiznat, že jsem, si delfína pořídila tak trochu i pro svou radost. Když jsem ho viděla, byla to láska na první pohled. Přesně taková hračka, jakou bych si jako malá holka vybrala a byla z ní nadšená – vždyť jsem z ní nadšená i jako velká holka.

Ten delfín je dokonalý. Heboučký, plyšově sametový. Po stisknutí ploutvičky vydává zvuky – delfíní zvuky. Také zvuky spánku, smíchu, zavírá oči. K delfínovi je příslušenství dudlík a rybička – po vložení do pusy začne delfín pusou pohybovat a opět vydává zvuky. Je kouzelný.

Pokud máte malou holčičku, tenhle delfíní kamarád pro ni bude dárkem, který ji opravdu potěší.

Pokud si chcete prohlédnout, jak delfín funguje, klikněte zde: video delfín Blu Blu

 

Pokud si delfína chcete koupit, najdete ho v různých obchodech – dám vám sem odkaz na stránku vyhledávače Zboží, a můžete si zvolit eshop podle vlastních priorit.

Delfína koupíte zde: Delfín Blu Blu

 

Jak sami vidíte, ještě pořád jsou na trhu hračky, které dokáží dostat děti od počítačů.

U nás jsou to hračky od Mikro Trading. Hračky kvalitní, vkusné, bezpečné, a hlavně – děti si s nimi opravdu hrají, hračky podporují dětskou fantazii a kreativitu.

 Všechny hračky jsem poctivě testovala s vnoučaty, přiznám, že delfína si chodím hladit a pouštět i já. Přeji, ať i vaše děti jsou s hračkami Mikro Trading stejně šťastné, jako ty moje děti.

Zkuste proto mezi elektronické hračky, mobily a počítače pod stromeček dětem položit i klasické kvalitní hračky. Budete překvapeni, jakou radost z nich děti budou mít.

 

Hry od společnosti Dino Toys 

Blíží se vánoce a s nimi dávání dárečků. A také vánoční prázdniny.

Děti budou mít dost volna, a je fajn je nějak zabavit. Já nemám ráda, když jsou vnuci celý den u počítače, snažím se je tedy zabavit tak, aby si na počítač ani nevzpomněli.

Mám ráda hraní deskových her. Zabaví se dospělí i děti, čas nám všem uběhne při hře rychle, a co je důležité – všichni se bavíme.

U deskových her je spousta smíchu, ale někdy i trošku bouří emoce. Děti se ve hře učí nejen taktizovat a přemýšlet, ale třeba i prohrávat. To je taky celkem důležité. Vím, o čem mluvím, protože i mne, jako dospělou prohra někdy pěkně naštve.  Vyhrát může jen jeden. 

Důležitý je ale i čas, který aktivně spolu trávíme, a to je výhra pro nás všechny. Být spolu, povídat si a smát se.

Proto bych vám chtěla doporučit hry, které nás s vnuky v poslední době zabavily. Účel téhle recenze není popsat vám dopodrobna pravidla hry, ale víceméně se hrou seznámit, a informovat, že na trhu se objevila hra, která děti opravdu baví.

Proto hry hraji s vnoučaty a sleduji, která je zaujme, a tu vám pak představím. Her je na trhu tolik, že občas nevíme, kterou vybrat – proto je fajn pořídit takovou, která je vyzkoušena dětmi a víme, že je baví.

Vybrala jsem tentokrát hry od společnosti DinoToys. Odborníka na dětské hry a hračky. Máme jich doma už několik a rádi je pořád hrajeme. Jsou chytré a rozvíjí dětskou fantazii a logiku.

První hra, kterou bych vám ráda představila, je hra Nalož Tatru.

Hra je určena pro 2 – 4 hráče od 5 let, a trvá zhruba kolem 30 minut.

Tahle hra kluky zaujala už krabicí, a museli jsme ji okamžitě vyzkoušet. S tatrou si totiž hrají moc rádi – myslím s plastovým autem Tatra. Na písku ji musí mít každý malý kluk, převeze v ní náklad  ( nebo kluci i sami sebe) a  je to auto, které zná každý.

Hra je velmi nápaditě vymyšlena. Hrací deska je tvořena z puzzle dílů, které libovolně složíte do silnice – cesty pro Tatru.  Žetony se surovinami pak umístíme do rohových dílů trati. Dřevo na pilu, kámen do lomu, cihly do cihelny a kanystry ke garážím. Na políčka s domečkem náhodně umístíme žetony se zakázkou, kterou budeme ve hře plnit. Pak si hráč vybere svou Taru a položí ji na start. Hra může začít.

Hra je velmi variabilní, protože okruh si sestavujeme sami. Záleží jen na nás, z kolika dílů okruh bude sestaven, hra tedy záleží i na velikosti okruhu. Pak házíme kostkou a každý hráč posunuje Tatru podle počtu, který si hodil kostkou.

 Pokud se to hráči hodí, může zastavit dřív, ostatní body mu propadnou, musí postoupit ale vždycky minimálně o jedno pole. Pohybujete se po hracím poli libovolným směrem po silnici, cestu si můžete krátit tunelem. Pokud šlápnete na speciální políčko, můžete natankovat kanystrem palivo, pak může díky palivu hodit kostkou ještě jednou. Na dalších políčkách nakládáte suroviny potřebné na stavbu – žetony. Během hry můžete ale mít naložené jen 3 žetony se surovinami. Cílem hry je dovézt materiál na políčko zakázky dřív, než ostatní hráči. Hráči tedy jezdí po silnici, nakládají suroviny a vykládají je v místě zakázky. Za to mají pak body důležité pro vítězství. Je potřeba přemýšlet, co naložíte, a kde budete vykládat, děti se učí myslet, taktizovat a hrát si.

Co je fajn, že během hry nikdo nikoho nevyhazuje, ani neohrožuje. Nejsou tedy žádné slzičky, jako třeba u Člověče, nezlob se. Tahle hra je spíš o logice, taktice a přemýšlení. Hra děti baví, protože si pokaždé připraví jinou trať, pokaždé mají jinou trasu a vždycky plní jinak zakázky. Hra je moc fajn, hlavně asi pro kluky. Zpracování s Tatrami jako figurkami je super nápad a dětem se moc líbí. Hra má srozumitelná pravidla, proto ji v pohodě zvládají hrát i děti předškolního věku.

Hru si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Nalož Tatru

 

Další hra, kterou bych vám chtěla představit je Rychlá 8.

Super na téhle hře je, že ji může hrát klidně i jeden hráč. Využila jsem to několikrát, abych natrénovala hru, a nebyla pořád poslední. Hra je tedy pro 1 až 4 hráče od 7 let. Hra je rychlá, obvykle do 15 minut hry.

Musím tedy přiznat, že tuhle hru hraje s vnukem spíš syn, já jsem prostě pořád druhá, v téhle hře má vnuk nade mnou pořád navrch a je na to náležitě pyšný. Já už tedy méně, ale jak říkám: „Natřu ti to jinde, kamaráde!“

V téhle hře je třeba jako první správně napodobit kombinaci elektronů na kartě zadání,  za to získat body. Kdo má bodů nejvíc, ten vyhraje.

Každý hráč si vezme svou desku hráče a sadu 8 elektronů. Karty se zadáním se zamíchají a doprostřed stolu se položí tolik hromádek s 10 kartami, kolik je hráčů. Karty jsou otočeny vzhůru stranou varianty pro víc hráčů.

Po vydání pokynu k začátku hry hrají všichni hráči najednou. Hrají zároveň a co nejrychleji. Posouvají se elektrony na herní desce tak, abychom napodobili sestavu z karet uprostřed stolu. Vždycky se posouvá jenom jeden elektron po volném poli. Když máme kartu napodobenou, řekneme nahlas Osma! Napodobenou kartu si vezmeme a položíme vedle své desky a tím odkryje další kartu v balíčku. Hra končí, když na stole nejsou další karty ke hře. Každá karta má bodovou hodnotu. Podle počtu bodů pak je vítěz.

Musím říct, že tahle hra, když už se to hráč naučí, je docela rychlá a donutí vás pořádně zapnout mozek.

 Záměrně říkám hráč, a ne děti, protože tahle hra určitě zaujme i teenagery a dospělé – je rychlá a chytrá.

Takže kdykoliv máte náladu hrát, je hra připravena. Hra má spád, je rychlá, takže si ji můžete zahrát kdykoliv –není na ni potřeba moc času. Tedy pro mne ano, pro ostatní hráče je to rychlovka. V téhle hře jde o logické myšlení, představivost, soustředění a rychlost. To je v životě důležité, takže hru opravdu doporučuji i pro starší děti, které bude určitě bavit.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde:Rychlá 8

 

No a pro ty, kteří nejsou rychlí, jako jsem já je tu hra Amytis – visuté zahrady.

Tohle je hra, co mne doslova vtáhla. Neskutečně mne baví.

Hra je vhodná pro 1 až 4 hráče od 8 let. Trvá zhruba 20 minut, takže je to hra, kterou si klidně můžete zahrát každý den – není na ni potřeba moc času.

Hra mne opravdu moc baví. Takže jsem ráda, že je vhodná i pro jednoho hráče. Já bych ji mohla hrát pořád, ostatní chtějí prý někdy i jiné hry.

V téhle hře budujete visuté zahrady pro královnu Amytis. Skládají se kartičky stupňovitých zahrad do tří pater tak, abyste na konci hry měli propojeno co nejvíc stejných symbolů – okrasných jezírek, keřů, nebo květin. Získávání dílků je super, v jejich umisťování má každý hráč naprostou volnost. Každý hráč hraje sám za sebe, nemusí se ohlížet na ostatní. Hráči hrají za body, které pak na konci určí, kdo vyhrál.

Možnost je hrát i v jednom hráči. Pravidla jsou srozumitelně popsaná, pochopíte je okamžitě během hry, když se do dané situace dostanete.

Amytis – visuté zahrady je hra, u které je třeba přemýšlet. Doporučila bych ji asi spíš pro starší děti a pro dospělé. Mne tahle hra opravdu moc baví, takže si u ní odpočívám občas i sama.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Amytis – visuté zahrady.

 

Pokud máte tedy rádi deskové hry, a trávíte rádi čas společnou zábavou s rodinou a přáteli, určitě sáhněte po deskových hrách od DinoToys.

Pro malé hráče doporučuji hru Nalož Tatru, pro starší děti a dospívající hru Rychlá 8, a pro starší děti a dospělé hru Amytis – visuté zahrady.

Hry jsou pro mě chvíle relaxu a odpočinku, při kterém si procvičíme mozek, logické myšlení, taktiku, ale hlavně je nám fajn. Občas je prima vypnout počítač, odložit mobil a hrát si. Zkuste to.

Celý sortiment eshopu DinoToys si prohlédněte zde: eshop MojeDino.cz.

VTECH Dráha s raketovým startem

Když jsem vám v loňském roce sdílela recenzi na jeřáb VTECH pro malé kluky (recenzi najdete zde: VTECH jeřáb), slíbila jsem vám, že jakmile budeme rozšiřovat dráhu a silnice, že vám o tom zase napíšu. Správně jsem totiž předpokládala, že nejen vnuk, ale i tatínek a dědeček budou chtít pro super autíčka co nejvíce silnic a možností pro ježdění.

Ježíšek u nás byl ve znamení různých hraček od VTECH, recenze vám tedy budu přidávat postupně.

Hračky VTECH vybírám už automaticky – mám je vyzkoušené a vím, že jsou kvalitní.

Mám ráda hračky bezpečné a chytré. Takové hračky VTECH jsou. Všechny splňují i ty nejpřísnější atesty bezpečnosti. Materiál i části hraček jsou vyrobeny tak, aby si naši nejmenší mohli hrát vždycky bezpečně. Nehrozí žádné odlomení ani oddělení malých částí. Plasty jsou dostatečně pevné. Přesvědčuji se o tom při každém hraní.

Malý vnuk ještě nemá motoriku úplně rozvinutou – takže neúmyslně s autíčkem někdy spadne, nebo mu vyklouzne z ruky – ještě se mi nestalo, aby se autíčka nějakým způsobem poškodila, nebo polámala. Hračky VTECH vydrží i zacházení malých nezručných dětských tlapek.

Další věc, kterou mám na hračkách VTECH ráda je to, že jsou to hračky chytré – interaktivní. Každá hračka něco umí, a něco u dětí rozvíjí. Autíčka například kromě ježdění a závodění umí i blikat, houkat, a hlavně jsou plná zábavných frází a jednoduchých písniček.

Když děti při hraní poslouchají písničky a říkanky, automaticky si je ukládají do hlaviček – učí se je. To rozvíjí jejich slovní zásobu, hudební cítění a rozvíjí řeč. Hračky VTECH mluví perfektní češtinou, zřetelně a srozumitelně.

A ještě jednu výhodu mají – když nám, dospělým lezou na nervy, mají kouzelné tlačítko vypnutí zvuku.

U nás se zvuk ale moc často nevypíná, takže písničky se učí nejen vnouček, občas se přistihnu, že si třeba v obchodě při nákupu pobrukuji: „Ty davy lidí, tomu se všichni diví, co monster truck umí…“ a další ..

Tentokrát bych vám chtěla představit dráhu. Je to dráha s raketovým startem

Perfektně do sebe zapadající plastové dílky vytvoří raketovou dráhu pro autíčka (a dvě kolečka)

Všechny dráhy VTECH jsou vyrobeny tak, aby šly propojit s dalšími dráhami a silnicemi.

Na dráze jsou zvláštní místečka – takzvané Smartpointy. Na těchto místech se dráha propojí s autíčkem a spustí nějakou říkanku anebo písničku. Každé autíčko na Smartpoint reaguje jinak. Dráha a autíčka se propojí, a komunikují spolu. Děti tohle moc baví, protože hračka s nimi vlastně svým způsobem mluví. Podněcuje to dětskou zvídavost a fantazii.

Když na malého kluka hračka promluví, okamžitě ho to nasměruje k další hře. A nejen malého kluka – reagují na to i ti velcí, dospělí kluci.

VTECH dráhy a autíčka jsou tak super pro hraní si tatínků a dědečků s dětmi. Občas je s úsměvem pozoruji a napadá mě: Jako malí kluci!

Dráha s raketovým startem má uprostřed jednoduchý mechanizmus, který po zmáčknutí raketově vystřelí dvě kolečka. Letí fakt daleko. Našeho Robina moc baví kolečka vystřelovat – jsou dvě, červené a žluté barvy. Kolečka jsou z lehoučkého plastu, takže nikomu neublíží a nic nerozbijí. Letí opravdu daleko. Větší kluci si budou mechanismus mačkat rádi sami, těm malinkým rakeťákům je třeba pomoct.

dráze s raketovým startem je přidáno autíčko závoďák. U nás Ježíšek přinesl k dráze ještě další autíčka, aby jich bylo víc – Robin tahle auta prostě miluje.  Dobře se mu drží v ruce, jsou lehká, krásně jezdí – a hlavně různě blikají a mluví.

Takže k dráze byl přibalený Monster Truck, hasiči a policie. Ať je silnice a dráha využitá.

Nebudu do detailů popisovat každou melodii a říkanku. Autíčka jsou jich opravdu plná – takže jen namátkou vyjmenuji některé. Všechny říkanky a melodie jsou namluveny srozumitelně a zřetelně. Každé autíčko mluví jiným stylem hlasu. Autíčka fungují na 2 AAA baterie (v balení jsou zkušební baterie).

Autíčko Závoďák: „Jsem závodní auťák, musím vždy vyhrávat, první být! Jsem rychlé závodní auto!“ „Jeď rychleji“, „Pokračujme v závodě“, „Vždy když závodím, jsem tak šťastný! Juchů!“, „ Jsem tak rychlý!“, „Líbí se mi závodit na dráze!“, „Závoď se mnou!“ a další…

Autíčko je součástí balení dráhy, zvlášť si ho můžete koupit zde: autíčko Závoďák

 

Monster Truck: „Ty davy lidí, tomu se všichni diví, co Monster Truck umí“ ,  „Já jsem obrovský Monster Truck, snadno předjedu přes všechny překážky“, „Pojď  projedeme se terénem“, „Nezastavím zvládnu to, obří kola držte se, tak do toho“, „Můj motor je zahřátý, můžeme jet“

Monster Truck si prohlédnete, nebo můžete koupit zde: Monster Truck

 

Policie autíčko: „Policejní auto jede, žádný zloděj šanci nemá! Jedu chytit lupiče“ „Dám lupiče do vězení“, „Jsem statečné auto, každý zločin zastavím“, „Dál siréna si houká“ „Když uvidíš lupiče, zavolej 158“ a další

Autíčko Policie si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: autíčko Policie

 

Autíčko Hasiči: „Jedeme hasit, zachraňovat lidi, šup šup šup – velký požár hoří tam“ „Chvátej, hoří“, „Mým úkolem je hasit“ „Pohotovost, pohotovost- když hoří, my hasíme“ „Když hoří, volej 150“ „Ten žebřík na mé střeše je pro záchranu lidí“.

Hasičské autíčko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: autíčko Hasiči

 

Pokud máte doma malého kluka, tahle dráha a autíčka VTECH mu udělají určitě radost. Vnuk si s nimi hraje opravdu moc rád. Autíčka jsou kvalitní, pevná a přitom lehká, mají tvar tak akorát do malé dětské ručičky. Děti baví, že s nimi autíčka komunikují. Například když najednou na Smartpoint na dráze – spustí se fráze, nebo říkanka nastavená na daném místě. Malí kluci se tak rázem stávají hasiči, policisty, závodníky – nebo jinou klukovskou vysněnou profesí.

 My dospělí pak máme radost, že hračka neslouží jen ke hraní, ale že podporuje i dětskou motoriku a rozvoj řeči. Říkanky a písničky, které dětem hraje hračka, jsou pro ně hezčí a zapamatovatelnější, než když je dětem říká někdo dospělý.

Chytré hračky VTECH mám moc ráda. U těchto interaktivních hraček se mi opět potvrdilo, že správná a kvalitní hračka dělá spoustu radosti a děti baví. U nás doma tyhle hračky mají přední místo. Proto se brzy těšte na recenze hraček dalších.

Dráhu si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: VTECH dráha s raketovým startem + autíčko závoďák

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu , klikněte zde: eshop VTECH

Robotime Rokr auto Grand Prix

 

Dnes bych vám chtěla představit stavebnici, která nás doma dost nadchla.

Je to úžasná stavebnice modelu auta. Původně jsem vám chtěla tuhle báječnou stavebnici doporučit jako vánoční dárek. Skládání se nám ale trochu protáhlo, a tak mne napadlo, že tuhle recenzi nechám až na dobu po vánocích – tedy na leden, kdy máme nápady vybrané a blížící se svátek Svatého Valentýna bude fajn příležitostí k obdarování našich mužů a partnerů.

Většina mužů kteréhokoliv věku zůstává v duši stále klukem, který si rád hraje.  Proto tahle stavebnice bude určitě přijata s radostí.

Já jsem tedy vůbec netušila, že se takovéto stavebnice vyrábějí. O to víc mám radost z jejich objevení.

Moc se mi líbí, že stavebnice Robotime jsou propracované do nejmenšího detailu. Většina modelů je plně funkčních – třeba gramofon a hudební skřínka opravdu hraje, projektor promítá. Pokud nechcete mít takovou běžnou věc – klidně můžete vybrat i model pistole, nebo zbraně, kterou měl Terminátor. Po složení tedy máme fajn dekoraci do interiéru, a zároveň plně funkční věc.

 A když si takovou věc postavíme sami, je to o to lepší. Můžeme být na sebe hrdí, kdykoliv se na námi postavenou věc podíváme.

Abych tedy byla přesná, nejsou to stavebnice jen pro muže. I pro kluky najdete stavebnice, co jsou plně funkční – třeba chodící dinosaury na dálkové ovládání s hlasovými a světelnými funkcemi. Typů dinosaurů je několik, tyhle stavebnice zvládnou postavit i šikovní kluci. Můžou si postavit i kuličkovou dráhu, anebo robotický globus s mechanismem. Možností je spousta, je třeba brát jen v úvahu věk a zručnost stavitele.

Na začátek doporučuji tedy nějaký méně složitý model. Jasně, někdo, kdo je zvyklý skládat modely, nebo lego technic a podobné stavebnice, ten může hned skládat jakoukoliv Robotime stavebnici. U nás byl dárek stavebnice pro syna, který ještě takovou modelovou věc nikdy neskládal, takže jsme zvolili nejdřív statický model auta.

Auto Grand Prix krásně vypadá, a protože není robotický, je prima na seznámení se s materiálem a samotným skládáním.

Na skládání není potřeba žádné lepidlo. Všechny dílky do sebe perfektně zapadají.

Předem upozorňuji, že na skládání je potřeba čas. Rozhodně to není tak, že máte za hodinu složený model. Je to opravdu o takovém tom hraní si a přitom precizním skládání.

Občas je třeba smirkovým papírem trošičku začistit, a opatrně vložit dílek tam, kam patří – podle velmi dobře nakresleného návodu.

Občas se stane, že některý dílek praskne. Obzvláště, když je to nějaký malý dílek. To se stalo synovi u jedné části – bylo to ale v místě, kde výrobce předpokládal, že se to může stát, a dílek byl v sadě náhradní.

Jako u každé stavebnice a modelu, je nejdřív potřeba zjistit, jak se materiál, ze kterého skládáme, chová.  To ale přijde tak nějak samo sebou. Jakmile držíte v ruce destičky, ze kterých vyjmete daný dílek, cítíte v prstech materiál.

Stavění vyžaduje spoustu trpělivosti a soustředění. Je to ale i fajn relax.

Při skládání se dostanete tak trošku do jiného světa – svět fantazie a hry. Bylo vidět, že skládání syna opravdu baví. To mne překvapilo a potěšilo. Jako malý kluk byl neposeda, co nevydrží sedět na místě, a zůstalo mu to i v dospělosti. U stavebnice auta bylo vidět, že se soustředí a je spokojený, a čas mu utíkal tak rychle, že ani nevěděl jak.

Jasně, byly chvíle, kdy se všechno nedařilo jak má. Když už po páté dával nějaký dílek na určené místo, a vždycky mu vypadl, ozývaly se od stolu slova, která není radno opakovat. Takových chvil ale bylo málo. Z vlastní zkušenosti doporučuji, pokud taková chvíle nastane – neptejte se „Ono ti to nejde?“ a podobně. V tuto chvíli je lépe se držet stranou.

 Je potřeba si materiál i dílky „osahat“. Je fajn si zkusit, jak se materiál chová, jak ho ohnout, jak začistit otřepek, nebo upravit lehce dílek, který nezapadne úplně přesně. Na některé dílky je fajn mít hodně jemný smirkový papír, nebo je fajn na tohle dolaďování koupit pilníček na nehty – dobře se drží a snadno se s ním pracuje.

Stavebnice je opravdu velmi dobře zpracovaná, je to překvapivé – dílky jsou leckdy maličké, ale přesto i tyhle mini dílky zapadnou tam, kam mají.

Mně se moc líbí to, že nikde nejsou žádné barvy a lepidla. Protože dílky jsou vymyšlené tak, aby do sebe zapadaly, není třeba je někde sušit, nebo dávat pozor, aby se s něčím nepohnulo, nebo aby někde neteklo lepidlo.

Samotné skládání je sice pracné, ale na druhou stranu každý člověk je pyšný, když něco sám vyrobí. Kromě dekorace si tedy okamžitě při pohledu na námi postavenou věc uvědomíme:To jsem dělal(a) já! Ten pohled nám vždycky udělá radost.

Já tedy píšu o tom, že stavebnice je dárek pro muže. Samozřejmě je vhodná i pro ženy, které se nebojí technického skládání.  Já tedy ten typ nejsem. Na nákresy koukám jako na něco z jiného světa. Poskládala bych tedy stavebnici, ale trvalo by mi to strááášně dlouho. I když třeba postavit si robotický Globus by mě asi bavilo.

Pokud máte doma šikovného chlapa, který se nebojí výzvy, tenhle dárek mu udělá radost.

My jsme na seznámení se s typem stavebnice a stavění zvolili jako první model, který je jednodušší.

Neznamená to ale, že je úplně jednoduchý. Nějaká zručnost a trpělivost je samozřejmě potřeba. Model auta jsem zvolila, protože mi připomíná ty nádherné prvorepublikové filmy plné gentlemanů a krásných dam. Budu ho mít vystavený a ráda se na něj dívat.

Model auta je statický – tedy se nepohybuje.

Pokud si vyberete jiný model stavebnice, můžete mít plně funkční modely. Robotické modely stavebnic jsou plně funkční.

Tak trochu přemlouvám syna, aby mi postavil gramofon, nebo kyvadlové hodiny. Moc se mi totiž líbí.

Pokud tedy hledáte tip na super dárek z lásky k Valentýnu, a máte doma hravého muže s duší kluka, nebo zručného modeláře, nebo kutila, tenhle dárek ho určitě potěší.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit model auta ke složení, klikněte zde: Robotime Rokr auto Grand Prix

Robotických stavebnic je opravdu velké množství, a jsou vhodné pro děti i pro dospělé. Stačí vybrat podle věku a zručnosti.

Video ze stavění auta po kliknutí zde: video Robotime Rokr auto Grand Prix

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Bezvastavebnice.cz

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Kontakt

Jana v pohodě jajda69@centrum.cz