Potravinové doplňky stravy

Bio – Kult probiotika

 

 

Dnes bych vám chtěla doporučit doplňky stravy pro lepší trávení, imunitu i pohyb. Jestli mne totiž koronavirová doba něco naučila, je to péče o zdraví. Hlavně v začátcích pandemie jsme najednou všichni zjistili, že onemocnět je snadnější, než by člověk čekal. A také jsme se naučili to, že užívání správných doplňků stravy dokáže tělo posílit, takže nemoc zvládne mnohem lépe, a v tom nejlepším případě se nemoci úplně vyhne. Kdo by chtěl ale být nemocný. Já tedy rozhodně ne, proto jsem už na začátku jara začala hledat doplňky stravy, které mi z léta udělají léto krásné, bez obav z nemocí, a hlavně se správně fungujícím tělem. Chci si totiž léto a dovolenou užít na plný plyn. Zdravá a svěží.

Je mi jasné, že i když se snažíme jíst zdravě, v létě jíme ovoce a zeleniny víc, než jindy, často její přísun není dostatečný. Hlavně pokud jsme aktivní a sportujeme, tělo má větší spotřebu všech prospěšných látek.  Dávno už mi není dvacet, a tělo prostě někdy potřebuje pomoct. Proto jsem hledala,ty správné doplňky stravy, abych měla léto jak má být. Samozřejmě i další roční období, to jen že zrovna máme čas dovolených, mluvím jen o létě, doplňky obzvláště ty s probiotiky je fajn užívat dlouhodoběji.

Protože mne občas zlobí trávení, a ze zkušeností vím, že zdraví začíná ve střevech, hledala jsem pro sebe hlavně vhodná probiotika. Ráda si totiž občas zahřeším grilovanými jídly, nebo zmrzlinou, a střeva se pak trochu brání. Pak jsou probiotika skvělý pomocník. Je lépe udržovat si střeva zdravá, a nemuset pak hledat rychle záchod, nebo shánět léky na průjem a bolest břicha. Tyhle věci zažívat nechci, proto jsou pro mne probiotika důležitá. Pokud se chystáte do ciziny, tam bych probiotika doporučila rozhodně užívat. Všichni to známe- stačí voda v cizí zemi a může být rázem dovolená strávená na záchodě. I po léčbě antibiotiky jsou probiotika velmi důležitá, aby naše trávení probíhalo přesně tak, jak má.

Hledala jsem podle recenzí a našla jsem probiotika oceňovaná spoustou cen a hlavně se spoustou kladných recenzí.

Jsou to probiotika Bio–Kult.

Na stránkách bio-kult.cz jsem našla tolik zajímavých produktů, že jsem nevěděla, které vybrat dřív.

Vyzkoušela jsem jich tedy hned několik.

Protože bych je neotestovala důkladně sama, testovala se mnou celá rodina. Hned na úvod musím říct, že se všichni cítíme po celou dobu užívání skvěle, a nikdo z nás neonemocněl střevními, ani jinými potížemi.

Představím vám tedy některé ze skvělých Bio-Kult produktů. Produkty, které vám s klidným svědomím mohu doporučit, a které já sama budu užívat i nadále, protože mi jednoduše opravdu vyhovují.

Produkty vám popíšu jen ve zkratce, a ke každému vám dám i odkaz na stránku, abyste si o něm mohli přečíst úplné informace.

Nejdřív jsem vyzkoušela Bio-Kult trávicí ústrojí – 14 probiotických kmenů

Jak už jsem na začátku zmínila, trpím na trávicí problémy. Často se mi stává, že mne střeva zlobí, i když neudělám trávicí chybu. Je to můj letitý a vleklý problém, který dost omezuje. Musím s ním totiž neustále počítat. Proto jsem začala s tímto produktem, který mne zaujal nejvíc. V začátku jsem užívala dvě tablety denně, po týdnu už jen jednu tabletu. Celý měsíc užívání jsem neměla ani jednou žádný problém. Žádná bolest, žádné křeče, žádné dobíhání na záchod. Už to samotné je pro mne výhra.

 • Originální více-kmenový výrobek obsahující 14 patentově chráněných probiotických kmenů
 • Pro každodenní užívání, při užívání antibiotik, při cestování apod.
 • Množství probiotik: 2 mld CFU/kapsli (na konci expirace)
 • Dávkování: 1-2 kapsle 1-2krát denně
 • Ke každému nákupu blistr Bio-Kult (jiný druh) +sáček Vitamín C

Pokud si chcete přípravek prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde:  Bio-Kult trávicí ústrojí – 14 probiotických kmenů

 

Po měsíci jsem přešla na Bio-Kult S.Boulardii.

Tenhle probiotický doplněk stravy je určen nejen pro správnou funkci střev – je určen k dlouhodobému užívání (to mi vyhovuje, vím, že ho mohu užívat, jak dlouho budu potřebovat). Navíc je obohacen o vitamín D3, a patentovanou prebiotickou směs Preplex. Posílit imunitu potřebuje určitě každý z nás. Já jsem hlavně ráda, že vím, že tato probiotika mohu užívat opravdu dlouhodobě, a zaberou i když si je vezmu sebou na cesty (na cestování je velmi vhodné tento doplněk mít sebou). Dávkování je 1-2 kapsle 1-2 x denně. Opravdu si tedy velmi snadno mohu řídit dávkování podle potřeby – pokud někam vycestuji, vezmu si vyšší dávku, na udržovací pohodu střev mi v pohodě stačí jedna kapsle denně. Navíc nemusím hlídat užívání vitamínu D-důležitého pro imunitu.

 • Specifický a klinicky prověřený kmen Saccharomyces Boulardi CNCM-3799 od firmy ADM
 • Určen k dlouhodobému užívání
 • Obsahuje vitamín D3
 • Obsahuje patentovanou prebiotickou směs Preplex®
 • Dávkování 1-2 kapsle 1-2x denně
 • Ke každému nákupu blistr Bio-Kult (jiný druh) +sáček Vitamín C

Pokud si chcete tato probiotika s podporou imunity prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: na Bio-Kult S.Boulardii- nejen na cesty

 

Dcera zkoušela přípravek Bio-Kult Migréa.

Všichni, kdo mají děti, vědí, jak je někdy těžké a náročné o prázdninách zvládnout mimoškolní provoz domácnosti. Zařídit hlídání dětí, pokud musíme chodit do práce, a k tomu chod domácnosti, vaření, uklízení, nakupování,praní. O dovolené pak vymyslet na každý den program, obstarat jídlo, zábavu a zvládat stres, když děti nemají svůj den a jsou protivné. Na konci takového dne pak sedíme naprosto bez energie a přemýšlíme, jestli nebudeme z dovolené zničení víc, než z chození do práce.

 Pro lepší zvládání stresu a únavy je fajn doplňovat hořčík a vitamín B6. Tělo pak stres a napětí lépe zvládá, a únava je mnohem menší. Ať už sportujeme, nebo krotíme děti, hořčík s vitamínem B6 nás naladí do pohody. A když jsou tihle dva „odbourávači stresu a napětí“ kombinováni s probiotiky, vznikne produkt, který je prostě unikátní a pro naše tělo i mozek dokonalý. Opravdu se nedivím, že tenhle doplněk stravy získal spoustu ocenění, mezi nimi i nejlepší produkt roku 2019.

Dcera si ho nemůže vynachválit. Už k jeho užívání strhla i kamarádky, a já ho určitě taky sama vyzkouším, protože vidím, že funguje. Dcera si pochvaluje, že není tak unavená a podrážděná, a nebolí ji večer hlava. Já musím potvrdit, že je vidět pořád s úsměvem, takže nálada je opravdu skvěle letní, a dovolenou si všichni užívají. Hořčík a vitamín B6 pomohou s únavou a náladou, probiotika zajistí lepší imunitu, a jistotu, že vás nebude bolet břicho.

Hořčík má na některé lidi lehce projímavý účinek, což v přípravku s probiotiky nehrozí. S těmito vitamíny nám to i lépe myslí. Takže fakt super věcička.

 • Více-kmenový přípravek obsahující 14 kmenů, vitamín B6 a magnézium, které přispívají k normální funkci nervového systému a pomáhající snižovat únavu a vyčerpání
 • Vhodné pro každodenní užívání, na cesty, při užívání antibiotik
 • Množství probiotik: 2 mld CFU/kapsli (i na konci expirace)
 • Dávkování: 1-2 kapsle denně s jídlem
 • Ke každému nákupu blistr Bio-Kult (jiný druh) +sáček Vitamín C

 

Pokud si chcete přípravek prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: 

 

Pro nás ženy jsou vhodné doplňky stravy Bio-Kult Candéa a Bio-Kult Pro-Cyan Močové ústrojí.

Vždycky jsem si myslela, že záněty močových cest a vaginální infekce ženy postihují hlavně v zimě. Není to tak. V létě spousta žen má problém hlavně po koupání se v rybnících, koupalištích, a některé mají problém i z koupání v moři.

Proto je doporučeno užívat doplňky stravy, které pomáhají zbavit se nepříjemných pocitů svědění a pálení, u zánětu močového měchýře i bolestivých pocitů v podbřišku.

Bio-Kult pro Cyan je s brusinkami – kdo trpí na potíže močových cest ví, že brusinky pomáhají.

 • 2 speciálně vybrané patentově chráněné kmeny živých kultur, extrakt z klikvy - kanadských brusinek a vitamín A
 • Obsah extraktu z kanadských brusinek v jednom balení výrobku je ekvivalentem 380 g čerstvých brusinek !
 • Vit. A přispívá k normální funkci imunitního systému a udržování sliznice (tedy i sliznice močového ústrojí)
 • Množství probiotik: 1 mld CFU/denní dávka (na konci expirace)
 • Dávkování: 1 kapsle dvakrát denně

Pokud si chcete tento přípravek prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Bio-Kult Pro-Cyan Močové ústrojí

 

Pokud vás trápí kvasinková infekce po koupání, vyzkoušejte přípravek Candéa – pro ženy – intim flóra.

 Je účinný. Zkoušeno dcerou a jejími kamarádkami, po týdenním koupání v přírodním rybníce všechny v pohodě. Žádné potíže, žádné svědění, žádné pálení.

 • 7 patentově chráněných kmenů živých kultur
 • S extraktem z česneku a grapefruitových semínek
 • Množství probiotik: 1 mld CFU/kapsli (na konci expirace)
 • Dávkování: 2 kapsle denně

Pokud si chcete produkt prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Bio-Kult Candéa

 

Aby nebylo synovi líto, že nic nezkoušel a netestoval, dostali s dědou Lipozomální Vitamín C.

O prospěšnosti C vitamínu není třeba se moc rozepisovat. Je prostě nutný, pokud chceme být zdraví. Kromě všech nám známých účinků je v létě fajn i po větším výdeji energie, jako je jízda na paddleboardu, cyklistika, a další sporty. Pomáhá, i pokud to přeženete s pitím – některé večírky jsou báječné,ale končí ráno bolestí hlavy. Na kocovinu je C vitamín jedinečný.

Lipozomální vitamín C podporuje tvorbu kolagenu, zahání únavu, posiluje imunitu. Fajn je i forma užívání – můžete vypít přímo ze sáčku, nebo si přidat do nápojů, nebo i do jogurtu, kaše, nebo jídla.

 • Lipozomální technologie výroby vitamínu C
 • Podporuje tvorbu kolagenu
 • Každodenní ranní péče o váš vzhled
 • Pokročilá forma podpory imunity
 • Podpora v boji s únavou a vyčerpáním
 • Užívejte denně nebo pokud začnete pociťovat únavu

Pokud si chcete tenhle super tekutý vitamín C prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Lipozomální vitamín C ZOOKI 1000 mg

 

A nakonec zlatá tečka – kolagenový přípravek Zooki 5000 mg.

O kolagenu už v dnešní době asi není třeba příliš mluvit. Víme, že je potřeba. Kdo sportuje, ten ví, jak bolí klouby.

Bolavé klouby se nám připomínají i s přibývajícím věkem. Stačí jít do schodů. Jako malá holka jsem do schodů do 5 patra běhala v pohodě a brala schody po dvou, teď už ve třetím patře cítím v kolenou takovou bolest, že mám chuť si sednout a dál nechodit. Naše tělo prostě od určitého věku kolagen neprodukuje a je třeba mu ho dodávat, abychom si stárnutí kloubů zpomalili.

Nám ženám se určitě líbí i to, že díky kolagenu máme pružnější pleť (kdo by chtěl být vrásčitý). Kolagen zpevní vlasy, které se díky němu nelámou, netřepí a krásně se lesknou. Také nehty jsou pevnější, nelámou se a hlavně se nám nedělají záděry kolem nehtů.

Kolagen je prostě kamarád, který je tak trošku elixírem mládí. Sice stárnutí nezastaví, ale docela dost ho dokáže přibrzdit.

Tenhle kolagen od Bio-Kultu je mořský kolagen.

 Nebudu tady vypisovat, co všechno kolagen dokáže, o tom se snadno můžete přesvědčit při jeho užívání (já už zase vyběhnu bez bolesti v kolenou pět pater-i když už jen po jednom schodu a ne po dvou jako kdysi).

Složení a účinky najdete na stránce. Jen bych chtěla upozornit na fajn formu užívání – buď přímo ze sáčku, nebo můžete přidávat do jídla - jogurty a kaše s ovocem jsou k tomu v létě ideální. 

Hlavně forma užívání - sáček s tekutým kolagenem připraveným k okamžitému použití kdykoliv a kdekoliv, mi ohromně vyhovuje.

 • Moderní doplněk pro krásu
 • Podporuje kolagen v kůži
 • Podporuje funkci svalstva
 • Podporuje zdraví a celkovou pohodu
 • Klouby, chrupavky a šlachy
 • Podporuje silné a zdravé kosti

Pokud si chcete tento super kolagen prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Collagen Zooki 5000 mg

 

Na závěr by to chtělo nějaké shrnutí. Přípravky Bio-Kult jsme zkoušeli jako rodina. Testovali jsme je poctivě dva měsíce každý den. Jaký je výsledek? Jsme zdraví, v pohodě, je nám fajn, žádný stres a žádné bolavé nohy. Já jsem šťastná a spokojená, protože mne nebolí břicho – to je mnohem víc, než jsem čekala.  Za to jsem opravdu vděčná. Hledala jsem probiotika, která mi uleví od potíží, a našla jsem spoustu produktů vhodných pro celou rodinu.

Je fajn vidět, když jsou vaši blízcí spokojení a šťastní. A je fajn vědět, že cesta ke zdraví může být shrnuta do dvou slov : Bio-Kult.

 

Tekutý kolagen

Občas když ráno vstávám, mám pocit, že je mi asi 106 let. Mám ráno ztuhlé klouby, takže mi trvá se rozhýbat – už z postele neskáču na první zazvonění budíku, jako dřív. No a když jsem viděla v zrcadle, jak mi povoluje kůže, tvoří se celulitida a začínají i padat vlasy víc, než dřív, řekla jsem si, že je nejvyšší čas s tím něco dělat. A protože staré české přísloví říká, že „Kdo hledá, najde…i já jsem začala hledat přípravek, který mi pomůže. A našla jsem EkoMedica tekutý kolagen. Je to výborný mořský kolagen, doplněný o kyselinu hyaluronovou, hořčík a vitamín C – tedy vše důležité, co naše tělo potřebuje.

Co je kolagen?

Cituji: Kolagen - základní stavební vazební tkáň

Kolagen je základem pojivové tkáně. Jako hlavní protein spolu s elastinem a kyselinou hyaluronovou odpovídá za zvlhčení pokožky, elasticitu a napětí. S věkem je však kůže ochablejší a ztrácí pružnost a klouby a páteř jsou více zranitelné. To je způsobeno skutečností, že naše kůže po 26 roce života produkuje méně a méně kolagenu. Později, v důsledku přirozeného životního stylu, nemocí a vysoké fyzické aktivity,  kolagen z těla rychle mizí. Kolagen je oblíbenou složkou v kosmetických výrobcích. Díky svým vlastnostem se kolagen velmi často vyskytuje v kosmetických přípravcích určených pro péči o tělo a krémy proti vráskám. Má silné hydratační vlastnosti, proto je velmi oblíbený u žen. Kolagen také našel svou aplikaci v plastické chirurgii jako přírodní plnidlo vrásek.

V současné době je kolagen dostupný v mnoha formách a má velkou popularitu. Výsledky potvrzují, že kolagen je nejúčinnější v tekuté formě. Pravidelný příjem pomáhá zpomalit proces stárnutí pokožky. Tekutý kolagen je velmi dobře absorbován lidským tělem, což podporuje správné doplnění. Už po 6 až 12 hodinách po požití se množství kolagenu v těle výrazně zvětšuje. Je však důležité zahájit proces doplňování nedostatku kolagenu co nejdříve. Můžete tak dosáhnout uspokojivých výsledků ve velmi krátkém čase.

EkoMedica Kolagen je přírodní potravinový přípravek ve formě kolagenu na pití. Má vliv jak na  krásu, tak pro zdraví. Pravidelné používání vám umožní vychutnat si hladkou, zvlhčenou,  pokožku na obličeji bez známky stárnutí. Sníží ztrátu vlasů a zlepší stav vašich nehtů. Kůže na těle se stává pevnějším a stopy celulitídy budou méně viditelné. Nicméně to není vše. Kromě toho, užívání kolagenu, který je přirozeným stavebním prvkem, způsobí, že revmatické bolesti v kloubech nebo páteři se každým dnem stanou méně obtížnými.

EkoMedica  Kolagen obohacený receptorem antioxidantů umožňuje pokožce udržovat pevnost a pružnost, chrání ji před raným stárnutím a přispívá k udržování zdravých vlasů a nehtů. Přírodní kolagen zajišťuje optimální fungování kloubní chrupavky a kostí. Je to skvělé řešení pro lidi, kteří chtějí zůstat zdraví a vypadat mladí….

 

A tak jsem se rozhodla tenhle tekutý zázrak vyzkoušet. Jsem trochu skeptik, a k potravinovým doplňkům přistupuji trochu s nedůvěrou. A tak abych při otestování byla objektivnější a otestování bylo lepší, zapojila jsem i maminku (72 let) .

Testovaly jsme výrobek Kolagen 500 ml, od společnosti EkoMedica, koupeno na www.herbarna.cz.

Jedná se o doplněk stravy a užívá se 2x denně 15 ml ráno a odpoledne po jídle. Není doporučováno dávku překračovat. Výrobek také není vhodný pro děti do 3 let.

S chutí jsme se pustily do testování.

 Mě teda chuť výrobku moc neučarovala, první, co mi blesklo hlavou bylo: no fuj..,ale maminka mi vysvětlila )podobně jako když jsem byla malá a odmítala rybí tuk), že je to lék, a ne cukrovinka, tak jsem tedy vytrvala a užíváme obě pravidelně. Po pár dnech už mi chuť nevadí, zvykla jsem si.

První týden jsem příliš změn nepociťovala, ani maminka ne.

Už druhý týden ale jsem měla lepší pocit při vstávání, neměla jsem pocit ztuhlých kloubů na rukách a nohou, maminka zatím ještě na kloubech změny nepociťovala, ale vzhledem k věku je to asi přirozené.

Třetí týden už změny pociťujeme obě – mně se lépe vstává, neodlamují se mi nehty ( předtím stačilo zavadit o zip na mikině a měla jsem nehty olámané), taky mám pocit, že  mi tolik nepadají vlasy.

Maminka si pochvaluje, že ji přestávají bolet kolena, že je to pravda poznávám, protože mast na bolest kloubů leží na polici nepoužitá.

Čtvrtý týden testování máme obě pocit, že naše pokožka je pružnější, neolamují se nám nehty, a obě máme mnohem lepší pocit z toho, že nás nebolí klouby.

Já mám klouby trochu uvolněné, protože jsem dřív dost sportovala, takže jsem si je dost často „prokřupávala“ na rukách, dost často se ozvalo křupnutí i v kotníku při došlápnutí – i tohle se dost zmírnilo. Tekutý kolagen by měl díky obsahu vitamínu C a Hořčíku i zmírnit pocit únavy, a zklidnit napětí – já jsem v létě v pohodě, jsem letní člověk, takže únava je minimální i bez přípravku, maminka si ale pochvaluje, že se cítí lépe.

 

Takže po prvotní nedůvěře a skepticismu uznávám, že na potravinových doplňcích něco je, pokud si vyberete správně ten, který vám bude vyhovovat. Já jsem opravdu ráda, že jsem zvolila právě tenhle tekutý kolagen EkoMedica (koupen na herbarna.cz .)

Pokud máte problémy s klouby, nebo máte špatný pocit ze ztráty elasticity pokožky, chcete zmírnit alespoň trochu celulitidu a lámání nehtů, určitě vyzkoušejte Tekutý kolagen. U nás doma se osvědčil mě, i mamince, a budeme ho určitě doporučovat i svým známým a rodině. Oproti některým předraženým kolagenovým přípravkům v tabletách máme obě s maminkou po užívání tekutého kolagenu mnohem lepší pocit, a je nám lépe.

Tekutý kolegen koupíte po kliknutí zde: Tekutý kolagen s kyselinou hyaluronovou,hořčíkem a vit. C

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout zde: herbarna.cz

Kitl Smrkáček BIO

Mám moc ráda výrobky firmy Kitl. Jsou chuťově velmi dobré, a jsou v BIO kvalitě.

Hlavně mám ráda výrobky, ve kterých nemusím hledat, kolik mají „éček“ a přídavných látek, jestli jsou vhodné pro děti, nebo pro dospělé. U výrobků Kitl vím, že tam nenajdu žádná šílená barviva ani éčka – najdu přírodní kvalitu.

U výrobku Smrkáček BIO jsem se musela pousmát – domnívala jsem se, že název je odvozen od slova smrkat, ale hlavní význam názvu je podle složení, a to mladých výhonků ze smrku. Vtipně je tak v názvu použito určení výrobku i jeho složení.

O tom, že mladé výhonky smrku jsou léčivé, jsem věděla, jen jsem na to trochu pozapomněla. Protože můj děda byl hajný, produkty z lesa byly u babičky a dědy vidět prakticky všude. Babička sbírala a sušila různé bylinky a vyráběla si doma sirupy a med z bylinek sama. Pamatuji se, že když začaly na smrcích vyrážet mladé výhonky, babička je chodila otrhávat a prosypané cukrem je měla ve velké sklenici za oknem. Postupně se v láhvi tvořil sirup, který jsme pak dostávali jako lék, když jsme byli nachlazení. Anebo preventivně, když bylo venku hodně sychravo. V dnešní době jsou pro nás výhonky smrků obtížně dostupné, jsem proto moc ráda, že se našel výrobce, který vyrábí léčivý sirup podle starých osvědčených receptů a tradic. Nemusíme tak chodit do lesa, ani nakládat sklenice s výhonky, stačí si objednat na internetu, nebo koupit v lékárně sirup Smrkáček, a máte plnou lahvičku zdraví doma.

Podzim je náročný obzvláště pro děti. Všichni známe situaci, kdy odvedeme do školy nebo školky zdravé dítě, a během pár dní ho máme doma zpět nemocné. Podzim je zkrátka „ideální“ pro nejrůznější nachlazení, kašle a rýmy.

A právě v tomto období je sirup Smrkáček velmi užitečný. Kitl Smrkáček BIO má jednoduché složení.

Obsahuje pouze 3 složky:

 • smrkové výhonky, které jsou v BIO kvalitě
 • třtinový cukr (rovněž BIO)
 • vitamín C

 

Zjistila jsem, že v loňském roce dokonce vyhlásila Potravinářská komora ČR Kitl Smrkáček BIO za nejlepší inovativní potravinářský výrobek.

Jak se Smrkáček užívá:

Děti od 1 do 3 let 2 čajové lžičky denně. Děti od 4 do 6 let 4 čajové lžičky denně. Děti nad 7 let a dospělí pak 5 lžiček denně. Můžete si ho dát jen tak na lžičku a zapít a nebo si s ním můžete osladit vlažný čaj.

A jako bonus, je pro nemocné a tak trochu unuděné děti na láhvi přidaná i pohádka o skřítkovi .

A jak piji Smrkáček nejraději já sama? Recept níže-

Lipový čaj se Smrkáčkem

Ingredience:

·        2 lžičky lipového květu

·        250 ml horké vody

                  lžička medu

                1 lžička Smrkáčku

Postup:

Dvě lžičky lipového květu spaříme horkou vodou a necháme 10 minut louhovat. Potom slijeme a necháme zchladit na pokojovou teplotu. Do lipového čaje přidáme lžičku medu a lžičku sirupu Smrkáček.

Pokud máte rádi bylinkové čaje, jako lipový, nebo heřmánkový, nebo jakýkoliv jiný, který Vám chutná, můžete si je ochutit a přisladit právě sirupem Smrkáček.

Pokud se tedy chcete vyhnout podzimnímu nachlazení, nebo už máte rýmu a chcete se jí zbavit, určitě vyzkoušejte sirup Kitl Smrkáček BIO.

V každé lahvi najdete 250 ml zdraví.

Ajurvédská medicína- Zdraví ze Srí Lanky

Zima je letos dlouhá a nepřívětivá, já sama mám většinou v zimě problém s nedostatkem energie,a taky mi hodně chybí sluníčko. Proto jsem se většinou cítila unavená, bez nálady, už od vánoc jsme obtížně „chytala dech“ na všechny každodenní úkoly, do ničeho se mi nechtělo,a vyústěním téhle únavy většinou byla chřipka.  A protože momentálně začalo chřipkové období, chci se s vámi podělit o zkušenost.

Letos se mi totiž chřipka zatím vyhnula, neměla jsem ještě ani rýmu, a energie mám v rámci možností také celkem dost. Prostě se cítím opravdu v pohodě.  Dostala jsem totiž možnost vyzkoušet přírodní produkty  ze stránky www.zdravizesrilanky.cz.

Produkty na této stránce jsou všechny přírodní, a vycházejí z principu Ajurvédy. Tady si nehodlám vymýšlet, co to je- rovnou vám napíši srozumitelnou definici.

ÁJURVÉDA je nejstarší lidstvu známá nauka o zdraví, léčení, prevenci nemocí a dlouhém životě. Ájurvéda je považována za „matku" všech léčebných systémů. Nejdokonaleji propracovaný systém medicíny, který důsledně vnímá člověka v jeho komplexnosti a jako zcela jedinečnou individualitu, jež je ovlivňována vnitřními i vnějšími vlivy.

Název ájurvéda je složen ze dvou sanskrtských slov Ájur = život a Véda = věda či nauka, neboli VĚDA O ŽIVOTĚ - NAUKA ŽIVOTA.

Cílem Ájurvédy je harmonie - zdraví, které je naší základní přirozeností. Veškeré nemoci a poruchy, ať fyzické, či psychické jsou důsledkem určitého porušení nám původně zakódované rovnováhy. Když nalezneme důvod nerovnovážného stavu, můžeme obnovit přirozený rovnovážný stav tj. zdraví. Ájurvéda tak hledá a nachází mnohdy skryté příčiny, které se až v konečném důsledku projevují formou zdravotních potíží. Nesoustřeďuje se pouze na odstranění toho kterého již vzniklého problému, ale na pravou příčinu jeho vzniku, a tím i na vyloučení možnosti jeho opakování.

 

Jste zvědaví, jaké produkty jsem otestovala a recenzovala?

 

Swastha Thripala 60 tablet:

Obsahuje sušené ovoce Aralu, Bulu a Nelli. Přispívá ke správnému trávení, absorpce a odstraňování odpadu. Reguluje metabolický systém těla, pomůže tedy při snižování nadváhy a obezity, stresu souvisejícím s poruchou žaludečních problémů.

Indikace: střevní nesrovnalosti (zácpa, špatné trávení),nadýmání, překyselení žaludku,nedostatek odolnosti proti nemocem.

Užívání 1-2 tablety dvakrát denně podle potřeby.

Jak všichni víme, zdraví začíná ve střevech. Mít zdravé trávení je fajn, pokud netrpíme bolestmi břicha, je nám mnohem lépe, máme lepší náladu a hlavně jsme odolnější vůči všem infekcím v okolí. Sama jsem vyzkoušela opravdu poctivě – trpím právě často na bolesti břicha v souvislosti se špatným trávením, a nejsou to právě příjemné pocity. K úlevě došlo už po několika dnech. Po cca týdnu užívání je mi mnohem lépe a trávicí problémy prakticky nemám.

Přípravek koupíte po kliknutí zde: Swasttha Thripala

 

Swastha Amurtha

Jedná se o rozpustný nápoj, který čistí a detoxikuje organizmus, zvyšuje imunitu, podporuje trávení, redukuje bolest kloubů a snižuje zátěž očí. Denní dávka tohoto nápoje pomáhá udržovat vaše tělo zdravé a svěží.
Přípravek Swastha Amurtha také pomáhá při pocitu pálení v chodidlech nohou, chvějícím se pocitům očí a pocitu pálení těla, nepohodlí spojené s močovým systémem, nadměrným pocením a souvisejícím zápachem těla, bolesti kloubů, jako jsou bolesti kolen a bolesti kotníku a podobně.

Balení jeden sáček 4 g 

Koupíte po kliknutí zde: Swastha Amurtha

 

více informací zde: Swastha Amurtha

 

Další je Ajurvédská bylinná zubní pasta Sudantha.

Mám dlouhodobě problémy se zvýšenou kazivostí a citlivostí zubů, také dásně mám citlivé – prostě po dětech jsem začala mít potíže, které mi vůbec nejsou příjemné, u zubaře jsem mnohem častěji, než bych si přála, takže i tady jsem zkusila sílu přírody a bylinek staletími ověřenými. Po měsíci čištění mám mnohem lepší pocit v ústech, krev se po čištění vůbec neobjevuje a citlivost zubů je mnohem lepší- už si v klidu můžu dát i horký čaj, nebo zmrzlinu a netrpím jako dřív. Občas jsou zuby citlivější při sladkém,ale je mi jasné, že po měsíci nemůžu chtít zázrak, jsem naprosto spokojená s výsledky čištění touto zubní pastou.. U téhle zubní pasty ráda zůstanu.

Více o této zubní pastě si přečtěte zde: bylinná zubní pasta Sudantha

 

a jako třešnička na dortu je tu

Samahan SP balzám

Samahan balzám obsahuje speciálně vybrané výtažky z aromatických olejů a bylinných extraktů. Díky své konzistenci se snadno nanáší na postižená místa a přináší okamžitou úlevu od bolesti. Balzám je vhodný k aplikaci při nachlazení, místa postižená křečí, pohmožděniny, bolavé klouby nebo bolesti hlavy a masáže.

Složení: Bazalka, Alpiniagalanga, Oslizák líbezný, Gynandropsisgynandra, Vitenegundo, Caesalpiniabonduc, vonné oleje z libavky, eukalyptu, kafru, Citronely, máty, hřebíčeku, černého pepře a borovice.

Použití: Vnější aplikace, nanesením nebo vmasírováním na postižená místa. Vyvarujte se kontaktu s očima. Při rýmě vhodné k inhalaci po přidání do vroucí vody.

Je opravdu báječný – na namožené klouby a svaly, úleva je rychlá. Syn i manžel mají z práce často svaly namožené, nebo oteklé klouby – hlavně na rukách je úleva znát, moc si tenhle balzám pochvalují. Bezva je i na modřiny- k hojení dochází rychleji a bolest není tak znatelná. Také jsem zkusila synovi namazat čelo při rýmě, a lépe se mu dýchalo (já naštěstí letos díky Swastha Triphala Aa Swastha Amurtha rýmu nemám, na sobě jsem tedy nemohla zkusit).

Je to prostě malý kelímek plný přírody, který uleví díky přírodním olejům a bylinným extraktům.

Balzám koupíte po kliknutí zde: Samahan SP balm

 

Pokud se tedy po zimě cítíte unavení, ať už z nedostatku sluníčka, nebo špatného počasí – zkuste využít sílu přírody. Já jsem vyzkoušela a po měsíci pravidelného užívání se cítím fajn, žádná nemoc, únava jen taková ta „normální“, popracovní. Příroda je leckdy mocná čarodějka, a stojí za to vyzkoušet staletími a tradicemi vyzkoušené ozdravné postupy.

Více o Ajurvédské medicíně a přípravcích si přečtěte na www.zdravizesrilanky.cz.

 

 

GS Laktobacily Forte 21 a GS Vitamín C se šípky 1000

Dnes bych vám chtěla představit dva produkty, které jsem si velmi oblíbila. Hlavně teď, v době nadcházející takzvané jarní únavy jsou opravdu velmi prospěšné.

Jsou to GS Laktobacily Forte 21 a GS Vitamín C se šípky 1000.

Na GS laktobacily Forte 21 jsem byla obzvláště zvědavá. Většina lékařů říká – zdraví začíná ve střevech. A je to pravda. Ve střevech se totiž vstřebává většina tělu prospěšných látek,živin, vitamínů a minerálů. GS Laktobacily Forte 21 obsahují 9 velmi odolných kmenů laktobacilů a bifidobakterií.Prebiotikum (inulin) z čekanky a selen pro podporu imunity.

Snad každý z nás zažil zažívací problémy (nadýmání, křeče v břiše, průjem, zácpa). A právě těmto problémům zamezí užívání laktobacilů (bakterie mléčného kvašení.). Dnešní doba zažívání příliš nepřeje – často se nestravujeme tak, jak bychom měli, užíváme spoustu léků, jíme jídla s vysokým obsahem cukrů, a ve spoustě potravin jsou konzervační látky, která našim střevům mírně řečeno neprospívají. Já sama trpím na časté bolesti břicha. Stačí sníst něco trochu nevhodného a mé zažívání mi to dává patřičně najevo. GS laktobacily užívám druhý týden, a mám najednou po problému. Už po prvním týdnu jsem pozorovala, že ustupují potíže jako nadýmání, kručení v břiše. Druhý týden a já mám v břiše pohodu, jakou jsem už dávno neměla. Žádné křeče, žádná zácpa – a cítím se mnohem lépe. Stačí 2 tabletky denně a je mi fajn. Ta úleva je opravdu velká. Přípravek je vhodný i pro děti, těhotné a diabetiky. Denní dávka 2 tablet obsahuje 21 miliard životaschopných mikroorganizmů. Pokud užíváte antibiotika, nezapomeňte užívat i GS Laktobacily Forte 21  pro obnovení střevní mikroflóry, kterou antibiotika ničí. Laktobacily jsou ale vhodné užívat i jako prevenci a hlavně pro zlepšení vlastního zažívání. Z účinku Laktobacilů jsem byla nadšená, takže jsem o nich i mluvila se známými a s kamarádkami. Hlavně s kamarádkou, která má malého 5 letého syna, trpícího odmalinka na zácpu. Dojít si na záchod je často pro něj utrpení, snaží se často bez výsledku, pláče a bolí ho bříško. No, a protože ho to bolí, snaží se záchodu se vyhýbat a dostávají se do začarovaného kruhu. Zkusila tedy koupit Laktobacily Forte 21 a problém se velmi výrazně zlepšil.

Pokud se o laktobacilech chcete dozvědět více, nebo je koupit, klikněte zde: GS Laktobacily Forte 21

 
 • GS Vitamín C se šípky 1000 -  skvělý pomocník na podporu imunity a snížení únavy. Já jarní únavu zažívám každý rok. Po zimě mi chybí sluníčko a teplo, jsem unavená a bez nálady. A pokud se cítíte unavení a vyčerpaní, mnohem snáze se nakazíte respiračními nemocemi. A kdo by stál o rýmu, kašel nebo únavu, když jim můžeme předcházet. Stačí 1 tableta denně. Tablety mají řízené uvolňování účinných látek, vitamín se tedy vstřebává rovnoměrně a postupně. Pamatuji se, jak jsme každý podzim chodili s babičkou na šípky. Mě to tehdy vůbec nebavilo – šípky jsou malé, trvalo strašně dlouho, než byl košík plný, a šípkový keř nedával šípky dobrovolně – ruce jsem měla celé poškrábané a popíchané. Babička ale šípky sušila na zimu, protože jsou zdravé, obsahují spoustu tělu prospěšných látek a vitamínů, a čaj z nich je moc dobrý. Tehdy nebyly potravinové doplňky jako dnes, proto si lidé pomáhali sušenými bylinkami a plody – hlavně na čaje a různé sirupy. Šípkový čaj s medem mi vždycky chutnal, což o to..ale trhat šípky, to už mě nebavilo. Jsem tedy ráda, že můžu šípky užívat v tabletce GS Vitamín C se šípky 1000 – a to bez poškrábaných a popíchaných rukou. Vitamín C se šípky je antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před volnými radikály, snižuje míru únavy a vyčerpání. Výrobek je bez cukru, bez lepku a bez laktózy. Pozor- není ale vhodný pro děti do 12 let.
 •  
 • Vitamíny koupíte po kliknutí zde: GS Vitamín C se šípky 1000

 

Pokud tedy chcete udělat něco prospěšného pro své tělo, zkuste GS Laktobacily Forte 21 a GS vitamín C se šípky 1000. Já se po dvou týdnech užívání cítím mnohem lépe. Hlavně jsem nadšená z laktobacilů – mít zažívání v pořádku je opravdu moc fajn pocit. Na krabičce s Laktobacily je nápis Armáda superhrdinů Vám jde na pomoc. A já jsem za tuhle armádu opravdu moc ráda, pomohla velmi výrazně –její účinky na trávení jsou přímo blahodárné. Pokud se necítíte po zimě úplně čilí a svěží, určitě vyzkoušejte tyhle GS potravinové doplňky, mně se velmi osvědčily.

Feminus - 100% přírodní, pro ženy, doplněk stravy

Dostala jsem na vyzkoušení novinku na českém trhu – výrobek Feminus.

Feminus je doplněk stravy, a jak už název napovídá- je vyroben přímo pro nás- ženy.

Pro správné fungování těla, imunity a dostatek energie, potřebujeme trošku jiné složení přípravků, než muži. Jedná se o český výrobek, plně tedy vyhovuje nám, českým ženám. Všechno, co potřebujeme ke zdraví lze nalézt v přírodě, proto má Feminus složení čistě přírodní. 

Posiluje naši imunitu, přispívá ke správnému fungování močového ústrojí a reprodukčních orgánů. To, co tedy naše babičky doplňovaly do těla pomocí bylinek – ať už ve formě čajů, obkladů, nebo koupelí, my můžeme do těla doplnit jednoduše tabletkou. Žádné složité sbírání bylinek, pak jejich sušení a skladování..Prostě stačí dvakrát denně jedna tabletka a výsledek je zaručený. A dámy – Feminus má prý i skvělý vliv na sexuální zdraví a libido.. 

Pokud se cítíte po zimě slabé,a vyčerpané, i tady přírodní složky dokáží pomoci – bylinky dokáží i příznivě ovlivnit nervovou soustavu a sníží tak míru stresu. Tedy ne, že by za vás vyřešily problém, vyměnily šéfa, nebo zklidnily zlobivé děti – to ne, ale dokáží příznivě působit na zklidnění nervů, takže už nás běžný stres tolik nerozhodí. Budeme se s přípravkem Feminus prostě cítit lépe. A jaké je složení tohoto ženského zázraku?

Řeřicha peruánská (Maca peruánská) 200 mg

Indický ženšen (Vitánie snodárná) 150 mg

Extrakt z kakaa (Theobroma Cacao) 100 mg

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris) 100 mg

Muira puama 100 mg

Vitamin C80 mg

Andělika čínská 60 mg

Damiána pravá 50 mg

Zinek22 mg

Vitamin  E 2,5 mg

Vitamin B6 1,2 mg Vitamin

 D325 μg

Vitamin B12 10 μg

To je obsah pro denní dávku, kde denní dávka jsou 2 tablety denně.

Pokud se tedy trošku vyznáte v bylinkách, nebo rády pijete bylinné čaje, jistě víte, že právě řeřicha, andělika, ženšen a damana jsou pro nás, ženy, bylinky doporučované, kotvičník pak je vhodný pro muže i ženy jako skoro zázračná malá bylinka, kterou doporučují i sexuologové. Zinek a vitamíny skupiny B a D jsou výborné na imunitu a její posílení .

Já jsem zkoušela Feminus po dobu jednoho měsíce (zatím). Cítím se fajn, jarní únava pomalu mizí, a ač hlavně na jaře trpívám na záněty močových cest, zatím jsem neměla ani jeho náznak. 

První dny jsem se cítila stejně,ale po zhruba dvou týdnech pravidelného užívání zmizela podrážděnost, mám lepší náladu, cítím se méně unavená, ráno se mi lépe vstává – myslím, že účinky jsou už znát. Jen s tím libidem nevím. Na to byste se museli zeptat mého muže :-D. Pokud ale mám shrnout své subjektivní pocity po měsíci užívání, tak jsou velmi pozitivní. Je vidět, že moudrost našich babiček, které znaly bylinky a uměly využít jejich pozitivních účinků, funguje i v naší moderní době. Jen je o něco pohodlnější – slisovaná do malých tabletek. Jsem moc ráda, že výrobce přizpůsobil složení a dávkování přímo potřebám ženského těla a zaměřil se na neduhy a potíže, které ženy často trápí. Harmonicky se přece chceme cítit všechny, tak proč to nevyzkoušet. Já jsem po měsíci užívání moc spokojená, jak přípravek působí se asi ukáže po delší době užívání, určitě vám o tom dám ještě vědět. Momentálně si jdu objednat další krabičku. Investice do zdraví je totiž ta nejlepší investice, jakou můžeme udělat.

Feminus si můžete koupit na stránkách www.feminus.cz

 

GS Merilin Harmony

Menopauza. Přirozený proces, kdy v ženském těle dochází k úbytku hormonů estrogenu a progesteronu, k útlumu funkce vaječníků, mizení menstruace. U někoho začíná menopauza už po 40. roce života, u někoho až kolem 50. let, jisté je, že potká každou ženu. Příroda to zařídila tak, aby postupně stárnoucí se tělo se přizpůsobovalo jiným funkcím a potřebám. Reprodukční schopnost už není třeba, proto ji tělo přirozeně utlumuje. 

Jak už jsem řekla, jedná se o proces přirozený, neznamená to ale, že je to proces pro nás ženy příjemný.

 Většina žen si stěžuje na velké výkyvy a změny nálad, snížení chuti na sex, bušení srdce, návaly horka, noční pocení a podobné potíže. Všechny tyto stavy nás dost obtěžují a omezují. Necítíme se pak v pohodě a většinou to pocítí i naše okolí. Řešení těchto potíží je možné několika způsoby. Gynekolog nám většinou nabídne hormonální řešení. To ale není vhodné pro každou ženu, a taky většina z nás už do sebe nechce dostávat chemii v jakékoliv podobě. A tak si většinou vzpomeneme na řešení našich babiček. Také trpěly stejnými obtížemi a problémy, jak to tedy řešily? Bylinkami. Léty prověřenými prostředky přímo z přírody. Jenže kdo dnes má čas chodit na bylinky. A upřímně si přiznejme – málokdo se dnes v bylinkách vyzná. Poznáme jen ty nejzákladnější, o jejich účincích máme znalosti jen opravdu základní. A i kdybychom bylinky znaly, ve městech i okolí jsou bylinky znečištěné. A tak je fajn, že si nehormonální přírodní produkty na zmírnění potíží v klimakteriu, koupit – bez zdlouhavého sbírání, sušení a studování dávkování. Já jsem vyzkoušela produkt GS Merilin Harmony.

 Zaujal mne nápis na krabičce – Krásná, zdravá, vitální – no, přesně tak bych se zase chtěla cítit. Žádné návaly, bušení srdce, pocení, změny nálad ( dřív jsem taky brečela u filmů,ale vždycky jsem v legraci říkala, že brečím, jen když umře Babička,a když zastřelí Vinetoua. Dnes abych měla u televize odsávačku na slzy. Brečím úplně u všeho).

GS Merilin Harmony je doplněk stravy, s obsahem extraktů z ploštičníku a třezalky, a také je přidaný vápník a vitamín D. A co je super, nepřibírá se po něm na váze.

Ploštičník hroznatý –  Při zpracování se využívá hlavně kořen, který obsahuje vysoký podíl glykosidů a terpenů, ty jsou svými účinky podobné hormonu estrogenu, jehož produkce se v období menopauzy značně snižuje. Je tak velmi prospěšný pro zmírnění gynekologických obtíží.

Třezalka tečkovaná – hodně využívaná bylinka v lidovém léčitelství. Její účinek na lidský organismus je velmi silný, a to zejména v psychické oblasti. Navozuje pocit celkové harmonie a uklidnění. V období přechodu tak potlačuje změny nálady, deprese, úzkosti a nespavost.

Vápník a vitamín D3 – jsou potřeba pro zpevnění kostí, které jsou v období přechodu hodně oslabeny. Vápník kosti posiluje a brání osteoporóze (řídnutí kostí), vitamín D3 pomůže jeho rychlejšímu a efektivnějšímu vstřebání, říká se mu taky sluneční vitamín  

GS Merilin Harmony je v balení 60 + 30 tablet (měsíc užívání je tedy zdarma.). Stačí užívat 1 tabletu denně, balení tedy vydrží na čtvrt roku.

První 2 – 3 týdny užívání jsem necítila příliš velké změny. Nástup účinků je pozvolný. Došlo  pouze k velmi mírnému zmírnění obtíží.

 Lepší účinek se začal projevovat už po prvním měsíci. Ustoupilo noční pocení, a zmírnily se návaly i bušení srdce.

 V dalších 2 týdnech se velmi výrazně zmírnilo střídání nálad, přestala jsem být plačtivá, a k velké manželově radosti se mi velmi zlepšila chuť na sex. Náš milostný život se vrátil do normálu.

Ve třetím měsíci užívání přípravku Merilin Harmony se cítím normálně, příjemně, příznaky menopauzy téměř vymizely. Pokud se objeví, tak pouze v mírných obtížích a poměrně rychle vymizí. Jsem ráda, že jsem přípravek vyzkoušela, a v jeho užívání budu pokračovat.

Je mi jasné, že každá z nás je jiná, a každé z nás vyhovuje jiný přípravek. Některá žena užívá hormonální přípravky, jiná raději sáhne po přírodních. Já jsem ráda, že jsem zkusila GS Merilin Harmony. Cítím se mnohem lépe, a jsem ráda, že díky obsahu vápníku a vitamínu D, i strašák osteoporózy je zase o něco menší. Za sebe mohu přípravek s čistým svědomím doporučit. Po třech měsících užívání se cítím zase úplně bez příznaků menopauzy – v pohodě, a to vše bez užívání hormonů.

Pokud si chcete přípravek koupit, klikněte zde: GS Merilin Harmony

GS Eladen Premium

Říká se, že krásné vlasy, jsou korunou každé ženy. A také všechny víme, že upravené ruce jsou základ.  A tak se snažíme o vlasy i ruce a nehty pečovat, abychom byly krásné, přitažlivé, a cítily se dobře. Jenže občas jsou období, která nejsou pro vlasy, a pokožku a nehty příliš příznivá. Například zima – střídání teplot, nošení rukavic a čepic naši krásu poznamená víc, než chceme. A protože mám v poslední době vlasy hodně oslabené, mají sklony vypadávat, a jsou bez lesku, nehty se třepí a lámou, rozhodla jsem se pomoci jim nějakým doplňkem stravy. Protože mám vynikající zkušenost s přípravky GS, zvolila jsem GS Eladen Premium. Je to doplněk stravy, který naší pokožce, vlasům i nehtům vrátí jejich přirozenou krásu.

Složení přípravku v jedné tabletě.:

Světlicový olej 470 mg

L-Methionin 300 mg

Extrakt z přesličky ( 7% křemíku) 50 mg

Biotin 300 mikrogramů

Kyselina pantotenová 10 mikrogramů

Zinek 3 mg

Měď 0,5 mg

Vitamín A 400 mikrogramů

Thiamin 1 mg

Riboflavin 1 mg

Vitamín B6 1 mg

Jak vidíte – samé prospěšné vitamíny, vše, co dělá tělu dobře.

V balení GS Eladen Premium je 60 + 30 kapslí (získáte tedy jeden měsíc užívání zdarma). Užívání – 1 tableta denně, balení tedy vystačí na čtvrt roku.

Užívám GS Eladen Premium 3 měsíce. Účinek se u takovýchto přípravků těžko popisuje, jedná se o jedinečné pocity každého z nás, protože účinky nastupují pozvolna. Nečekejte proto, že si vezmete 1 tabletu a hned se budete cítit krásná. Jako u všech podobných přípravků je třeba čas, aby se potřebné látky vstřebaly do těla a působily tam, kde mají. 

Po 3 týdnech užívání jsem zaznamenala zlepšení kvality pleti – je vypnutější, hladší a hebčí, a zmizely mi záděry kolem nehtů, které mne díky rukavicím dost trápily. I kdyby tohle byl jediný dobrý účinek, byla bych šťastná. Záděry nejen, že bolí a jsou nepříjemné, ale i nehezky vypadají. Můžete mít sebelépe upravené nehty, ale pokud je kůžička kolem otrhaná, nevypadá to hezky.

Po druhém měsíci užívání GS Eladen Premium mi přestaly vypadávat vlasy. Ten báječný pocit, když ráno v hřebenu nenajdete hrst vypadaných vlasů je báječný. Každý, komu padají vlasy, mi určitě potvrdí, jak si váží každého vlásku a jak je šťastný, když vlasy zůstávají tam, kde mají. Zatím mi vlasy moc ještě nedorůstají, ale mám pocit, že jdou lépe upravit. Také nehty se přestávají lámat.

Po třech měsících užívání mám velmi příjemný pocit z hebké a vypnuté pleti, vlasy už mi téměř nepadají, jsou lesklé, pevnější. Jemné zůstaly, ale více se lesknou, jsou oživené. Mám i dojem, že mi začínají na místech, kde mi vlasy vypadaly dorůstat, ale to zatím je brzy posoudit – asi bude třeba ještě nějakou dobu přípravek užívat, abych to mohla s klidným svědomím potvrdit. Vlasy ale určitě rostou o něco rychleji – to potvrdila kadeřnice a i kvalitu pochválila – sama si té změny všimla. Pokud se chcete cítit lépe, zmírnit padání vlasů, a mít krásné vlasy a nehty, zkuste GS Eladen Premium. Blahodárné účinky na pleť, nehty i vlasy začínají nastupovat pozvolna, jsou ale velmi příjemné. Pleť je na dotek hladší a hebčí už v prvním měsíci užívání, kvalita kůžičky kolem nehtů a nehtů je lepší už po zhruba 3 týdenním užívání,a po dvou měsících mám velmi výrazně lepší kvalitu vlasů,a co je důležité – přestávají mi padat. A stačí k tomu tak málo – jedna malá kouzelná tabletka za den.

Pokud si chcete GS Eladen koupit, klikněte zde: GS Eladen Premium

Inca Collagen, jeden z nejlepších mořských kolagenů na trhu

Užívání kolagenu se pro mne v mém věku stalo již nutností. Čím jsem starší, tím více pociťuji ztrátu elasticity kůže, vlasy nejsou tak kvalitní, mají sklon se třepit a lámat, a bolest kloubů (a praskání v nich) se stává pomalu mým každodenním společníkem. Proto zkouším různé druhy kolagenu, abych příznaky stárnutí alespoň trochu zbrzdila, a aby omezení pohybu nebylo tak velké, abych se nemusela  vzdávat sportovních aktivit,které mám ráda. Vyzkoušela jsem už spoustu druhů kolagenu, a Inca Collagen jednoznačně patří mezi ty lepší.

Inca Collagen je potravinový (výživový) doplněk s obsahem 100 % mořského bio aktivního ( tedy živého) kolagenu bez přísad. Tenhle typ kolagenu ovlivňuje buněčnou obnovu a regeneraci kolagenových buněk a vláken. Jedinečnost spočívá v tom, že si zachovává i po zpracování strukturu trojité šroubovice – tzv. Helisy, která je typická pro bílkoviny živých organismů.

Inca Collagen zajistí vlasům, nehtům a pokožce potřebný a optimální stupeň výživy. Je bez barvy a bez příchutě.

Jedna dávka Inca Collagen obsahuje až 3000 mg hydrolyzovaného kolagenu- to je téměř 400 x více čistého kolagenu než většina kolagenových produktů na našem trhu.

Doporučené užívání je jeden sáček denně, nejlépe půl hodiny před spaním. Obsah sáčku stačí rozpustit ve sklenici vody. Je lepší nasypat nejdříve kolagen do sklenice a pak přidat vodu – rozpustí se tak úplně – pokud byste sypali sáček do vody, jde špatně rozmíchat a hrudky jsou pak v puse celkem nepříjemné. Pokud se vám stane, že se kolagen nerozpustí, stačí protřepat v šejkru, nebo hrnku s víčkem, pak už je rozpuštění v pohodě. Musím tedy přiznat, že hlavně v začátku mi roztok nechutnal, ale zvykla jsem si celkem rychle, teď už mi pití Inca Collagenu nevadí. Je třeba si uvědomit, že je to potravinový doplněk a ne pochutina – barviva a ochucovadla by snižovala účinek kolagenu. Pokud ale máte pocit, že samotný nevypijete, zkuste si sáček rozmíchat do džusu.

Nečekejte také, že účinek se projeví okamžitě. Kolagen je třeba nějakou dobu užívat, aby se jeho účinky projevily.

Po prvním týdnu užívání jsem ještě žádné účinky nepociťovala, snad jen lesklejší vlasy.

Po druhém týdnu jsem měla pocit pružnější a hladší pokožky, začaly mi mizet záděry a nelámou se mi a netřepí tolik nehty.

Po třetím týdnu užívání mám lepší pocit z celé pokožky – tedy z pokožky na celém těle. Zdá se mi, že je pleť vypnutější, mizí drobné vrásky kolem úst, pevnější pokožka je i v dekoltu, a zlepšila se mi i celulitida.

Po čtvrtém týdnu užívání mám pocit, že mi méně padají vlasy, ty které mám, jsou pevnější a působí hustším dojmem, možná o trochu lépe rostou, ale tím si nejsem úplně jistá. Nehty se neolamují, záděry zmizely a netvoří se nové ani po práci na zahrádce. Co je ale nejlepší – přestávají mi „praskat“ klouby, ráno vstávám lépe – nepotřebuji už klouby tak rozhýbávat – po probuzení nejsou tak ztuhlé.  Protože mne trochu zlobí artróza v kloubech prstů na rukách, i u palců na nohou, a bolí mne i kolena a v kříži, jsem celkem zvědavá, jestli úleva bude pokračovat i nadále s delším užíváním. I tak je ale už nyní hybnost kloubů mnohem lepší a méně bolestivá. Jsem moc spokojená. I celulitida je mnohem lepší- tu kromě kolagenu ještě ničím pomocí masážního krému a jsem spokojená.

Pokud tedy na sobě pociťujete příznaky stárnutí, jako jsou ztráta pružnosti kůže, lámání nehtů, vypadávání a třepení vlasů, celulitida nebo artróza, určitě zkuste Inca Collagen. Jeho užívání je pohodlné a snadné, a při dlouhodobějším užívání je velmi efektivní, první účinky na sobě budete pozorovat už zhruba po dvou týdnech. Pro nás starší ročníky je účinek viditelný dost znatelně, protože naše pokožka už kolagen sama neprodukuje – každé doplnění je tedy jako elixír mládí, a to co u mladých žen je sotva pozorovatelný účinek, u žen po 40 roce věku už je změna pružnosti znát hodně. A to samé platí i o úlevě při bolesti kloubů.

Jedinou nevýhodou je jeho vyšší pořizovací hodnota. Přesto vám radím vyzkoušet – protože tenhle Collagen opravdu funguje, je to typ kolagenu složením nejbližší pro lidské tělo. A investice do zdraví se vám rozhodně vrátí. Mořský kolagen má pomalejší nástup, ale dlouhodobý účinek.

Pokud chcete Inca Collagen vyzkoušet, klikněte zde: Inca Collagen

A na závěr mám pro vás exkluzívní slevu 140 Kč na nákup Inca Collagenu. Stačí v objednávce zadat kód a sleva ve výši 140 kč bude uplatněna. Kód je:  janavpohode

 

Flexofytol, přírodní přípravek na klouby

Flexofytol

S klouby a pohybovým aparátem mám už delší dobu potíže. Jako mladá jsem ani netušila, že nějaké klouby mám, teď ráno vstávám celá polámaná a rozhýbat se mi trvá hodně dlouho. Dala jsem tedy na rady známých a užívám různé kloubní přípravky – tedy přípravky pro lepší funkci kloubů a pohybového aparátu. A celkem to funguje.

A tak jsem doporučila užívat přípravek na lepší činnost kloubů i mamince, která revmatoidní artritidou trpí už hodně dlouho. Po dlouhém hledání jsme se rozhodly pro přípravek Flexofytol. ( Musím přiznat, že tak trochu jsem byla na vážkách, jestli ho nemám zkoušet já, protože mne popis přípravku velmi zaujal ale protože jsem teď užívala jiné přípravky, nebyla by tahle recenze objektivní. )

Maminka už je v seniorském věku, je jí už přes 70 let a má dlouhodobě problémy s pohybovým aparátem. Vlastně ty problémy měla už jako mladá, a tak nějak se jí táhnou celým životem, ale dřív se neléčily příčiny, ale až následky, takže dostávala jen léky na bolest a tím to bylo odbyté. A tak si na to zvykla, že bolest „vypínala“ pilulkou, že ji ani nenapadlo zkusit zmírnit příčinu bolesti. Trvale má potíže s klouby, na obou kolenou už má kloubní náhradu, kyčle ji stále bolí, nejhorší je ale bolest zad – tady má také po operaci. Artrózy v kloubech se ale nezbavila a s přibývajícím věkem jsou potíže čím dál tím horší.

Protože léků už má opravdu dost, zvolily jsme Flexofytol na přírodní bázi.

Nejdříve vám napíšu něco o Flexofytolu samotném. Tady si nebudu nic vymýšlet a zkopíruji vám informaci ze stránky Flexofytolu – pokud si chcete vše nastudovat sami, klikněte zde: stránka Flexofytol.cz

Specialisté z laboratoří belgické farmaceutické společnost Tilman® s více než 60letou zkušeností v oblasti vývoje přírodních řešení na podporu zdraví vyvinuli ve spolupráci s univerzitním výzkumným centrem unikátní proces zpracování kurkumy.

Takto zpracovaná kurkuma ve své bio-optimalizované podobě, dosahuje až 2700krát větší vstřebatelnosti než přírodní prášek kurkumy. To znamená, že jej tělo dokáže mnohem lépe vstřebat a následně vstřebanou kurkumu i maximálně využít. Flexofytol® obsahuje bio-optimalizovaný extrakt kurkumy standardizovaný na 42mg kurkuminu. Pokud je bylinný extrakt standardizovaný, máte jistotu, že v každé tabletě nebo kapsli je stejné množství aktivní látky. To je zárukou kvality a očekávaného přínosu výrobku.

Kurkuma se používá v čínské i indické kuchyni a ajurvédské nauce o životě a dlouhověkosti již celá staletí. Sušený a mletý kořen kurkumy je koření s mnoha zajímavými vlastnostmi. To je taky důvod pro více než 5600 publikovaných farmakologických studií na její účinky, včetně účinků na funkci kloubů.

Na naši pohyblivost má vliv konkrétně kurkumin, tedy aktivní látka obsažená v kurkumě. Kurkumin je silný přírodní antioxidant. Ovlivňuje pohyblivost kloubů a opotřebení kloubních chrupavek.

Chcete-li maximálně využít vlastností kurkumy, nestačí jen přidávat toto vynikající koření do jídla. Kurkumin se velmi obtížně vstřebává a nedostává se do systémového krevního oběhu. Proto byste museli kurkumu konzumovat každý den v ohromném množství. A to je důvod, proč zvolit Flexofytol®. Doplněk stravy Flexofytol® je určen pro všechny, kteří mají zájem získat efektivní formou látky obsažené v kurkumě a umožnit jejich přirozené působení v organismu.

1 tobolka = 1,9 kg kurkumy

Maminka kromě artrózy trpí i cukrovkou a hypertenzí, a má ještě pár diagnostikovaných onemocnění souvisejících s věkem. Proto jsme byly rády, že Flexofytol je na přírodní bázi a nebude do sebe cpát další chemii. Trošku jsem se bála, jestli jí přípravek „sedne“, anebo jestli na něj nebude reagovat alergicky, nebo průjmem, proto jsme se před užíváním radši poradily s praktickým lékařem – to byste měli udělat radši také, pokud užíváte léky na nějaké nemoci, které by se mohly s Flexofytolem ovlivnit.. Ale úplně v pohodě – maminka přípravek moc dobře snáší. Dokonce se jí zlepšily bolesti žaludku, které někdy měla po užití prášků – tedy spíš pocit těžkosti než bolest, ale úleva přišla.

První měsíc se Flexofytol užívá 2 tablety ráno, a 2 večer, později už stačí udržovací dávka 2 ráno. Doporučené je užívat ho alespoň 3 měsíce.

První měsíc užívání nebyl moc velký rozdíl. Hybnost kloubů byla zhruba stejná, zlepšení přišlo pouze u kloubů na rukou – po zhruba 2 týdnech užívání se zlepšila hybnost prstů a lepší byla ranní ztuhlost kloubů na rukách. Zlepšil se právě pocit v žaludku po užívání léků – tady asi vliv kurkumy zapůsobil pozitivně tam, kde jsme to vůbec nečekaly.

Druhý měsíc užívání se zlepšila už hybnost i na nohou, a pohyb je méně bolestivý v kyčlích i kolenou. Nohy bolí méně, zlepšení si všimla i rehabilitační sestra na cvičení, kam maminka dochází – menší bolestivost, a zlepšení i při rotaci kloubů při cvičení. Nohy se lépe rozcvičují a cviky jsou prováděny lehčeji a do lepších poloh než před léčbou. Ustoupila i bolest v loktech, kterou občas maminka měla díky chození s berlemi – to byla spíše námahová bolest, ale i ta je mnohem menší a snesitelnější.

Třetí měsíc užívání se zlepšila už i bolest zad. To nadšení, a štěstí maminky je viditelné na první pohled.  Bolest zad se snížila tak, že se maminka pohybuje mnohem lépe, a podpůrné hole si bere jen, když jde na delší cestu. Při běžném pohybu je nepotřebuje. Pochválena je i na rehabilitaci. Cvičení jí jde mnohem méně. Také si najednou bere mnohem méně léků na bolest. Má i lepší náladu, je pozitivnější. Pochvaluje si snížení bolesti při pohybu v kloubech i v zádech.

O vlivu kurkumy a kurkuminu jsem neměla před vyzkoušení Flexofytolu ani nejmenší tušení. O to víc jsem velmi mile překvapená jeho účinkem. Jsem moc ráda, že jsem našla pro maminku přípravek na přírodní bázi, který jí opravdu velmi ulevil. Je moc příjemné vidět ji, jak má zase mnohem větší radost ze života, ochotně a ráda chodí na dlouhé procházky, bere mnohem méně léků na bolest a na tváři nevidíte bolest, ale úsměv.

Pokud tedy máte vy sami, nebo někdo z vašich blízkých problém s revmatoidní artritidou, bolestí kloubů nebo zad, zkuste Flexofytol. My jsme ho doma zkoušeli po dobu 3 měsíců a jsme moc spokojeni – opravdu je potřeba užívat alespoň po dobu 3 měsíců, účinek se začal projevovat ve větší míře až ve druhém měsíci užívání přípravku. Nečekejte tedy, že po týdnu budete bez potíží. Flexofytol je doplněk stravy, nikoliv lék, tudíž „nevypne“ bolest po spolknutí jedné tablety. Úleva od bolesti a při pohybu je po 3 měsících velká, účinek je znatelný a viditelný. Budeme ještě podávat Flexofytol mamince v udržovací dávce, aby se problémy nevrátily zpátky – o to totiž nikdo z nás nestojí. Investice do zdraví je ta nejlepší, jakou můžeme udělat. A já jsem moc ráda, když vidím maminku spokojenou a veselou.

Pokud chcete o Flexofytolu další informace, nebo ho chcete objednat, klikněte zde: www.flexofytol.cz

GS Vitamín C 1000 se šípky

V poslední době je zdraví asi nejdiskutovanějším tématem na celé zeměkouli. Příroda nám dala najevo, že i když umíme vyrobit a řídit spoustu věcí, tak stačí jedna malá breberka, která dokáže ovlivnit a napadat zdraví celého lidstva.

Proto je fajn užívat vitamíny, které nám pomohou zvyšovat imunitu a tělesnou kondici. Jedním z nejzákladnějších vitamínů, které naše tělo potřebuje, je vitamín C.

Věděli to už v dávných dobách námořníci, kteří umírali při delších plavbách na kurděje, způsobené nedostatkem vitamínu C. Proto sebou vozili sudy s naloženým zelím, jako zdroj vitamínu C (a později pak i citrony). Dneska už nemusíme nakládat zelí, stačí doplnit Vitamín C tabletkou.

Já mám ráda GS Vitamín C 1000 se šípky.

Jedná se o extra silný vitamín, obohacený o  50 mg sušených šípků. Šípky jsou jedním z nejbohatších přírodních zdrojů vitamínu C. Obsahují víc „céčka“ než třeba citrusy. To vše je ve speciální tabletce time-release, která zajišťuje postupné uvolňování vitamínu C. Plně tedy stačí pokrýt potřebnou denní dávku vitamínu, a já nemusím na nic myslet.

Věděli jste, že:

 • Potřeba vitamínu u kuřáků stoupá o 50 až 100 %
 • Potřeba stoupá při úrazu, operaci, stresu, chladu, fyzické námaze nebo nádorech
 • Užívání antibiotik a kortikoidů zvyšuje potřebu vitamínu C až o 100 %
 • V těhotenství a kojení je potřeba vit. C vyšší až o 30 %
 • Krátkodobé zvýšení dávky je dobré při nemocech z nachlazení, velké tělesné námaze nebo stresu
 • Při vyšší potřebě vitamínu C je vhodnější užívat tablety s postupným uvolňováním
 • Je nezbytný pro stavbu kostí, svalů, šlach a funkci cév
 • Nezbytný pro pružnost pokožky
 • Zachování energetického metabolismu
 • Snížení únavy a vyčerpání
 • Potřebný při vstřebávání železa
 • Posílení imunitního systému.

Vitamín C je prostě pro naše tělo nezbytný. Celkem mne překvapilo, jak moc ho naše tělo potřebuje.  Bereme ho tak samozřejmě, že si asi občas řekneme, že je to jen „obyčejné céčko“, toho máme přece všichni dost. Ale není tomu tak. Když chybí, nebo je ho nedostatek, je nám špatně a naše tělo nemůže fungovat tak, jak má.

Ale protože všeho moc škodí, ani s vitamíny se to nesmí přehánět. I vitamínem C se můžete předávkovat. Pokud užíváte více než 2000 mg vitamínu C denně, můžete mít příznaky předávkování ( průjem, bolesti hlavy, křeče, zvracení). Při dávkách vyšších než 3000 – 4000 mg vitamínu C denně už tělo přebytek nedokáže efektivně vyloučit a mohou vznikat ledvinové kameny.

Proto je dobré i u vitamínů dodržovat výrobcem předepsané dávkování.

GS vitamínem C 1000 se šípky jsem velmi spokojená. Stačí jedna tabletka a vím, že mám denní potřebu vitamínu C pokrytou i v době, kdy na naši imunitu útočí zrádné viry a bakterie. A já se nechci v koutku bát a čekat, až budu nemocná. Chci normálně a v pohodě žít. A užíváním vitamínu C tomu dost pomáhám. Ono i to někým nazývané „obyčejné céčko“ dokáže naši imunitu nastartovat a zatočit třeba i s únavou.

Přípravky GS ( Green Swan pharmaceuticals) mám léty vyzkoušené, vím, že kupuji kvalitu, jsem s nimi maximálně spokojená. GS Vitamín C 1000 se šípky je můj oblíbený výrobek, proto vám ho chci v téhle virové době doporučit jako tip pro podporu lepší kondice a zdraví. Prověřený celou naší rodinou, spokojenost je velká. Užívat ho mohou dospělí a starší děti od 12 let.

Pokud si chcete o tomto výrobku přečíst víc, nebo si ho koupit, klikněte zde: GS Vitamín V 1000 se šípky (zvýhodněné balení + 20 tbl zdarma)

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: gsklub.cz

Vincentka

 

Asi by bylo zbytečné ptát se, jestli znáte Vincentku. S touhle minerálkou se setkala během života většina z nás. Ale pro ty, kteří Vincentku neznají – je to léčivý pramen zdraví z hlubin třetihorního moře. První písemná zmínka o Vintcentce je z roku 1669 kdy J.F. Hertod ve svém latinském spisu rozebírá léčebné účinky Luhačovické slané vody. V roce 1777 vídeňský profesor chemie Heinrich Johann von Crantz provedl první podrobnou chemickou analýzu vody a zjistil, že luhačovická minerální voda je  3x více mineralizovaná než v té době v Rakousku nejuznávanější voda Selterská.

Jméno Vincentka pochází od hraběte Vincence Serenyiho (1752–1810), který se stal nástupcem a správcem luhačovického panství a významným způsobem ovlivnil využívání luhačovických minerálních vod a rozvoj lázeňství.

 Vincentku koupíte nejčastěji v lékárně.  Koupíte ji ve skleněných lahvích, do kterých se plní už 200 let od roku 1820. Sklo na lahve Vincentky je vylehčené, nezatěžuje životní prostředí, sklo také uchovává vlastnosti téhle léčivé minerální vody nezměněné. Vincentka a sklo prostě patří k sobě.

Historie téhle minerální luhačovické léčivé vody je hodně dlouhá.  I mne provází od dětství. Musím tedy přiznat, že jako dítě jsem ji z hloubi duše nesnášela.  Jako malé holce mi slaná chuť vadila, ale musela jsem ji pít, protože jsem trpěla hodně na nemoci horních cest dýchacích, a naše dětská lékařka byla pokroková a západní medicínu doplňovala i přírodními léčivy. Musím tedy s odstupem času přiznat, že ač jsem ji nepila ráda, minerálka opravdu pomáhala, a mě se při jejím pití vždycky ulevilo. Nemoc odezněla mnohem rychleji.

Druhé moje setkání s Vincentkou bylo ve věku dospívající dívky – při nachlazení (stačila i rýma) jsem často ztrácela hlas. Tehdy mi bylo doporučeno Vincentku kloktat, a ještě ji pít. Hlas se mi vracel mnohem rychleji a bolest v krku ustupovala taky hodně rychle.

Na Vincentku jsem si vzpomněla, když mne letos trápilo celou zimu nachlazení, kterého jsem se nemohla zbavit. Vracelo se mi stále znova. Ucpaný nos, bolest v krku, kašel a s tím i špatná nálada. Týden se nachlazení vydržet dá, ale po měsíci už jsem toho měla opravdu dost. Začala jsem tedy hledat, jak se nachlazení zbavit, a narazila na stránky Vincentka.cz.

Doposud jsem se domnívala, že Vincentku je nutné pouze pít. Proto mne dost překvapilo, jak se sortiment výrobků s touhle léčivou vodou rozšířil. Jsem velmi mile překvapena.

Po jejich vyzkoušení vám je chci taky představit, protože Vincentka mne letos doslova vytrhla ze spárů viróz, kašle a rýmy.

Moje děti po mě zdědily náchylnost k nemocem, proto jako malé jezdily do ozdravovny. Vzpomněla jsem si, jak po příjezdu domů byly navyklé vyplachovat si nos Vincentkou. Koupili jsme Vincentku a stříkačku, a děti si u umyvadla vyplachovaly nos a dutiny. Vybavil se mi rozhovor se starým panem doktorem, který mi při odjezdu dětí domů říkal, ať si děti ještě nějaký čas nos vyplachují, že je to velmi prospěšné. Kdyby si prý lidé vyplachovali pravidelně nos, byla by polovina nemocných, protože Vincentka by spoustu bakterií vypláchla ven a vydezinfikovala.

Dnes už není nutné vyplachovat si nos stříkačkou – lze si koupit přímo set k vyplachování nosu. Plastovou nádobku, kterou naplníte roztokem, a nos si vypláchnete.

 Bez mučení přiznávám, že první vypláchnutí nebylo vůbec příjemné. Ono to chce získat trochu zkušenost a vědět, jak nádobku nasměrovat, jak zaklonit hlavu a podobně. Takže poprvé jsem kuckala a plivala a….nadávala. Podruhé už to bylo lepší,  teď si nos už vyplachuji bez potíží. Zvykla jsem si i na ten pocit vyplachování, který mi zpočátku nebyl moc příjemný. Od doby, kdy si vyplachuji nos nemám potíže s otokem sliznic, který znají lidé z paneláku. Vysušený vzduch v paneláku se nedýchá moc dobře -  vysušuje nám sliznice - máme pak pocit ucpaného nosu. Tohle teď už vůbec nemám. Nosem se mi dýchá lépe a mnohem volněji. Roztok je vhodný i pro těhotné a kojící ženy a pro děti od 3 let. Prima je i vyplachování nosu pro alergiky.

Informace o roztoku a sadě na vyplachování najdete po kliknutí zde: Vincentka Nasalis.

 

Když nemám čas, nebo možnost si nos vypláchnout, používám nosní sprej.

 Nosní sprej Vincentka je vyráběn ve dvou variantách – pro dospělé a pro děti.

Pokud máte ucpaný nos, nebo máte pocit, že se vám nosem nedýchá úplně dobře, určitě vyzkoušejte pro vás, i pro děti Nosní sprej Vincentka. Působí i jako ochrana sliznic a prevence chorob.

Informace o spreji najdete po kliknutí zde: Vincentka nosní sprej Standart Vincentka nosní sprej Junior 0+

 

Další super produkt jsou Vincentka pastilky.

Vyráběny jsou ve dvou příchutích – ovocné a bylinné. Bylinné mi vyhovují a chutnají víc.  Zkoušela jsem a cucala, a najednou jsem zjistila, že už nemám pastilky na vyfocení do článku, než si koupím nové, máte na fotce jen ty ovocné. Bylinné jsou vycucané, a můj krk je spokojený. Tyhle pastilky jsou vhodné nejen když vás už bolí v krku, ale i jako pomoc při zvýšené činnosti hlasivek – tedy pro ty, co často mluví (učitelé, lektoři, manažeři, a podobně), anebo třeba i když na koncertě nebo u táboráku hodně zpíváte. Na chrapot zabírají dobře, uleví se celkem rychle. Jak už jsem zmiňovala – já často ztrácím hlas, a tyhle pastilky jsou na hlasové problémy moc fajn.

Pastilky si prohlédněte po kliknutí zde: Vincentka pastilky

 

Pokud už vás nachlazení přeci jen skolí, a máte kašel, zkuste sirup Vincentka s přidanou mateřídouškou a jitrocelem. Kombinace téhle léčivé minerální vody a bylinek, které mají příznivý účinek na dýchací cesty je moc fajn.

Pokud nechcete užívat chemické kapky a chcete vyzkoušet léčbu přírodní, určitě sáhněte po tomto sirupu. Léčí a dobře chutná – to je důležité třeba u dětí, protože těm hořké kapky na kašel je občas těžko podat. Pozor, sirup je ale vhodný až pro děti od 3 let.

O sirupu si přečtěte více po kliknutí zde: sirup Vincentka s mateřídouškou a jitrocelem

 

Velmi mne překvapila zubní pasta Vincentka

Kromě toho, že odstraní i zubní plak, zvyšuje tahle pasta odolnost proti zubnímu kazu. Pasta obsahuje i dezinfekční přísady, vaše ústa budou tedy opravdu čistá a dech svěží. Pocit po vyčištění touhle pastou je v puse příjemný, a když si přejedu jazykem po zubech, necítím plak a to je fajn. Jsem docela zvědavá, jestli za tuhle zubní pastu budu pochválena i zubařem, jestli zaznamená nějakou změnu. I kdyby ne, pasta mi vyhovuje a budu ji používat dál pro pocit naprosté svěžesti a čistoty v puse.

Pastu si prohlédněte zde: Vincentka zubní pasta

 

Jako třešničku na dortu si tentokrát nechávám hydratační krém Vincentka.

Krém jsem zatím vůbec neznala, držela jsem ho v ruce poprvé.

Mám kůži hodně citlivou. Na některých místech (hlavně na obličeji) mám kůži hodně suchou, se sklonem k šupinatění, nebo popraskání, to pak dost bolí.

 Pokud si kůži namažu nevhodným krémem, svědí, pálí, a hlavně zčervená -  vypadám jako kropenaté vajíčko. Proto všechny krémy zkouším hodně opatrně, málokterý mi vyhovuje.

Nejdřív jsem se namazala raději pod bradou (tam je to kdyžtak nejméně vidět, nebo se skvrny nechají schovat pod šátek). Žádné podráždění, jen kůže bez pocitu pnutí – už to samotné je fajn.

Pak jsem zkusila i nos a kořen nosu mezi očima – tam je suchost vždycky největší. Netuším, jestli na mé kůži zapůsobila síla minerálů z pramene Vincentky, nebo některé z přidaných látek, nebo všechno dohromady, ale mám krásně hladkou pokožku bez šupin, prasklin a nejsem rudá jako rak. Hurá!

Krém je doporučován i na dekolt a stehna a další místa, která je potřeba hydratovat, ať už kvůli celulitidě, nebo vráskám. Tam zatím účinek nemohu potvrdit (ale ani vyvrátit), protože mažu teprve asi 3 týdny. Na účinek na problémových partiích je asi potřeba delší doba mazání. Pocit po namazání je ale příjemný, a to je prima.

Krém si prohlédněte po kliknutí zde: Hydratační krém Vincentka

 

Vincentka – léčivá minerální voda z přírodního zdroje je doporučovaná spoustou lékařů. I já jako naprostý laik jsem na vlastní kůži poznala její blahodárné účinky. Vůbec jsem netušila, kolik výrobků s touhle minerální vodou můžeme mít – ať už do nosu, na kašel, proti bolení v krku, pastu na zuby nebo krém. Se všemi výrobky jsem moc spokojená a mám dobrý pocit, že dělám něco pro svoje zdraví. Kromě dobrého pocitu jsem se zbavila věčně oteklých sliznic v nose, chrapotu a zbavila jsem se i vleklé virózy.

Škoda, že jsem Vincentku a výrobky z ní neobjevila o něco dříve, mohla jsem si ušetřit dost nepříjemných chvil s nemocí. Teď si jdu ještě koupit tu minerálku na pití. V dospělosti už mi její chuť nevadí, a budu pro svoje zdraví dělat to nejlepší, aniž bych musela do lázní. Zkuste to taky- s Vincentkou můžeme mít svoje „malé lázně“ i doma.

Mořský kolagen Mermaid Collagen

Od určitého věku mne často bolí klouby a záda. Ráno občas vstávám z postele s pocitem, že je mi minimálně 100 let – klouby jsou po noci ztuhlé, takže místo dřívějšího obvyklého rychlého vyskočení z postele mne čeká vsedě rozhýbávat klouby. Taky se mi začaly olamovat a třepit nehty, pleť ztrácela na pružnosti a vlasy – ani nemluvím. V zrcadle se na mne začalo šklebit stárnutí, a to já ještě nechci!

Proto jsem hledala řešení, které nezatíží tělo a přitom pomůže. Nějaké zázračné preparáty, které působí jako elixír mládí. A jeden takový elixír jsem našla.

Jedná se o mořský kolagen, který je našemu tělu velmi prospěšný, a pomáhá všude tam, kde je třeba.

Mořský kolagen s názvem Mermaid Collagen je koncentrovaná krása a zdraví z moře. Mořský kolagen naše tělo dobře zpracovává, proto je jedním z nejoblíbenějších. Tento kolagen je jedním z nejkvalitnějších mořských kolagenů na trhu, proto byl pro mne jasnou volbou k vyzkoušení, otestování a recenzi na něj.

Kolagen je vyroben výhradně z hlubokomořských tresek, které byly chyceny na volném moři – v žádném případě se tedy nejedná o kolagen z ryb, které byly chovány a pěstovány v rybích farmách v Thajsku a Číně. O tom svědčí velmi dobrá rozpustnost a velmi jemná rybí vůně tohoto kolagenu.

Protože kolagen chutná a voní jemně po rybách, někomu by mohla tato chuť trochu vadit. Proto je možné kolagen rozpustit v nějakém nápoji, který nám chutná (nesmí být ale s bublinkami). Zkusila jsem džus, vodu se sirupem, kávu – nakonec jsem se ale vrátila k samotnému kolagenu rozpuštěnému ve vodě. Na tu chuť i vůni se dá celkem rychle zvyknout. Po dvou měsících už ji téměř nevnímám. Je třeba to brát tak, že v podstatě pijeme „lék“, a ne limonádu – nemá nám chutnat, ale pomáhat. A ta krátká chvíle se dá vydržet, a výsledek stojí za to. Říká se, že pro krásu se musí něco vydržet, proto k tomu je třeba přistupovat tak, že pijeme kolagen pro svoje zdraví.

Samotná příprava je snadná. Do suché skleničky nasypete obsah sáčku, zalijete tekutinou a rozmícháte. Na to už si dávám pozor, protože když vsypete sáček do tekutiny, jde to dost špatně rozmíchat a tvoří se malé hrudky a to se pak nepije úplně dobře.

Po zalití sáčku vodou začnu míchat, a kolagen se začne rozpouštět. Nejdřív je kalný, ale po chvíli se začne projasňovat, takže máme po asi 1 až 2 minutách ve skleničce čirou tekutinu s rozpuštěným kolagenem – tehdy je připraven k vypití.

Podle doporučení výrobce by měl být kolagen užíván hodinu před, nebo hodinu po jídle, aby se dobře vstřebal (s jídlem ho tedy moc neužívejte). Já jsem si zvykla pít kolagen večer před spaním. To už jsem v klidu a vím, že na večerní kolagenový rituál nezapomenu.

Nečekejte okamžitý zázrak. Po jednom vypití nebudete skákat jako laňky – tak to nefunguje. U každého nastupuje účinek jinak.

Já jsem třeba první dva týdny necítila účinek žádný. Nebo jsem tedy alespoň neměla žádný pocit zlepšení. Až třetí týden jsem si všimla, že moje citlivá pleť je vypnutější, a netvoří se na ní vysušené šupinky. První potěšující změna.

 

Po měsíci začal účinek nastupovat celkem rychle i na kloubech, nehtech, vlasech a pokožce. Najednou jsem ráno víc v pohodě. Nemám pocit ztuhlých a oteklých kloubů. Pokud přeci, tak se rozhýbu mnohem rychleji, než před užíváním kolagenu.

Taky na nehtech je změna už patrná. Nemám kolem nehtů záděry, nehty se neolamují a netřepí. Dříve stačilo nešikovně zavadit o zip kabelky nebo kalhot, a nehet se mi třepil. Teď mám nehty pevné, bez otřepů (to je příjemné a fajn)

Největší změnu jsem zaznamenala na kolenních kloubech. Při cvičení na stepperu a rotopedu mne najednou nebolí kolena. Po dvou měsících užívání kolagenu nemám pocit bolesti.  Stepper byl poslední rok uklizen pod postelí. Teď už na něm vydržím cvičit, a cítím jen běžnou bolest nohou jako při každém cvičení. Taky do schodů se mi chodí mnohem lépe.

Moje kotníky přestávají bolet a otékat – to bude fajn hlavně v létě – nebudu je muset schovávat pod kalhoty, protože oteklé nohy se k šatům moc nehodí.

Po dvou měsících užívání kolagenu jsem zaznamenala i změnu na vlasech. Najednou nemám tak moc roztřepené konečky, a nejsou potrhané od gumičky a hřebenu. Moje vlasy teď česání, gumičky a sponky zvládají bez potrhání – jsou pružnější. Vypadají také zdravěji, jsou krásně lesklé. Schválně jsem na ně nedávala vlasovou masku, abych viděla, jestli na ně kolagen účinkuje i vzhledově. Odpověď je ano – lesk je i bez vlasové masky.

O tom, že nechceme mít vrásky a celulitidu asi mluvit nemusím. Proč tedy snášet stárnutí, když ho můžeme zpomalit užíváním kolagenu. Jedna sklenička tohoto mořského elixíru mládí denně, a cítím se mnohem lépe.

Nástup účinku byl u mne pomalejší. U někoho účinkuje hned třeba po 1 a 2 týdnech, já jsem si na účinek musela počkat přes měsíc, o to rychlejší a viditelnější byl ale nástup příznivých účinků.

Jsem moc ráda, že se zase mohu hýbat s lehkostí.

Po ránu už nesedím na posteli – opět mohu hned „startovat“, odpadla mi ranní čtvrthodinka s rozcvičováním kloubů, takže mám víc času na snídani, a kafe v klidu. Moje rána jsou tímto příjemnější. Taky jsem ráda, že zase stačím mým dětem i vnukovi na kole. Už totiž neslézám každou chvilku z kola dolů, aby si kolena odpočinula. Do schodů se mi chodí taky mnohem lépe, a vlasy mám jemné a lesklé.

Určitě budu v pití tohoto kvalitního exkluzivního mořského kolagenu pokračovat, a dám vám po nějakém čase vědět, jestli blahodárné účinky pokračují.
 

Prémiový mořský kolagen Mermaid Collagen

 • 5500 mg
 • I vnitřnímu užití
 • 100 % čistý bez přísad
 • Bez lepku
 • 100 % přírodní produkt GMO Free
 • Rychlá rozpustnost
 • Snadno stravitelná bílkovina (vhodný io při redukčních dietách)
 • 1,5 x lepší vstřebatelnost než u živočišných kolagenů
 • Vysoký obsah aminokyselin
 • Vyrobeno v Norsku
 • Vyrobeno pouze z  hlubokomořských tresek
 • Z ryb ulovených na moři udržitelným rybolovem
 • Pozor – není ale vhodný pro děti a těhotné ženy

 

Pokud se chcete o kolagenu dozvědět více, klikněte zde: morskykolagen.com

 

Vitamíny Mollers

Léto je doba odpočinku, dovolených a koupání. Spousta z nás odpočívá aktivně, k létu patří i spousta sportovních aktivit. U nás doma vede cyklistika a vodní sporty – od plachtění, přes paddleboardy až po veslování a kanoe. Koupání a plavání patří k létu neodmyslitelně. Léto je pro sport prostě moc fajn.

Při sportování naše tělo vydává spoustu energie, je proto potřeba doplňovat vitamíny a minerální látky. I když v létě jíme spoustu ovoce a zeleniny, většinou jejich konzumace nestačí doplnit ani vitamíny, ani minerální látky. Pak je třeba tělu občas pomoci nějakým doplňkem stravy, aby sport byl i nadále radostí a nebyli jsme příliš unavení.

Já jsem vyzkoušela Möller's TOTAL – doplněk stravy pro sportovce. Je jedno, jestli pro aktivního, nebo rekreačního sportovce. Jejich složení je opravdu dobře vyladěné. Stačí jedna tabletka a jedna kapsle denně.

Tablety zkouším zhruba měsíc, a jsem zatím velmi spokojená. Nebudu vám tady vypisovat složení – byla by to dlouhá řada vitamínů a minerálů potřebných ke správnému fungování těla. 

Od doby, co jsem začala tabletky a kapsle užívat, se cítím opravdu fajn, a příjemně. Nejsem unavená, a mám lepší náladu. A díky kombinaci látek v tabletách a slunce mám i mnohem hezčí a čistší pleť, a lesklejší vlasy.

V kapsli je  koncentrovaný rybí olej, který je našemu tělu prospěšný, a protože v našich končinách nejíme tolik ryb, abychom měli v těle dostatek látek, které tělo potřebuje a dostává je právě z rybího tuku, tak je třeba doplňovat, doplňovat a zase doplňovat.

 

Upřímně přiznávám, že jsem ráda, že rybí tuk je rovnou v tabletce. Pamatuji si totiž z dětství užívání rybího tuku po lžičkách. Bylo to jako sníst lžičku oleje s rybí chutí – ta chuť byla v puse všude, nešla spláchnout ani po zapití vodou- prostě jsem to jako dítě nesnášela. Ale užívat jsem ho musela. Tehdy lékaři dávali často rybí tuk dětem jako doplněk léčby, nebo když byly děti hubené.

 

Určitě si vybavíte scénu z filmu Obecná škola, kdy malý Eda před obědem dostává rybí tuk a maminka mu říká, aby si to nezošklivoval, a spolkl.. Fuj – už jen když o tom píšu, cítím znova tu děsně mastnou chuť v puse. Proto jsem tedy nevolila užívání tekutého Möller's rybího tuku, ale kapslí.

Tekutý rybí tuk Möller's je určitě taky dobrý, pro mne ale díky zážitkům z dětství nepoužitelný ( čímž vám ho nechci zošklivit, někomu tekutá forma vyhovuje víc než tabletka, a dnes už je chuť upravena tak, aby byl rybí tuk „poživatelný“, pro mne ale ne – je to ale jen můj subjektivní pocit).

Pokud chcete více informací o tomto doplňku stravy, klikněte zde: Möller's TOTAL

 

Protože i děti se v létě hodně pohybují a sportují, je třeba doplňovat vitamíny a minerály i u nich.

 

Nejdřív jsem jim chtěla koupit rybí tuk v tekuté formě, ale po vlastních zkušenostech z dětství jsem prostě nemohla.

 

Byla jsem proto velmi ráda, když jsem zjistila, že firma Möller's vyrábí dětské vitamíny s obsahem omega 3 ve formě želé rybiček s malinovou příchutí

.

Rybičky Möller's  jsou vhodné pro děti od 3 let, a mají skvělou malinovou příchuť.

 

Děti prostě dostanou za odměnu dvakrát za den bonbonek – rybičku – s malinovou příchutí. Ochutnala jsem a je moc dobrá. Vůbec bych nepoznala, že se nejedná o bonbon, ale o vitamíny a minerální látky.

Díky obsahu omega 3 z rybího tuku, budou děti i spokojenější, zdravější – a bude jim to lépe myslet, protože omega 3 jsou potřebné pro správný vývoj dětského mozku (ale i kostí a tak dále..).

Pokud chcete informace, nebo si chcete dětské vitamínové rybky koupit, klikněte zde: Rybičky Möller's

 

Protože žijeme v době koronavirové, doporučila bych všem užívat Möller's doplňky stravy. Ať už jste sportovci, nebo ne, blíží se podzim a s ním vlna respiračních chorob. Nejen u dospělých, ale i u dětí. Všechny maminky vědí, že jakmile začnou děti v září chodit do školky a školy, většinou onemocní. Září a říjen je období chřipek a viróz, a je třeba jim předcházet. Pokud začnete  Möller's doplňky stravy užívat včas, věřím, že se respiračním chorobám vyhnete vy, i vaše děti. A pokud přece jen onemocníte, průběh nemoci bude díky zdraví prospěšným látkám mnohem slabší.

 Účinky rybího tuku v tom pozitivním slova smyslu jsou vyzkoušené a osvědčené už mnoha generacemi.

Já jsem vyzkoušela a dál zkouším u sebe a u vnuků. Jsem moc spokojená. Většinou jsem v létě dostala buď angínu, nebo mne bolelo v krku a měla jsem velký chrapot a ztrátu hlasu. To letos nemám – a věřím, že je to díky těmto Möller's Total vitamínům. Cítím se příjemně, svěže, a mám hezčí pleť a vlasy. Stačí opravdu jen jedna tabletka a jedna kapsle denně.

Kluci jsou také zdraví – letos v létě nemají ani rýmu. Želé rybičky jim chutnají a opravdu prospívají. Doufám, že díky vitamínovým rybičkám s malinovou příchutí letos zvládneme podzim ve zdraví, bez respiračních nemocí.

Nejlepší investice jsou do zdraví. Já jsem vsadila na  Möller's vitamíny Total a dětské želé rybičky a udělala jsem opravdu moc dobře. Není nad vlastní zkušenost a já ji mám opravdu velmi dobrou..

Pokud se chcete dozvědět více informací o firmě Möller's, nebo si prohlédnout všechny jejich produkty, klikněte zde: mollersomega3.cz

Ketomix

 

 

Dieta.

Každá z nás už někdy držela dietu. Ať už takovou tu na hubnutí, nebo třeba při střevních onemocněních, kdy není možné jíst, co chceme.

Většinu diet ale držíme, abychom měly hezčí postavu. Tedy já mluvím o ženách, ale diety se samozřejmě týkají i mužů. Všichni chceme vypadat lépe, a být zdravější. Proto zkoušíme různé typy diet, a přiznejme si- většinou bez většího úspěchu. Zhubnutí sice přijde, ale ve chvíli, kdy se vracíme k normálnímu způsobu stravování, se díky jojo efektu ručička na váze hodně rychle zhoupne zpátky. A jsme tam, kde jsme byli. Na začátku, a hledáme nový způsob hubnutí.

Já jsem měla možnost nějakou dobu zkoušet dietu ketonovou. Zaujalo mne hlavně to, že vám pomohou i s tím, jak si vybrat, jaký typ diety potřebujete, a díky koktejlům a keto jídlům se váha i po zvolnění v dietě nevrací zpátky.

Co shodíte, to se většinou nevrací. Já jsem si celkem zvykla na způsob stravování s ketodietou, a jídla mi chutnají a vyhovují. I když občas hřeším, a klidně si dám i něco z normálního jídla, váha se mi celkem drží. Super je, že si mohu koupit i proteinové tyčinky, nebo chipsy. Já jsem totiž hodně mlsná, a většina mých diet končila na tom, že jsem na nějakou dobu omezila „mlsání“ a po čase jsem nevydržela a sladkým jsem se přecpala – prostě mi chybělo. Teď jsem zjistila, že mlsat se dá i zdravě.

Ani u keto- diety nečekejte, že zhubnete za týden, a nemusíte pro to nic udělat. Nějakou dobu je prostě třeba dietu dodržovat, a je fajn přidat trochu pohybu – není nutno žádné vrcholové sporty, stačí třeba procházky. Dieta je vhodná pro ženy i muže.

O tom co je keto dieta si nebudu vymýšlet, tady vycházím přímo z informací na stránkách www.ketomix.cz

Ketonová dieta, jak ze samotného názvu vyplývá, znamená hubnutí (neboli držení diety) na principu ketózy. A co vlastně ketóza je? Jedná se o vyvolání specifického stavu, kdy tělo začne vytvářet ketolátky. Protože nedostává žádnou rychlou energii v podobě sacharidů či cukrů, sáhne po zásobách tuku. Proces ketózy nastartujete, pokud budete přijímat pouze bílkovinná jídla spolu se zeleninou. Vyznat se však bez rady či pomoci v tom, které potraviny jsou vhodné a které nikoliv, bývá složité. Proto KetoMix dieta nabízí řešení v podobě připravených jídel, jež jsou určena pro celodenní režim. Jídla KetoMix diety nabízejí navíc velkou variabilnost a nemusíte se tak bát, že by se vám jídelníček po týdnu zprotivil. Vše si lze uspořádat podle své vlastní chuti a preferencí. KetoMix dieta  šetří i váš čas, peníze a zdraví. Nemusíte obcházet supermarkety, hledat vhodné potraviny a ve výsledku za ně utrácet velké částky. Následně není potřeba dohledávat a vařit složité recepty, jejichž příprava vám zabere hodiny. A jak ketonová dieta šetří zdraví? V jednotlivých porcích je nejen vyvážený poměr kalorií, ale i živin, minerálů, vitamínů a všech látek, které tělo potřebuje k tomu, aby mohlo správně fungovat. Při držení této diety není potřeba cvičit a trávit hodiny v posilovně, i když třeba procházka či lehčí pohyb je vždy vítaná.

Na stránkách ketomix.cz si sami můžete určit, jaký typ diety by vám vyhovoval – spočítáte si přímo na stránkách BMI (index hmotnosti těla), a pak si vyberete typ diety, který vám bude vyhovovat, a délku, která je doporučena ke snížení hmotnosti, kterou chcete zhubnout.

 

Pokud si chcete spočítat svůj index tělesné hmotnosti, klikněte zde. Index BMI

 

 

Všechny informace, které k hubnutí potřebujete, si najdete na stránkách ketomix.cz.

Stránky jsou velmi přehledné, najdete vše, co potřebujete snadno. Pokud si nejste jistí, v pravém spodním rohu stránky je okénko pro online poradenství, tam vás případně navedou k informacím, které potřebujete.

I u ketodiety je ale potřeba dodržovat určitý režim, a hlavně musí každý přihlédnout ke svému zdravotnímu stavu. Pokud je někdo dlouhodobě nemocný, měl by se o držení diety poradit raději se svým lékařem. Ale tak je to u všech diet – váš ošetřující lékař by měl vědět o všech dietách, které držíte. Na stránkách ketomix.cz najdete v sekci vaše dotazy seznam omezení a nemocí, které by mohly vadit při dietě – takže pokud tam najdete to svoje zdravotní omezení, raději se poraďte s lékařem.  Většinou ale tuto dietu doporučí, protože není nijak drastická. Ale jistota je jistota.

Všechny potřebné informace o KetoMix dietě najdete v rubrice Vaše dotazy – rubriku najdete po kliknutí zde:  Ketomix.cz  rubrika Vaše dotazy.

 

Já Ketomix dietu držím zhruba 3 týdny. Nejedu nijak drasticky. Mám proteinový koktejl, který si dávám po půlhodince aerobního cvičení, nebo protažení jógou, a na mlsání mám proteinové tyčinky.

Nijak drasticky se neomezuji, jen jsem přidala do jídelníčku víc zeleniny, a ubrala na klasických přílohách. Jím pravidelně každé 3 hodiny a v klidu si smlsnu i na proteinových tyčinkách. Nemlsám už ale po 17 hodině odpoledne, aby tělo stihlo všechno zpracovat.

Po 3 týdnech úpravy stravy a užívání KetoMix koktejlů a tyčinek mám dole skoro 2 kg. Jsem tedy velmi spokojená – nic drastického, jen dodržuji určitá pravidla s KetoMix dietou.

Díky většímu množství zeleniny se cítím i lépe, a jsem méně unavená. A co si budeme nalhávat – v této koronavirové době je fajn i to, že se zeleninou do sebe dostanu i mnohem víc vitamínů, takže budu snad i odolnější proti bacilům.

Protože někdy je pro mne problém sníst půl kila zeleniny denně, zvolila jsem i v tomto případě koktejlovou variantu, a ze zeleniny si dělám smoothie- mám strašně ráda všechny možné variace s červenou řepou, to mi moc chutná, a když nevím jaké bych si dala, dám si nějaké s okurkou, nebo třeba jen rajčatové s bazalkou a trochou pepře. Díky smoothie nemám s množstvím zeleniny problém.

Pokud to tedy nějak shrnu – jsem s KetoMix dietou moc spokojená. Nemusím se nijak drasticky trápit hladem, jím možná paradoxně víc, než před dietou – jen jím zdravěji. A pokud k této dietě přidáte i zeleninu a pohyb, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Já jsem zhubla za necelé 3 týdny asi 2 kg. Nehubne se drasticky rychle, je to takové pozvolné ubývání váhy, takže nejsem unavená, naopak se cítím fajn.

Pokud se tedy už léta bez výsledků trápíte s různými dietami, možná byste měli zkusit KetoMix dietu. Je fajn a účinná. Já nevěřím na ty diety, které vám slíbí, že stačí pít „speciální“ čaj a kávu, a nemusíte se hýbat, můžete se cpát, čím chcete a budete hubení. Houby s octem…tohle prostě nefunguje. Vždycky je potřeba upravit stravu tak, aby tělu nechyběly důležité živiny a látky, a přitom se nehromadil tuk.

Tohle je u ketodiety fajn. V první fázi jíte většinou jen KetoMix jídla, koktejly, oříšky a zeleninu, ve druhé fázi je to volnější a už jíte normálně i maso, vejce, mléko a další jídla podle doporučených receptů. Recepty jsou chutné – žádná beztvará hmota na talíři.

Pokud vás princip ketodiety a zdravějšího stravování zajímá, informace najdete na stránce po kliknutí zde: ketomix.cz

Pokud si rovnou chcete prohlédnout dietní plány pro lehkou, střední, vyšší, nebo velmi vysokou nadváhu, klikněte zde: dietní plány KetoMix

 

Pokud si chcete prohlédnout, jak by vypadala první fáze diety, klikněte zde:  Fáze diety

 

Pokud si chcete prohlédnout recepty na zdravá jídla, klikněte zde: recepty

 

 

Teď už stačí jen rozhodnout se, a začít pro své tělo a zdraví něco dělat. S Keto dietou je to snadnější, než jsem čekala.

 

Naturevia

 

 

Letošní rok pro mne ze zdravotního hlediska nebyl moc dobrý. V podstatě jsem chytla snad každou nemoc, která se kolem mne objevila. Naštěstí se mi vyhnul Covid, o ostatních nemocech to ale říct nemůžu.

V zimě jsem dostala vleklý zánět močových cest, který se mi hned po měsíci zopakoval, takže antibiotika jsem jedla snad měsíc v kuse, a příjemné to nebylo. Hned na jaře viróza, a pak ještě pár dalších nemocí – upřímně přiznávám, že už jsem toho měla dost. Proto jsem začala užívat doplňky stravy. Do té doby jsem se domnívala, že potřebu denní dávky vitamínů a minerálů doplním stravou – tedy dostatkem ovoce a zeleniny. Díky všem těm nemocem to ale vůbec nestačilo, a tak jsem začala užívat doplňky stravy. Podzim a chřipkové období jsem také „odmarodila“, a protože se blíží vánoce, a já chci být na adventní čas v pořádku, užívám doplňky stravy a vitamíny pravidelně i nyní.

Protože mám ráda kvalitní a léty prověřené přípravky (a firmy), sáhla jsem po produktech od Naturevia. Jejich produkty jsem už znala z dřívější doby pod jménem Swiss Natural. Nezměnilo se složení produktů a jejich účinek, ale pouze obal a značka.

U produktů Naturevia mi vyhovuje jejich přírodní složení a původ. Všechny produkty jsou vyráběny nejmodernějšími metodami a jsou testovány pod dohledem kanadského ministerstva zdravotnictví.

Samotné nakupování a výběr produktů na eshopu Naturevia.cz je příjemné, přehledné a snadné. Moc se mi líbí, že eshop je přehledně rozdělen do kategorií, takže stačí třeba kliknout na imunitu a hned se vám otevře nabídka všech produktů, které s imunitou souvisí. Takhle si můžete snadno vyhledat produkty na vše, co potřebujete – srdce, močové cesty, klouby, nebo třeba nervy – stačí zvolit hlavní oblast a produkty jsou přehledně seřazeny.

To se mi moc líbí, protože nerada hledám a zkoumám – mám ráda vše rychle a snadno dohledatelné. Po kliknutí na produkt, který chcete užívat se vám otevře stránka s popisem daného produktu. Přesně tedy víte, co budete užívat.

V Naturevia dbají na prémiovou kvalitu výrobků

Produkty neobsahují chemické konzervanty a barviva

Základem produktů jsou přírodní suroviny, proto je jejich vstřebatelnost a účinnost jedinečná

 

Já jsem potřebovala nejvíc přípravek, který by mi pomohl s léčbou močových cest, a také nějaké laktobacily, aby antibiotiky poničená střeva byla zase v pořádku.

Vybrala jsem si produkty Mega brusinky se zlatobýlem a Laktobacily 5 – Imunita.

Mega brusinky se zlatobýlem

– přípravek obsahuje extrakt z kanadských brusinek (klikvy velkoplodé, která je větší než naše brusinky) a zlatobýlu.

 Zlatobýl podporuje správnou funkci močových cest a močového měchýře, a s pitným režimem vyplavuje bakterie z močových cest.

Užívat stačí 1 -2 kapsle denně, může se užívat zároveň s antibiotiky.

 Musím říct, že se mi ulevilo celkem rychle, už druhý den mě pálení a řezání při močení přestalo obtěžovat, a po 2 dnech přestala i bolest v podbřišku. Brusinky pomohly antibiotikům, a já jsem konečně pocítila úlevu.

 Na podzim jsem měla pocit, že se mi zase začíná objevovat zánět, začala jsem tedy preventivně užívat Mega brusinky a vše bylo v pohodě. Nemoc se zastavila dřív, než se mohla rozvinout a vyhnula jsem se všem nepříjemným projevům této nemoci. Mega brusinky vám opravdu doporučuji, a začněte je užívat hned, jakmile máte pocit začínajících příznaků potíží s močovými cestami – mě Megabrusinky zabírají okamžitě a příznaky se už nerozvíjí dál.

Pokud si chcete o Mega brusinkách přečíst víc, nebo si je koupit, klikněte zde: Mega brusinky se zlatobýlem

 

Protože jsem ale měla antibiotika dlouho, měla jsem díky nim trávící problémy. Antibiotika mi poničila střevní mikroflóru, a měla jsem bolesti břicha a další nepříjemné projevy jako průjem. Proto jsem začala užívat Laktobacily 5 Imunita obohacené vitamínem C.

V tomto přípravku je 15 miliard živých bakterií v každé kapsli.

Stačí je užívat při jídle, a problémy se dají do pořádku. Po antibiotikách je fajn užívat laktobacily ještě nějakou dobu po dobrání, aby se střevní mikroflóra obnovila.

Laktobacily je ale fajn mít sebou třeba i při cestě do zahraničí, kde často vlivem změny stravy a prostředí lidé mívají střevní potíže. Laktobacily 5 Naturevia tyto problémy skvěle zvládnou.

 Není třeba je uchovávat v lednici, takže je můžete mít kdekoliv sebou, a stačí jedna kapsle denně. Laktobacily 5 Imunita jsou obohaceny vitamínem C, aby se po potížích nastartovala imunita, a tělo a střeva fungovala, jak mají.

 

Pokud si o Laktobacilech chete přečíst víc, nebo si je koupit, klikněte zde: Laktobacily 5 Imunita

 

Protože mne intenzita nemocí trochu zaskočila, rozhodla jsem se, že budu užívat i vitamín C.

V sekci imunita a energie jsem si vybrala C-Mix 500 mg.

Vitamín C známe všichni, je to vitamín potřebný ke správné funkci imunitního systému. Díky jeho dostupnosti bývá trošku podceňovaný, bereme ho jako samozřejmost. Když ale tento vitamín chybí, tělo to dává okamžitě znát, a není nám vůbec dobře.

Vitamín C umí snížit únavu a vyčerpání, chrání buňky před oxidativním stresem, pomáhá tvorbě kolagenu (ten je třeba pro normální funkci kostí, cév, zubů i kůže), pomáhá správné funkci nervového systému.

Nadbytku se nemusíme bát – vitamín koluje tělem v krvi, a nadbytek je vyloučen z těla močí.

U těchto vitamínů mne trošku nalákal i způsob jejich užívání – jsou to cucavé tablety ve třech příchutích – pomeranč, třešeň a tropické ovoce. Při užívání si tedy rovnou pochutnám na dobrém „bonbonu“ a nemám pak chuť na sladkosti. K užívání stačí jedna tableta denně.

Pokud si chcete o tomto produktu přečíst více, nebo si ho koupit, klikněte zde: vitamín C-Mix 500 mg

 

K objednávce jsem dostala na vyzkoušení i pár vzorků.

Tam nemám delší zkušenost, proto vám je nemohu popsat, tak jen pro doporučení

Pro ty, co mají potíže se spaním je ti Sleepnox Forte – produkt si prohlédněte zde: Sleepnox forte

 

Pro ty, co potřebují před vánoci trochu zmírnit stres, je tu pro lepší fungování nervové soustavy produkt Magnesium 1 Mega a pro správné fungování mozku, srdce a zraku Omega 3 One –a-Day. Produkty si prohlédněte a kupte po kliknutí zde: Magnesium 1 Mega a Omega 3 One-a-Day

 

Abych nezapomněla na naše nejmenší – vyzkoušejte Laktobacilky pro správnou funkci střev- protože imunita a zdraví začínají ve střevech, a Vitamín D3 –efekt Kids.

Oba tyto produkty si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Laktobacilky (probiotikum pro děti) a Vitamin D3 – Efekt Kids

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: naturevia.cz

Pokud chcete produkty shlédnout na facebooku, klikněte zde: facebook Naturevia

Instagram společnosti Naturevia je po kliknutí zde: instagram Naturevia

Bustinol- přírodní přípravek na hormonální rovnováhu a pevnější poprsí

Jsou určitá období v životě ženy, kdy se necítíme úplně v pohodě. A to se vyjadřuji hodně mírně. Někdy jsem měla pocit, když jsem měla PMS (premenstruační syndrom), že budu na krku nosit cedulku: „Udržujte bezpečný odstup, kouše!“. Období, kdy jsem si připadala jako časovaná bomba, většinou vystřídalo období, kdy mě dojímalo naprosto všechno, co jsem kolem sebe viděla. Čím jsem starší, tím víc se dojímám - u každého filmu mi tečou slzy jako hrachy. Tohle období většinou naštěstí netrvá dlouho. Naštěstí pro nás ženy, i pro naše okolí.

Jenže věk nezastavíme, a tak se k PMS začíná přidávat hormonální houpačka doby před menopauzou (přechod), a v i v průběhu menopauzy.

Tady se k výkyvům nálad a přecitlivělosti začne přidávat ještě bušení srdce, návaly horka, a spousta přidružených potíží jako pocení a podobně. Řeknu vám, nic moc. Pak už jen člověk touží po tom připadat si normálně. Jasně, je tu určitě řešení užívat hormonální přípravky. To ale většina žen nechce, a jiné – jako například já – ze zdravotních důvodů ani nemůže. Vlasy se mi ježí už jen z té představy, že by to takhle mělo být na dlouho.

 Naštěstí na trhu existují i nehormonální přípravky, které zmírňují všechny tyhle problémy způsobené hormonální nerovnováhou.

Já jsem vyzkoušela přírodní přípravek Bustinol

Zaujal mne tím, že je to přípravek s dlouholetou tradicí. Vyráběn je už od roku 1905. Řekla jsem si, že když je něco na trhu tak dlouho, stále je žádané, a má dobré recenze, musí to určitě fungovat.

Přípravek jsem tedy začala zkoušet. Užívám ho měsíc. Stačí 1x denně 3 kapsle.

Kapsle jsou přírodní, neobsahují estrogen ani žádné jiné hormony. Vše je jen na přírodních látkách a bylinách.

Účinnou látkou v Bustinolu jsou látky rostlinného původu, které jsou podobné ženským hormonům – takzvané fytoestrogeny.

Díky nim se hladina hormonů stabilizuje a udržuje v tak, že se cítíme lépe. 

Příznivým účinkem je i to, že máme větší a pevnější poprsí, lepší kvalitu pokožky a vlasů, přípravek příznivě působí na kvalitu kostí (to je super, protože osteoporóza není nic příjemného) a tak dále. 

Co je ale opravdu super – Bustinol pomáhá redukovat proces ukládání tuků. To je problém spousty žen v období kolem menopauzy. I já jsem si toho na sobě všimla. Musím jíst menší porce, protože jsem začala přibývat na váze i když jím stejně jako dřív, a kulatím se i tam, kde o to vůbec nestojím. To fakt nechci. Nechci mít strach sníst kousek čokolády s pocitem, že s každým polknutím mám o kilo navíc.

Užívám Bustinol měsíc a jsem zatím spokojená.

K tomu, aby účinek začal být znát v plné síle, bude třeba asi užívat přípravek delší dobu, než jen měsíc. I za tuhle poměrně krátkou dobu už na sobě pozoruji příznivé účinky. (A to jsem v užívání měla zhruba týdenní pauzu, protože mi nebylo dobře – zlobil mě žlučník).

Po zhruba třech týdnech se mi hodně zmírnilo pocitové vnímání tepla – nemám takové návaly horka. Tedy nemám je tak často, a pokud ano, trvají kratší dobu a jsou snesitelnější. Co jsem ale hodně ráda, je, že se téměř v noci nepotím. Noční pocení je opravdu protivné – je vám pak zima, a měnit dvě mokré košile za noc je fakt nepříjemné.

Jsem moc spokojená, a doufám, že po delším užívání budou účinky ještě lepší. Ráda bych se některých příznaků zbavila úplně. Například výkyvy nálad a lítostivost mi fakt chybět nebudou. Manžel zas bude určitě rád, že se nebude probouzet vedle vzteklé lvice…

Jaké že kouzelné bylinky v Bustinolu jsou?

•  Serenoa plazivá                
•  Pískavice řecké seno 
•  Damiána pravá 
•  Pampeliška lékařská 
•  Smldinec chlupatý 
•  Jetel luční 
•  Fenykl obecný 
•  Chmel otáčivý 
•  Andělika čínská 
•  Meduňka lékařská 
•  Benedikt lékařský 
•  Srdečník obecný

Pokud tedy máte potíže s premenstruačním syndromem, začínajícím přechodem, nebo chcete mít větší a pevnější poprsí, zkuste přírodní doplněk stravy Bustinol. Já jsem spokojená- cítím se o něco lépe u ž po měsíci užívání.

Pokud se chcete o přípravku dozvědět více, nebo si ho koupit, klikněte zde: Bustinol kapsle

 

A ještě jeden Bustinol přípravek bych vám ráda doporučila – je to Lotion Bustinol na dekolt.

Jednou z prvních věcí, která mne upozornila na to, že stárnu, byla povislá vrásčitá kůže kolem krku a na dekoltu.

Moje poprsí ztrácí pružnost a jsou na něm „varhánky“. Docela mě to trápilo a zlobilo. Mám ráda trička s výstřihem do V, a stárnutí už začínalo být vidět opravdu dost.

 S Bustinol Lotion se ale dá i tenhle nepříjemný dopad stárnutí zmírnit a zlepšit. Je to taková malá lahvička s mlékem, které krásně voní – takže aplikace je velmi příjemná. Stačí 2x denně mazat do oblasti dekoltu a na poprsí, a už po 2 týdnech můžu říct, že se mi na sebe lépe kouká do zrcadla, a v tričku s výstřihem se zase cítím celkem fajn. Ten rozdíl je opravdu viditelný, a cítím ho i sama na sobě – je mi příjemněji.

Pokud se chcete o tomhle elixíru mládí pro náš dekolt dozvědět víc, klikněte zde: Bustinol Firming Lotion 50 ml

A co říct na závěr? Připadám si mnohem lépe - klidnější, bez potíží, a díky pevnějšímu a vypnutému dekoltu i přitažlivější. Je to jako takový elixír mládí pro ženy v tabletách a pleťovém mléku. Jsem moc spokojená.

 

Coloxio Gold a Hisbiotix - doplňky stravy (probiotika a kolagen)

Léto a čas dovolených je pro většinu z nás nejhezčí období roku. Užíváme si odpočinek, sluníčko, koupání. Letošní léto si neskutečně užíváme i proto, že můžeme být venku bez větších omezení. Po dlouhém kovidovém období jsme prostě všichni rádi venku.

Konečně se zase všichni hýbeme – plaveme, jezdíme na kole, na bruslích, koloběžkách, běháme, chodíme na túry po horách. Spousta pohybu. Pohyb nám všem dělá dobře. Moc dobře. Jen tělo se někdy trochu brání. Čím jsem starší, tím se brání víc. Takže někdy po ránu sedím na posteli a přemýšlím, jestli se rozhýbu, nebo se mám svalit zpátky do postele. Pak se dobelhám do koupelny a v zrcadle vidím stárnoucí povadlou pleť a roztřepené vlasy bez lesku. Je mi jasné, že s tím je třeba něco dělat. Proto jsem začala užívat kolagen.

Kolagenů je na trhu velká spousta. Já sama jsem jich už vyzkoušela několik druhů a typů. Některé účinkují, jiné skoro vůbec. Mám ráda nové věci, a ráda je zkouším.

Proto jsem moc ráda vyzkoušela kolagen Coloxio Golg.

Tenhle kolagen je určený všem, kdo mají problémy s pohybovým aparátem.  Ať už jsou problémy způsobeny věkem, nebo sportem, nepříjemné jsou vždycky.

Díky svému složení a přidané kyselině hyaluronové je tenhle kolagen vhodný pro všechny, kdo mají kožní problémy. Nechci být vrásčitá, jako suchá švestka, nechci mít víc vrásek než je nezbytně nutné, proto jsem se rozhodla právě pro Coloxio Gold. Nebudou mne bolet klouby a ještě budu mít hezčí vlasy (a nepolámané nehty)

Kolagen jsem užívala zatím měsíc. Užívání je pohodlné – stačí sáček rozmíchat v tekutině. Někdo si míchá kolagen do vody, já mám raději do džusu. Kolagenové nápoje mají někdy zvláštní chuť, proto volím raději nápoj s příchutí. Osvědčilo se mi vysypat nejdřív kolagen do skleničky a až na něj nalít džus – mnohem lépe se rozmíchá, než při opačném postupu.

Nikdy nečekejte, že kolagen začne působit zázračně hned. Že vypijete skleničku s kolagenem a budete skákat jako kamzík. Tak to nefunguje. Jako každý doplněk stravy – i tento kolagen účinkuje až po nějaké době užívání. Chce to trpělivost. Ale pozor – nepřekračujte dávky – někdo si řekne, když si dám víc kolagenu, zabere rychleji - takhle to fakt nefunguje.

Já jsem účinky začala pozorovat po zhruba dvou týdnech. Nejdřív jsem si všimla zlepšení kvality nehtů. Obvykle se mi nehet zatrhne hned, jakmile se přiblížím k nějakému zipu. Pilník na nehty mám proto stále u sebe.  Po dvou týdnech užívání Coloxia Gold mi došlo, že si nemusím opilovávat nehty – že jsou pevnější a netřepí se. Hurá.

Po dalších pár dnech jsem si všimla, že se mi ráno vstává mnohem lépe z postele. Už žádná rozcvičovací čtvrthodinka. Klidně můžu spát o něco déle, protože vstávám v pohodě.

Taky při sportu jsem si všimla změny – po vyjížďce na kole mne bolí jen svaly, kolena jsou v pohodě. S koleny jsem měla největší problém. Po cyklovyjížďce jsem myslela, že už koleno nenatáhnu – a když jsem ho natáhla, nechtělo se ohnout zpátky. Po třech týdnech užívání kolagenu se cítím mnohem lépe. V kloubech je to opravdu hodně znát – nebolí, a nekřupou tak, jako jsem to měla bez kolagenového pitíčka. Cítím to každý den, že je mi mnohem lépe.

Co se týká pokožky a vlasů, tam je to taky o trochu lepší. Jasně, nevypadám jak po zásahu plastického chirurga – jen mám pocit, že mám pevnější a pružnější kůži na obličeji, a velmi se mi zlepšila celulitida. Vlasy nedokážu úplně dobře posoudit, ale mám pocit, že nejsou tak roztřepené. Vlasy budou asi potřebovat trošku delší kolagenovou kúru.

Kolagen působí dlouhodobě, oproti tomu přípravek Hisbiotix působí takřka okamžitě.

Hisbiotix jsou probiotika v tabletách.

V každé tabletě je 10 miliard živých bakterií. Tyto bakterie obnovují rovnováhu ve střevech, pomáhají při průjmu, ale i při plynatosti, nadýmání, nebo bolestech břicha.

Tato probiotika jsou vhodná i pro osoby s histaminovou intolerancí, a pro lidi s nesnášenlivostí laktózy. Užívat je mohou až děti od 11 let, na to je třeba dát pozor. I u probiotik je třeba dodržovat pravidla, a číst příbalový leták.

Díky probiotikům si můžete ušetřit spoustu problémů při dietních chybách, nebo při změně prostředí – jako třeba dovolená v zahraničí.

Já sama trpím častými bolestmi břicha a střev. Probiotika jsou proto pro mne velmi důležitá. Zbavují mě problémů a bolesti.

Proto jsem si vybrala na vyzkoušení a k recenzi právě probiotika Hisbiotix. Snadno se užívají, stačí jedna tableta denně a jsou cenově dostupné.

První týden jsem užívala probiotika denně, po týdnu už jen tabletku ob den. A tradááá- jsem v pohodě! Žádná bolest břicha, žádné křeče, nadýmání, nebo střevní potíže.  Jsem šťastná, břicho mne nebolí.

Spousta výzkumů dokázala, že zdraví začíná ve střevech. Tam jsou totiž do těla vstřebávány potřebné živiny a látky tělu prospěšné. Co je ale pro mne nejdůležitější – když nebolí břicho, máte hned lepší náladu a chuť se do něčeho pustit.

Nebudu se rozepisovat o složení jednotlivých přípravků. Myslím, že je to zbytečné.  Raději vám sem vložím odkaz na stránku, kde složení najdete, a zároveň si přípravek můžete koupit.

Na Tozax.cz můžete koupit spoustu produktů, které vám usnadní život. Já jsem prozatím vyzkoušela kolagen Coloxio a probiotika Hisbiotix.

Oba produkty mi velmi vyhovují, a budu je užívat i nadále. Protože jsem spokojená, určitě zkusím i další výrobky. Nechci totiž zanedbat problémy, které s rostoucím věkem na sobě pozoruji. Chci se cítit dobře, a tělu je někdy potřeba trošku pomoct.

V poslední době mne zlobí zhoršující se zrak a dalších pár potíží, které má velká většina z nás.

Na stránkách Tozax.cz je fajn, že produkty můžete koupit i ve zvýhodněných baleních.

Pokud bych měla posoudit poměr cena x kvalita – jsem moc spokojená. Cena je přiměřená a doplňky stravy fungují. To je fajn.

Pokud si tedy chcete prohlédnout, nebo koupit produkty, tady jsou slíbené odkazy.

Kolagenový prášek pro pohyb bez bolesti a pro krásu si prohlédnete, nebo koupíte po kliknutí zde: Coloxio Gold

Probiotika pro zdravá střeva si prohlédnete, nebo koupíte po kliknutí zde: Hisbiotix

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: Tozax.cz

 

Coloxio Gold a Hisbiotix - doplňky stravy (probiotika a kolagen)

Léto a čas dovolených je pro většinu z nás nejhezčí období roku. Užíváme si odpočinek, sluníčko, koupání. Letošní léto si neskutečně užíváme i proto, že můžeme být venku bez větších omezení. Po dlouhém kovidovém období jsme prostě všichni rádi venku.

Konečně se zase všichni hýbeme – plaveme, jezdíme na kole, na bruslích, koloběžkách, běháme, chodíme na túry po horách. Spousta pohybu. Pohyb nám všem dělá dobře. Moc dobře. Jen tělo se někdy trochu brání. Čím jsem starší, tím se brání víc. Takže někdy po ránu sedím na posteli a přemýšlím, jestli se rozhýbu, nebo se mám svalit zpátky do postele. Pak se dobelhám do koupelny a v zrcadle vidím stárnoucí povadlou pleť a roztřepené vlasy bez lesku. Je mi jasné, že s tím je třeba něco dělat. Proto jsem začala užívat kolagen.

Kolagenů je na trhu velká spousta. Já sama jsem jich už vyzkoušela několik druhů a typů. Některé účinkují, jiné skoro vůbec. Mám ráda nové věci, a ráda je zkouším.

Proto jsem moc ráda vyzkoušela kolagen Coloxio Golg.

Tenhle kolagen je určený všem, kdo mají problémy s pohybovým aparátem.  Ať už jsou problémy způsobeny věkem, nebo sportem, nepříjemné jsou vždycky.

Díky svému složení a přidané kyselině hyaluronové je tenhle kolagen vhodný pro všechny, kdo mají kožní problémy. Nechci být vrásčitá, jako suchá švestka, nechci mít víc vrásek než je nezbytně nutné, proto jsem se rozhodla právě pro Coloxio Gold. Nebudou mne bolet klouby a ještě budu mít hezčí vlasy (a nepolámané nehty)

Kolagen jsem užívala zatím měsíc. Užívání je pohodlné – stačí sáček rozmíchat v tekutině. Někdo si míchá kolagen do vody, já mám raději do džusu. Kolagenové nápoje mají někdy zvláštní chuť, proto volím raději nápoj s příchutí. Osvědčilo se mi vysypat nejdřív kolagen do skleničky a až na něj nalít džus – mnohem lépe se rozmíchá, než při opačném postupu.

Nikdy nečekejte, že kolagen začne působit zázračně hned. Že vypijete skleničku s kolagenem a budete skákat jako kamzík. Tak to nefunguje. Jako každý doplněk stravy – i tento kolagen účinkuje až po nějaké době užívání. Chce to trpělivost. Ale pozor – nepřekračujte dávky – někdo si řekne, když si dám víc kolagenu, zabere rychleji - takhle to fakt nefunguje.

Já jsem účinky začala pozorovat po zhruba dvou týdnech. Nejdřív jsem si všimla zlepšení kvality nehtů. Obvykle se mi nehet zatrhne hned, jakmile se přiblížím k nějakému zipu. Pilník na nehty mám proto stále u sebe.  Po dvou týdnech užívání Coloxia Gold mi došlo, že si nemusím opilovávat nehty – že jsou pevnější a netřepí se. Hurá.

Po dalších pár dnech jsem si všimla, že se mi ráno vstává mnohem lépe z postele. Už žádná rozcvičovací čtvrthodinka. Klidně můžu spát o něco déle, protože vstávám v pohodě.

Taky při sportu jsem si všimla změny – po vyjížďce na kole mne bolí jen svaly, kolena jsou v pohodě. S koleny jsem měla největší problém. Po cyklovyjížďce jsem myslela, že už koleno nenatáhnu – a když jsem ho natáhla, nechtělo se ohnout zpátky. Po třech týdnech užívání kolagenu se cítím mnohem lépe. V kloubech je to opravdu hodně znát – nebolí, a nekřupou tak, jako jsem to měla bez kolagenového pitíčka. Cítím to každý den, že je mi mnohem lépe.

Co se týká pokožky a vlasů, tam je to taky o trochu lepší. Jasně, nevypadám jak po zásahu plastického chirurga – jen mám pocit, že mám pevnější a pružnější kůži na obličeji, a velmi se mi zlepšila celulitida. Vlasy nedokážu úplně dobře posoudit, ale mám pocit, že nejsou tak roztřepené. Vlasy budou asi potřebovat trošku delší kolagenovou kúru.

Kolagen působí dlouhodobě, oproti tomu přípravek Hisbiotix působí takřka okamžitě.

Hisbiotix jsou probiotika v tabletách.

V každé tabletě je 10 miliard živých bakterií. Tyto bakterie obnovují rovnováhu ve střevech, pomáhají při průjmu, ale i při plynatosti, nadýmání, nebo bolestech břicha.

Tato probiotika jsou vhodná i pro osoby s histaminovou intolerancí, a pro lidi s nesnášenlivostí laktózy. Užívat je mohou až děti od 11 let, na to je třeba dát pozor. I u probiotik je třeba dodržovat pravidla, a číst příbalový leták.

Díky probiotikům si můžete ušetřit spoustu problémů při dietních chybách, nebo při změně prostředí – jako třeba dovolená v zahraničí.

Já sama trpím častými bolestmi břicha a střev. Probiotika jsou proto pro mne velmi důležitá. Zbavují mě problémů a bolesti.

Proto jsem si vybrala na vyzkoušení a k recenzi právě probiotika Hisbiotix. Snadno se užívají, stačí jedna tableta denně a jsou cenově dostupné.

První týden jsem užívala probiotika denně, po týdnu už jen tabletku ob den. A tradááá- jsem v pohodě! Žádná bolest břicha, žádné křeče, nadýmání, nebo střevní potíže.  Jsem šťastná, břicho mne nebolí.

Spousta výzkumů dokázala, že zdraví začíná ve střevech. Tam jsou totiž do těla vstřebávány potřebné živiny a látky tělu prospěšné. Co je ale pro mne nejdůležitější – když nebolí břicho, máte hned lepší náladu a chuť se do něčeho pustit.

Nebudu se rozepisovat o složení jednotlivých přípravků. Myslím, že je to zbytečné.  Raději vám sem vložím odkaz na stránku, kde složení najdete, a zároveň si přípravek můžete koupit.

Na Tozax.cz můžete koupit spoustu produktů, které vám usnadní život. Já jsem prozatím vyzkoušela kolagen Coloxio a probiotika Hisbiotix.

Oba produkty mi velmi vyhovují, a budu je užívat i nadále. Protože jsem spokojená, určitě zkusím i další výrobky. Nechci totiž zanedbat problémy, které s rostoucím věkem na sobě pozoruji. Chci se cítit dobře, a tělu je někdy potřeba trošku pomoct.

V poslední době mne zlobí zhoršující se zrak a dalších pár potíží, které má velká většina z nás.

Na stránkách Tozax.cz je fajn, že produkty můžete koupit i ve zvýhodněných baleních.

Pokud bych měla posoudit poměr cena x kvalita – jsem moc spokojená. Cena je přiměřená a doplňky stravy fungují. To je fajn.

Pokud si tedy chcete prohlédnout, nebo koupit produkty, tady jsou slíbené odkazy.

Kolagenový prášek pro pohyb bez bolesti a pro krásu si prohlédnete, nebo koupíte po kliknutí zde: Coloxio Gold

Probiotika pro zdravá střeva si prohlédnete, nebo koupíte po kliknutí zde: Hisbiotix

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: Tozax.cz

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Kontakt

Jana v pohodě jajda69@centrum.cz